Pittsburgh – Florida 3:1 (kon.) | Nashville – Vancouver 0:1 (kon.) | Chicago – San Jose 2:1 (kon.)
Washington – New Jersey 5:1 (kon.) | Philadelphia – Winnipeg 5:3 (kon.) | Edmonton – Arizona 3:2 (po s.n.)
Los Angeles – Colorado 4:1 (kon.)
Pittsburgh Penguins
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Florida Panthers
Sobota 23.02.2013, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji Vám pěkný sobotní den. (03:39:18)

Hvězdy zápasu:

1 - Matt Niskanen (1+0)

2 - Marc-André Fleury (22 zásahů)

3 - Jacob Markstrom (37 zásahů).

Pittsburgh se ve třetí třetině prosadil dvakrát, když se trefil přesně Niskanen a Jeffrey. Díky těmto brankám vítězí Tučňáci v tomto zápase 3:1, když byli po celý zápas lepším týmem a měli spoustu šancí, které vychytal Markstrom, který měl dnes svůj den a dlouho držel naděje Floridy na bodový zisk.

Střely na branku ve třetí třetině:

Pittsburgh Penguins - 13 (40)

Florida Panthers - 10 (23).

60:00

55:15
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Tučňáci navyšují své vedení, když se přesně trefil DUSTIN JEFFREY. Asistence: Matt Cooke, Tyler Kennedy.

47:49
    Domácí se dostávají do vedení, když se od modré čáry tvrdou střelou prosadil MATT NISKANEN. Asistence: Kris Letang.

47:25

45:25
    Kopecký je vyloučen na 2 minuty za sekání.

43:15

41:15
    Za sekání je vyloučen na 2 minuty Kennedy.

40:01

V druhé třetině jsme již branky viděli. Každý tým vstřelil po jedné, když se ve 29. minutě prosadil Huberdeau. Na jeho pokus dokázal v 31. minutě odpovědět Kunitz. Po druhé třetině je stav 1:1.

Střely na branku ve druhé třetině:

Pittsburgh Penguins - 15 (27)

Florida Panthers - 10 (13).

40:00

30:41
    Domácí využívají přesilovou hru, když dobrou práci na brankovišti předvedl CHRIS KUNITZ, který doslova dotlačil puk do branky. Asistence: Jevgenij Malkin, James Neal.

29:23
    Smithson je vyloučen na 2 minuty za hákování.

28:25
    Florida právě vstřelila branku!
    Hosté se dostávají do vedení, když MIKE WEAVER dokázal překonat Fleuryho. Asistence: Brian Campbell.

20:01

Pittsburgh byl v první třetině jasně lepším týmem, ale branku se mu vstřelit nepodařilo, když Floridu držel svými zákroky Markstrom.

Střely na branku v první třetině:

Pittsburgh Penguins - 12

Florida Panthers - 3.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 31. Kunitz (Malkin, Neal), 48. Niskanen (Letang), 56. Jeffrey (Cooke, Kennedy) - 29. Weaver (Campbell)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Vokoun) - Martin, Orpik, Letang, Niskanen, Engelland, Despres - Dupuis, Crosby, Kunitz - Neal, Malkin, Cooke - Kennedy, Sutter, Bennett - Adams, Jeffrey, Glass
    Florida Panthers: Markstrom (Theodore) - Weaver, Campbell, Gudbranson, Kulikov, Kuba, Strachan - Fleischmann, Weiss, Kopecký - Mueller, Shore, Huberdeau - Kovalev, Smithson, Santorelli - Matthias, Goc, Skille

Rozhodčí: Mike Leggo, Brad Watson - Brad Lazarowich, Don Henderson

Diváci: 18,655