Švýcarsko – Německo 3:5 (kon.) | Švédsko – Česko 4:0 (kon.) | USA – Finsko 3:0 (kon.)
Švýcarsko
3:5 (1:1, 0:3, 2:1)
Německo
Pondělí 08.04.2013, 17:30 • SBP Arena, Ottawa • Mistrovství světa žen

59:49
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    A skutečně se jim to daří. Velký tlak na brankoviště ještě nezakončila Katrin Nabholzová, ale když se puk odrazil na hokejku JESSICY LUTZOVÉ, gólmanka Harrerová už byla úplně bezmocná – 3:5. Asistence: Katrin Nabholzová, Isabel Waidacherová.

58:55
    Německo právě vstřelilo branku!
    Je to jasné, páté místo na šampionátu připadne Německu. Na červené čáře vystihla švýcarskou rozehrávku MANUELA ANWANDEROVÁ, poslední obránkyni oklamala kličkou a pak snadno poslala puk do prázdné brány – 2:5. Bez asistence.

57:57
    Švýcarsko bez brankářky v šesti!

57:57
    Lutzová rychle vyjela zpoza brány, ale obětavé Němky stále drží dvoubrankové vedení. Ani Stefanie Martyová nedokázala došťouchat puk za čáru před hradbu těl.

56:18
    Spielbergerová mohla rozhodnout, ale vystřelila jen po ledě do betonů Schellingové.

55:22
    Zase byla v akci Bulloová, německá brankářka zasáhla s vypětím všech sil vyrážečkou.

53:50
    Nicole Bulloová mohla snížit na nejtěsnější rozdíl, její zakončení podle všeho skončilo na tyčce! Bulloová to pak zkusila ještě zpoza brány, ovšem Harrerové zůstal puk pod nohama.

50:48
    Tak přece je tu jiskra naděje pro Švýcarsko! Vítězné vhazování okamžitě přijelo na modrou čáru na hokejku Buloové, jejíž dělovku tečovala nejspíš JESSICA LUTZOVÁ přesně do bližšího růžku. Švýcarky ještě prohrávají o dvě branky, gól by jim ale přece jen mohl dodat trochu víry – 2:4. Asistence: Nicole Buloová, Stefanie Martyová.

39:11
    Ještě před přestávkou stíhají Němky navýšit svůj náskok na tříbrankový. Za zády švýcarské obrany se objevily hned dvě z nich, ale všechno vzala na sebe LISA SCHUSTEROVÁ, jež perfektně zavěsila pod břevno – 1:4! Asistence: Nina Kameniková, Daria Gleissnerová.

38:19
    Velká příležitost pro Švýcarsko! V oslabení prchlo dopředu ve dvou a Zollingerová se správně rozhodla pro zakončení, jenže Harrerová si bližší tyčku pohlídala!

36:38
    Francouzská rozhodčí po jednom ze soubojů vylučuje na švýcarské straně. Jessica Lutzová (SUI) – 2 minuty za hákování.

35:38
    Ostřílená Maritta Beckerová chtěla v přečíslení přihrát Eversové, ale kotouč ji sklouzl z hokejky.

29:29
    Anwanderová vybojovala kotouč a nabídla ho Delarbreové. Schellingová musela rychle vykopnout pravý beton.

25:37
    Švýcarská lavička si vybírá oddechová čas.

25:37
    A rázem je to už o dva góly! Další z mnoha oken ve švýcarských zadních řadách je potrestáno. Němky vtrhly do útočného pásma ve dvou a jediná obránkyně soupeřek nemohla zastavit přihrávku Götzové na FRANZISKU BUSCHOVOU, která se do puku parádně opřela z první a nedala Schellingové šanci – 1:3! Asistence: Susann Götzová, Susanne Fellnerová.

25:23
    Švýcarská obrana ve druhé třetině doslova hoří, teď je toho důsledkem menší trest za sekání pro jednu ze Švýcarek.

24:05
    Pro Švýcarsko tak trochu zasloužený trest, pro Německo zhodnocení dobrého začátku druhé třetiny. U levého hrazení dostala ve středním pásmu puk FRANZISKA BUSCHOVÁ a když ji obránkyně nedokázala dohnat, svou cestu k Schellingové zakončila přesnou střelou na druhou tyčku. Němky obracejí zápas – 1:2! Asistence: Manuela Anwanderová.

22:57
    Hrubice ve švýcarské rozehrávce nabídla gólovku Lise Schusterové. Ta byla před Schellingovou úplně sama, ale ani nadvakrát ji nedokázala překonat!

21:37
    Německý tlak pokračoval i po přesilovce a zakončila ho šance Anwanderové, která dostala skvostnou přihrávku přes celé pásmo. Schellingová se ale výtečně přesunula.

19:30
    Beckerová hledala prudkou přihrávkou jednu z najetých spoluhráček, ta ale na dlouhou hůl tečovala puk těsně vedle!

18:52
    Na vyloučení je to 2:2, právě Sara Benzová (SUI) se po návratu do defenzívy provinila nedovoleným bráněním.

18:39
    Sara Benzová se přes urputnou obránkyni dostala do sóla, ale bekhedovou kličku ji Harrerová vystihla!

17:11
    Další přečíslení dvou Němek na jednu Švýcarku. Schusterová pálila už z dálky a Schellingová snadno máchla lapačkou.

15:55
    Také Schellingové je však pořádně horko. Tečovaná střela se před ní odrážela, ale i dorážku si dokázala najít .

15:02
    Švýcarsko v oslabení ujelo dopředu v přečíslení dvě na jednu. Raselliová nejspíš chtěla počkat a pak uděla bekhedový blafák, ale byla v tísni a ještě ji do cesty lehla brankářka Harrerová.

14:20
    Také Švýcarsko si vyzkouší hru v menším počtu hokejistek. Sandra Thalmannová (SUI) – 2 minuty za hru tělem.

11:32
    Bulloová našla nádhernou přihrávkou Stefanie Martyovou, která se do puku opřela z první. Ani však netrefila bránu.

10:17
    Hektická pasáž pokračuje druhým německým vyloučením. Maritta Beckerová (GER) – 2 minuty za hákování.

09:57
    Jenže hned po 37 sekundách máme vyrovnáno! Švýcarsko dopustilo před brankovištěm několik střeleckých pozic a když se k dorážce dostala MARIE DELARBREOVÁ, trefila přesně růžek nad lapačkou Schellingové – 1:1! Asistence: Sara Seilerová, Kerstin Spielbergerová.

09:20
    Švýcarky hozenou rukavici zvedají a střílejí první gól! K trestnému střílení se postavila kapitánka JULIA MARTYOVÁ, která udělala dlouhý hamrlíkovský oblouk a puk přetáhla až ke druhé tyčce, kde našla místo – 1:0.

09:20
    Ještě o něco větší šance přichází na druhé straně! Anja Stefelová dostala puk před brankoviště, kde ho následně Němky zalehly a Švýcarsko pojede trestné střílení!

08:41
    Zničehonic ujely Němky do přečíslení! Kameniková místo přihrávky zvolila přímou střelu, kterou však Schellingová s klidem ustála.

06:38
    K Harrerové si to namířila Sabrina Zollingerová a na pravé straně zkusila bekhendové zakončení. Brankářka opět zasahuje.

05:59
    Velký tlak na německé brankoviště gólem nekončí! Jedna ze Švýcarek už byla v příliš velkém úhlu.

05:21
    Ze švýcarského tlaku plyne první faul soupeřek. Franziska Buschová (GER) – 2 minuty za hákování.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 10. J. Martyová (TS), 51. Lutzová (Bulloová, S. Martyová), 60. Lutzová (Nabholzová, Waidacherová) – 10. Delarbreová (Seilerová, Spielbergerová), 25. Buschová (Anwanderová), 26. Buschová (Götzová, Fellnerová), 40. Schusterová (Kameniková, Gleissnerová), 59. Anwanderová

Švýcarsko: Schellingová (Anthamattenová) – Altmannová, Zollingerová, J. Martyová „C“, Willinerová, Forsterová, Thalmannová, Vaucherová – Benzová, Raselliová, Stanzová – Bulloová, S. Martyová, Lutzová – Nabholzová, I. Waidacherová, Stiefelová – Schranzová, Eggimannová, M. Waidacherová – Daleová. Trenér: Daniel Meier.
    Německo: Harrerová (Harssová) – Fellnerová, Gleissnerová, Richterová, Anwanderová, Eisenschmidová, Spielbergerová, Hammerlová, Weisserová – Kameniková, Götzová, Schusterová – Eversová, Zornová, Buschová – Lanzlová, Seilerová, Delarbreová – Kratzerová, Beckerová, Bittnerová. Trenér: Peter Kathan.

Rozhodčí: Picavetová (FRA) – Björkmanová (SWE), Tauriainenová (FIN).