Košice – Poprad 5:0 (kon.) | Trenčín – Žilina 3:1 (kon.) | Skalica – Martin 1:2 (po s.n.)
Zvolen – Nitra 4:0 (kon.) | Piešťany – Banská Bystrica 4:3 (2:1 po s.n.)
po s.n.
HK Skalica
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
HK VITAR Martin
sk Neděle 03.11.2013, 17:00 • HANT aréna Skalica • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Vážení športoví priatelia vítam vás pri dnešnom zápase 19. kola Tipsport extraligy, v ktorom domáca HK 36 Skalica privíta MHC Mountfield. Prajeme príjemný športový zážitok. Na úvod si povedzme ako sa v posledných zápasoch darilo obom tímom.

HK 36 Skalica má za sebou veľmi náročný týždeň! V Utorok sa predstavila na ľade silných Košíc, ktoré Skalicu porazili vysoko 6:4. Hneď na druhý deň v Stredu privítala SR 20 a dokázala im streliť pekných 6 gólov a tak si Patrik Romančík získal prvé čisté konto v tejto sezóne. Ďalším ťažkým duelom bola Nitra, ktorá sa predstavili na skalickom ľade v Piatok a zo začiatku mali hostia so Skalicou problémy kedže po prvej tretine prehrávali 2:0. Hostia to nevzdali a v druhej tretine sa dostali do vedenie 2:3 a tretiu tretinu ako keby Skalica vôbec nebola na ľade a tak ich Nitra porazila vysoko 7:2!
    Dnes by sa teda určite chceli pred domácim fanklubom ukázať a udržať si všetky 3 body doma. Domáci sa aktuálne nachádzajú na 5.mieste s počtom bodov 29.

MHC Mountfield je na tom oveľa horšie ako Skalica kedže na svojom konte majú len 22 bodov a nachádzajú sa na poslednom mieste v tabuľke.
    Je jasné že oba tými sa budú snažiť vyhrať aby si zlepšili umiestnenie v tabuľke.
    Martin sa vo svojom poslednom zápase predstavil na ľade "Havranov" (Piešťan), kde podľahli svojmu súperovi 4:1.
    Toto je posledný zápas pred reprezentačnou prestávkou a kto dnes odíde ako víťaz sa dozviete už dnes o 17:00 na Onlajny.eu!

Dnes prišiel na výpomoc Skaličanom Tomáš Mikúš.

Úvodné zostavy:

HK 36 Skalica: Lipovský – Kozák, Vyrúbalík, Trška,Mikúš
    Ketner, Staňo, Barák, Krejčířík, Mikéska – Lažo,
    Obdržálek, Školiak – Preisinger, Stieler,Kropáč –
    Kutálek, Mráz, Šátek – Romančík, Jankovič.
    Tréner: Jozef Turek

MHC Mountfield (Martin): Čech – Smrek, Brcko,
    Rožník, Galamboš, Pokrivčák – Novotný, Tupý, Markovič,
    Beran (C), Šugár – Perniš, Ďatelinka, Themár, Dírer, Cíger,
    Fillo, Pokorný, Žáčik, Jurášek
    Tréner: Daniel Babka

Rozhodca: KONC Juraj, BRATH Vladimír , SČENSNÝ Slavomír..

Všetko je pripravené na začiatok a o malú chvíľu začíname.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:18
    Prvé zakázané uvoľnenie na strane domácich po tom ako chcel dlhou prihrávkou vysunúť Laža jeden zo Skalických obrancov.

1:03
    Ivan ĎATELINKA vyskúšal Lipovského, ale ten bol na pozore.

2:19
    Oba tými si dávajú veľký pozor na rýchle brejky útočníkov.

2:54
    Vylúčenie Skalica!
    Róbert Mikéska odchádza na trestnú ľavicu za hákovanie.

3:08
    Domáci sa zatiaľ úspešne bránia a do ničoho vážnejšieho Marinčanov nepúšťajú.

4:57
    Skalica je v plnom počte a v momente vyrazila do protiútoku.

5:18
    Mráz poslal nebezpečne skákajúci puk na Čechovu bránu, ale ten si ho postrážil a tak sa nám stav zápasu medzi Skalicou a Martinom nemení.

6:37
    Zatiaľ sme veľa pekných akcií nevideli kedže obidve strany hrajú veľmi opatrný hokej.

8:44
    Ďalšie vylúčenie na strane domácich, ale tentoraz si ide sadnúť na trestnú ľavicu Michal Šátek za seknutie.

9:53
    Lažo sa mohol vo vlastnom oslabení dostať do brejku, ale jeho spoluhráči mu poslali príliš rýchlu prihrávku.

10:08
    Domáci útočia vo vlastnom oslabení oveľa viac ako hostia, ktorý majú výhodu o jednoho hráča.

11:29
    Obdržálkova tvrdá strela končí vo výstroji Čecha.

12:42
    Domáci majú viacej do hry ako hostia, ale zatiaľ nenašli recept ako dostať puk za Čechov chrbát.

13:04
    Skalica dala gól!
    Domáci strieľajú ako prvý gól o čo sa postaral RADOSLAV KROPÁČ, ktorý dorazil do prázdnej brány puk po tvrdej strele od Kozáka.
    Asistovali mu Miroslav Preisinger a Lukáš Kozák.

14:49
    Domáci po úvodnom góle ožili a pýtajú si ďalší, ale Martin si dáva väčší pozor.

16:28
    Sme svedkami ako oba tými ťahajú sériu nepresných prihrávok.

17:33
    Obrovská šanca Branislava Jankoviča, ktorý sa snažil pretlačiť puk za Čechov chrbát, ale ten bol proti!

18:54
    Hra sa nám už ukudnila a zrejme do konca prvej tretiny už nič vážnejšieho neuvidíme.

19:16
    Tomáš Mikúš sa snažil niečo vymyslieť keď bol osamotený pred Čechom, ale ten si ho ustrážil a nedovolil mu vystreliť.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine sme mohli vidieť veľmi opatrný hokej s oboch strán.
    Na prvý gól sme sa dočkali až v 13.minúte kedy skóroval Radoslav Kropáč, ktorý nedal žiadnu šancu hosťujúcemu gólmanovi.
    Ďalšie tretine začne o 17:44.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:43
    Obrovská šanca Mira Laža ktorému presne nahral Školiak, ale Lažo minul bránu.

21:49
    Domáci sú oveľa aktívnejší ako hostia len nevedie správne vystreliť.

22:58
    Teraz prvý taký závažnejší tlak hostí s ktorým si Lipovský bez problémov poradil.

24:25
    Skalica uzavrela svojho súpera v ich vlastnom obranom pásme a strelou švihom ktorú vyslal Petr Trška chceli zvýšiť svoje vedenie, ale Čech bol opäť proti.

25:48
    Hrá sa svižne na oboch stranách, ale viacej do hry má domáci tým.

26:21
    Michal BERAN teraz odchádza na striedačku za pomoci spoluhráčov po tom ako ho tvrdo nastrelil jeden zo Skalických obrancov.

27:08
    Vylúčenie na oboch stranách!
    Po menšej šarvátke odchádzajú na trestnú lavicu za Skalicu David Stieler a za Martin Tomáš Tupý oba za hrubosť.

28:14
    Miroslav Lipovský ostáva ležať na ľadovej ploche po tom ako chytil tvrdú strelu od Martinského útočníka.

28:56
    Zatiaľ vyhovuje viac priestoru na ľadovej ploche Martinu, ktorý niekoľko krát po sebe ohrozil Skalickú bránu.

29:38
    Máme za sebou polovicu zápasu a zatiaľ sa lepšie darí domácemu týmu, ale hostia sa nevzdávajú a snažia sa čo najskôr vyrovnať.

30:58
    Kutálkova zrazená strela skončila na ochranej sieti.
    Nasleduje vhadzovanie pred Čechom.

31:28
    Tutovku ktorú mal Andrej THEMÁR nedokázal správne umiestniť do Lipovského siete.

31:44
    Michal Šátek dostáva 2 minúty za držanie.

33:19
    Skalica sa úspešne bráni a dostáva sa do rýchlych brejkov, ale skvelo chytajúci Čech ich nechce do ničoho pustiť.

34:00
    Dnešné stretnutie sleduje 1369 divákov.

34:22
    Šátekova tutovka keď poslal nebezpečnú strelu švihom ktorú opäť vychytal výborný Čech.

35:17
    Domáci sú oveľa aktívnejší a snažia sa pridať aspoň jeden gól za chrbát hostujúceho brankára, ktorý dnes podáva veľmi dobrý výkon.

36:23
    Rozhodcovia sa tiež určite nenudia keďže sme svedkami niekoľkých ofsajdov za sebou.

37:17
    Lažo sa dostal do úniku ale strelou pomedzi Čechove betóny sa mu nepodarili skórovať.

38:11
    Opäť Lažo v úniku!!
    Tentoraz sa pohral s Čechom, ale ten zasa vytiahol jeden zo svojich zákrokov a drží svoj tým na vodou.

39:17
    Kutálek bol osamotený pred Čechom a snažil sa prihrať Mikúšovi, ale v poslednej chvíle sa do prihrávky hodil jeden z Martinských obrancov.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Máme za sebou veľmi zaujímavú druhú tretinu v ktorej sme mohli vidieť oveľa viac pekných a gólových akcií ako v tej prvej.
    V závere si Skalica vypracovala sériu gólových príležitosťí, ale počas celého zápasu drží nad vodou svojími skvelými výkonmi Jakub Čech!!!
    To ako tento zápas dopadne sa dozvieme od 18:34.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:50
    Barák skúsil Čechovu pozornosť, ktorý letiaci puk vyrazil nad svoju bránku.

42:12
    Skalica roztočila kolotoč a snaží sa vymyslieť akciu ktorá by sa skončila gólom v sieti Čecha.

43:23
    Lažo mohol ísť sám na brankára, ale jeden zo Skaličanov zavinil ofsajd.

44:34
    Mikúš tečoval strelu od Mráza, ale Čech bol pozorný.

45:49
    Branislav Jankovič si ide sadnúť za podrazenie.

46:17
    Domáci sa opäť úspešne bránia a do ničoho vážnejšieho hostí nepúšťajú.

47:09
    Martin dal gól!
    A je vyrovnané!
    Martin využíva svoju presilovku. O vyrovnávajúci gól sa poostaral tvrdou strelou od modrej ANDREJ NOVOTNÝ!
    Asistovali mu Ivan Ďatelinka a Andrej Themár.

48:03
    Vylúčenie Martin!
    Jaroslav Markovič odchádza za podrazenie.

49:04
    Skalica sa usadila v útočnom pásme a snaží sa dostať opäť do vedenia.

50:13
    Rozhodca teraz nariadil trestné strieľanie po tom ako jeden zo Skalických obrancov fauloval Jaroslava Markoviča.
    Lipovský chytil!!!

51:02
    Martin sa po strelenom góle zobudil a je oveľa aktívnejší ako domáca Skalica, ktorá je opäť po strelenom góle "zaspatá".

52:23
    Šátek vyskúšal strelu príklepom, ale Čech bol na svojom mieste.

53:44
    Skalica točí kolotoč a tiahne sériu nebezpečných striel, ale Čech v bránke hostí je veľká opora týmu.

54:07
    Za hrubosť si ide sadnúť Tibor Kutálek a Peter Smrek.

55:53
    Obrovský závar pred Lipovským. Martin začal poriadne podkurovať domácej Skalici.

56:15
    Dnes to vyzerá na predĺženie a možno aj samostatné nájazdy.
    Oba tými hrajú na zabezpečenú obranu.

57:32
    Lukáš Kozák poslal delovku na Čecha, ale ten opäť chytá do svojej lapačky.

58:38
    Domáci sa snažia ešte niečo vymyslieť, ale Martin zatiaľ veľmi dobre bráni.

59:31
    V závere stretnutia oslabuje svoj tým Tomáš POKRIVČÁK, ktorý si ide sadnúť za nedovolené bránenie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

V riadnom hracom čase sme gól nevideli, tak si počkáme čo nám prinesie predĺženie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

61:09
    Skalica sa usadila v útočnom pásme, ale Martin dôsledne bráni.

62:38
    Ján ZLOCHA teraz vyskúšal pozornosť Lipovského, ktorý vyrazil svojím pravým betónom.

63:41
    Nasleduje vhadzovanie pred Lipovským.

64:07
    Lažo nebezpečne vystrelil na Čecha, ale ten si so strelou poradil.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

Gólu sme sa nedočkali ani v predĺžení a tak prichádzajú na rad samostatné nájazdy.

Samostatné nájazdy začínajú.

Ako prvý si vyskúša samostatný nájazd na Lipovského Andrej NOVOTNÝ.
    Strieľa gól!

Za Skalicu ide Kropáč!
    NEDAL!

Michal VAŽAN sa snažil oklamať Lipovského, ale ten chytil.

Za domácich ide Lažo!
    NEDAL!

Peter GALAMBOŠ poslal puk priamo do Lipovského lapačky.

Stieler nedal a tak tento zápas vyhráva MARTIN!!!

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím MHC Mountfield (Martin).

Rozhodujúci gól strelil ANDREJ NOVOTNÝ!

Je tu KONIEC!
    Martin dokázal vo veľmi tesnom a napínovom zápase poraziť Skalicu tesne 1:2 po samostatných nájazdoch.
    Od nás je to pre dnešok všetko a ja sa s vami lúčim a prajem pekný zvyšok víkendu.

Koniec zápasu. (19:25:00)

Michal Štetina

Branky a nahrávky: 14. Kropáč (Preisinger, Kozák) – 48. Novotný (Ďatelinka, Themár), rozh. náj. Novotný

HK Skalica: Lipovský – Kozák, Vyrúbalík, Trška,Mikúš

HK VITAR Martin: Čech – Smrek, Brcko,

Rozhodčí: KONC Juraj, BRATH Vladimír , SČENSNÝ Slavomír.