Magnitogorsk – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | CSKA Moskva – Nižněkamsk 3:1 (kon.) | Petrohrad – Jaroslavl 4:0 (kon.)
Dynamo Moskva – N.Novgorod 3:1 (kon.) | HC Slovan – Jekatěrinburg 3:1 (kon.)
HC Slovan Bratislava
3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Pátek 04.01.2013, 19:00 • Slovnaft Aréna, Bratislava • KHL

To je z mé strany pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek pátečního večera. Na shledanou! (21:16:48)

Ve třetí třetině jsme se konečně dočkali gólů, padly hned čtyři. Skóre otevřel ve 42. minutě Vladimír Mihálik, jehož zdánlivě nenápadnou střelu Lobanov neviděl a nemohl tak zasáhnout. Slovan byl poté již lepším celkem a ve 48. minutě upravil na 2:0 Lipianský. Závěr duelu trochu zdramatizoval 34 sekund před koncem Špirko, který snížil na rozdíl jediné branky a sebral Janusovi čisté konto, ale poslední slovo si vzal v čase 59:56 Bartovič, jenž do prázdné klece pečetil na konečných 3:1. Belasí se po dvě třetiny spíše trápili a outsider z Jekatěrinburgu byl velmi nepříjemným soupeřem. Za závěrečnou periodu si však domácí výhru zasloužili.

Střely na branku ve 3. třetině - 13:5, celkem - 25:24.

Vyhlášeni nejlepší hráči zápasu. Za Jekatěrinburg cenu přebírá Rastislav Špirko, za domácí jejich kapitán Ján Lipianský.

60:00

59:56
    Slovan právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Razítko na výsledek utkání dává MILAN BARTOVIČ, který přebruslil hostujícího beka, a i když byl podražen, dokázal v pádu poslat puk do opuštěné branky. Asistence: Libor Hudáček.

59:43
    Lobanov opět na střídačce...

59:26
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Tak přece se hosté dočkali gólu. Lapenkov nahrál mezi kruhy RASTISLAVU ŠPIRKOVI a ten vymetl pravý horní roh domácí klece. Asistence: Jevgenij Lapenkov.

58:57
    Sigalet dostal kotouč do středního pásma.

58:32
    Hostující branka je prázdná!

58:30
    Hosté si vzali time-out. Zřejmě to zkusí v šesti.

58:30
    Pokus Jemelejeva sražen do ochanné sítě za brankou. Buly před Janusem.

58:00
    Dvě minuty do konce třetí třetiny.

56:48
    Krásná kombinace hostí, po které zazdil tutovku Sokolov! Ten byl na druhé tyči sám a proti sobě měl jen Janusův beton. Nedokázal ale zasunout kotouč za brankovou čáru.

56:17
    Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje zpět před Lobanova.

56:06
    Vondrka našel na pravém křídle rozjetého Bližňáka. Po jeho střele vystřihl Lobanov efektní semafor.

55:46
    Kytnár na ledě, Slovan přežil oslabení bez úhony.

55:09
    Krjukov z velmi dobré pozice napálil kotouč mimo domácí klec.

54:50
    Jekatěrinburg se nemůže dostat ani do útočného pásma. Domácí hrají oslabení výborně.

54:31
    Další domácí vyhození.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 42. Mihálik (Kukumberg), 48. Lipianský (Hudáček, Bartovič), 60. Bartovič (Hudáček) - 60. Špirko (Lapenkov)

HC Slovan Bratislava: Janus (Konrád) - Višňovský, Sigalet, Sersen, Sekera, Švarný, Mihálik, Trška - Vondrka, Bližňák, Miklík - Hudáček, Lipianský, Bartovič - Bakoš, Kytnár, Kukumberg - Ölvecký, Preisinger, Kudrna.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Lobanov (Borodin) - Mezei, Juksejev, Rybnickij, Sokolov, Sazonov, Kurbatov, Trjamkin, Stupin - Malychin, Krjukov, Lapenkov - Makejev, Špirko, Simakov - Čistjakov, Jemelejev, Gimatov - Pronin, V. Strelcov, A. Strelcov.

Rozhodčí: Buturlin, Komarov - Menšich, Nazarov