Třinec – Zlín 3:2 (kon.) | Chomutov – K. Vary 3:1 (kon.) | Kladno – Slavia 0:2 (kon.)
Kometa Brno – Vítkovice 3:2 (po s.n.) | Sparta – Litvínov 6:3 (kon.) | Motor ČB – Plzeň 2:4 (kon.)
Rytíři Kladno
0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
HC Slavia Praha
Pátek 04.01.2013, 17:30 • ČEZ Stadion, Kladno • Tipsport extraliga

Takticky to dnes hosté zvládli výborně. Celý zápas hráli výborně zezadu, k první trefě jim pomohla přesilová hra a druhá branka padla po odrazu od zad jednoho z hráčů. Jinak Slávisté prakticky nevylézali z obranné třetiny a domácí k ničemu nepustili, tři body tak míří do Prahy a Slavia se v tabulce posune před Kladno. (19:40:11)

60:00

59:44

59:26
    Dokonce je tady zakázané uvolnění a Cikánek se vrací do branky.

57:44
    Vladimír Sobotka (SLA) dostává dvě minuty za hákování a domácím se naskýtá pravděpodobně poslední šance.

57:10
    Snadný zákrok pro Kopřivu, protáhl ho Melka.

56:43
    Hosté výborně brání, budu se opakovat, ale o ničem jiném to od první branky není.

55:00
    Třetí třetina plyne jako voda. Kladenští opravdu nemají už moc času.

54:11
    Před Jelínkovou střelou raději Cikánek maskou uhýbal.

53:38
    Kladno sice drželo pásmo, ale byl to jen tlak platonický. Kromě velké šance Davida Růžičky.

52:36
    Růžička dostal ideální pas od Jágra a z metru nedokázal překonat Kopřivu. Trefil ho pravděpodobně do betonu.

51:33
    Ke změně možná dojde teď. Dvě minuty za držení dostává Petr Kuboš (SLA).

50:48
    Třetí třetina by se zatím dala shrnout několika větami. Kladno s obtížemi zaveze (nahodí) puk do třetiny, tam ho hosté vezmou a vyhodí ho zpět do pásma Kladna. Tento koloběh se opakuje téměř celou dobu.

49:52
    Jágr sice stihl ještě tečovat pokus Macholdy, ale puk se tím pádem ani nedostal k brankáři Slavie.