Švýcarsko – Německo 3:5 (kon.) | Švédsko – Česko 4:0 (kon.) | USA – Finsko 3:0 (kon.)
Švýcarsko
3:5 (1:1, 0:3, 2:1)
Německo
Pondělí 08.04.2013, 17:30 • SBP Arena, Ottawa • Mistrovství světa žen

36:38
    Francouzská rozhodčí po jednom ze soubojů vylučuje na švýcarské straně. Jessica Lutzová (SUI) – 2 minuty za hákování.

25:23
    Švýcarská obrana ve druhé třetině doslova hoří, teď je toho důsledkem menší trest za sekání pro jednu ze Švýcarek.

18:52
    Na vyloučení je to 2:2, právě Sara Benzová (SUI) se po návratu do defenzívy provinila nedovoleným bráněním.

14:20
    Také Švýcarsko si vyzkouší hru v menším počtu hokejistek. Sandra Thalmannová (SUI) – 2 minuty za hru tělem.

10:17
    Hektická pasáž pokračuje druhým německým vyloučením. Maritta Beckerová (GER) – 2 minuty za hákování.

05:21
    Ze švýcarského tlaku plyne první faul soupeřek. Franziska Buschová (GER) – 2 minuty za hákování.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 10. J. Martyová (TS), 51. Lutzová (Bulloová, S. Martyová), 60. Lutzová (Nabholzová, Waidacherová) – 10. Delarbreová (Seilerová, Spielbergerová), 25. Buschová (Anwanderová), 26. Buschová (Götzová, Fellnerová), 40. Schusterová (Kameniková, Gleissnerová), 59. Anwanderová

Švýcarsko: Schellingová (Anthamattenová) – Altmannová, Zollingerová, J. Martyová „C“, Willinerová, Forsterová, Thalmannová, Vaucherová – Benzová, Raselliová, Stanzová – Bulloová, S. Martyová, Lutzová – Nabholzová, I. Waidacherová, Stiefelová – Schranzová, Eggimannová, M. Waidacherová – Daleová. Trenér: Daniel Meier.
    Německo: Harrerová (Harssová) – Fellnerová, Gleissnerová, Richterová, Anwanderová, Eisenschmidová, Spielbergerová, Hammerlová, Weisserová – Kameniková, Götzová, Schusterová – Eversová, Zornová, Buschová – Lanzlová, Seilerová, Delarbreová – Kratzerová, Beckerová, Bittnerová. Trenér: Peter Kathan.

Rozhodčí: Picavetová (FRA) – Björkmanová (SWE), Tauriainenová (FIN).