Heerenveen – Heracles 0:1 (kon.) | Twente – Waalwijk 0:0 (kon.) | Breda – Venlo 1:0 (kon.)
Alkmaar – Arnhem 4:1 (kon.)
AZ Alkmaar
4:1 (0:0)
SBV Vitesse Arnhem
Sobota 19.01.2013, 20:45 • DSB Stadion, Alkmaar • Nizozemská Eredivisie

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou.
    (22:39:32)

Góly začaly padat ve druhém poločase od 55. minuty, kdy se poprvé trefil Altidore. Nikdo ještě netušil, že tento hráč zaznamená v utkání hattrick! V 62. minutě zvýšil vedení domácích Beerens a hned po dvou minutách se znovu prosadil Altidore. Již na 4:0 zvýšil vedení Alkmaaru v 77. minutě svým třetím gólem opět Altidore. Kosmetickou úpravu výsledku prak provedl v 83. minutě jedinou brankou Vitesse Kakuta.

Skončilo dnešní utkání, v němž jsme sledovali, jak je v Holandsku zvykem, zajímavé a útočné utkání, ve které byli lepší domácí, kteří si po výhře 4:1 připisují nesmírně důležité tři body. Hosté promarnili zejména první část druhého poločasu a nakonec se po hrubých chybách v obraně musí smířit s krutou porážkou.

90+2
    Altidore podběhl skvělý centr do vápna, to mohla být další nebezpečná šance domácích!

90+1
    Rozhodčí nastaví dvě minuty.

90
    Běží poslední minuta řádné hrací doby.

88
    Hosté začali hrát až po brance Kakuty, ale to již bude možná pozdě.

87
    První střídání v domácí sestave, Mattias Johansson nahradí Beerense.

86
    Na který si nejvýše vyskočil Alvarado, který vyboxovává míč pryč z pokutového území.

85
    Obrana Alkmaaru odvrací, ale vzápětí je tu další roh.

85
    Rohový kop pro Arnhem.

84
    A pozor, Kakuta se ocitá v další šanci, výtečné "nůžky" z hranice vápna, Alvarado jen tak tak vyráží!

83
    Arnhem právě vstřelil branku!
    A tentokrát se dokázal obranou prokličkovat i na druhé straně GAEL KAKUTA, kterého nezastavil nikdo z bránících hráčů a Kakuta z bezprostřední blízkosti zakončuje.

82
    Odkop od brány Vitesse.

80
    Střídání v sestavě Vitesse, hřiště opouští mladičký Čech Tomáš Kalas, kterého nahradí Frank van der Struijk.

79
    Maher se opět tlačí do zakončení, ale nakonec padá a míč získává obránce Vitesse.

78
    Rozdíl v obranné fázi oproti prvnímu poločasu je u Arnhemu opravdu neuvěřitelný.

77
    Alkmaar právě vstřelil branku!
    Neuvěřitelně ledabylá obrana Vitesse! JOZY ALTIDORE zůstal opět nepokrytý a dokázal si zpracovat centr z pravé strany, sklepnout míč na zem a vypálit z malého vápna! Hattrick Altidora!