3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Traktor Čeljabinsk
Pondělí 08.04.2013, 17:30Play-off KHL

Ode mne je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou. (19:44:39)

Je tu konec. Domácí celek obrovský tlak hostí ze závěrečné minuty ustál a i ve druhém zápase vítězí těsným rozdílem. Tentokrát však 3:2, když o výsledku utkání rozhodl gólem v posledních minutách obránce Jalasvaara.

Stav finálové série je tedy po dvou odehraných zápasech 2:0 pro moskevský celek, celá série se teď přesunuje do Čeljabinsku k dalším dvěma zápasům.

60:00

59:40
    Hosté motají Dynamo v jeho pásmu. Kolem Jerjomenka to je jedna střela za druhou.

59:05
    Garnett prchá z brány, hosté to zkusí v šesti!

58:27
    Rjabykinova rána míjí levou tyč domácí brány.

58:00
    Katičev se snažil z levého křídla rychle odpovědět, Jerjomenko svůj tým drží.

57:19
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Obrovská radost na domácím stadionu, domácí Dynamo se tři minuty před koncem základní hrací doby ujímá vedení. Po dobré práci Mosaljova za bránou se k puku v mezikruží dostal JARRI JALASVAARA a nekompromisně ho napálil za záda Garnetta. Ten proti jeho pumelenici mohl jen stěží něco udělat. Asistence: Denis Mosaljov, Denis Kokarev.

56:19
    Gorochov střelou přes obránce míjí hostující bránu.

55:18
    Dynamu se nevydařila rozehrávka, icing vrátí hru zpět před Jerjomenka.

55:00
    Posledních pět minut třetí třetiny. Sledujeme zatím snahu domácích překonat pozornou defenzivu Traktoru.

53:53
    Po nahození Rjabykina se po delší době mohl dotknout puku i Jerjomenko. A rovnou raději přeruší hru.

53:10
    Domácí jsou aktivnější a vytváří si slibné pozice. Sopin v pádu na hranici brankoviště netrefil skákavý puk, jinak mohl nepříjemně ohrozit Garnetta.

52:25
    Kvapil vyzkoušel překvapit Garnetta z levého křídla, byl ale již ve velmi ostrém úhlu.

51:35
    Ničuškin se z pravého křídla dral do další šance, ani tentokrát však mladému Rusovi nedopřáli obránci vůbec žádný prostor.

50:54
    Mosaljov vypálil z levého křídla a rozhodčí přerušil hru, protože puk trefil tvrdě Garnetta do masky.

50:00
    Oba týmy hrají více opatrně ze zadních řad. Na ledě navíc začínají přibývat osobní souboje, které jsou více dohrávané. To v prvním zápase zcela chybělo.

49:06
    Nestěrov po přejetí modré čáry okamžitě vypálil na Jerjomenka. Ten jeho ránu kryje a přeruší znovu hru.

47:38
    Po pěkném individuálním průniku Bulise musel Jerjomenko vytáhnout další přesný zákrok lapačkou. Hra je přerušena.

47:04
    Konkov vyzkoušel švihem pozornost Garnetta, ten jeho pokus vyráží mimo. Následně byla posunuta hostující branka.

46:19
    Kontiola pálí z pravého křídla, Jerjomenko vyráží.

44:57
    Gorovikov mohl dokonat obrat, s pukem si ale hrál příliš dlouho a prováhal tak vhodnou dobu ke střele. Z mezikruží nakonec trefuje jen Garnetta do hrudi.

44:33
    Traktor ihned usazen v útočném pásmu a snaží se vymyslet adekvátní odpověď.

43:37
    Domácí vyrovnávají stav zápasu díky šťastné trefě MARKA KVAPILA z levé strany útočného pásma. Kvapil dlouho nevěděl co s pukem a tak ho prostě jen nahodil na bránu. Garnett měl však zakrytý výhled a proto tenhle jednoduchý puk neviděl. Českým střelcům se v dnešním utkání velmi daří, všichni tři se již dokázali brankově prosadit. Asistence: Ilja Gorochov, Alexander Jerjomenko.

42:05
    Ničuškin si rychle nabruslil do pásma, z levého křídla však na Jerjomenka nevyzrál, ten jeho pokus vyráží mimo.

41:54
    Hostům se nepodařila rozehrávka – icing. Začátek třetí části je zatím hodně z obou stran opatrný.

40:57
    Kontiola se snažil přihrát svému spoluhráči do šance, byl však vzorně pokryt.

40:09
    Třetí třetina začíná icingem domácího týmu, buly před Jerjomenkem.

40:01

Střely na bránu ve druhé třetině: 6 – 6 (celkově: 18 – 17).

Druhá třetina je u konce, o gól napřed jsou po ní hosté z Čeljabinsku. Ti díky zužitkované přesilové hře 5 na 3 se dostali poprvé v sérii do vedení, ani domácí však nebyli bez šancí. Největší příležitost měl chvíli po druhém gólu Traktoru Gorochov, z pravého křídla ale trefil jen tyčku.

40:00

39:31
    Ani třetí Kvapilova rána, tentokrát z levého křídla, do cíle nemířila. Český útočník tentokrát netrefil ani bránu.

39:22
    Opět Kvapil, další přesný zákrok Garnetta, hra je znovu přerušena.

39:19
    Po Kvapilově střele však musí opět Garnett lovit puk ze své lapačky.

39:11
    Mironovovi bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti. Sudí vykazuje hru pryč z pásma.

38:53
    Kolem Garnetta sviští jedna střela za druhou, domácí by rádi do přestávky alespoň vyrovnali.

38:22
    Mosaljov si s pukem nabruslil do mezikruží a pohotovou střelou pořádně protáhl Garnetta. Domácí jsou v závěru druhé třetiny aktivnější.

37:25
    Višněvskij z levého křídla vyslal na Garnetta propagační střelu, netrefil ovšem bránu.

36:57

36:40
    Další puk putuje pryč z pásma Traktoru.

36:12
    Hosté vyhazují puk pryč z pásma, domácí však v přesilové hře nevypadají tentokrát vůbec zle.

35:32
    Po zámku domácích a střele Jalasvaary od modré přerušuje Garnett hru.

34:56
    Zároveň se bude vylučovat, na trestnou lavici odchází hostující Nestěrov, který odpyká trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

34:54
    Gorochov z pravého křídla trefuje tyč!

31:53
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovou hru pět na tři a ujímají se poprvé v zápase vedení! Puk za záda Jerjomenka dopravil ANDREJ KOSTITSYN po skvělé spolupráci s Rjabykinem. Asistence: Dimitrij Rjabykin.

31:28
    Za příliš mnoho hráčů potrestán domácí tým. Hosté budou hrát asi 30 vteřin přesilovou hru 5 na 3! Trest odsedí Sopin.

31:21
    Domácí zatím dobře brání svoji modrou čáru, hosté se nemohou dostat do šance.

30:52
    Hosté si v útočném pásmu navzájem nerozuměli, musí začít od začátku.

30:18
    Přesilovka pro Traktor, za sekání je vyloučen Mironov (DMS).

30:10
    Další ránu vyslal Antipov, Jerjomenko opět vyráží.

29:30
    Ničuškin se zkoušel obkroužit kolem brány a rychle zakončit, domácí brankář však jeho úmysl přečetl a nedovolil hostujícímu útočníkovi gólovou radost.

28:50
    Ihned po buly napřáhl uprostřed hřiště Kosticyn, trefil však jen bránícího obránce před sebou.

28:13
    Čistov se mezi dvěma domácími obránci do šance neprotáhl. Domácí následně vyhazují na icing.

27:20
    Višněvskij z levého kruhu pro vhazování švihem vyzkoušel pozornost Garnetta. Hostující gólman měl se skákavým pukem plné ruce práce, střelu ale nakonec dokázal vyrazit vysoko nad.

27:00
    Přerušení asi po pěti minutách hry bez písknutí rozhodčího. Důvodem pro sudího byl až icing.

26:49
    Hosté se snaží něco vymyslet v pásmu Dynama. Domácí obrana k nim ale dobře přistupuje.

25:40
    Sopin se dostal do úniku jeden proti jednomu, na Rjabykina si však s kličkou nepřišel.

24:59
    Kasjančuk si sám před Garnettem říkal o přihrávku, přesnému pasu chybělo doopravdy málo.

24:15
    Mosaljov z pravého křídla pálí tvrdě, Garnett další přesným zákrokem drží svůj tým. Hraje se dlouhou dobu bez přerušení.

23:12
    Antipov se na pravém křídle ke střele nedostal, domácí obrana se o něj postarala.

22:10
    Sopin z pravého křídla hledal křižnou přihrávkou volného Gorovikova, do přihrávky na poslední chvíli vložil hůl Garnett a zabránil tak nejspíš jasnému gólu.

21:29
    Další útok domácích zastavuje tentokrát ofsajd.

21:16

20:57
    Hostující Traktor se ale zatím jednoduše brání a nedovoluje domácím prakticky nic.

20:28
    Domácí vyhráli buly a snaží se znovu hrozit hostující obraně. Navíc pokračují v přesilové hře.

20:01

Střely na bránu v první třetině: 12 – 11.

První třetina je u konce, lépe do ní vstoupili domácí, kteří však svůj nástup nedokázali gólově podtrhnout. Do vedení se tak dostali domácí zásluhou českého útočníka Petružálka. Do přestávky ale ještě stihl vyrovnat Traktor díky dalšímu Čechovi – přesilovku využil šikovnou tečí Jan Bulis.

20:00

19:55
    Hosté se v téhle třetině již nejspíš ubrání.

19:14
    Rjabykin (CLJ) vyloučen za vystřelení puku mimo led, domácí mají před sebou další početní výhodu.

19:10
    Nahození ze středního pásma nepředstavovalo pro Garnetta složitou práci.

18:16
    Další puk nebezpečně poskakoval kolem domácího brankáře Jerjomenka, hostující útočník ho však v pádu nedokázal přesně usměrnit.

17:09
    Hosté z dobře odehrané přesilové hry těží nakonec vyrovnávací branku. Rjabykin napřáhl ke konci přesilovky na modré čáře, jeho ránu těsně před Jerjomenkem tečoval JAN BULIS za záda domácího gólmana. V zápase tak zatím pálí jen čeští útočníci. Asistence: Dimitrij Rjabykin, Jevgeij Kuzněcov.

16:22
    Hosté dlouho kombinovali v útočném pásmu, Bulis se však v koncovce mýlil.

15:17
    Přesilovka pro Traktor. Pestunov vyloučen za hákování.

14:40
    Kontiola se na druhé straně dostal do rychlého protiútoku. Natlačil se před Jerjomenka, který však v pádu jeho střelu likviduje.

14:22
    Pokus Kokareva, Garnett se měl co otáčet.

13:24
    Hraje se dlouho bez přerušení, aktivnější jsou domácí, kterým první branka v zápase hodně pomohla.

12:47
    Gorochov ze středního pásma nahodil na Garnetta, ten betonem vyráží.

11:45
    Domácí znovu natlačeni v útočném pásmu, tentokrát k nim obránci přistupují lépe.

10:28
    Domácí se stejně jako v prvním zápase ujímají v první třetině vedení. Cvetkov z levého křídla našel ve středu hřiště volného českého útočníka JAKUBA PETRUŽÁLKA, který si s pukem sjel blíže do mezikruží a střelou k tyči nedal Garnettovi šanci. Asistence: Alexej Cvetkov, Denis Kokarev.

09:48
    Babenko vybojoval za bránou hostí puk a předal ho do mezikruží osamocenému Konkovi. Ten byl však z celé situace tak překvapen, že ve velké šanci nedokázal zakončit přesně. Garnett uklidňuje situaci a přerušuje hru.

08:34
    Glinkin se na pravém křídle protáhl kolem svého strážce a vyzkoušel pozornost Jerjomenka, ten jeho ránu vyráží za svoji bránu.

08:10
    Hra se odehrává především ve středním pásmu, bez výrazné šance na žádné straně.

07:08
    Domácí se snaží ohrozit hostujícího gólmana, jejich přihrávky jsou však silně nepřesné.

06:06
    Jerjomenko tlumí ve své náruči další střelu hostujících hráčů. Úvod zápasu vychází zatím lépe hráčům Traktoru, kteří jsou aktivnější.

05:47
    Bulis mezi kruhy zvolil střelu mezi obránci, Jerjomenko v poklidu zasahuje.

04:49
    Quint od levého mantinelu vyzkoušel pozornost Jerjomenka, domácí brankář betonem vyráží puk mimo.

04:20
    A právě Antipov si ze skrumáže odnesl krvavý šrám, vylučovat se ale nebude.

04:20
    Ničuškin obkroužil domácí bránu a byla z toho první vážná šance v zápase. Ničuškinovi, ani žádnému z jeho spoluhráčů se však ze skrumáže před Jerjomenkem nepodařilo dostrkat puk za záda domácího gólmana. Aktivní na hranici brankoviště byl také hostující Antipov.

03:23
    Hosté v plném počtu. Domácím se úvodní přesilová hra vůbec nevydařila.

03:10
    Pokus Kokareva od modré mířil mimo.

02:49
    Dynamu se v přesilové hře nedaří, hosté se zatím jednoduše brání.

02:21
    Další vyhození puku Traktoru ven z pásma.

02:15
    Mosaljov nemohl hrát, byl v ofsajdu. Sudí přerušuje hru.

01:54
    Hosté se zatím pozorně brání a nepouští domácí do akce.

01:22
    Kokarev z levého křídla vyzkoušel bekhendem pozornost Garnetta. Vybojoval alespoň faul. Za sekání je vyloučen Jakucenja, přesilovka pro domácí.

00:47
    Quint vypálil po přejetí modré a Jerjomenko poprvé v akci. Tenhle zákrok se ale počítat nebude, hostující obránce byl v ofsajdu.

00:01

Všechny formality jsou za námi, můžeme jít na to. Druhé finále play-off KHL může odstartovat!

Před úvodem zápasu ještě ruská státní hymna.

Sestavy se oproti včerejšímu prvnímu zápasu vůbec nezměnili, nechybí ani trojice českých hráčů. První útok hostí táhne Jan Bulis, ve čtvrté formaci domácích najdeme Jakuba Petružálka s Markem Kvapilem.

Oba týmy vjíždí na ledovou plochu. Domácí nastoupí v tradičních modrých dresech, na hostující Traktor čeká stejně jako včera bílo-červená kombinace dresů.

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenko) – Graňák, Višněvskij, Jalasvaara, Solovjov, Mironov, Gorochov, Barantsev – Soin, Babenko, Konkov – Cvetkov, Kokarev, Mosaljov – Gorovikov, Sopin, Kasjančuk – Pestunov, Kvapil, Petružálek – Lukin. Trenér: Oleg Znarok.

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Fokin) – Quint, Rjabykin, Vasilčenko, Bělov, Katičev, Razin, Nestěrov, Šinin – Čistov, Bulis, Kuzněcov – Kontiola, Jakucenja, Kosticyn – Popov, Antipov, Ničuškin – Glinkin, Karpov, Lemtjugov. Trenér: Valerij Belousov.

Rozhodčí: Zacharov, Odins – Medvěděv, Birin.

Včerejší první zápas skončil těsnou výhrou domácího Dynama, které si s Traktorem poradilo poměrem 2:1. První dvě třetiny hrálo Dynamo velice dobře a účelně. Jenže ve třetí části přišlo snížení a hosty to nakoplo. Měli velký počet šancí k tomu, aby vyrovnali, ovšem Jerjomenko byl proti a velkou zásluhu si právě on může připsat na prvním bodu pro obhájce titulu.

Dinamo Moskva – Traktor Čeljabinsk (1. finále)
    2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Cvetkov (Kokarev), 30. Soin (Babenko) – 41. Kuzněcov (Čistov, Rjabykin).

Pěkný den u sledování online přenosu z druhého utkání finále Kontinentální hokejové ligy mezi Dynamem Moskva a Traktorem Čeljabinsk. Po včerejším zápase je stav příznivý 1:0 pro obhájce trofeje z loňského roku. Duel číslo 2 začne v 17:30 středoevropského času, hostit ho bude znovu Moskva.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 11. Petružálek (Cvetkov, Kokarev), 44. Kvapil (Gorochov, Jerjomenko), 58. Jalasvaara (Mosaljov, Kokarev) – 18. Bulis (Rjabykin, Kuzněcov), 32. Kostitsyn (Rjabykin)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenko) – Graňák, Višněvskij, Jalasvaara, Solovjov, Mironov, Gorochov, Barantsev – Soin, Babenko, Konkov – Cvetkov, Kokarev, Mosaljov – Gorovikov, Sopin, Kasjančuk – Pestunov, Kvapil, Petružálek – Lukin. Trenér: Oleg Znarok.

Rozhodčí: Zacharov, Odins – Medvěděv, Birin