Chabarovsk – HC Slovan 2:5 (kon.) | Vladivostok – Lev 2:3 (po pr.) | Novokuzněck – CSKA Moskva 2:3 (po pr.)
Novosibirsk – Riga 1:4 (kon.) | Kazaň – Mytišči 4:2 (kon.) | Viťaz – Jaroslavl 2:3 (kon.)
N.Novgorod – Petrohrad 5:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Čerepovec 3:1 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
2:3 (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
CSKA Moskva
Úterý 01.10.2013, 14:00 • Kuznetsk Metallurgists Sports Palace • KHL

Jsme na konci. Dnešní utkání bylo rozhodnuto až v prodloužení zásluhou Maxima Gončarova. Hosté si tak z dnešního zápasu odnáší o bod více než domácí. Já se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji hezký den. (16:19:27)

61:15
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Je tu konec zápasu! Další branka od modré čáry, tentokrát ta, která rozhoduje o dnešním vítězi. Autorem branky je MAXIM GONČAROV, který se trefuje přesně k pravé tyčce domácí branky. Asistence: Denis Denisov, Ilja Zubov.

59:59
    Vylučovat se bude na straně domácích. Za držení si trest odsedí Mclean a pustí tak své spoluhráče do prodloužení pouze ve třech.

59:53
    Dnešní utkání se v základní hrací době nerozhodne.

59:09
    Domácí drží kotouč za vlastní brankou.

58:20
    CSKA znovu svírají svého soupeře v útočném pásmu.

58:00
    Čerstvý Žafjarov vybojoval vhazování po levici Proskurjakova.

57:20
    Až nyní se domácí osvobozují, ale jen za cenu nahození na brankáře.

56:59
    Domácím se nedaří ani vystřídat, celá pětice už je poměrně dost zatavená.

56:05
    Hosté nepouštějí svého soka z obranné třetiny.

55:23
    CSKA znovu v útočném pásmu.

55:11
    Domácí to zkouší pouze jen z velkých vzdáleností jako tomu bylo právě teď při střele finského Anttily.

54:12
    Gončarov to zkoušel z otočky bohužel nepřesně. Kotouč končí v síti nad brankou. Vhazovat se bude před Hovinenem.

53:25
    Hráči hostujícího týmu jsou aktivnější, ale Hovinen je dnes téměř bezchybný.

52:02
    Hosté se dostali do přečíslení 2 na 1. Zvládli si dvakrát vyměnit kotouč, ale nakonec zakončoval hráč v horší pozici, s čím si dokázal Hovinen snadno poradit.

51:28

50:30
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

50:00
    Domácí se usazují v útočném pásmu a dávají základ pro nebezpečnou kombinaci.

49:28
    Za sekání odchází na trestnou lavici Saprykin.

49:06
    Diváci dávají najevo svoji nespokojenost s dlouhým pobytem hostujících hráčů v obranné třetině.

48:27
    Hovinen si výborně povyjel proti střele Naumenkova a nedal mu téměř žádnou šanci na vstřelení branky.

48:06
    Domácí útočí, zatím bez střely.

47:02
    Hra je momentálně nevýrazná. Ani jeden z týmů si příliš šancí na své konto nepřičítá. Pro diváky tedy přichází zpestření v podobě slečen roztleskávaček – komerční přestávka.

45:44
    To je ale všechno ze strany domácích. Tentokrát musí zasahovat znovu Hovinen.

45:32
    Až nyní z pásma vyjel Kosourov a na svůj účet si připsal i další střelecký pokus.

45:03
    Domácím se nedaří dostat se z vlastního obranného pásma. CSKA Moskva přebírá otěže zápasu.

44:08
    Hosté teď tlačí svého soupeře, zatím bez pokusu o střelu.

43:18
    Hovinen teď nevěděl, kde je kotouč a hosté z toho mohli těžit. Naštěstí pro domácí tomu tak nebylo a skóre je i nadále vyrovnané.

42:15
    Domácí aktivnější! Jemelin zakončoval sám před Proskurjakovem.

40:55
    Mclean mohl jet znovu sám na branku, ale jeden z obránců mu v tom na poslední chvíli zabránil.

40:23
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Tak to bylo rychlé! Ihned po vhazování se do přečíslení 2 na 1 a kanadský hráč KURTIS MCLEAN se při střele do růžku branky nemýlil. Asistence: Arťom Garejev.

40:01

Druhá třetina probíhala podobně jako třetina první, pouze s rozdílem, že se Moskvě podařilo vstřelit dvě branky a otočit tak skóre utkání. Nechme se překvapit, jak se s tímhle obratem smíří domácí a co předvedou ve třetině poslední.

40:00

39:54
    Těsně před koncem třetiny otáčí hosté skóre utkání. VLADIMIR ŽARKOV se trefuje z otočky mezi nohy Hovinena a uklidňuje své mužstvo před vstupem do třetí třetiny – 1:2! Bez asistence.

39:11
    Hra se dohrává v poklidném tempu. Oba týmy jsou nejspíš s výsledkem spokojeni.

38:16
    Žarkov po rychlém průniku do útočné třetiny hledal své spoluhráče nepřesně.

38:01
    Saprykin se ocitl sám před Proskurjakovem! Bohužel pro domácí se mu nepodařilo zvednout kotouč dostatečně.

37:06
    Hosté vyrovnávací branka nabudila a pokračují ve svém tlaku. Domácí zažívají těžké chvilky dnešního utkání.

35:43
    A je to tady! Střelu od modré čáry před Hovinenem zastavil NIKOLAJ PROCHORKIN a po kličce do bekhendu zakončil do odkryté branky – 1:1! Asistence: Denis Denisov

35:15
    Hráči CSKA operují v útočném pásmu, ale pořád se jim nedaří vstřelit vyrovnávací branku.

35:02
    Vše by mělo být v pořádku. Vhazování před Hovinenem.

33:00
    Omlouváme se za problémy, ale momentálně nejsme schopni informovat o událostech v zápase. K dispozici máme informaci, že stav je stále 1:0 a hraje se v plném počtu.

31:13
    Až nyní hra pomalu zklidňuje své vysoké tempo.

30:22
    Diváci šílí! Jejich svěřenci nyní předvádí vynikající hokej plný velkými šancemi.

29:35
    Obránce nebo útočník? To je Martynov znovu v obrovské šanci!

28:55
    Další pokus Martynova od modré. Tentokrát jeho dělovka neproklouzla do sítě CSKA.

28:05
    Troufám si tvrdit, že je k vidění nejpohlednější fáze utkání. Obě mužstva hrají důrazný hokej se spoustou šancí. Jen díky skvělým brankářům na obou stranách čítá skóre pouze jednu branku.

27:15
    Antilla se ocitl sám před Proskurjakovem, ale bohužel pro domácí nezakončil přesně svoji bekhendovou kličku.

26:33

26:10
    Hezkou individuální akci předvedl Prochorkin, jeho pokus ale kryje dnes vynikající Hovinen.

25:32
    Až teď se hosté usazují v útočném pásmu.

24:33
    Na trestnou lavici odjíždí Lapenkov za vražení na hrazení. Hosté si zahrají druhou přesilovou hru zápasu.

24:02
    Hra se vrací k obrazu z první třetiny. Přelévá se ze strany na stranu, ovšem se rozdílem, že bez výraznějších šancí.

22:42
    Poprvé ve druhé třetině se do útočného pásma dostávají také domácí.

21:32
    Do obrovské šance se dostal Reid z CSKA, když se sám dostal až před Hovinena. Ten jeho bekhendovou kličku vytěsnil levým betonem.

20:35
    Aktivnějším nástupem do druhé třetiny se mohou pyšnit hráči Moskvy. Ke střele se dostal Filppula.

20:01

Je tu konec první třetiny, ze které těmi šťastnějšími vzcházejí domácí hokejisté Metallurgu Novokuzněck, když se v přesilovce trefil mezi nohy Jegor Martynov.
    Co se týče aktivity, jsou na tom oba celky dost podobně a diváci mohou sledovat pohledný a rychlý hokej.
    CSKA Moskva určitě nehraje špatný hokej a měla možnost ohrozit branku svého soupeře poměrně dostkrát, nechme se překvapit, zda se jim to povede ve druhé třetině.

20:00

19:52
    Nakonec přichází střela pouze mimo branku Hovinena.

19:40
    Čeká nás poslední útok Moskvy v první třetině.

19:02
    Moskva se snaží něco vymyslet v útočném pásmu, ale domácí obrana dost aktivně přistupuje ke svým protihráčům.

18:27
    Nakonec přišla dlouhá kolmá přihrávka až na útočnou čáru, kde se ke střele dostal Kosourov.

18:10
    Domácí drží kotouč za vlastní brankou a v podstatě hru zdržují.

17:21
    Domácím se přece jen podařilo dostat do útočného pásma a ohrozit branku hostí. Bylo to zásluhou Galimova, ten je v dnešním utkání asi nejvýraznějším hráčem domácího celku.

16:55
    Hosté se nejspíše chystají k závěrečnému tlaku. Brankář domácích raději kryje i nahození od červené čáry.

16:30

16:13
    A pořád. Domácím se nedaří dostat do útoku.

15:34
    Hraje se v útočném pásmu CSKA.

15:00
    Martynov to znovu zkoušel od modré, tentokrát neuspěl a Moskva vyhazuje přes všechny čáry.

14:30
    Na trestnou lavici za podražení odchází hostující Prochorkin.

13:00
    Hostům se nepříznivý stav nelíbí a jde to znát i na ledové ploše. Svou aktivitu několikanásobně zvedli.

12:39
    Domácí se konečně usadili v útočné třetině a střelou od modré čáry prostřelují Proskurjakova. Autorem branky je JEGOR MARTYNOV. Asistence: Raymond Giroux.

12:13
    Kotouč na hokejkách hráčů CSKA, tohle k ohrožení branky Proskurjakova určitě nevede.

11:56
    Grigorenko mohl znovu sám na branku, ale jeho počin zastavil rozhodčí. Na trestnou lavici za sekání odchází Gončarov.

11:13
    Po aktivním forčekinku CSKA přichází dvě po sobě jdoucí střely. Obě Hovinen kryje.

10:25
    Až nyní se domácí vzchopili a postupují k brance Proskurjakova.

09:42
    I po neúspěšném nájezdu hosté operují v útočné třetině a snaží se otevřít skóre dnešního utkání.

09:12
    Grigorenko to zkoušel mezi nohy, ale Hovinen byl pozorný.

09:12
    Bylo nařízeno trestné střílení pro tým CSKA. Pojede Grigorenko.

08:49
    Nahození na Proskurjakova bylo nečekané, proto brankář hostů raději kryje.

08:28
    Probíhá komerční přestávka. Obě mužstva jsou zatím velmi aktivní. K vidění byla přesilovka CSKA, tu se ale domácím podařilo ubránit, a tak je stav stále nerozhodný – 0:0.

08:11
    Diváci nyní pískají na hlavní rozhodčí, avšak zákrok na Kosourova jako faul posouzen nebude.

07:02

06:34
    Moskvě se přesilovka příliš nedaří. Domácí zatím poctivě brání.

05:48
    A znovu.

05:31
    Domácí se osvobozují.

05:02
    Na dvě minuty za hrubost odchází domácí Anttila.

04:28
    Přesně 3 minuty se hrálo bez přerušení. Je tomu tak až nyní a to po icingu domácího mužstva.

03:55
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu. Obě mužstva do dnešního zápasu nastoupila ve vysokém tempu a rozhodně je se na co dívat.

02:51
    Vyglazov jako první dokázal ohrozit branku Moskvy.

02:00
    Kurepanov se pokoušel dostat k brance Proskurjakova, byl ale zastaven už ve středním pásmu.

01:28
    Hovinen přerušuje hru.

01:15
    Hosté zatím aktivnější. Dělají velké problémy Novokuzněcku v rozehrávce.

00:25
    Úvodní vhazování vyhráli domácí, ale nepodařilo se jim dostat do třetiny hostů.

00:01

Obě mužstva už stojí na ledové ploše. Utkání nám za malý moment započne.

Metallurg Novokuzněck: Hovinen (Sorokin) – Martynov, Giroux – Mäntylä, Černov – Aksjoněnko, Kanarskij – Korabejnikov, Skutar – Mclean, Valujskij, Galimov – Anttila, Jemelin, Lapenkov – Kurepanov, Kosourov, Žafjarov – Garejev, Gimbatov, Vyglazov

CSKA Moskva: Proskurjakov (Staňa) – Pervyšin, Mišarin – Děnisov, Gončarov – Naumenkov, Gimajev – Markov, Zajnullin – Žarkov, Prochorkin, Grigorenko – Zubov, Filppula, Širokov – Ljubimov, Reid, Saprykin – Fefelov, Kamajev, Pereskokov

Rozhodčí: Romasko, Tsypljakov – Aljošin, Ivanov.

Domácí neodstartovali letošní ročník ruské KHL příliš dobře a po devíti utkáních se nachází na předposledním místě tabulky celé ligy. Uvidíme, zda se domácím podaří překvapit papírového favorita a před zraky svých diváků uštědřit výhru.

CSKA Moskva

To celek z hlavního města je na tom podstatně lépe než jejich domácí soupeř a nachází se přesně v polovině tabulky, tedy na 14. místě. Musíme však brát v potaz, že hosté cestují již ke dvanáctému utkání, zatímco Novokuzněck čeká teprve utkání desáté.

Vítejte u textového přenosu z ruské KHL. Nejvyšší hokejová liga na východě je již v plném proudu a přináší další kvalitní utkání, ve kterém na sebe narazí domácí Metallurg Novokuzněck a hosté z hlavního města CSKA Moskva. Přeji příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Marek Indruch

Branky a nahrávky: 13. Martynov (Giroux), 41. Mclean (Garejev) – 36. Prochorkin (Denisov), 40. Žarkov, 62. Gončarov (Denisov, Zubov)

Rozhodčí: Romasko, Tsypljakov – Aljošin, Ivanov