Vsetín – Olomouc 5:2 (kon.) | Hr. Králové – Mladá Boleslav 0:2 (kon.) | Chomutov – Sparta 5:2 (kon.)
Č. Budějovice – Liberec 3:5 (kon.) | Ústí n/L – Letňany 3:4 (po pr.) | HC Litvínov – K. Vary 3:0 (kon.)
Písek – Jihlava 1:4 (kon.) | Pardubice – Slavia 1:3 (kon.) | Třinec – Zlín 3:4 (po pr.)
Havířov – Kometa Brno 2:4 (kon.) | Poruba 2011 – Vítkovice 2:5 (kon.) | HC Plzeň – Kladno 5:4 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
BK Mladá Boleslav
Sobota 12.10.2013, 12:00Extraliga staršího dorostu

Utkání tedy končí výsledkem 0.2, kdy o závěrečném stavu rozhodla první třetina ve které domácí hráči měli řadu šancí na vstřelení branky v přesilovce, ovšem to se jim nepodařilo. Boleslav naopak nejdříve udeřila z oslabení a druhou branku přidala v přesilovce. Utkání ve zbývajících dvou třetinách bylo vyrovnané, ale Hradec nenašel za celé utkání recept na výborně chytajícího Růžičku. Tímto se s vámi z Hradce Králové loučím a přeji hezký zbytek víkendu. (14:08:44)

60:00

59:28
    Střela Havránka od modré čáry Růžičku tak výrazněji neohrozila.

59:03
    Opět zakázané uvolnění hostů.

58:48
    Další zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

58:45
    Bažant stříli vedle.

58:04
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

57:28
    Domácí Hronek nebezpečně tečoval střelu od modré čáry, puk však skončil pouze na betonu Růžičky.

56:30
    Hradec na chvílí hosty sevřel v pásmu, ale nic z toho domácí hráči nevytěžili.

55:42
    Od modré zápěstím pálil domácí Faltýnek, střela však parametry nebezpečné neměla.

55:07
    Ke střele ze střední vzdálenosti se dostala Boleslav, Petric chytá.

55:00
    Další šance domácích, střelu po ledě opět ale kryje perfektní Růžička.

53:55
    Hradec se stále snaží o překonání dnes bezchybně chytajícího Růžičky – zatím neúspěšně.

53:13
    Nyní menší potyčka před bránou Růžičky.

53:08
    Zahradník se uvolnil po pravé straně, dostal se ke střele, ale nadvakrát pouze minul bránu Boleslavi.

51:50
    Zajímavá situace před Růžičkou. Odražený kotouč plachtil vzduchem směrem k jeho brankovišti. Hostující gólman však vyskočil směrem před sebe a kotouč pokryl.

51:00
    Vaníček dostal optimální přihrávku před útočnou modrou, s pukem ještě popojel, vystřelil na Petrice, ale ten s přehledem kryje.

50:10
    Domácí od své brány rozjížděli akci, kterou zakončili střelou. Byl to ale spíše takový pozdrav pro hostujícího Růžičku.

49:15
    Boleslav nyní kontroluje hru a spíše si pozorně hlídá svůj náskok, než aby se hnala do útoku.

48:32
    Hronek nastřelil kotouč do třetiny Boleslavi, ale nikdo z jeho spoluhráčů toho nebyl schopen využít.

47:29
    Hra je nyní vyrovnaná a moc hokejové krásy vidět v těchto chvílích nemůžeme.

47:10
    Petrice kryje další střelu a vhazuje se po jeho levé ruce.

46:03
    Na Petrice se hnal hostující Prokop, ale spadl před Petricem a z šance tak nic nebylo.

44:58
    Mezi kruhy vyslal střelu na Růžičku Chalupa, ani tentokrát však hradecký střelec nebyl úspěšný.

43:58
    K Zahradníkovi se před Růžičkou odrazil kotouč, trefil však pouze boční síťku jeho brány.

43:03
    Domácí tedy nevyužili ani uplynulou početní převahu a pokud ještě chtějí pomýšlet na bodový zisk z tohoto utkání, musí především zlepšit produktivitu.

42:55

42:16
    Zahradník zpoza brány přihrál Bažantovi, který ale střílí vedle. Boleslav už je ve čtyřech.

41:40
    Hradec se zatím bezprostřednímu ohrožení brány, kterou střeží Růžička nedostal.

40:56
    Tak tohle vypadá na slušnou příležitost pro Hradec. Jakub Durdil z Mladé Boleslavi poslán na trestnou lavici za hákování. Hradec bude hrát 1:15 přesilovku 5 na 3.

40:11
    Hradec Králové bude mít k dispozici další přesilovou hru. Za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště si menší trest jde odpykat Michal Mattis.

40:01

Druhá třetina nám změnu skóre nepřinesla a tak stav je stále stejný. Hosté vedou 2:0. Hradec do druhé třetiny vstoupil aktivněji, poté herně vypadala lépe Boelslav, ale ke konci třetiny si pár nadějných šancí vytvořili opět Královští lvi. Poslední dějství začne přibližně v 13:33.

40:00

39:05
    Čech nahazoval do třetiny hostů, žádný jeho spoluhráč tam však nestihl pro nahozený kotouč dojet.

38:10
    Po vhazování před Růžičkou nebezpečně střílel Emil Veselý, ale jeho střela nakonec letěla těsně nad bránu.

37:45
    Další zakázané uvolnění hostů.

37:12
    Nutno podotknout, že v posledních minutách druhé třetiny jsou lepším týmem na ledě domácí, ale zatím se jim stále nedaří vstřelit branku.

36:14

35:50
    Nepřesně od modré střílel domácí odchovanec Voříšek.

35:00
    Závar před bránou Boleslavi. Miškářovi se ale bohužel pro domácí nepodařilo být u kotouče před obránci Boleslavi.

34:38
    Další střelu Hradce s přehledem kryje Růžička a následuje vhazování po jeho pravici.

33:34
    Petric se teď vyznamenal. Reflexivně lapačkou vyškrábl velmi nebezpečnou střelu Prokopa.

32:12
    Na domácích je vidět, že chtějí vstřelit branku, zatím se jim však nedařín dostat k vážnějšímu ohrožení brankáře Boleslavi.

30:57
    nyní se po delší době dostali hráči Královských lvů do útočné třetiny, nic nebezpečného se jim zatím ale vymyslet nepodařilo.

30:00
    Od modré střílel Semrád, avšak Petric kotouč zkrotil.

29:46
    Boleslav mačká domácí hráče v jejich třetině.

27:45
    Tak trochu se nám opakuje obraz hry z první třetiny, nejdříve byli aktivnější domácí, ale s přibývajícím časem přebírají otěže hry hráči Boleslavi, kteří jsou teď nebezpečnější.

27:08
    Domácí hráči kombinovali v třetině hráčů Mladé Boleslavi. Ti se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

26:27
    Zakázané uvolnění Hradce. Hra se tak stěhuje před Petrice.

24:22
    Nyní aktivnější Boleslav. Další šanci nedokázal využít hostující Dupljaku, který pálil pouze do lapačky Petrice.

23:16
    Liridon Dupljaku z hranice pravého kruhu svižně zápěstím vystřelil na Petrice, za kterým jen zazvonila spojnice jeho brány. Štěstí pro Hradec.

22:35
    Z přetlačované za svatyní Boleslavi vyšli úspěšněji právě hosté, mohli přejít do útočného pásma, ale nepodařil se jim přechod přes střední pásmo.

21:59
    Na Hradci je vidět, že jeho hráči chtějí co nejdříve vstřelit kontaktní branku, zatím však hosté pozorně brání.

21:19
    Boleslavští se jednoduchou kombinací dostávají z vlastní třetiny.

20:35
    Do druhé třetiny se domácí snaží vstoupit aktivně, avšak z útočného snažení na polovině Boleslavi bylo ujetí jednoho z hostujících útočníků, který ale nestihl zakončit, jak by si představoval.

20:01

Domácí do zápasu vstoupili aktivněji, měli k dispozici řadu přesilových her, nedokázali však žádnou z nich využít a naopak v oslabení inkasovali první branku z hole Žaluda. Druhý gól zaznamenal hostující Skořepa, když trochu šťastně tečoval střelu před Filipem Petricem. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina, která začne přibližně v 12:49.

20:00

19:20
    Hradec v plném počtu.

18:43
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Hosté využívají přesilovou hru 5 na 3. Druhou branku Boleslavi zaznamenává DOMINIK SKOŘEPA. Tečoval nahození od modré čáry a Petric byl bezmocný. Asistence: David Marček, Milan Průšek.

18:20
    Boleslav pokračuje v tlaku a stále má domácí semklé v jejich třetině.

17:53
    Od modré nebezpečně vystřelil Mattis, střela letěla do pravého růžku, Petric se však blýskl skvělým zákrokem.

17:40
    Hosté v plném počtu a ještě přes minutu budou mít početní převahu 5 na 3.

17:10
    Luštinec putuje na trestnou lavici za držení protihráče a rázem tu budeme mít přesilovku Boleslavi 4 na 3.

16:51
    Bažant vyloučen za podražení a bude se tak hrát 4 na 4.

16:22
    Další z řady obrovských závarů před Růžičkou, puk poskakoval okolo brankoviště, ale domácím se zase nepodařilo ho doklepnout do sítě.

16:15
    Hradec hosty uzamkl na jejich polovině, od modré střílel Miškář, ale Růžička kryje.

15:32
    Opět jde Boleslav do čtyřech. Pašek vyloučen za krosček.

14:24
    Po buly před Petricem se puk dostal na modrou čáru k ONDŘEJI ŽALUDOVI, který překonal střelou k tyči domácího strážce svatyně. Boleslav jde do vedení gólem v oslabení! Asistence: Jiří Veselý.

14:40
    Hradci se v této přesilovce zatím nedaří nic vymyslet a nepřesnou rozehrávkou posílá puk na zakázané uvolnění.

13:19
    Domácí drobný po skvělém pasu dnes dobře hrajícího Bažanta ujížděl sám na Ružičku, byl zfaulován Semrádem, který svůj tým opět posílá do čtyř.

13:05
    Hosté hrají v plném počtu.

12:16
    Další obrovský závar před Růžičkou. Ve skrumáži hráčů před brankovištěm si nejaktivněji počínali domácí Malinský a Hronek, ale bohužel pro domácí ani jedna z dorážek neskončila za zády hostujícího brankáře.

11:51
    Veselý osvobozuje Boleslav a vyhazuje přes všechny čáry.

11:20
    Hradec se usadil s pukem v útočném pásmu, Bažant střílel od modré, jeho střela ale byla zblokována.

10:41
    Další oslabení pro hosty. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě si jde odsedět Vaníček.

09:52
    Ve zbytku přesilové hry se Boleslav s přehledem ubránila a již hraje v plném počtu.

08:51
    Domácí kombinovali v třetině Boleslavi, vznikl zmatek před brankářem hostů, ovšem puk se nepodařilo nikomu z dopravit do brány.

07:47
    Z tlaku si Hradec vynutil faul. David Marček odchází na trestnou lavici za držení a Hradec má k dispozici přesilovou hru.

07:30
    Královští lvi nyní na delší dobu uzavřeli soupeře v jeho třetiíně.

07:09
    Krásou žabičku až před modrou čáru dostal perfetkně najetý domácí Chalupa, ujížděl sám na gólmana, ale nepodařilo se mu ho překonat.

05:59
    Dá se říci, že zatím sledujeme vyrovnanou první třetinu, v úvodu byli o něco lepší domácí, teď iniciativu převzali spíše hosté, ale hraje se nahoru dolů.

04:10
    Nebezpečně vystřelil z pravé strany na domácího branáře Sedmík, ten však rozklekem zasahuje.

03:34
    Ke střele se dostal také tým Boleslavi, vážnější ohrožení pro Petrice to neznamenalo.

03:26
    Téměř celé hřiště projel s pukem na hokejce Bažant, vystřelil na gólmana hostů, ten střelu kryje.

02:39
    Po pravé straně se snažil do útočné třetiny proniknout domácí Čech, byl ovšem čistě zastaven.

01:28
    Boleslav pouze vyhodila kotouč, který skončil za bránou domácích, ovšem nepřesná rozehrávka Hradce znamená zakázané uvolnění.

00:28
    Hradečtí se viditelně od začátku snaží být aktivní. Zatím kotouč drží na polovině hostů.

00:01

Královští lvi Hradec Králové: Petric (Černý) – Havránek, Bažant, Vacek, Čech, Faltýnek, Luštinec, E. Veselý, Voříšek – Exner, Šeda, Zahradník, Hofman, Hronek, Gančarčík "C", Chalupa, Drobný, Malinský, Miškář, Drašnar. Trenér: Miroslav Vybíral

BK Mladá Boleslav: Růžička (Kořínek) – Semrád, Marček, Tůma, Žalud, Mašek, Mattis – Macura, Průšek"C", Prokop, Švejda, Vajsejtl, Vaníček, Planý, Skořepa, Dupljaku, J. Veselý, Sedmík, Durdil. Trenér: Jan Křivohlávek

Rozhodčí: Kukeně – Křivohlavý, Čížek.

Oba soupeři v poslední době střídají vítězství s porážkami, ve většině jejich zápasů přitom platí pravidlo Můj dům – můj hrad. A to samé lze říci i o jejich vzájemných utkáních. Hradec totiž nejprve na své půdě triumfoval 3:0, aby ho Středočeši před svým publikem porazili pro změnu 2:0. To zároveň značí, že právě dnes už startuje třetí čtvrtina základní části soutěže.

Včera se oběma celkům vedlo odlišně. Hradec doma sehrál těžkou bitvu s Libercem, v níž sice rychle prohrával, ale ještě rychleji stihl srovnat a dokonce otočit skóre na 2:1 ve svůj prospěch. Tento stav platil nejen po první třetině, ale i po konci utkání – Bílí Tygři totiž marně hledali recept na hradeckou obrannou hru.

Naopak Boleslav byla ve svém souboji favoritem, představila se totiž na ledě posledního Písku. I pro ni to vypadalo dobře, před poslední třetinou držela vedení 2:1, ale pak inkasovala dva slepené góly a 2:3 prohrála.

Už podruhé o víkendu se odehraje utkání RAKO extraligy staršího dorostu na hradeckém zimním stadionu. Domácí Královští lvi, druhý tým tabulky, tentokrát přivítají soupeře z Mladé Boleslavi, který je o dvě příčky a pouhé dva body za nimi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.