CSKA Moskva – Spartak 2:2 (kon.) | Zenit – FK Krasnodar 1:0 (kon.) | Machačkala – Dynamo 3:3 (kon.)
Anži Machačkala
3:3 (1:1)
Dynamo Moskva
Neděle 21.04.2013, 16:30 • Anzhi-Arena (Kaspiysk) • Ruská Premier Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Ruská fotbalová liga má dnes na programu tři zápasy 25. kola a v jednom z nich se utká Anži Machačkala s Dinamem Moskva.

Postavení v tabulce:

Domácí Anži je momentálně na třetím místě tabulky, které by zajistilo účast v Evropské lize, na druhý Petrohrad ztrácí Machačkala jen čtyři body a jistě se pokusí zabojovat i o účast v Lize mistrů.

Naproti tomu Dinamo Moskva okupuje 7. příčku ligové tabulky s devětatřiceti body. Šance na evropské poháry však ještě žije, na pátý Kuban Krasnodar totiž Dinamo ztrácí jen bod.

Poslední vystoupení v lize:

Anži se naposled představila na půdě Volgy Novgorod a výsledkem byla vysoká výhra 0:3. To Dinamo doma přivítalo městského rivala CSKA a s prvním týmem tabulky vybojovalo cennou remízu 0:0.

Poslední vzájemný zápas:

Poslední vzájemné ligové utkání se odehrálo 7. listopadu 2012 a v Moskvě téhdy Machačkala vyhrála 0:2.

Poslední vzájemný zápas se však odehrál tuto středu v ruském poháru. V tom se urodila remíza 0:0 a v prodloužení rozhodl zápas Samuel Eto'o a Machačkala tak postoupila dál.

Anži Machačkala: Gabulov – Spahič, Carlos, Gadzhibekov, Logashov, Zhirkov, Willian, Boussoufa, Akhmedov, Jucilei, Eto'o

Dinamo Moskva: Shunin – Wilkshire, Fernández, Granat, Lomič, Noboa, Dzsudzsák, Sapeta, Solovyev, Kuranyi, Ignatovich

Rozhodčí: Lapochkin – Golubev, Kulalaev.

1

1
    První zajímavější šance pro Machačkalu, ale Shunin včas vyběhl a míč získal pro sebe.

3
    Logashov odkopl raději míč co nejdál to šlo.

4
    Zhirkov vybojoval míč a hlavní rozhodčí nechal Machačkale výhodu. Z té získalo Anži alespoň roh.

4
    Po rohovém kopu se dostal domácí fotbalista k zakončení, ale to k úvodní brance nevedlo.

5
    Na konci páté minuty vrátí míč do hry autovým vhazováním João Carlos.

6
    Gabulov si vychutnal tento zákrok. Míč skákal kolem něj a tak po míči brankář Dinama efektně skočil.

8
    Dzsudzsák si stěžoval u rozhočích, ale nenadělal nic. Míč rozehrají domácí.

9
    Hráči Dinama si posouvají míč mezi sebou a pomaličku se přibližují pokutovému území.

9
    Závěrečná přihrávka byla však velmi nepovedená a tak může Gabulov v klidu odkopávat od své branky.

11
    Dinamo je aktivní, ale opět jejich snažení překazila nepřesná přihrávka.

12
    Na druhé straně Shunin vyběhl a schoval v rukavicích nepřesný centr domácích.

13
    Rohový kop Dinama prolétl celým pokutovým územím a skončil za brankovou čarou bez jakékoliv teče.

14
    Zajimavě se točící míč do pokutového území nenašel nikoho ve žlutém. Machačkala tak ani z této zajímavé šance nic nevytěžila.

15
    Máme za sebou patnáct minut hry a oba týmy se snaží hrát aktivně. Sice jsme neviděli žádnou větší šanci, ale hraje se ofenzivní fotbal.

16
    Zajímavá střela jednoho z domácích fotbalistů, která však letěla těsně nad hostující branku.

18
    Nyní už musel Shunin zasahovat. Střela však letěla těsně kolem něho a navíc po zemi. Brankář Dinama tak míč zachytil a rozehrává.

19
    Noboa odkopává centr na roh. Machačkala začíná tlačit na svého soka.

20
    Shunin se vydal pro míč a chtěl ho vyboxovat. Jenže to se mu absolutně nepovedlo a může být rád, že se od něj odrazil míč k dalšímu hráči Dinama. Jinak by Machačkala zakončením do prázdné branky jistě nepohrdla.

20
    Logashov poslal k zemi Noboa, rozhodčí zatím žlutou kartu nevytahuje.

21
    Machačkala drží míč na svých kopačkách, domácí si ho přihrávají a postupně se snaží překonat obranu soupeře.

22
    Elegantní patičkou vyslal Eto'o do šance Akhmedova, ale ten byl atakován obráncem a ocitl se na trávníku. Rozhodčí však byl blízko a pokutový kop rázně odmítl.

24
    Rohový kop si Anži pohlídala a v pohodě tuto standartní situaci ubránila.

25
    Z velké dálky se pokusil překvapit Granat, ale jeho projektil vylétl vysoko nad domácí branku.

26
    Samuel Eto'o se rozběhl s míčem a zastavil ho pouze za cenu faulu Wilkshire. Dinamo může být rádo, že tento faul přišel těsně před hranici pokutového území. Bude to tak pouze přímý kop pro Machačkalu.

28
    Dlouho se čekalo s rozehrávkou, ale ta nakonec stála za to! Míč si postavil Boussoufa a trefil se náramně, jeho střela orazítkovala horní břevno branky Dinama.

30
    Na druhé straně se ke střeleckému pokusu dostali hosté, ale opět nemusel Gabulov zasahovat, míč totiž vylétl těsně nad. Hosté se však rozčilují, protože jsou přesvědčeni, že byl míč tečován a že by se měl kopat rohový kop.

30
    Logashov se snažil odcentrovat, ale tomu zabránil obránce Dinama.

31
    Opět se hosté rozčilují, konkrétně německý fotbalista Kuranyi ukazuje čárovému, že míč za brankovou čáru poslal Spahič a že by se tedy měl kopat roh.

32
    Po akci na jedné straně se hra okamžitě přesouvá na tu druhou. Machačkala bude po střele Eto'a zahrávat roh.

33
    Roh se domácím moc nepovedl, ale Akhmedov se přesto dostal ke střele z dálky. Tentokrát se domácí fotbalista mezi tři tyče se svou střelou nevešel.

34
    Jeden z domácích fotbalistů se dostal k centrovanému míči, ale jeho hlavička už nikoho ve žlutém nenašla.

36
    Dinamo Moskva právě vstřelilo branku!

Dinamo se dostalo s obrovským štěstím do vedení v tomto zápase. Centrovaný míč totiž propadl po teči k Ignatovichi, který ho poslal na branku. Tento pokus ještě Gabulov vyrazil, ale pouze ke CHRISTIANU NOBOAOVI a ten už balón poslal do odkryté branky.

38
    Na trávníku nějakou dobu ležel domácí brankář Gabulov, nyní je na zeleném pažitu Lomič.

38
    Na zem poslal Lomiče Boussoufa (MCK) a ten za svůj zákrok vidí žlutou kartu. Lomič je stále ošetřován přímo na hřišti.

39
    Již se opět hraje, dlouhý nákop Dinamo nic nepřinesl.

40
    Machačkala právě vstřelila branku!

Ještě v prvním poločase dokázala Machačkala vyrovnat, po rychlé akci po levé straně přišel přízemní centr, který propadl až na zadní tyč a tam operoval naprosto osamocený MBARK BOUSSOFA, který už věděl co s míčem.

41
    Vedení Dinama tak trvalo velmi krátce a už se opět musí hosté bránit nátlakové hře soupeře.

42
    Dinamo se do útoku dostává převážně po centrovaných míčích, jeden z nich přilétl do šestnáctky i nyní, ale Kuranyi se k lepšímu zakončení neprodral.

44
    Akhmedov si už bral míč a chtěl jít rozehrát rohový kop, o to větší bylo překvapení, když rozhodčí rozhodli, že se bude kopat od branky Dinama.

45
    Plyne nám poslední minuta prvního poločasu, ale dá se očekávat, že rozhodčí nějakou tu minutku přidá.

45+1
    Bude to přesně jedna minuta, která se bude nastavovat.

45+1
    Eto'o prokličkoval mezi dvěma soupeři a až ten třetí mu odkopl míč. Bude z toho roh pro Machačkalu.

45+1
    Autovým vhazováním zřejmě domácí ukončí první poločas.

Rozhodčí ukončil první poločas ještě před vhozením míče do hry a stav po pětačtyřiceti minutách je tedy 1:1. Sledujeme velmi pohledný a ofenzivní fotbal, ve kterém šlo jako první do vedení moskevské Dinamo. O čtyři minuty později však již bylo sronáno a tak se máme před druhým poločasem jistě na co těšit.

46

46
    Vypadá to, že do druhého poločasu nastoupili stejné sestavy jako na začátku zápasu.

48
    Neuvěřitelné co se to děje! Machačkala dala sice branku, ale Boussoufa přizvedl rohový kop rukou a je po druhé žluté kartě vyloučen. Místo 2:1 tak bude Machačkala dohrávat v deseti.

50
    Naprosto zbytečný zkrat Boussoufy tak domácím výrazně komplikuje situaci, bylo velmi zajímavé sledovat jeho výraz. Nejdříve se radoval z branky a poté se sklopenou hlavou opustil hřiště.

51

Machačkala však jde i v deseti do vedení a o druhý gól se postaral po úniku po pravé straně brankoviště YURI ZHIRKOV, který zúročil přesnou přihrávku Williana.

53
    Machačkala je i v deseti aktivní a rozhodně se po vstřelené brance nezatáhla do obrany.

53
    Granat (DMO) vidí žlutou kartu, na hřišti nám to začíná jiskřit.

54
    Maďarský fotbalista Dzsudzsák byl blízko vyrovnání, ale z hranice pokutového území otřel míč pouze o boční síť.

55
    Střídání na straně Dinama. Hřiště opouští Solovyev a místo něj si zahraje Solomatin.

57
    Willian si předkopl míč moc dopředu a už ho nezastihl na hrací ploše.

58
    Jeden z hostujících hráčů dokázal míč pouze přizvednout a tak neměl Gabulov téměř žádnou práci.

60
    Máme za sebou hodinu hry. Machačkala dohrává zápas v deseti, ale i v tomto počtu byla schopna dostat se do vedení.

61
    Eto'o si ukazoval kam chce míč, ale přihrávky se nedočkal.

61
    Druhé střídání Dinama v zápase. Na hřiště přišel Gatagov a utkání končí pro Ignatoviche.

62
    Po nepřesné hlavičce Kuranyie bude od brány Anži odkopávat Gabulov.

64
    Hosté chystají už třetí a tedy poslední změnu ve svém týmu, ale ještě před tím rozehrají přímý kop.

64
    Solomatin se dostal k zakončení, ale z velkého úhlu nedokázal Gabulova překonat.

65
    Avizovaná třetí změna je zde. Na hřiště vyběhl Davydov místo Wilkshirea

66
    Po nepřesné přihrávce se míče zmocnil domácí brankář.

67

Machačkale evidentně nevadí hrát v deseti. SAMUEL ETO'O totiž dostal přesnou přihrávku přes celé pokutové území od Akhmedova a domácí ostrostřelec se nemýlil.

69
    Dinamo se okamžitě vrhá do útoku.

70
    Noboa doslova naskočil na Akhmedova, o míč ho neobral, ale faul mu byl písknut.

72
    Z dvaceti metrů si předkopl míč Zhirkov a tvrdou střelou vylekal Shunin a. Naštěstí pro Dinama letěla jeho dělovka mimo tři tyče.

73

Zadělává se nám na pěkné drama. Centr z pravé strany si zpracoval ALAN GATAGOV a tento střídající hráč se trefil přesně k tyči.

76
    Volný přímý kop rozehrála Machačkala přímou střelou,. Ta sice mířila do branky, ale nebyla vůbec razantní.

77
    Gabulov odkopl míč daleko od své branky, ale zároveň tím založil útok Anži. Jenže obrana Dinama přišla včas a dostala se k míči.

78
    Argentinec ve služnách Dinama Fernández vidí žlutou kartu.

80
    Solomatin sice vybojoval míč, ale zcela evidentně si pomohl útočným faulem.

80
    Kuranyi se snažil, ale k míči se neprodral.

82
    Další z mnoha centrovaných míčů do pokutového území, ale obrana Machačkaly funguje velmi dobře.

83
    Dzdsudzák se dostal ke střele zpoza šestnáctky, zamířil však těsně mimo pravé tyče.

84
    Tlak Dinama se začíná stupňovat. Trenér Machačkaly má k dispozici ještě tři střídání a zřejmě by zrovna nyní byl čas na nějakou změnu.

85
    Zřejmě mě trenér Anži vyslechl. Je zde první změna v týmu domácích. Autora druhého gólu Machačkaly Zhirkova střídá Shatov.

86
    Gatagov nedosáhl na přihrávku, ale po teči domácího hráče zůstanou hosté u balónu.

88

Domácí dobře drželi míč, ale stačila jedna standartní situace a je srovnáno. Přesně na hlavu KEVINA KURANYIHO přilétl míč a ten ho poslal přesně do pravého horního růžku branky.

90
    Plyne již 90. minuta. Dá se však očekávat, eže rozhodčí ještě něco nastaví.

90+1
    Budou to pouze dvě minuty. Anži se již nikam netlačí, zřejmě bude v deseti hráčích spokojena s remízou.

90+1
    Pavel Solomatin (DIN) vidí v závěru zápasu žlutou kartu.

90+2
    Již plyne poslední minuta zápasu a míč je ve středu hřiště.

90+3
    Rozhodčí nám přece jenom nechal hru běžet o něco déle než původně avizoval.

Skončilo nám utkání, které mělo téměř vše. Viděli jsme šest branek, po třech na každé straně. Viděli jsme také červenou kartu a mnoho dalších zajímavých šancí.

Machačkala se i v deseti dokázala dostat ze stavu 1:1 do vedení 3:1, ale přesto o něj v závěru přišla. Oba celky tak dnes získaly po bodu a já myslím, že zcela zaslouženě.

Já se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších sportovních přenosů. (18:23:16)

Jozef Valenčík

Branky: 40. Boussofa, 51. Zhirkov, 67. Eto'o – 36. Noboa, 73. Gatagov, 88. Kuranyi

Karty:   38. Boussoufa (MCK) – 26. Wilkshire (DMO), 53. Granat (DMO), 78. Fernández (DMO), 90+1. Solomatin (DMO)   48. Boussoufa (MCK)

Anži Machačkala: Gabulov – Spahič, Carlos, Gadzhibekov, Logashov, Zhirkov (85. Shatov), Willian, Boussoufa, Akhmedov, Jucilei, Eto'o
    Dynamo Moskva: Shunin – Wilkshire (65. Davydov), Fernández, Granat, Lomič, Noboa, Dzsudzsák, Sapeta, Solovyev (55. Solomatin), Kuranyi, Ignatovich (61. Ignatovich)

Rozhodčí: Lapochkin – Golubev, Kulalaev