Poprad – Skalica 7:6 (2:1 po s.n.) | Nitra – Trenčín 3:2 (po pr.) | Martin – Banská Bystrica 2:1 (po pr.)
Zvolen – Žilina 2:4 (kon.) | Košice – Piešťany 2:3 (kon.)
HKM Zvolen
2:4 (2:1, 0:0, 0:3)
MsHK Žilina
sk Úterý 01.10.2013, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Pekný utorkový podvečer prajem všetkým hokejovým fanúšikom na Slovensku, predovšetkým však ľuďom fandiacich zvolenskému HKM, či žilinským vlkom!

Dnes budeme svedkami súboja 6. kola Tipsport extraligy medzi domácim HKM ZVOLEN a hosťujúcim celkom MSHK DOXXbet Žilina.

Zvolenčania niesú v úvode základnej časti ani z diaľky v takej pohode ako tomu bolo v jej minulom ročníku. Výsledkovo aj herne sa trápia, ich hra je miestami dosť chaotická, bez systému, a aj keď si vo väčšine zápasov dokázali vytvoriť viaceré sľubné, ba priam až nezahoditeľné šance, nepremenili ich na góly. Bryndziari odohrali zatiaľ 7 duelov, z toho až 5 sa končilo výsledkom 2:1, no úspešní boli hráči HKM len v jednom prípade a to v Trenčíne. Ostatné štyri stretnutia prehrali, či už s Martinom, Banskou Bystricou, s Piešťanmi a rovnakým výsledkom sa skončil aj ich posledný zápas v Skalici. Okrem týchto stretnutí odohrali ešte dva víťazné zápasy, v prvom kole porazili Nitru (2:0) a vo vloženom zápase HK Orange 20 (3:2).

V dnešnom stretnutí bude trénerovi Oslizlovi k dispozícii aj skúsený obranca Jaroslav Obšut, ktorý sa rozhodol odohrať dva domáce zápasy za HKM, čiže dnes a v piatok proti Popradu.

V úplne inej pozícii ako Zvolen sa nachádzajú hostia zo severu Slovenska. Tímu trénera Nelibu sa až prekvapivo dobre darí, čomu nasvedčuje aj ich zápasová bilancia. Vlci dokázali zo šiestich odohratých duelov vyhrať 4, prehrali iba so zatiaľ stále neporazenými Košicami (1:2) a podľahli aj rozbehnutej Skalici (0:4). Naposledy sa tešili z domáceho víťazstva v prestížnom derby s Martinom (3:2). Uvidíme, či si formu prenesú aj pod Pustý Hrad, kde ich však nečaká jednoduchá úloha a to zobrať body uradujúcemu, i keď momentálne trápiacemu sa slovenskému majstrovi zo Zvolena!

Najproduktívnejší hráči:

Tomáš Škvaridlo 3+0 (celkovo 15.miesto) – Tibor Varga 4+3 (1.miesto)

Úspešnosť brankárov:

Marek Šimko 94,87% (3.miesto) – Marek Laco 94,03 (5.miesto)

Produktivita obrancov:

Michal Juraško 2+0 (13.miesto) – Jan Dlouhý 1+2 (8.miesto)

Na ľad nám na predzápasové rozkorčuľovanie ako prvá nastúpila rozhodcovská trojica.

Domáci dnes nastúpia v tmavomodrých dresoch a Žilinčania v bielych.

Úvodné zostavy:

HKm Zvolen: Šimko (Cibuľa) – Pokovič, Juraško (C), Obšut, Hraško, Mucha, Ťavoda, Pospíšil – Podkonický (A), Brabenec (A), Zuzin Peter – Baláž, Huňady, Škvaridlo – Síkela, Jurík, Zuzin Lubor – Ďaloga, Čanky, Fekiač

MsHK DOXXbet Žilina: Laco (Johanes) – Rúfus (A), Šterbák, Ostrčil, Bajaník, Dlouhý (C), Leško, Hriňa, Jarab – Varga (A), Klouda, Buc – Dornič, Kalla, Novák – Macejka, Linet, Lipovský – Čavrk, Valášek, Kropáč

Rozhodca: Orolin Tomáš – Gavalier, Tornay.

Zvolenský zimný štadión zíva prázdnotou a dnešná návšteva sa len ťažko prehupne aspoň cez tisícku.

Pred začiatkom stretnutia si ešte vypočujeme slovenskú národnú hymnu.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:10
    Úvodné buly vybojoval pre domácich Kamil Brabenec.

01:07
    Zvolen dal gól!
    Predstavte si, na prvý gól sme čakali len niečo vyše minúty! Obrovská chyba brankára Mareka Laca, ktorý rozohrával popri mantineli a nahral priamo na hokejku PATRIKOVI HUŇADYMU a ten už nemal problém, i keď z mierneho uhla, poslať puk do jeho brány!! Bez asistencie.

02:30
    Po ľavej strane pekne prenikol Tibor Varga, ale jeho úmysel ostal nepochopený.

03:12
    Vhadzuje sa po ľavej ruke brankára Šimka.

03:22
    Žilina dala gól!
    Netrvalo dlho a je vyrovnané! Žilinčania vybojovali puk v rohu vo svojom útočnom pásme, Jaroslav Kalla ho nahodil pred bránu domácich a tam to skôr nechtiac ako úmyselne tečoval FILIP NOVÁK! Asistencia: Jaroslav Kalla.

04:43
    Milan Čanky sa snažil peknou prihrávkou nájsť Martina Ďalogu, ale ten to mal trošku na dlhú hokejku.

05:50
    Ján Ťavoda teraz poriadne "premasíroval" kríže jednému z hosťujúcich hráčov.

06:28
    Patrik Huňady teraz ani na dvakrát z bezprostrednej blízkosti nedokázal prekonať Laca!!!

07:10
    Bryndziari roztočili poriadny kolotoč v obrannom pásme hostí, ale ťahajú to zatiaľ len po rohoch.

07:33
    PATRIK HUŇADY je zdá sa pri streleckej chuti! Tomáš Škvaridlo nahadzoval puk pred Mareka Laca, tam už bol úplne osamotený spomínaný Huňady, ktorý krásne do pravého vinkla tečoval túto polostrelu – poloprihrávku. Asistencie: Tomáš Škvaridlo, Vladislav Baláž.

08:40
    Zvolenčania aj naďalej usadení v pásme Žiliny. Ich divákom sa to páči a odmeňujú ich potleskom.

09:22
    Pokovič posielal puk pred bránu Laca, tentokrát ho žilinský gólman kryl a prerušil hru.

10:16
    Tibor Varga nebezpečne streľal z ľavého kruhu, ale netrafil bránu.

10:35
    Zakázaným uvoľnením sa previňujú domáci hráči, bude sa teda vhadzovať v ich pásme.

10:58
    Huňady teraz mohol skompletizovať hattrick! Pokúsil sa vystreliť k ľavej tyčke hosťujúceho brankára...veľa nechýbalo a puk mohol skončiť v sieti.

11:58
    Sledujeme zatiaľ veľmi kvalitné stretnutie!

12:28
    Martin Ďaloga sa natlačil pred Mareka Laca, ten ho na dvakrát pekne vychytal postupne oboma betónmi!!

13:30
    Peter Zuzin v ďalšej obrovskej šanci!!! Puk mu však v poslednej chvíli preskočil hokejku...

13:46
    Žilinčania budú mať teraz výhodu presilovej hry. Za sekanie dostal dve minúty Andrej Podkonický.

14:04
    Hostia si nerozumeli pri rozohrávke, plynie z toho zakázané uvoľnenie a strata dôležitých sekúnd v ich vlastnej presilovke.

14:25
    Puk končí na hráčskej lavici Žiliny po vyhodení od jedného zo zvolenských obrancov.

15:00
    Žilinčania sa ešte nedostali do svojho útočného pásma a to už plynie posledná polminúta trestu Podkonického.

15:46
    Zvolen s piatimi hráčmi. Domáci hokejisti sa úplne s pohodou a bez problémov ubránili.

16:26
    Ďalší trest pre domácich. Jaroslav Obšut dostáva dve minúty za hákovanie.

17:13
    Hráči zo Žiliny sa trápia aj v tejto svojej presilovke. Píska sa zakázané uvoľnenie.

17:44
    Vlado Baláž teraz nazbieral kopec sekúnd vo svojom útočnom pásme parádnym forčekingom. Poviem vám pravdu...dnes domácich hráčov nespoznávam, zatiaľ skvelý výkon!

18:26
    Zvolen s piatimi hráčmi.

19:05
    Kamil Brabenec krásne oklamal brankára Laca, obkrúžil jeho bránu a hľadal pred ňou nejakého zo svojich spoluhráčov, ale tam pekne zapracoval jeden zo žilinských obrancov a dokázal jeho nahrávku tečovať a poslať do stredného pásma!!

20:00
    Prvá tretina skončila.

Videli sme naozaj zaujímavú, azda zatiaľ najzaujímavejšiu tretinu z doterajších odohraných túto sezónu na štadióne domáceho HKM! Hneď v jej úvodných 8. minútach sme videli až tri góly. Dva góly strelil za Zvolen Patrik Huňady, na ten prvý ešte dokázal odpovedať Filip Novák, ale na jeho druhý zásah zatiaľ hostia nenašli odpoveď. HKM bolo po celý čas aktívnejším mužstvom, dokázali Žilinčanom pohroziť dokonca aj vo vlastnom oslabení a preto po prvej tretine zaslúžené vedú 2:1.

Ďalšia tretina začne približne o 18:48.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:26
    Puk končí v hľadisku, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

21:10
    Marek Laco opäť chyboval pri rozohrávke, tentokrát z toho gól nebol.

21:33
    Lubor Zuzin strieľal z pravého kruhu, Laco toho veľa nevidel, ale dokázal puk prikryť lapačkou.

22:16
    Dlouhý skúšal pozornosť Mareka Šimka, ten bol pripravený a pravým betónom ho dokázal vytesniť mimo bránu.

22:47
    Viktor Fekiač prejavil útočnú snahu, ale bol sám proti presile Žilinčanov.

23:26
    Matej Valášek sa pekne predral až pred zvolenského brankára, ale už bol príliš blízko a nedokázal lepšie namieriť puk.

24:08
    Nádherná akcia prvého zvolenského útoku! Peter Zuzin si pekne na jeden dotyk vymenil puk s Kamilom Brabencom, ten opäť obkrúžil bránu hostí, našiel pred bránou voľného Zuzina ale Marek Laco predviedol vynikajúci, ba priam až zázračný zákrok!!

25:07
    Zakázané uvoľnenie na strane Žiliny.

25:31
    Lubor Zuzin teraz chcel predviesť nejakú mne podivnú fintu, ale len sa zamotal sám do seba so svojou hokejkou :)

26:39
    Prvú presilovú hru si zahrajú aj domáci hráči. Jan Dlouhý, držanie.

27:05
    Zvolenčania sú už usadení vo svojom útočnom pásme....

27:25
    ...ale prišli o puk a hostia sa oslobodzujú.

28:02
    Domáci zatiaľ v početnej výhody nič nevymysleli túto presilovku hrajú totálne ležérne a akoby bez záujmu.

28:39
    Žilina s piatimi hráčmi.

29:06
    Igor Rúfus teraz napálil spomedzi kruhov bombu do Šimkovej masky. Ten je mierne otrasený, bude sa vhadzovať po jeho ľavej ruke.

30:18
    Puk končí na striedačke Žiliny. Zvolen zjavne poľavil a koleduje si o inkasovanie vyrovnávajúceho gólu.

31:11
    Skrumáž pred Lacom, obrovská šanca Kamila Brabenca, no opäť sa prejavil skvelý žilinský brankár!

32:07
    Milan Jurík vystrelil zápästím z pravého kruhu, Marek Laco efektne chytá lapačkou.

32:02
    Viktor Fekiač prenikal po pravej strane, ale poslal veľmi nepresnú nahrávku na svojho spoluhráča.

33:42
    Martin Ďaloga predviedol pekný čistý hit na Dávida Bajaníka, ten sa len ťažko dvíha z ľadu, no odchádza našťastie po vlastných a bude pokračovať v zápase.

34:12
    Druhá tretina výrazne zaostáva svojou (ne)kvalitou za tou prvou. Osobne si nemyslím, žeby už prišiel čas na udržiavanie jednogólového vedenia pre domácich, toto sa im môže ešte vyplatiť tak ako aj v predchádzajúcich stretnutiach, kedy nedokázali svoje vedenie udržať.

35:39
    Útočná snaha domácich zastavená ofsajdom.

35:54
    Ivan Dornič preveril strelou od modrej čiary pozornosť Mareka Šimka, ten bez problémov chytá tento puk.

36:19
    Žilinčania zvýšili tempo a robí to domácim hráčom značne problémy.

36:41
    Strela Lubora Zuzina bol stečovaná na ochrannú sieť.

37:36
    Jeden zo zvolenských obrancov teraz jasne hákoval Petra Kloudu, no tento faul ostal nepovšimnutý rozhodcami dnešného stretnutia.

38:49
    Sledujeme kopu nepresností na oboch stranách.

39:06
    Zakázané uvoľnenie Žiliny, hra sa presunie pred brankára Mareka Laca.

39:17
    Marek Šimko teraz ďaleko zo svojej brány, chcel puk rozohrať popri mantineli, ale radšej ho nakoniec prikryl pred dobiedzajúcimi Žilinčanmi.

39:57
    V posledných sekundách ešte strela Vlada Baláža, Laco betónmi vyráža.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Skončila sa nám druhá tretina, ktorá nebola ničím výrazne zaujímavá. Domáci hráči poľavili zo svojho tempa z prvej tretiny, Žilinčania sa to snažili využiť, ale nevypracovali si nejaké extra vážne šance. Uvidíme, čo nám prinesie druhá tretina a hlavne ...skončí sa zápas, v ktorom účinkuje HKM Zvolen opäť výsledkom 2:1? Odpoveď na túto otázku nám prinesie záverečná, tretia tretina tohto súboja.

Ďalšia tretina začne približne o 19:34.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:29
    V úvode tretej tretiny je to také oťukávanie, určite sa oba tímy budú snažiť hrať opatrne a zbytočne neinkasovať.

40:51
    Skvelá šanca na vyrovnanie pre Žilinu! Na trestnú lavicu odchádza Patrik Huňady za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

41:52
    Dnes sú tie presilovky nejaké zakliate pre oba tímy, i keď ich nebolo veľa, no ani domáci a ani hostia si v nich nedokázali vytvoriť žiadne šance.

42:34
    Zvolenčania vyhadzujú puk cez všetky čiary a pravdepoobne sa už ubránia.

42:51

43:37
    Vážení, nuda nám pokračuje aj v tejto časti hry. Žiadny z tímov sa nedostal ešte do jediného ohrozenia súperovej brány.

44:39
    Jeden zo žilinských hráčov, konkrétne FILIP MACEJKA nahadzoval z pravej strany bekhendom puk pred Šimka a ten pravdepodobne do vlastnej brány tečoval jeden zo zvolenských hráčov. Nešťastný moment pre domáce mužstvo, ale dlhší čas si už o tento gól koledovali vlastným prístupom. Asistencie: Radoslav Kropáč, Jan Dlouhý.

45:31
    Ťažká situácia pre HKM! Trest na 2+2 minúty dostáva Peter Hraško za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

47:06
    Polovica presilovky uplynula a Žiličania ešte vážne neohrozili Šimkovu bránu.

48:05
    Vlado Baláž teraz namiesto toho, aby nahral vlastnému úplne osamotenému spoluhráčovi na strelu, radšej podržal puk a napokon ho stratil rýchlo stratil.

49:31

49:50
    Andrej Podkonický teraz len propagačne vystrelil na Laca.

50:49
    Dnešné stretnutie sleduje 1 027 divákov. Tak predsa len je to cez tisícku :) Treba sa však poďakovať aj tomu málu, čo dnes zavítalo na zvolenský zimný štadión.

51:39
    A ďalší gól v sieti domáceho tímu a smútok na zvolenskom zimáku. Už druhýkrát sa v zápase presadil FILIP MACEJKA a Zvolenčania to budú mať veľmi, veľmi ťažké. Bez asistencie.

52:11
    Mohutný piskot zvolenských tribún! Radoslav Kropáč nahral JANOVI DLOUHÉMU na modrú čiaru, ten sa s pukom ani trošku nemaznal a nekompromisne ho z prvej poslal do Šimkovej brány. Asistencia: Radoslav Kropáč.

52:29
    Zvolen v druhej časti tretej tretiny úplne rozobratý, zaujímavé je, že domáci tréneri nereagujú na dianie v zápase žiadnym oddychovým časom a ostávajú úplne pokojne stáť za chrbtami svojich zverencov.

53:03
    Lubor Zuzin strieľal spomedzi kruhov, ale tento pokus nemal dostatočnú razanciu.

54:07
    Zvolenčania za vlastnou bránou, nadychujú sa k protiútoku.

55:30
    Tretia formácia HKM sa snažila zatlačiť Žilinčanov, ale boli to len také prihrávky popri mantineli.

57:11
    Šanca Zvolena na vykresanie iskierky v dnešnom stretnutí. Na trestnú lavicu odchádza Marcel Šterbák za držanie.

57:55
    Andrej Podkonický mal pred sebou prázdnu bránu, ale kým sa spamätal, tak puk mal mimo hokejky.

58:30
    Ofsajd Zvolenčanov. Už im neostáva veľa času na vyrovnanie.

58:50
    Žilina vyhadzuje cez všetky čiary.

59:11
    Hostia s piatimi hráčmi.

59:48
    Matej Síkela sa ešte bekhendovou strelou snažil prekvapiť Laca, ale ten je pozorný.

60:00

Skončilo sa nám stretnutie medzi Zvolenom a Žilinou. Domáci opäť neprekročili svoj dvojgólový tieň a preto si z dnešného zápasu neodnášajú žiadne body. Naopak, gratulácia putuje na sever Slovenska, Žilina pokračuje vo výborných výkonoch a aj dnes pod Pustým hradom vyhrala 4:2. Dovidenia pri ďalších prenosoch zo Zvolena a prajem Vám ešte pekný utorkový večer. (20:11:06)

Jakub Bartko

Branky a nahrávky: 2. Huňady, 8. Huňady (Škvaridlo, Baláž) – 4. Novák (Kalla), 45. Macejka (Kropáč, Dlouhý), 52. Macejka, 53. Dlouhý (Kropáč)

HKM Zvolen: Šimko (Cibuľa) – Pokovič, Juraško (C), Obšut, Hraško, Mucha, Ťavoda, Pospíšil – Podkonický (A), Brabenec (A), Zuzin Peter – Baláž, Huňady, Škvaridlo – Síkela, Jurík, Zuzin Lubor – Ďaloga, Čanky, Fekiač
    MsHK Žilina: Laco (Johanes) – Rúfus (A), Šterbák, Ostrčil, Bajaník, Dlouhý (C), Leško, Hriňa, Jarab – Varga (A), Klouda, Buc – Dornič, Kalla, Novák – Macejka, Linet, Lipovský – Čavrk, Valášek, Kropáč

Rozhodčí: Orolin Tomáš – Gavalier, Tornay

Diváci: 1 027