Inter – Parma 1:0 (kon.) | Neapol – Cagliari 3:2 (kon.) | Siena – Chievo 0:1 (kon.)
Catania – Palermo 1:1 (kon.) | AS Řím – Pescara 1:1 (kon.) | Bologna – Sampdoria 1:1 (kon.)
Fiorentina – Turín 4:3 (kon.) | Juventus – AC Milán 1:0 (kon.)
Calcio Catania
1:1 (0:0)
Palermo FC
Neděle 21.04.2013, 15:00 • Angelo Massimino, Catania • Italská Serie A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Češi na hřišti
    Ani v jednom klubu nenastupuje žádný český hráč.

U.S. Città di Palermo
    Hosté jsou na tom v tabulce mnohem hůře, než jejich dnešní hostitel, když v doposud odehraných dvaatřiceti zápasech pětkrát vyhráli a třináctkrát remizovali. Ve čtrnácti zápasech odešli poraženi a celkem nasbírali osmadvacet bodů, což jim průběžně stačí pouze na osmnácté místo. Pakliže domácí záchranářské starosti neřeší, v Palermu je tomu naopak. Na sedmnácté, tedy první nesestupové míst, ztrácí dva body, ovšem stejně je na tom i devatenáctý Janov, který také jistě stála pomýšlí na záchranu. Palermu tak jde o každý bod a do Catanie jede s jasným cílem bodovat.

14.04.2013 / 32. kolo / Chievo Verona – Catania 0:0

Domácí vstupují do dnešního utkání z pozice devátého týmu italské Serie A, když ve dvaatřiceti odehraných utkáních nasbírali sedmačtyřicet bodů, za třináct výher a osm remíz. Jedenáctkrát odešli hráči Calcio ze hřiště poraženi. Catania se sice drží "na dostřel" pohárové Evropy, když na pátý AS Řím ztrácí pouze čtyři body, ovšem to je zřejmě nedostižný cíl. Důležité je, že Calcio hraje v klidném středu tabulky, bez záchranářských starostí.

24.11.2012 14. kolo Palermo – Catania 3:1

Vítejte u onlajn přenosu utkání třiatřicátého kola italské Serie A, v němž domácí Calcio Catania přivítá U.S. Città di Palermo.

Calcio Catania: Andujar – Marchese, Spolli, Legrottagllie, Bellusci – Almiron, Lodi, Izco – Daro Gómez, Bergessio, Barrientos

U.S. Citta di Palermo: Sorrentino – Aronica, von Bergen, Muñoz – Dossena, Kurtič, Donati, Barreto, Morganella – Boselli, Iličič

Rozhodčí: Mazzoleni – Di Fiore, Faverani.

1

1
    Domácí Barrientos byl hned v první minutě tvrdě faulován Donatim v blízkosti vlastní šestnáctky, ostrý skluz zezadu trestá rozhodčí žlutou kartou.

2
    Morganella fauluje na levé straně v blízkosti půlící čáry, rozehrávají domácí fotbalisté.

3
    Útočnou akci domácích přerušuje faul Barrientose v blízkosti šestnáctky Palerma.

4
    Hosté poprvé kombinují, mají déle míč na svých kopačkách.

5
    Ale od Kurtiče se odráží míč za brankovou čáru, bude se vykopávat od branky Catanie.

6
    Mariano Julio Izco centruje míč z pravé strany do pokutového území, obrana Palerma odvrací, ale nakonec se ještě Gómez dostává k hlavičce, ovšem Sorrentino chytá.

7
    Od Dosseny se odráží míč do autu, domácí budou vhazovat z pravé strany, v blízkosti pravého rohového praporku.

8
    Hosté ale vytěsňují domácí borce až na jejich polovinu.

9
    Míč až u Andujara, který bude vykopávat.

10
    V prvních deseti minutách jsme zatím vyloženě gólovou situaci nezaznamenali, přesto sledujeme velmi pohledný fotbal.

11
    Salvatore Aronica odvrací centr z levé strany do autu, domácí vhazují z levé strany.

12
    Vzrušení před Sorrentinem, míč tam létal ze strany na stranu, obrana Palerma ale nyní zachránila situaci.

13
    Edgar Barreto fauluje ve vzdálenosti zhruba třiceti metrů od vlastníhon pokutového území Alejandra Daro Gomeze, to byl zákrok na žlutou kartu!

14
    Francesco Lodi zahrává volný kop a míč dobře stáčí do šibenice, skvělý Sorrentino vyráží na roh!

14
    Nicola Legrottaglie se dostává k hlavičce na zadní tyči, míč letí zhruba metr od tyče!

15
    Palermo na polovině domácího týmu.

16
    Obrana Catanie však nepouští zatím soupeře do blízkosti vlastní šestnáctky, úvod utkání patří jednoznačně domácím.

16
    Andrea Dossena je druhým potrestaným hráčem Palerma, za faul na Barrientose na vlastnín polovině dostává žlutou kartu.

17
    Catania rozehrává z pravé strany, z blízkosti půlící čáry, ale pozor, je z toho pouze rychlý protiútok hostů, skvělý Andujar, který nedovolil Iličičovi zakončit!

18
    Míč již opět na polovině Palerma, v držení fotbalistů Calcia Catania.

19
    Skvělé uvolnění Izca na pravé straně, přesná přihrávka za obranu, na hranici malého vápna se dostává k míči Sergio Bernardo Almiron, od jehož kopačky se míč odráží pouze nad bránu!

20
    Catania v úvodní dvacetiminutovce již dokázala zahrozit, zároveň ví, že musí hrát zejména ze zabezpečené obrany.

21
    Domácí rozehrají rohový kop z pravé strany.

22
    Obrana Palerma odvrací, i následný centr Bellusciho ze střední vzdálenosti. Sorrentino bude vykopávat od brány.

23
    Rohový kop rozehrávají i hosté.

24
    Ale ani z tohoto rohu gól nepadl.

25
    Palermo vysouvá napadání rozehrávky až za půlící čáru, domácí si musí dávat velký pozor.

27
    Dlouhý nákop na levou stranu na Alejandra Dara Gómeze, ten si skvěle míč zpracoval, ale otočkou se již dostal do zámezí.

28
    Vhazují tedy hosté, Barreto leží na hrací ploše na polovině Catanie, ale jak vidí, že rozhodčí nechává pokračovat ve hře, zvedl se jako "srnka" a pokračuje ve hře.

29
    Ale hosté z této akce nic nevytěžili, hrají domácí, kteří se probojovali až před pokutového území, kde fauluje Lodiho von Bergen. Catania bude rozehrávat velmi dobrý volný kop ze vzdálenosti zhruba pětadvaceti metrů!

30
    Francesco Lodi střílí přes zeď, míč točí k pravé tyči, ale ten letí těsně vedle, v hledišti to jen zahučelo, dobře kopnuto!

30
    Po zásahu Legrottaglieho na druhé straně, bude hosté rozehrávat rohový kop z pravé strany.

31
    Míč hlavičkuje Bellusci na další roh, tentokrát z levé strany.

32
    Catania odvrací nebezpečí před vlastní brankou a domácí postupují na polovinu soupeře.

33
    K míči se dostává Palermo.

34
    Oba týmy nyní hrají "pouze" po šestnáctky, kde jejich akce končí.

35
    Michel Morganella razantně odkopává až na polovinu hřiště, odkud pro změnu letí další dlouhý nákop směrem k brance Palerma, ovšem hru přerušuje odpískaný ofsajd.

36
    Francesco Lodi zahrává volný přímý kop z levé strany, Bergessio se tlačí do zakončení, ale nakonec na míč nedosáhne, bude se pouze vykopávat od branky Palerma.

38
    Míč nyní létá více vzduchem, než po aby se hrálo po zemi, tato taktika zatím více svědčí hostům.

39
    Střelu Iličiče z levé strany blokuje Legrottagllie na roh.

40
    Hosté kombinují na polovině Calcia, publikum píská, není spokojené s vývojem hry.

41
    V závěru poločasu přebralo Palermo aktivitu, Donatiho střela ze střední vzdálenosti letí zhruba dva metry nad branku Catanie.

43
    Ezequiel Muñoz fauluje v hlavičkovém souboji na vlastní polovině, u středového kruhu, rozehrávat budou domácí.

44
    Pozor, rychlý protiútok hostů, nakonec je z toho střela Kurtiče z hranice pokutového území, mezi nohami obránce, ale Andujar je připravený a chytá.

44
    Mauro Boselli se dostal k dalšímu zakončení, tentokrát hlavičkuje uvnitř vápna Catanie, naštěstí pro domácí celek, pouze mimo!

45
    Probíhá poslední minuta prvního poločasu, ze hřiště, alespoň pro tento okamžik, odchází zraněný domácí Izco.

45
    No vida, tak zranění Izca bylo vážnější, Mariano Julio nebude moci pokračovat v utkání a tak ho musí nahradit Marco Biagianti!

45+2
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty, probíhá tedy poslední minuta prvního poločasu, hosté kombinují na polovině hřiště.

Skončil první poločas, ve kterém jsme se gólu na jedné či druhé straně nedočkali, oba týmy tak odchází do kabin za bezbrankového stavu, což více vyhovuje hlavně hostům, kteří bojují o záchranu v elitní soutěži. Každopádně v první části byli aktivnější domácí fotbalisté, pak však hosté převzali iniciativu a několikrát zahrozili.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně v 16:02 hodin.

46

47
    Zajímavá standartní situace pro Catanii.

48
    Francesco Lodi rozehrává volný kop ze vzdálenosti zhruba pětadvaceti metrů, míč letí těsně vedle brány Palerma!

49
    Domácí posílají dlouhý nákop na polovinu soupeře, ale Aronica hlavičkuje do autu, Catania bude vhazovat z levé strany.

50
    Odkop od brány Palerma.

51
    Palermo nezachytilo úvod druhého poločasu, do jejich šestnáctky létá jeden centr za druhým.

52
    Snaha Palerma o protiútok končí odpískaným ofsajdem, hrají domácí.

53
    Gómez si staví míč ve vzdálenosti přibližně třiceti metrů od brány Palerma, odkud bude rozehrávat přímý volný kop.

54
    Sergio Bernardo Almiron je po hlavičce svého spoluhráče, uvnitř pokutového území, v ofsajdu.

55
    Na druhé straně zastavuje útok Palerma hraní rukou, provinil se Iličič.

56
    Žlutou kartou trestá sudí faul Muñoze, který ostrým skluzem zastavil průnik Almirona na vlasntí polovině.

57
    Před rozehráním volného přímého kopu ještě hosté střídají, ze hřiště odchází Mauro Boselli, nahradí ho Paulo Dybala.

57
    Domácí rozehrávají volný přímý kop, ale nepřesně, míč končí vedle branky Palerma.

58
    A střídají i domácí, pro Sergio Bernardo Almirona končí dnešní zápas, nahradí ho Lucas Nahuel Castro.

59
    Domácí budou zahrávat roh z pravé strany.

59
    Hosté nemají problém s touto standartní situací.

60
    Na hrací ploše přibývá ostrých faulů.

61
    Nicola Legrottaglie nyní fauluje Josipa Iliče na vlastní polovině, na levé straně, v blízkosti vlastního pokutového území, hosté si žádají žlutou kartu pro domácího obránce, ale sudí je jiného názoru.

62
    Přízemní střela Kurtiče míří několik metrů vedle vzdálenější tyče, to nebyl dobře kopnutý "přímák".

64
    Závar před šestnáctkou hostů, ale obrana Palerma hraje velmi pozorně, z tribun se ozývá pískot, domácí se ale snaží, chce to více klidu v zakončení.

66
    Bergessio střílí nepřesně, míč končí mimo hrací plochu, hosté budou vykopávat.

68
    Bellusci se zlobí na sudího, že nepotrestal faul hostů, sudí mu musí důrazně připomenout, kdo je pánem na hřišti.

69
    Catania právě vstřelila branku!
    Drtivý tlak, kteří domácí vytvořili v posledních zhruba deseti minutách, přináší své "ovoce", PABLO BARRIENTOS se prosazuje uvnitř pokutového území, po předchozí přesné přihrávce z levé strany od Daro Gómeze a dává první gól domácích!

71
    Další vysoký nákop míří na polovinu Palerma, tentokrát byla obrana soupeře pozorná.

72
    Palermo bude rozehrávat rohový kop z levé strany.

72
    Ale Iličič je v ofsajdu, útočná akce Palerma končí.

73
    Hosté střídají, Ezequiel Muñoze střídá Egidio Arevalo.

75
    Sorrentino vybíhá z branky, za míčem sprintuje domácí hráč, gólman hostí je dříve u míče.

76
    Žliutou kartu za faul na Iličiče dostává Nicolas Federico Spolli, který nedovoleně zastavuje pronikajícího Iličiče.

77
    Střídá se, Abel Hernandez nahradí na hřišti Kurtiče, hosté již využili všechny možnosti střídání.

79
    Ofsajd zastavuje útočnou snahu Catanie, která na to, že vede, hraje stále aktivně, což je pozitivní a prospívá to kvalitě hry.

80
    Mariano Andujar bude odkopávat od vlastní brány.

81
    Jsme již v poslední desetiminutovce, domácí vhazují na polovině soupeře z levé strany.

82
    Lodi posílá nadýchaný centr z levé strany, v pokutovém území soupeře ale nikdo ze spoluhráčů nehlavičkuje, přesto hráči Catanie zůstávají u míče.

83
    A po střele Paula Dybaly je z toho rohový kop z pravé strany.

83
    Tak ještě jeden, také z pravé strany.

85
    S Palermem to vůbec nevypadá dobře, ač prohrává 0:1, je stále pod tlakem soupeře.

87
    Iličič nezachytil míč na hrací ploše, ten končí mimo hřiště, bude se pouze odkopávat od brány Catanie.

88
    Iličič přihrává z pravé strany do pokutového území, kde si nabíhá Dybala, ten je ale ubráněn domácím obráncem.

90
    Probíhá již poslední minuta řádné hrací doby, vzhledem k častým faulům je jasné, že rozhodčí několik minut ještě nastaví, šance hostů na bod stále žije.

90+1
    Ano, je to tak, celkem čtyři minuty nastaví sudí nad rámec základních devadesáti minut.

90+2
    Domácí ještě rozehrávají rohový kop z pravé strany, míč si staví Pablo Barrientos.

90+2
    Jeho centr do pokutového území "sbírá" gólman Sorrentino, který se snaží co nejrychleji rozehrát.

90+4
    Čtvrtá minuta nastavení, pravděpodobně i poslední minuta tohoto zápasu, domácí jsou blízko třem bodům.

90+5
    Palermo právě vstřelilo branku!
    Neskutečné! V páté minutě nastavení se prosazuje JOSIP ILIČIČ, který tak zřejmě zajišťuje velmi cenný bod ze hřiště Catanie!

90+5
    Domácí se po vyrovnávací brance Iličiče doslova sesypali na rozhodčího, který uděluje tresty, dává žlutou kartu Belluscimu.

90+5
    A dokonce červenou domácímu gólmanovi Andujarovi!

Dramatický závěr dnešního zápasu přinesl nejen vyrovnání Palerma, ale také další karetní tresty, domácí fotbalisté závěr totálně nezvládli a na hřiště vběhla téměř celá lavička, včetně realizačního týmu, to možná ještě bude mít dohru v následujících dnech! Jedno je však nezvratné, a to je fakt, že Palermo dokázalo vydřít cenný bod, který může být v závěrečném hodnocení velmi důležitý v sestupové "matematice"!

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (17:22:20)