Most – Benátky n/J 1:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Ústí n/L 6:2 (kon.) | Olomouc – Hr. Králové 6:0 (kon.)
Písek – Třebíč 0:6 (kon.) | Beroun – Jihlava 4:8 (kon.) | Litoměřice – Šumperk 5:0 (kon.)
Havlíčkův Brod – Kadaň 4:3 (po s.n.)
IHC Králové Písek
0:6 (0:2, 0:2, 0:2)
SK Horácká Slavia Třebíč
Středa 19.12.2012, 18:001. liga (ČR)

Pěkný podvečer z jihočeského Písku. Dnešní 33. kolo je posledním předvánočním, které prvoligový kolotoč přinese. Na městském zimním stadionu v Písku poměří své síly domácí hráči - IHC Písek a SK Horácká Slavia Třebíč. Oba týmy se v posledních zápasech prezentují poměrně podobnými výsledky, jejich postavení v tabulce je však velmi odlišné. Hokejisté Písku se aktuálně nacházejí na předposlední příčce, zatímco Třebíč okupuje pátou pozici s pětibodovým náskokem před šestým Havlíčkovým Brodem.

IHC Písek: Exner - Drtil, Kužel, Dvořák, Kříž, Semrád, Veselý, Makovský - Polodna, Vlček, Sedláček, Kučera, Rod, Marek, Šperger, Ferebauer, M. Heřman, Petruška, Homolka, Markulinec.

SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak - Bilčík, Moučka, Sláma, Zdráhal, Dlapa, Dietz, Malena - Čuřík, Vondráček, Dolníček, Křivohlávek, Kaut, E. Kadela, Čech, Laš, Ostřížek, Burian, Přibyl, Káňa.

Rozhodčí: .

00:01

00:53
    Kotouč drží na svých hokejkách domácí hráči a k vidění již byla také první střela. Drtilova pumelice od modré o pár centimetrů přelétla horní tyčku.

02:19
    O další střelecký pokus se postaral Sedláček, který po křížné přihrávce pálil bez přípravy. Čiliak kotouč schoval v lapačce.

02:50
    Teprve první přerušení hry. Hosté vybojovali vhazování před píseckou brankou.

03:33
    začátek utkání přináší řadu nepřesností, tou poslední byl icing na písecké straně.

04:06
    Zdráhalova střela z velké vzdálenosti se otřela o horní tyčku.

04:17
    Hostujícímu celku odpískán přísnější ofsajd.

04:48
    Domácí Drtil opět napřáhl na modré čáře. Ani tentokrát ale jeho střelecký pokus mezi tyče nezamířil.

05:33
    Písek je na začátku utkání o něco aktivnější, ani jeden z týmů se ale neprezentuje příliš pohlednou hrou.

06:24
    Další zakončení Píseckých. Tentokrát Čiliaka zaměstnal Vlček střílející z mezikruží, hostující brankář opět úspěšný.

07:27
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Nedáš - dostaneš. Písečtí zamkli soupeře ve třetině a vyprodukovali si celkem dva střelecké pokusy. Neproměněné akce domácích zastínil z rychlého protiútoku DAVID OSTŘÍŽEK a posílá svůj tým do vedení.

08:22
    Písečtí vypadá trochu zaskočeně. Další zmatky před brankou jihočeského celku.

09:07
    Pěknou individuální akci se prezentoval Markulinec, který prostoupil s pukem až před hostujícího brankáře, střelu švihem našel třebíčský brankář ve své výstroji.

09:44
    Druhá branka v sítí píseckého Exnera. Směr střely od modré čáry upravil JAN KÁŇA a puk prošel Exnerovi pod levým betonem.

10:07
    Vyloučení na straně Třebíče. Tomáš Vondráček dostává menší trest za podražení.

11:42
    Domácí dobrou minutu svírali hostující čtveřici před jejich brankou. Zdlouhavé kombinaci ale chybělo zakončení. Pouze jednou ohrozil Čiliaka ranou od modré Semrád, přízemní pokus ale nečinil třebíčskému brankáři potíže.

12:07
    Hostující celek je kompletní, Třebíč se ubránila poměrně bez problému.

13:00
    Další zmatky před píseckou brankou spustila nevydařená rozehrávka Jihočechů. Exner nakonec zasahovat nemusel, rána z Dolníčkovy hole mířila mimo tyče.

14:38
    Druhé vyloučení v utkání, opět na třebíčské straně. Jan Káňa potrestán za nebezpečnou hru vysokou holí.

15:12
    Drtil chyboval na modré a hostujícímu celku se podařilo poprvé vyhodit puk z pásma.

15:42
    Písek o útočnou třetinu podruhé přichází, tentokrát po chybné přihrávce na modrou čáru, kterou vystihl Bilčík.

16:27
    Do návratu Káni zbývá už jen pár vteřin. Po odpískánem ofsajdu na písecké straně se bude vhazovat ve středním pásmu.

16:38
    Souběžně s návratem třebíčského útočníka do hry se píská domácím další postavení mimo hru.

16:53
    Třetí vyloučení Třebíče. Rostislav Malena je vyloučen za podražení.

17:20
    Ostřížek vyvezl puk až do písecké třetiny a získal tak pár cenných vteřin pro svůj tým.

18:00
    Rod schoval svou střelu za jednoho z hostujících obránců a Čiliak měl kvůli zakrytému výhledu složitější úlohu. Také tentokrát ale udržel puk před brankovou čarou.

18:48
    Oborovský závar před brankou hostujícího celku. Nakonec se hra přerušuje a ležící Čiliak hledá puk ve své výstroji.

19:45
    Závěr první části se odehrává před píseckou brankou. Třebíč je i v závěru prvního dějství při chuti.

20:00

Prvních dvacet minut je minulostí. Písečtí do utkání vstoupili aktivněji a na začátku utkání měl více práce Čiliak. Postupně se hra častěji přesouvala před hostující branku a výsledkem hostujícího snažení byly dva vstřelené góly. Zápas bude pokračovat přibližně v 18:46.

20:01

20:58
    Ostřížek se proháčkoval s pukem až před Exnera, bekhendové zakončení ale písecký gólman kryje.

21:37
    Burian objel píseckou branku a povedenou přihrávkou předložil puk na hůl DAVIDA OSTŘÍŽKA, který namířil forhendové zakončení k pravé tyči. Asistence: Vilém Burian.

23:00
    Před píseckou brankou to opět vřelo. Velmi blízko čtvrté brance byl Laš, Exner ale vleže jeho pokus z mezikruží zlikvidoval.

24:42
    Ve druhé třetině jsou hosté zatím jasně lepší. Další série střel mířící na píseckou klec, Exner se vyznamenal a stav utkání je díky němu pořád stejný.

25:05
    Jihočeši se poprvé ve druhé části dostali s pukem před branku soupeře. Nakonec z toho bude vhazování před Čiliakem.

25:49
    Nepovedená rozehrávka hostujícího výběru přináší zakázané uvolnění a další buly před brankou třebíčského střežitele.

26:16
    Povedená Kuželova střela od modré jen o pár centimetrů přelétla horní tyčku.

27:48
    Písek se bude bránit. Útočným faulem si pomohl Filip Vlček a domácí budou dvě minuty ve čtyřech, pokud nedojde k využití.

28:29
    Prvním, kdo přinutil Exnera k zákroku, byl Kaut. Písecký brankář drží puk pevně v lapačce.

29:41
    Přesilová hra Třebíčských zaváněla gólem takřka celé dvě minuty a nakonec se hosté využití přece jenom dočkali. Zblízka Exnera překonává TOMÁŠ VONDRÁČEK, který naznačil střelu a následným blafákem poslal puk do protipohybu píseckého brankáře.

30:48
    Třebíč se tlačí vpřed i nadále. Před Exnerem nebezpečně tečoval puk Čuřík a kotouč minul píseckou klec o pár centimetrů.

31:16
    Dietzovu střelu Exner pevně drží v náruči, bude se opět vhazovat před píseckou brankou.

32:06
    Křeč na hokejkách domácích hráčů je obrovská. Rozehrávka Píseckých končí jen icingem.

32:59
    Další snaha o útočnou akci končí pro domácí jen ofsajdem.

33:52
    Marek Laš prošel píseckou obranou jako nůž máslem a ranou z úhlu se snažil pokořit také píseckého brankáře. Ten volné místo u tyče dokázal pokrýt.

34:53
    Čiliak ve druhé části moc práce nemá. Větší problém by mu jistě činilo počítat zakázaná uvolnění píseckého týmu.

35:55
    Nebezpečná střela ze Sedláčkovy hole. Písecký útočník střílel z těžkého úhlu a kotouč tak tak minul horní růžek třebíčské branky.

37:33
    Přečíslení hostujícího celku vygradovalo ranou Křivohlávka a Exner srazil puk do rohu.

38:12
    Písecký protiútok završil razantní střelou Šperger, kotouč nezamířil mezi tyče.

39:01
    Na začátku poslední minuty druhé třetiny Jihočeši vybojovali vhazování před Čiliakem.

39:40
    Písek stále ještě drží útočné pásmo, opět ale schází zakončení.

40:00

Druhá třetina končí totožných výsledkem jako úvodní dějství. Po čtyřiceti minutách hosté vedou o čtyři branky a asi jen zázrak by domácím pomohl dnes k bodům. Pokračovat budeme přibližně v 19:36.

40:01

41:37
    Písecké čeká hra ve čtyřech. Filip Vlček usedá k menšímu trestu za podražení.

41:50
    Hosté využívají svou druhou početní výhodu v utkání. Exner nepřikryl dobře kotouč a JAKUB ČUŘÍK přidává pátou branku Horácké Slavie.

43:26
    Vánoční nadílka mohla mít opět o něco výraznější rozměr. Další závar před píseckou brankou, tentokrát bez brankového konce.

45:10
    Je obdivuhodné, s jak Třebíčští přistupují k utkání i za zcela rozhodnutého stavu.

45:58
    Šestá branka v písecké síti. Úspěch slaví střela TOMÁŠE KAUTA z úhlu, Exner se nestihl přesunout. Ve stejném čase dochází na domácí straně ke střídání brankářů. Místo v brance zaujme Mazuch.

47:47
    Píseckým dnes nevychází vůbec nic. Několikátý icing domácích v dnešním utkání.

48:14
    Dietz dlouhou přihrávkou vyslal do úniku Buriana, který zvolil střelu nápřahem. Mazuch sráží tvrdý pokus vysoko nad svou branku.

49:24
    Mazuch si mezi tyčemi zatím počíná sebejistěji než jeho kolega. Další štiplavou střelu písecký mladík chytá do lapačky.

50:59
    Ve třetí třetině je z Třebíčskch nejvíce vidět Burian. Nejproduktivnější hráč hostujícího celku se dnes zatím neprosadil. Ani poslední šance, když střílel z levého kruhu, úspěch neslavila.

52:38
    Domácí Marek mohl alespoň trochu upravit průběžný stav. Když už musí Čiliak zasahovat, působí dosti sebejistě.

53:13
    Přesilová hra pro Písek. Zdráhal usedne ke dvěma minutám za sekání.

54:20
    Ani takhle početní výhoda se zatím Píseckým nedaří. Hosté aktuálně drží puk v útoční třetině.

54:58
    Teprve Petruška zaměstnává Čiliaka ranou z kruhu. Hostující gólman opět zasahuje bez problému.

55:13
    Tým Třebíče hraje v plném počtu.

56:46
    Zápas už se začíná jen dohrávat a šance postupně ubývají. Po dvou minutách hry střílel Kužel a Čiliak vyrazil puk levým betonem.

57:40
    V závěru si ještě hosté vyzkoušejí početná výhodu. Dvě minuty pro Drtila za podražení.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty utkání.

59:12
    Golfový úder v podání Viléma Buriana orazítkoval levou tyč písecké branky.

59:50
    Tomáš Rod se ještě dere do poslední útočné šance utkání.

60:00

Utkání je u konce. Šedesát minut přineslo šest branek. Všechny zamířily za záda domácího gólmana Exnera, který v Písku neprožil zrovna ideální premiéru. S přáním poklidného středečního večera se z Písku loučí Petr Košatka. Na shledanou. (20:10:00)

Petr Košatka

Branky a nahrávky: 8. Ostřížek, 10. Káňa, 22. Ostřížek (Burian), 30. Vondráček, 42. Čuřík, 46. Kaut

IHC Králové Písek: Exner - Drtil, Kužel, Dvořák, Kříž, Semrád, Veselý, Makovský - Polodna, Vlček, Sedláček, Kučera, Rod, Marek, Šperger, Ferebauer, M. Heřman, Petruška, Homolka, Markulinec.