Omsk – Ufa 2:1 (2:1 po s.n.) | Barys – Nižněkamsk 5:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Magnitogorsk 2:5 (kon.)
Jekatěrinburg – Čeljabinsk 2:0 (kon.) | Jaroslavl – Riga 1:2 (kon.) | Čerepovec – CSKA Moskva 2:3 (0:1 po s.n.)
Mytišči – HC Slovan 0:1 (kon.) | Petrohrad – Lev 5:0 (kon.) | Spartak Moskva – Novosibirsk 1:0 (kon.)
Minsk – Novokuzněck 5:2 (kon.) | Záhřeb – Vladivostok 3:2 (1:0 po s.n.) | Doněck – Chabarovsk 5:1 (kon.)
HC Donbass Doněck
5:1 (3:1, 1:0, 1:0)
Amur Chabarovsk
Středa 30.10.2013, 18:00 • Arena Družba, Doněck, Ukrajina • KHL

Utkání končí nakonec pohodlnou výhrou Donbassu Doněcku 5:1, za domácí se trefili i dva čeští hokejisté – Václav Nedorost a Lukáš Kašpar. Loučí se s Vámi Petr Dejnožka. (20:19:30)

60:00

59:19
    Dnešnímu utkání přihlíží 3 919 diváků.

58:45
    V samotném závěru si Amur zahraje přesilovou hru, domácí totiž také hráli v šesti.

58:09
    Rozběhly se nám poslední dvě minuty třetí třetiny, u kotouče znovu hráči Donbassu.

56:16
    Jakuceňa tahem poslal puk přímo do výstroje Jarvinena, vhazovat se bude po pravé ruce finského gólmana.

55:33
    Něco podobného potkalo o půlminuty déle na druhé straně Stěpanova.

55:00
    Dadonov v útočné třetině kombinoval s Nedorostem, v inkriminovaný moment však ruský útočník nedokázal trefit kotouč.

53:30
    Nyní oba celky doprovází řada nepřesností, gólmani jsou v tuto chvíli bez práce.

52:36
    Amur po delší době zase nakoukl do útočné třetiny, k žádnému ohrožení branky Donbassu se ale nedostal.

51:00
    Velkou šanci na druhou branku v zápase měl Jakuceňa, na kterého doslova zívala poloprázdná branka! Útočník Donbassu ji ale z první netrefil!

49:27
    Domácí si již dělají prakticky, co chtějí. Chabarovsk se pouze brání a odpaluje kotouče daleko od své svatyně.

48:44
    Další střelu vyslal na Jarvinena Varlamov, tentokrát se hostujícímu brankáři podařilo najít puk ve své lapačce.

48:03
    Doněck právě vstřelil branku!
    Máme zde pátou branku domácího týmu, Jarvinen zde rozhodně nemůže mít čisté svědomí! LUKÁŠ KAŠPAR dostal kotouč do jízdy, příklepem po ledě našel skulinku mezi betony gólmana Chabarovsku – 5:1! Asistence: Clay Wilson.

46:30
    Hosté se snažili přejít do protiútoku, Tarasov ale vyhozený kotouč nedostihl.

46:21
    Další přerušení přinese postavení mimo hru v podání Doněcku.

45:33
    Chabarovsk hraje v plném počtu.

44:54
    Až nyní se Donbassu podařilo usadit v útočné třetině.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 8. Nedorost, 10. Wirtanen (Bartulis, Laine), 18. Jakuceňa (Laine), 25. Morozov, 49. Kašpar (Wilson) – 4. Stěpanov (Šiškanov)

HC Donbass Doněck: Leighton (Ševčuk) – Kolář, Piganovič, Wilson, Podhradský, Bartulis, Razin, Silnickij – Laine, Fedotěnko, Wirtanen – Dadonov, Nedorost, Anisin – Jakucenja, Robitaille, Kašpar – Torjanik, Varlamov, Morozov.
    Amur Chabarovsk: Jarvinen (Jerjomin) – Loginov A., Reese, Bilalov, Loginov V., Reese, Bykov, Teryajev, Ježov – Muršak, Petružálek, Korotkov – Tarasov, Krjukov, Stěpanov – Klimčuk, Litovčenko, Lugin – Šiškanov, Smurov

Rozhodčí: Beljajev, Hofman – Sysujev, Parfjonov