Chabarovsk – Lev 2:3 (kon.) | Novokuzněck – HC Slovan 3:2 (kon.) | Novosibirsk – CSKA Moskva 2:3 (po s.n.)
N.Novgorod – Ufa 1:3 (kon.) | Jaroslavl – Nižněkamsk 3:1 (kon.) | Mytišči – Kazaň 2:3 (kon.)
po s.n.
HC Sibir Novosibirsk
2:3 (0:2, 1:0, 1:0)
CSKA Moskva
Neděle 02.12.2012, 11:00 • Sibir Sports Complex, Novosibirsk • KHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dne a u dalších online přenosů na počtenou! (13:34:24)

STATISTIKY DNEŠNÍHO ZÁPASU:

Střely: 37:24
    Trestné minuty: 4:14
    Vyhraná vhazování: 23:34
    Přesilovky: 1/2 - 0/2

Branky a nahrávky: 36. Kopejkin (Nikulin, Kulda), 60. Kudroč (Lehterä) - 4. Žarkov (Davis, Grabovskij), 20. Persson (Zubov), 65. Radulov. Rozhodčí: Gusev, Kadyrov - Parfjonov, Sysujev. Diváci: 7500.

Dnešní krásné klání mezi Novosibirskem a CSKA Moskva skončilo vítězstvím hostů 3:2 po samostatných nájezdech. CSKA se dostalo do vedení již ve 4. minutě, když se prosadil Žarkov, v poslední minutě první třetině navíc zvýšil náskok Niklas Persson. V druhé periodě snížil na rozdíl jediné branky Kopejkin a 47 vteřin před závěrečnou sirénou se prosadil slovenský zadák Kristián Kudroč a poslal zápas do prodloužení, ve kterém se nic závažného nestalo a následovali tak samostatné nájezdy. V nich nejdříve uspěl domácí Enlund, v druhé sérii ale vyrovnal Širokov a poté rozhodl Alexander Radulov o zisku dvou bodů pro svůj celek.

65:00
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Hosté dokázali obrátit vývoj skóre v nájezdech! Ten rozhodující proměnil ALEXANDER RADULOV!

A nedal.

Jori Lehterä musí dát.

I Radulov použil střelu mezi betony a posílá svůj tým do vedení!

Za CSKA samozřejmě Alexander Radulov.

Podobně jako Dacjuk ale svou kličku přetáhl až za brankovou čáru tak, že nemohl vystřelit.

Za Sibir pojede Konstantin Glazačev.

A velmi podobným způsobem jako Enlund srovnává na 1:1.

Za hosty Sergej Širokov.

A Jonas Enlund prostřeluje hostujícího brankáře!

Za domácí pojede Enlund, v brance CSKA je Proskurjakov!

Hvězda Detroitu ale nechala puk za sebou, takže Glass neměl problém.

Přesilovky: 0/0 - 0/0

V prodloužení jsme branku neviděli, žádný tým si nevypracoval ani zajímavější příležitost, za chvíli tak začnou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:40
    Dacjuk s Radulovem motají hlavu domácím obráncům v jejich vlastní třetině.

63:30
    Domácí rozjíždí útočnou akci.

62:10
    Střela Grabovskiho skončila na Glassových betonech.

61:45
    Dacjukova přihrávka neprošla na Radulova, z následného brejku neuspěl Enlund.

61:30
    Drugov se tlačil do zakončení, Staňa udržel puk před brankovou čarou.

61:03
    Nikulinova střela z bezprostřední blízkosti zůstala na Staňově výstroji.

60:44
    Icing domácích.

60:26
    Se slabým nahozením Rjasneského neměl Glass žádné problémy.

60:01

Statistiky ve třetí třetině:

Střely: 11:7
    Trestné minuty: 2:0
    Vyhraná vhazování: 6:11
    Přesilovky: 0/0 - 0/1

Po 60ti minutách je skóre nerozhodné 2:2, hosté sice po první třetině vedli 2:0 po brankách Žarkova a Perssona, ve druhé periodě ale snížil Kopejkin a 43 vteřin před koncem srovnal Kristián Kudroč, následujte tak prodloužení!

60:00

59:50
    V závěru ještě chybuje Sergejev, Nikulin ale jeho zaváhání nevyužil.

59:13
    Po shlédnutí videozáznamu je branka uznána!

59:13
    Situace se ovšem ještě řeší na videu.

59:13
    Sibir právě vstřelil branku!
    Domácí srovnávají, Radulov nešťastně poslal kotouč za branku, kde ale stál pouze Lehterä, který puk přiťukl KRISTIÁNU KUDROČOVI, který tváří tvář Staňovi uspěl! Asistence: Jori Lehterä.

58:54
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

58:45
    Glass je na střídačce, domácí hrají v šesti!

58:20
    Denisovu střelu od modré Glass pouze vyrazil.

57:40
    Malyšev v dobré pozici netrefil kotouč!

56:51

56:45
    V přerušené hře se do menšího křížku pustili Lehterä s Žarkovem, oba se ale bez pomocí rozhodčích od sebe odtrhli.

55:30
    Hosté dobře brání svou modrou čáru, hráči Sibiru mají velký problém se dostat do útočné třetiny.

54:25
    Ignatovič nepropálil hradbu těl před sebou.

53:40
    Alexejev tvrdým hitem sundal Žarkova, který se hodně těžce zvedá z ledu.

52:15
    Radulov předal puk Širokovovi, který se uvolnil na střelu do bekhendu, kterou ale zablokoval jeden z domácích obránců.

50:40
    Krásná kombinace mezi Perssonem a Zubovem skončila střelou prvně jmenovaného, kterou Glass vyrazil pouze před sebe, Kugryšev se ale k dorážce nedostal!

49:37
    Opět icing CSKA.

48:35
    Hosté se osvobozují pomocí zakázaného uvolnění.

47:40
    Nikulin zkusil střelu bekhendem, puk ale zůstal ve Staňově lapačce.

47:17
    Glass byl u puku dřív než Širokov.

46:37
    Ofsajd domácích.

46:30
    Puk v ochranné síti, vhazování přes Staňou.

45:57
    Žarkov se snažil najít mezeru mezi Glassovými betony, domácí brankář ale včas srazil nohy k sobě.

45:30

45:15
    Zajímavá střela Zubova skončila mimo branku.

44:20
    Radulov vymyslel přihrávku na Rylova, ten ale minul zařízení.

43:30
    Přesilová hra pro hosty, za podražení je na trestnou lavici poslán Jonas Enlund.

42:35
    Źarkov vystřelil z mezikruží, Glass neměl problém.

41:50
    Radulov se tlačil do zakončení, Glass puk udržel před brankovou čarou.

Další třetina začne přibližně ve 12:38.

Ve druhé třetině jsme viděli jednu branku, o kterou se postaral v přesilové hře domácí Alexej Kopejkin. Dnešní zápas je tak před třetí třetinou zcela otevřen, domácí hráči se svou zlepšenou hrou mohou ještě favorita v posledních 20ti minutách hodně potrápit.

40:00

39:53
    K nevoli domácích fanoušků byl odpískán ofsajd Sibiru.

39:25
    Domácí se nyní sami vyhnali z útočného pásma.

39:00
    Hosté vyhazují.

38:38
    Za krosček si jde zchladit hlavu na trestnou lavici Maxim Kondratěv.

38:00
    Šumakov vypálil tvrdou ránu, Staňa ale chytá.

36:27
    Střela Širokova skončila na Glassových betonech.

35:48
    Přeci jen se ale domácí v přesilovce prosazují, menší chybu hostů při střídání trestá ALEXEJ KOPEJKIN přesnou ranou pod břevno! Asistence: Alexander Nikulin a Arturs Kulda.

35:20
    Domácím se nejde usadit v útočné třetině, hosté už třikrát vyhodili.

34:52
    Evidentní podražení v podání Maxima Kondratěva nemohl nikdo přehlédnout, hříšník už také sedí na trestné lavici.

33:41
    Hráči CSKA v ofsajdu.

33:10
    Střela Grabovskiho Glass dobře viděl, takže neměl problém.

32:45
    Lehtereho ránu od modré Staňa vyráží před sebe.

31:32
    Kotouč se po odrazu ocitl v ochranné síti, vhazovat se bude před hostujícím brankářem.

31:15
    Dnes velmi aktivní čtvrtá útočná lajna domácích opět zatápí svým soupeřům v jejich vlastní třetině.

30:08
    Postavení mimo hru domácího týmu.

29:10
    Žarkov nabízel puk před branku, kde ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

28:00
    Radulov předal puk do jízdy Dacjukovi, ten se ke střele nedostal, navíc byl vyhnán až do středního pásma.

27:17
    Další zákrok Staňy proti střele Sannikova.

26:50
    Kopejkin vypálil pouze do dobře připraveného Staňy.

26:32
    Glass skočil po puku, který se válel před jeho brankou, vhazovat se tedy bude před jeho brankou.

25:44

25:10
    Domácí konečně vyhazují až za Staňovu branku.

23:44
    První dnešní vyloučení, 2 minuty za hákování dostává domácí Jori Lehterä.

23:20
    Sergejev rozjede další akci hostů.

22:15
    Malyševovo nahození Staňa v poklidu vyrazil.

20:50
    Širokov vyřešil situaci dva na jednoho střelou zápěstím, na Glasse si ale nepřišel.

20:01

Další třetina začne přibližně v 11:50.

Statistiky v první třetině:

Střely: 5:9
    Vyhraná vhazování: 8:8

Po první třetině vedou hosté z Moskvy zcela zaslouženě 2:0, když se o branky postarali ve 4. minutě Jevgenij Rjasenskij a 26 vteřin před závěrečnou sirénou Niklas Persson, další šanci spálil v 19. minutě Radulov. Největší šanci domácích měl ve 14. minutě Nikitenko, který nastřelil břevno.

20:00

19:34
    Dobrou Zubovovu střelu úhlu vyrazil Glass pouze před sebe, kde byl připraven NIKLAS PERSSON, pro kterého už bylo lehké dopravit puk do odkryté sítě! Asistence: Ilja Zubov.

19:00
    Perssonova střela skončila mimo tři tyče.

18:10
    Alexander Radulov se řítil sám na Glasse, který skvěle vykryl prostor, kam ruský kanonýr mířil a ramenem puk vyrazil do ochranné sítě!

17:55
    Domácí střídají za chodu, následné nahození Kuldy ale nebylo příliš dobré.

17:09
    Zakázané uvolnění i na druhé straně, vhazovat se bude před Staňou.

16:07

14:58
    Glass drží Perssonovu střelu.

14:05
    Pohlednou akci domácích likviduje až Staňa.

13:30
    Nikitenko nastřelil břevno Staňovy branky!

13:04
    Po snad sedmi minutách bez přerušení se píská ofsajd Sibiru.

12:15
    Hostující obránci si sami zavařili za vlastní brankou, Sergejev ale udržel puk pro CSKA:

10:54
    Radulov byl rychlejší než puk, který nechal ve středním pásmu.

10:00
    Dlouho se hraje bez přerušení, Dacjuk rozjíždí další útočnou akci hostí.

08:45
    Staňa měl velké problémy se střelami Veličkina a Nikitenka, vše ale nakonec zvládl.

08:00
    Hosté opět usazeni v útočném pásmu.

06:50
    Nahození Denisova Glass v klidu vyrazil.

06:11
    Další zakázané uvolnění, tentokrát na straně Sibiru.

05:44
    Grabovskij byl při pokusu o střelu tvrdě sražen, vylučovat se ovšem nebude.

04:00
    Staňa uklidňuje hru pokrytím kotouče po Sannikově nahození.

03:02
    Z nenápadného brejku hostů padá úvodní gól! VLADIMIR ŽARKOV se s ničím nepáral a situaci 3 proti 2 vyřešil razantní střelou na přední tyč, kterou Glass vůbec nečekal! Asistence: Patrick Davis a Michajl Grabovskij.

02:40
    Lehterä nabil Enlundovi, který byl při střele ale zablokován.

02:23
    Icing CSKA, vhazovat se bude opět před slovenským brankářem Staňou.

01:08
    Úmyslný ofsajd hostů, hra se přesouvá před Staňu.

00:55
    Dacjukova letka zamkla své soupeře v jejich vlastní třetině, Marčenkova střela ale ke Glassovi nedolétla.

00:01

Úvodní buly se trochu zdrží.

HK Sibir Novosibirsk: Glass (Gajdučenko) - Zajcev, Kutuzov, Kulda, Kudroč, Karavajev, Alexejev, Safronov, Ignatovič - Lehterä, Enlund, Krivonožkin - Kopejkin, Drugov, Nikulin - Glazačev, Sannikov, Malyšev - Šumakov, Veličkin, Nikitenko

CSKA Moskva: Staňa (Proskurjakov) - Rylov, Rjasenskij, Denisov, Marčenko, Sergejev, Gimajev, Kondratěv - Žarkov, Davis, Grabovskij - Širokov, Dacjuk, A. Radulov - Zubov, Kugryšev, Persson - Sprukts, Barbašev, Ljubimov

Rozhodčí: Gusev, Kadyrov - Parfjonov, Sysujev.

V dnešním utkání bohužel neuvidíme ani jednoho českého zástupce, za to Slováci mají po jednom hráči na každé straně. Za domácí totiž nastupuje obránce Krisitán Kudroč, v hostující brance dnes nejspíše před Iljou Bryzgalovem dostane šanci Rastislav Staňa. Sibiru v dnešním utkání nebude kvůli zranění nikdo chybět, CSKA bude postrádat útočníky Olega Kvašu a Dmitrije Monju.

Nejproduktivnějším hráčem domácího týmu je bezesporu finský útočník Jori Lehterä, který s 30 nasbíranými body za 9 branek a 21 asistencí atakuje i první místa bodování celé ligy. Jeho krajan z formace Jonas Enlund nasbíral 22 bodů (6+16). Nejvíce bodů v týmu CSKA posbíral Alexander Radulov, a to přesně 38 (15+23), Pavel Dacjuk má bodů 26 (7+19).

Moskevský tým je na tom po více jak půlce odehrané základní části KHL ještě lépe než jeho dnešní soupeř, v 30 utkáních nasbírali hráči CSKA Moskva už 57 bodů! To stačí celku z hlavního města Ruska na čtvrtou příčku v Západní konferenci. Skóre 85:63 budí opravdový respekt, brankoviště CSKA hájí Ilja Bryzgalov, vepředu řádí hráči jako Alexander Radulov, Pavel Dacjuk nebo Michajl Grabovskij. CSKA má za sebou sérii tří výher, naposledy vyhráli v pátek v Chabarovsku 2:1.

Novosibirsk není až tak veleznámý tým, nicméně tým z daleké Sibiře je na tom v letošním ročníku KHL dobře. Sibir je po 30 odehraných zápasech na pátém místě Východní konference se ziskem 49 bodů. Poměr výher ku prohrám má Sibir Novosibirsk kladný, přesněji 17 ku 13 s celkovým skóre 70:69. V posledním zápase v pátek ale trochu nečekaně podlehli na svém ledě Slovanu Bratislava 1:2, dva dny předtím stejným výsledkem porazili pražského Lva.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky ledního hokeje, dnes v rámci základní části Kontinentální hokejové ligy sezóny 2012-13 přivítá Sibir Novosibirsk na svém stadionu moskevské CSKA.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Adam Lacek

HC Sibir Novosibirsk: Glass (Gajdučenko) - Zajcev, Kutuzov, Kulda, Kudroč, Karavajev, Alexejev, Safronov, Ignatovič - Lehterä, Enlund, Krivonožkin - Kopejkin, Drugov, Nikulin - Glazačev, Sannikov, Malyšev - Šumakov, Veličkin, Nikitenko

Rozhodčí: Gusev, Kadyrov - Parfjonov, Sysujev