Guimarães – Setúbal 1:4 (kon.) | Sporting – Benfica 1:1 (kon.)
Sobota 31.08.2013, 21:00 • Estádio José Alvalade • Portugalská Primeira Liga

89
    Míč od pohybu nakonec uvedl sám faulovaný Montero, jeho ránu směřující k levé tyčce ale Moraes vytáhl!

88
    Luisão se hodně zlobí, ovšem faul na Montera byl evidentní. Velká šance v podobě přímého kopu pro Sporting!

85
    Ve stejné minutě Sporting naposledy střídá. Ze hřiště odchází Jefferson Nascimento, toho nahrazuje Islam Slimani.

85
    Dalším žlutě ohodnoceným hráčem je Rubén Amorim.

83
    Capel po svém příchodu na trávník září. Na hranici pokutového území si povodil obránce Benfiky a vypálil, jeho rána jen těsně minula levou tyčku Moraesovy klece!

74
    André Carrillo přepouští místo Diego Capelovi.

69
    Více ze hry má nyní ale jednoznačně Benfika. Matićově střele nechybělo mnoho, aby se ukryla k levé tyčce domácí svatyně.

65
    Benfica právě vstřelila branku!
    Máme vyrovnáno! Už před několika minutami se dostal Marković do velké šance, když prošel domácí obranou, to ještě svou příležitost ale neproměnil. Nyní LAZAR MARKOVIČ předvedl něco obdobného. Přijal míč před šestnáctkou, ze čtyř hráčů Sportingu si udělal kužely a posléze poslal míč mezi Patríciovýma nohama. Skóre lisabonského derby je teď 1:1.

62
    Je tu první změna tváří na domácí straně. Z hrací plochy odchází Wilson Eduardo, toho na trávníku nahradí Eric Dier.

54
    Andre Martin Carrillo vyfasoval žlutou kartu, za to, že oplácel Maxi Pereirovi.

50
    Jorge Jesus se už v 50. minutě rozhodl využít svého posledního střídání. Ze hry odchází Nico Gaitán, na hrací plochu nastupuje kanonýr Óscar Cardozo.

50
    Fredy Montero, prozatím jediný střelec zápasu, dostává žlutou kartu.

49
    Sporting může děkovat Patríciovi, že neinkasoval! Neprve předvedl parádní sólo přes tři hráče Marković, domácího brankáře nepřekonal, míč se však odrazil k Rodrigovi. Ten zbytečně čekal, čímž dal šanci domácímu brankáři se přesunout. Toho Patrício využil a jeho následnou střelu vyrazil!

45+3
    Ještě před koncem poločasu vystřídal zraněného Salvia Slovinec Lazar Marković. To je značná komplikace pro Benfiku.

45+1
    Maxi Pereira vidí v první minutě nastavení žlutou kartu.

44
    Ou!!! Vypadá to na další trable pro kouče Benfiky Jorgeho Jesuse. Při běhu nepěkně došlápl na své levé koleno Eduardo Salvio.

42
    A je tu již signalizované střídání. Enzo Pérez nemůže nadále pokračovat ve hře, nahrazuje ho proto Ruben Amorim.

40
    Za faul na Montera vidí zaslouženě žlutou kartu Nemanja Matić.

33
    Šance na vyrovnání! Parádní míč u levého strany mohl ve vyrovnávací gól proměnit Salvio, ten ale z místa penaltového puntíku svou šanci naprosto zazdil!

17
    Situace po dalším vhazování však už Rui Patrríciovi udělala vrásky na tváři. Garay si totiž naběhl na prodlouženou hlavičku od Luisãa a povedenou hlavičkou trefil břevno!

10
    Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
    Ze standardní situace Benfiky ovšem nic nebylo a Sporting šel ihned do protiútoku. S míčem se až do vápna Moraese dostal Andre Martins, který si na levé straně pokutového území všiml naběhnutého FREDYHO MONTERA, jenž hlavičkou do protipohybu brankáře Benfiky otevírá skóre dnešního derby!

9
    Obránce Benfiky Ezequiel Garay se vydal na útočný výlet, který už pro domácí branku vypadal hodně nebezpečně, proto nezbývalo obránci Sportingu Marcosi Rojovi, aby zatáhl za záchrannou brzdu.

4
    Málem tu byla první branka střetnutí. Vlastní goól si málem dal Salvio, který svým odkopnutím jen tak tak minul levý horní roh branky Moraese!