Finsko – Maďarsko 3:1 (kon.) | Kanada – Švédsko 7:2 (kon.) | Německo – Rusko 3:4 (po pr.)
USA – Česko 10:0 (kon.)
Finsko
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Maďarsko
Pátek 04.01.2013, 13:00 • Arena Vierumaki, Heinola, Finsko • Mistrovství světa žen do 18 let

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (15:09:51)

Statistiku střel na branku trochu zkresluje první třetina, v níž Maďarky své soupeřky jasně přestřílely. Pak však přišlo zlepšení Finek, které byly ve zbývajících dvou třetinách lepší a po zásluze tak dnes vítězí.

Dnešní utkání skončilo výhrou favorizovaného Finska, které si díky této výhře zajistilo konečné páté místo. Poražené Maďarsko se musí spokojit s místem šestým.

60:00

57:35
    Vzápětí ale fauluje Andrea Kissová, Maďarky se připravují o výhodu při power-play. Stále však hrají bez brankářky.

57:24
    Maďarsko si bere oddechový čas, po něm zůstává na lavičce brankářka Nemethová, Maďarsko zkouší power-play!

55:10
    Finsko právě vstřelilo branku!
    První využitá přesilová hra, SANNI HAKALAOVÁ dává třetí branku svého týmu. Asistence: Emma Nuutinenová, Jenna Suokková.

54:33
    Maďarky nyní hrály v šesti, dvouminutový trest pro Maďarsko.

44:10
    Maďarky přečkaly své oslabení a hrají již v plném počtu.

42:10
    Rebeka Ungarová hákuje, rozhodčí ji vylučuje na dvě minuty, přesilová hra pro Finsko.

40:01

Střely na branku: 9 : 5

Procentuání úspěšnost zásahů: 95,24% : 88,24%

Trestné minuty: 6 : 2

Ve druhé třetině jsme si již konečně branek dočkali. První gól utkání vstřelila ve 23. minutě Nuutinenová. Na 2:0 pro Finsko zvýšila ve 27. minutě Hakalaová. Radost Finek z dvoubrankového vedení však netrvala dlouho, již za jedenáct vteřin snížila přesnou trefou Huszaková.

40:00

28:54
    Ale i tato hra v početní převaze skončila bez vstřelené branky, druhá třetina spěje ke svému závěru.

36:54
    Ella Viitasuová znovu posílá reprezentaci Finska do čtyř, začíná další přesilová hra Maďarska.

34:12
    Hraje se v plném počtu, ani jeden z týmů nevyužil výhodu přesilové hry.

32:23
    Bernadetta Nemethová se vrací z trestné lavice, Maďarsko má výhodu přesilové hry.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 23. Nuutinenová (Kayhkoová), 27. Hakalaová (Nuutinenová, Tanskanenová), 56. Hakalaová (Nuutinenová, Suokková) - 28. Huszaková (Horvathová)

Finsko: Laineová (Suonpaaová) - Finholmová, Kilponenová, Hakalaová, Rakkolainen, Nuutinenová - Lindholmová, Klemolaová, Kotkaslahtiová, Ollikainenová, Tanskanenová - Viitasuová, Lehtikangasová, Yli-Maenpaaová, Pelkonenová, Maamakiová - Merilainenová, Valkjarviová, Kayhkoová, Suokková
    Maďarsko: Nemethová (Poltzerová) - Molnarová, Kiss-Simonová, Horvathová, Huszaková, Jokai-Szilagyiová - Kolesová, Mdgyeseová, Somogyiová, Kissová, L. Pinterová - Nemethová, Palová, Ungarová, H. Pinterová, Dabasiová - Tothová, Varadiová, Nagyová, Kriviová, Szelenyiová

Rozhodčí: Nakayamaová (Japonsko) – Šilhavíková (Slovensko), Steinbergová (Rusko).