Boston – Pittsburgh 3:2 (kon.) | Montreal – Buffalo 3:2 (kon.) | Ottawa – Toronto 3:4 (0:2 po s.n.)
Detroit – Florida 1:2 (kon.) | Tampa – Winnipeg 1:2 (po pr.) | Washington – Nashville 5:2 (kon.)
NY Rangers – New Jersey 3:4 (po pr.) | St. Louis – Anaheim 2:5 (kon.) | Edmonton – Calgary 1:2 (po pr.)
Los Angeles – NY Islanders 3:0 (kon.)
Washington Capitals
5:2 (3:1, 0:0, 2:1)
Nashville Predators
Neděle 08.12.2013, 01:00 • Verizon Center, Washington • NHL

To je ode mne pro dnešek vše přeji příjemně strávený den a u dalších zápasů NHL napočtenou. (04:01:11)

Trestné minuty: 7 – 13

Je dobojováno! Ve třetí třetině nejprve zvýšil vedení Schmidt, vzápětí se však prosadil Nystrom. Brankový účet dnes uzavřel Eric Fehr. Hosté se pak tlačili před Holtbyho, jenže neuspěli a tak si dnes žádný z bodů neodváží.

60:00

59:49
    Erat za brankou upadl, ale puk měl stále pod kontrolou. Ještě jedna předávka na Chimeru.

59:18
    Erat se rozhodl pro individuální akci, ale střela zápěstím úspěch neslavila.

59:00
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

58:44
    Domácí motají svého soupeře, ale střela zatím nepřichází. Tak již to není pravda. Mazanec ji kryje a nechává unavenou čtveřici vystřídat.

57:58
    Ovečkin předal na Greena, jeho střela zazvonila o tyč.

57:48
    Matt Cullen (NSH) – 2 minuty zdržování hry za sevření kotouče.

57:39
    Brouwer po střele dohrál Hörnqvista. Hostující hráč se těžce sbírá z ledu.

57:08
    Nahození za Mazance prolétlo nebezpečně blízko hostující branky, domácí obecenstvo jen vzdychlo.

56:57

56:50
    Erat před Mazancem míchal tak dlouho až mu puk utekl z čepele, domácí hráč stále na první branku v letošním ročníku čeká.

56:02
    Volpatti nepředal přesně a tím dal šanci hostům.

55:42
    Oba týmy střídají, hosté s pukem za vlastní brankou.

55:12
    Spaling se pokouší o forčekink, ale zatím se mu jeho snaha nedaří.

54:50
    Washington právě vstřelil branku!
    Grabovskij potáhl puk z vlastní obranné třetiny až do té útočné, tam zadovkou přenechal puk ERICU FEHROVI, který prostřelil Mazance střelou nad ledem. Asistence: Michail Grabovskij.

53:54
    Erat s Chimerou znovu před Mazancem, ale ač si položili hostujícího brankáře, tak překonat jej nedokázali.

53:16
    Erat vyslal podél levého hrazení vpřed Chimeru, Mazanec jeho pokus na úrovni kruhu kryje.

52:47
    Za brankou se šermují Jones s Beaglem. Hosté získali kotouč.

52:18
    Čtvrtá útočná trojice domácích ztratila pásmo, ale pak jej dobyla zpět.

52:01
    Ofsajd Predátorů.

51:47
    Znovu v akci domácí brankář, tentokrát byl úspěšný proti střele Stalberga.

51:16
    Na modré čáře si přihrál Klein s Jonesem, ten vyslal tvrdý golfový úder na domácí branku, Holtby kryje.

51:00
    Predátoři svoji pozici nevzdávají a snaží se dostávat před Holtbyho.

50:46
    Vhazovat se bude na prostředku hřiště.

50:37
    Nashville v pásmu roztočil kolotoč, za Holtbym zazvonila i tyč, ale domácí brankář má zatím branku postavenou dobře.

50:20
    Erat udělal na modré chybu a tu musel i se svými spoluhráči likvidovat Holtby.

49:16
    Křižná přihrávka přes celé pásmo našla najetého Ovečkina, ten branku Mazance netrefil, jinak by hostující brankář musel lovit puk ze své sítě.

49:10
    Domácí se usadili v útočném pásmu.

48:29
    Cullen vyhrál vhazování a přes Ovečkina se ke střele dostal Spaling. Holtby vyráží.

48:18
    Zároveň tu máme komerční přestávku.

48:18
    Další přesilová hra pro Washington. Za držení si půjde na lavici hanby sednout Paul Gaustad.

48:05
    Na druhé straně si Ovečkin nepřišel na Mazance.

47:45
    Fisher vyzkoušel pozornost Holtbyho, ten vyráží jeho pokus.

47:33
    Icing Predátorů.

47:27
    Hraje se nahoru dolů, ale utkání zas chybí nějaká střelba.

46:41
    Martin Erat málem přišel za vlastní brankou o kotouč, vše naštěstí ustál a přes Alznera dostal puk ven z obranného pásma.

46:04
    Ten končí pouze nahozením od červené čáry, oba týmy střídají.

45:38
    Znovu puk za domácí brankou, Washington zahajuje protiútok.

45:17
    Nashville nahazuje za Holtbyho, domácí brankář rozehrává.

44:46
    Nashville začíná být nebezpečný, Holtby se má co ohánět, aby udržel svůj tým ve vedení.

43:52
    Nashville právě vstřelil branku!
    ERIC NYSTROM dostal prostor na levém kruhu ke střelbě a trefil se ke vzdálenější tyči přesně. Asistence: Viktor Stalberg, Roma Josi.

43:29
    Domácí publikum se raduje počtvrté. Martin Erat po vhazování získal puk, přihrál na modrou čáru NATU SCHMIDTOVI, který prostřelil Mazance. Asistence: Martin Erat, Joel Ward.

43:09
    Erat s Chimerou hráli okolo Mazancovy branky, už to vypadalo, že o puk přijdou, ale pak se kotouč objevil u pravé tyče hostující branky. Erat nebyl dostatečně důrazný, aby puk za hostujícího brankáře protlačil.

42:35
    Puk ve středním pásmu sbírají hosté a přesouvají hru za Holtbyho branku.

41:48
    Fehr s Brouwerem udělali průvan v obraně Nashvillu, ale Mazanec počtvrté nekapituloval.

40:50
    Stalberg se dostal přes obránce, ale puk zasáhl Holtby, který odehrál puk zpět do střední třetiny.

40:35
    Domácí tým se provinil ofsajdem.

40:21
    Hosté zahájili třetí třetinu náporem, Holtby zastavil kotouč ještě před brankovou čárou, nikdo z hráčů Nashvillu jej za jeho záda neprocpal.

Trestné minuty: 7 – 9

Ve druhé třetině jsme branku neviděli. Hra se mírně vyrovnala. Nejpilnějším střelcem ze všech je nejlepší střelec celé soutěže Alexandr Ovečkin, ale svůj druhý gól v utkání nezaznamenal. Ke konci začali být aktivnější hosté, ale svoji snahu zatím brankou nekorunovali

40:00

39:55
    Ke konci třetiny jsou opět hosté aktivnější, ale branku nedocílili. Holtby vyráží střelu Bourquea.

39:26
    Nejprve se před Mazancem neprosadil Volpatti, aby na druhé straně musel zasáhnout Holtby po střele Colina Wilsona.

39:03
    Grabovskij získal puk na Spalingovi a následně získal i útočné pásmo.

39:00
    Do konce druhé třetiny chybí přesně minuta.

38:24
    Ovečkin vedl další útok, ale ani tentokrát recept na českého brankáře nenašel.

37:50
    Fisher poslal puk na Holtbyho, kotouč se nakonec vyrojil až v rohu útočného pásma Nashvillu.

36:33
    Mazanec musel předvést několik zákroků proti domácím hráčům, Ti se ani jednou neprosadili.

36:54
    Holtbyho zákrok po střele Kliena.

36:05
    Erat poslal pas na modrou čáru, kde napřáhl Orlov, jeho bomba před Mazance ani neprošla.

35:24
    Nashville se usadil v útočném pásmu, Grabovskemu se povedlo vyhodit.

34:48
    Znovu v akci Alex Ovečkin, Mazanec jeho pohotovou střelu kryje.

34:04
    Ovečkin se snaží střílet téměř ze všech pozic, tentokrát Mazanec zasahovat nemusel, protože domácímu útočníkovi sjel puk z kole.

33:28
    Jones uklidňuje hru ve vlastním obranném pásmu a zakládá další útok.

33:00
    Wayův pokus minul levou tyč Mazancovy branky.

32:42
    Beagle vyvážel puk do střední třetiny, předávka na spoluhráče byla tečována a puk vypadl ze hřiště.

32:34
    Schmidt za brankou Holtbyho povalil na zem soupeře a díky němu se hra zastavila. Vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.

31:57
    Erat ve středním pásmu natáhl svoji hůl po přihrávce soupeře a získal poskakující puk do své moci.

31:16
    Stejný hráč se nakonec objevil i na levém kruhu, odkud vyzkoušel Holtbyho, ten zatím drží svůj tým.

30:57
    Grabovskij neudržel puk na své holi, útočnou akci zakládá Hörnqvist.

30:44
    Mazanec nakonec přerušuje hru, když se k němu dostala střela Greena.

30:25
    Ovečkin se protlačil za útočnou modrou, jeho střela zápěstím mířila do horní části branky, Mazancovu branku minula jen o centimetry.

30:05
    Tak až teď se přerušuje. Domácí si nepřesně přihráli a píská se zakázané uvolnění.

29:28
    Hosté potřebovali vystřídat, tak poslali puk vysokým obloučkem do střední třetiny hřiště.

29:06
    Ještě stále nebyla hra přerušena.

28:30
    Volpatti bojuje srdnatě v rohu útočného pásma, nakonec hosté puk v přesile vydolovali.

28:08
    Mazanec za svoji brankou zastavuje kotouč a snaží se holí rozehrát.

26:37
    Dlouhá pasáž bez přerušení, hraje se nahoru a dolů, jenže ani jeden tým neohrozil soupeřova brankáře.

26:35
    Chyba v rozehrávce Washingtonu, kterou nepotrestal Hörnqvist, jeho pokus šel mimo.

26:00
    Cullen se Stalbergem se drali před branku, ale ani jeden z nich se ke střele nakonec nedostal.

25:44
    O puk nakonec přišli, oba týmy střídají.

25:23
    Erat s Chimerou hrají za hostující brankou.

24:58
    Nashville v této třetině vystřelil již pětkrát, zatímco domácí pouze jednou.

24:29
    Za modrou čárou, ještě ve střední třetině nahazuje na Mazance Ovečkin. Hostující brankář chtěl nejprve rozehrát, ale když zjistil, že nemá kam, tak puk raději přikryl.

23:50
    David Legwand obkroužil kruh pro vhazování, ale střela se k Holtbymu nedostala.

23:30
    Washington nahazuje za Mazance od červené čáry a míří střídat.

22:38
    Teď měl Holtby velké štěstí, když vyrazil střelu Cullena, dorážky hostujících hráčů se do branky nevešly.

22:00
    Wilson z Nashvillu nepředal přesně, puk sbírá Ovečkin a rychle spěchá před Mazance.

21:28
    Ovečkin dostal kotouč do rohu kluziště, odkud zkusil překvapit Mazance, ten byl u své tyče dobře nalepen a hru přerušil.

21:06
    Hörnqvist od pravého hrazení minul Holtbyho branku.

20:33
    Eratova formace se usadila před brankou, jenom se nemůže dostat ke střele.

20:06
    Kotouč vypadl ze hřiště, vhazovat se bude znovu ve středovém kruhu.

20:01

První třetina je za námi, k vidění byli čtyři branky. Nejprve se z dorážky trefil Brouwer, aby vzápětí Washington využil přesilovku z hole Ovečkina. To s hosty zamávalo a vytratili se z ledu. V 17. minutě udeřil Alzner a bylo to otři branky. 23 vteřin před první sirénou se prosadil Roman Josi a dal Nashvillu naději na dobrý výsledek.

20:00

19:37
    ROMAN JOSI byl ten, který získal kotouč. Dovezl jej až do útočného pásma, kde jej poslal na domácí branku a překvapil Holtbyho. Asistence. Shea Weber.

19:28
    Domácí se sotva dostali přes útočnou modrou, tak o puk přišli.

18:59
    Josi to zkusil od levého hrazení, puk se snažil tečovat ještě Hörnqvist, ale Holtby byl připraven a změnu skóre nepřipustil.

18:30

18:23
    Zámek Washingtonu pokračuje, na modré hlídkoval Ward, který zachytil vyhození hostů, Ovečkinovo nahození končí po teči v ochranné síti.

17:43
    Nashville ujel ve dvou, ale domácí jej ve vlastním obranném pásmu obrali o kotouč.

17:27
    Bäckström z pravého kruhu trefil postoj Mazance, tomu puk vypadl, ale hostující brankář rychle zareagoval a před Bäckströmem puk ukryl do své moci.

17:08
    Ovečkinův příklep Mazanec kryje.

16:50
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

16:30
    Rich Clune s Tomem Wilsonem se do sebe pustili a domácí budou hrát přesilovku. Oba dostali 5 minut za potyčku. Hostující borec navíc 2 minuty za nesportovní chování.

16:19
    Vyhrané vhazování se dostalo na modrou čáru. KARL ALZNER si vyměnil puk s Greenem a poslal puk k pravé tyčce hostující branky, Mazanec přes Bäckströma nic neviděl. Asistence. Mike Green, Nicklas Bäckström.

16:13
    Erat se chce proti svému bývalému týmu vytáhnout, jenže tentokrát byl proti Marek Mazenec, který pokryl i následné dorážky.

15:44
    Erat vyhrál vhazování před Holbym, domácí dostali puk za branku Nashvillu, kde puk zastavuje Mazanec.

15:13
    Nashville přestěhoval hru před Holtbyho, Wilson si udělal prostor mezi kruhy ke střele, jeho pokus končí v rukavici domácího brankáře.

14:53
    Johansson se neprosadil přes Webera, ale s pukem i nadále hraje Washington.

14:30
    Johansson našel u druhého hrazení Ovečkina jeho zblokovaná střela končí v ochranné síti za Mazancem.

14:21
    Matt Cullen se dostal přes modrou čáru, podařilo se mu nahodit na Holtbyho, ten puk kryje a přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

13:09
    To byla rychle využitá přesilovka, ALEXANDR OVEČKIN dostal puk po vyhraném buly na modrou čáru a prudkou střelou nedal Mazancovi šanci. Asistence: Nicklas Bäckström.

13:06
    Za nedovolené bránění si půjde odsedět trest hostující Rich Clune.

12:30
    Nakonec se zmocnil puku Washington a vyrazil kupředu, Mazanec střelu Bäckströma chytá, vhazovat se bude před brankářem Nashvillu.

12:20
    Nashville se na chvíli usadil u Holtbyho.

11:25
    Patrick Wey od modré napřáhl, Mazanec vyráží.

10:50
    Cullen udržel brusli tak tak na modré, aby z toho nebyl ofsajd, Nashville může pokračovat v útočném snažení.

10:32
    Ofsajd při přechodu domácích hráčů do útočného pásma.

10:15
    Legwandovu střelu Holtby pokryl, následné dorážky rovněž i za pomocí svých obránců.

09:48
    Po problémech hostů s vyhozením se nakonec Nashville dostal do střední třetiny.

09:03
    Bäckström hledal najíždějícího Ovečkina, ten měl přece jenom k puku dál než hostující obránce, takže puk nezasáhl.

08:17
    Legwand předal na modrou Weberovi, jeho svižná rána jen proletěla okolo domácí branky.

07:40
    Hraje se v rohu útočného pásma domácích.

07:10
    Washington znovu posílá kotouč do svého útočného pásma, tentokrát Nashville je u kotouče dříve.

06:54

06:45
    Mazanec poprvé kapituluje. Fehr vystřelil, Mazanec jeho střelu kryje, bohužel mu puk vypadl a TROY BROUWER na brankovišti propasíroval puk těsně vedle betonu hostujícího brankáře. Asistence: Eric Fehr, Michail Grabovskij.

05:46
    Bäckström zpoza branky nahrál na Ovečkina jeho příklep Mazanec vyráží do rohu, s pukem i nadále hrají domácí.

04:53
    Chimera se v mezikruží dostal ke střele, Mazanec předvedl zákrok betonem. Nashville obrací hru.

04:43
    Washington je v plném počtu.

04:20
    Vyhození domácích končí za Mazancovou brankou.

03:50
    Erat vyváží kotouč z obrané třetiny a snaží se nastřádat čas.

03:34
    Weber si vyměnil na modré puk s Josim, jeho prudkou ránu našel Holtby na své hrudi.

03:12
    Domácí se osvobozují přes všechny čáry.

02:58
    Nashville vyhrál vhazování, přihrávka míří na Webera, jeho pokus ukryl Holtby v rukavici.

02:43
    První vyloučení utkání, za podražení si půjde odpykat trest Jay Beagle.

01:57
    Nashville posílá puk za Holtbyho a jde střídat, za svoji brankou si bere puk Grabovskij.

01:30
    Ovečkinovi uniká puk ve středním pásmu, s pukem hrají hosté.

00:59
    První přerušení má na starosti Holtby, když chytá nahození od modré čáry.

00:30
    Erat se dostal na levém kruhu ke střele, jeho pokus minul branku Nashvillu.

00:12
    První nahození za Mazancovu branku.

00:01

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Alzner, Green, Schmidt, Wey, Orlov – Ovečkin, Bäckström, Johansson – Brouwer, Grabovskij, Fehr – Ward, Erat, Chimera – T. Wilson, Beagle, Volpatti.

Nashville Predators: Mazanec (Hutton) – Josi, Weber, Klein, Jones, Ellis, Bartley – Hörnqvist, Fisher, C. Wilson – Clune, Legwand, Bourque – Stalberg, Cullen, Spaling – Hendricks, Gaustad, Nystrom.

Rozhodčí: L'Ecuyer, VanMassenhoven – Cherrey, Wheler.

Utkání začne přibližně v 1:10.

Češi a Slováci na ledě

Marek Mazanec (NSH) – 13 zápasů, úspěšnost 92,16, průměr 2,31
    Michal Neuvirth (WSH) – 7 zápasů, úspěšnost 91,16, průměr 2,83
    Martin Erat (WSH) – 25 zápasů, 7 bodů (0+7)

Vzájemné zápasy

21. 12. 2011 Washington Capitals – Nashville Predators 4:1
    16. 11. 2011 Nashville Predators – Washington Capitals 3:1
    17. 10. 2010 Nashville Predators – Washington Capitals 2:3pp
    18. 10. 2009 Washington Capitals – Nashville Predators 3:2sn
    11. 03. 2009 Nashville Predators – Washington Capitals 1:2pp

Washington na tom mnohem lépe. Ve své konferenci je na 6. místě se ziskem 30 bodů ze 28 zápasů. Vyhrál ve 14 případech a ve 12 odešel poražen, ve dvou případech získal pouze bod za prohru v prodloužení či samostatných nájezdech. Svým soupeřům domácí nasázeli 83 branek a o jednu méně inkasovali (82).

Klíčový hráči
    Alexandr Ovečkin – 26 zápasů – 30 bodů (21+9)
    Nicklas Bäckström – 28 zápasů – 25 bodů (6+19)
    Michail Grabovskij – 28 zápasů – 22 bodů (8+14)

Nashville se nachází na 12. místě Západní konference, když v 29 utkáních nasbíral 29 bodů, za 13 vítězství, 13 porážek a 3 prohry v prodloužení nebo nájezdech. svým soupeřům nasázeli 63 branek a pouze 83 jich dostali.

Nashville Predators – Carolina Hurricanes 2:5
    Nashville Predators – Vancouver Canucks 1:3
    Nashville Predators – Philadelphia Flyers 2:3sn
    Nashville Predators – Edmonton Oilers 0:3
    Columbus Blue Jackets – Nashville Predators 0:4

David Legwand – 29 zápasů – 20 bodů (5+15)
    Patric Hörnqvist – 26 zápasů – 15 bodů (6+9)
    Craig Smith – 29 zápasů – 15 bodů (6+9)

Vítám Vás u sledování dalšího zápasu z nejlepší hokejové ligy světa. Kanadsko-americká NHL je v plném proudu a každou noc nám přináší opravdu zajímavé zápasy. Dnešní noc tomu nebude výjimkou, když do Verizon Center, tedy stánku Washington Capitals zavítá Nashville Predators.
    Úvodní vhazování je naplánováno na 1:00. Přeji příjemný sportovní zážitek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

David Sochor

Branky a nahrávky: 7. Brouwer (Fehr, Grabovskij), 14. Ovečkin (Bäckström), 17. Alzner (Green, Bäckström), 44. Schmidt (Erat, Ward), 55. Fehr (Grabovskij) – 20. Josi (Weber), 44. Nystrom (Stalberg, Josi)

Rozhodčí: L'Ecuyer, VanMassenhoven – Cherrey, Wheler

Diváci: 18506