Pittsburgh – Florida 3:1 (kon.) | Nashville – Vancouver 0:1 (kon.) | Chicago – San Jose 2:1 (kon.)
Washington – New Jersey 5:1 (kon.) | Philadelphia – Winnipeg 5:3 (kon.) | Edmonton – Arizona 3:2 (po s.n.)
Los Angeles – Colorado 4:1 (kon.)
Chicago Blackhawks
2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
San Jose Sharks
Sobota 23.02.2013, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji Vám pěkný sobotní den. (05:17:11)

Hvězdy zápasu:

1 - Brandon Saad (1+0)

2 - Ray Emery (26 zásahů)

3 - Viktor Stalberg (1+0).

Chicago přidalo ve třetí třetině jednu branku, která znamená těsné vítězství 2:1 a Chicago tak bodovalo od startu sezóny sedmnáctkrát v řadě, což je nyní nový rekord NHL. Hosté ze San Jose neodehráli dnes špatný zápas, ale soupeř byl ještě o něco lepším týmem.

Střely na branku ve třetí třetině:

Chicago Blackhawks - 13 (34)

San Jose Sharks - 13 (27).

60:00

59:51
    Za menší šarvátku jsou na 2 minuty vyloučeni Shaw a Clowe. Clowe pak navíc obdržel osobní trest za nesportovní chování.

59:02
    Hosté zkouší hru bez brankáře!

58:53
    Oddechový čas pro hosty.

47:21

45:21
    Bickell je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

42:27

42:24
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Domácí se prosazují v oslabení a strhávají vedení na svojí stranu, když úspěšným střelcem je BRANDON SAAD. Asistence: Michal Rozsíval, Duncan Keith.

40:27
    Seabrook je vyloučen na 2 minuty za podražení.

40:07

40:01

Druhá třetina skončila stejným výsledkem jako ta první. Jediný rozdíl je v tom, že branku vstřelilo domácí Chicago zásluhou Stalberga, který ve 37. minutě vyrovnal na 1:1. O osudu utkání se bude muset rozhodnout ve třetím dějství.

Střely na branku ve druhé třetině:

Chicago Blackhawks - 10 (21)

San Jose Sharks - 6 (14).

40:00

38:07
    Rozsíval je vyloučen na 2 minuty za držení.

36:40
    VIKTOR STALBERG nahodil z rohu kluziště puk na Niemiho a ten si puk nešťastně srazil do sítě. Asistence: Patrick Kane, Johnny Oduya.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 37. Stalberg (Kane, Oduya), 43. Saad (Rozsíval, Keith) - 20. Marleau (Thornton, Pavelski)

Chicago Blackhawks: Emery (Karlsson) - Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Rozsíval, Leddy - Hossa, Toews, Saad - Kane, Bolland, Sharp - Stalberg, Shaw, Bickell - Frolík, Kruger, Bollig
    San Jose Sharks: Niemi (Greiss) - Boyle, Vlasic, Burns, Stuart, Braun, Murray - Pavelski, Thornton, Marleau - Havlát, Couture, Clowe - Kennedy, Handzuš, Wingels - Burish, Desjardins, Pelech

Rozhodčí: Francis Charron, Brad Meier - Thor Nelson, Ryan Galloway

Diváci: 21,670