Hr. Králové – Přerov 2:1 (kon.) | Ústí n/L – Litoměřice 1:4 (kon.)
HC ZUBR Přerov
Neděle 08.12.2013, 12:00Liga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Dnes se na hradeckém zimním stadionu střetnou Královští lvi Hradec Králové proti Zubrům Přerov.

Hradec Králové vstoupil do nástavby základní části skvěle, když porazil Havířov na jeho ledě 6:0. Čtyřmi brankami se přitom zaskvěl Lukáš Nedvídek, zbylé dvě trefy přidal Lukáš Kastner. Hradečtí tak mají po prvním kole na svém účtě tři body.

HC ZUBR Přerov má na kontě také tři body, a to za výhru 6:2 proti Hodonínu, když se dvakrát prosadili Patrik Řezáč se Štěpánem Němcem. Kdo zvládne lépe dnešní utkání a připíše si důležité tři body, které mají cenu zlata? Utkání startuje v pravé poledne,

Královští lvi Hradec Králové: Veselý (Jeřábek) – Bezděk, Suk, Procházka, Půlpán, Kastner, Souček, Rejl, Šeps, Bartoň, Wolf, Stolinský, Novotný, Tvrdík, Žemlička, Ouzký, Nedvídek "C", Skála, Jebavý. Trenér: Petr Luštinec.

HC ZUBR Přerov: Loučka (Grigárek) – Adámek, Mašíček "C", Šťastný, Kundrátek, Tomiga, Duda, Běhal, Gazda, Řezáč, Kebza, Čelko, Šnirc, Němec, Spěvák, Hradil, Školoud, Siegel, Kubal, Nohál. Trenér: Petr Dočkal.

Rozhodčí: Doležal – Kleprlík, Kratochvíl.

00:01

00:40
    První střídání se podařilo lépe domácím. Ti se dostali před branku Loučky, ale neohrozili ji.

01:43
    A byli to právě Hradečtí, kdo se dostal do prvních šancí. Dvakrát pálil Procházka, obě jeho střely zlikvidovala lapačka Loučky.

02:22
    Další dvě střely Hradce. Ani Suk, ani Nedvídek z dorážky Lvy do vedení neposlal.

03:00
    Hra přerušena, neboť zůstal na ledě ležet Bezděk. Opustil ho však po svých.

03:40
    Úmyslný ofsajd Hradce. Hra se stěhuje před Veselého.

04:07
    Po chvíli, kdy se hrálo zase před Loučkou, se hra vrátila do obranného pásma Hradce. Čelko ujížděl se svým spoluhráčem na jediného obránce, volil střelu, kterou Veselý pokryl. První šance Přerova.

04:27
    Hradec právě vstřelil branku!
    A z protiútoku se prosazuje Hradec. Ve středním pásmu se ke kotouči dostal LUKÁŠ ŽEMLIČKA, jenž jel sám na brankáře Zubrů, udělal mu kličku do bekhendu a s přehledem překonal hostujícího brankáře. Asistence: Martin Bartoň.

06:14
    Na druhé straně mohl srovnat Gazda s Řezáčem, střela prvního ani dorážka druhého se neujala.

07:23
    Hradecká první formace tlačí hosty v jejich pásmu, ti se nemohou dostat ven.

08:04
    První vyloučení v zápase. Bartoň podrazil ve středním pásmu Štastného a jde za to pykat. Přesilovka pro Přerov.

08:42
    Ta ale po chvíli končí, bude se hrát ve čtyřech. Mašíček nedovoleně bránil protihráče.

09:17
    Přerov dobře napadá, Hradec se nemůže dostat z své třetiny, ačkoliv má kotouč na holi.

09:49
    Ve čtyřech se nejprve dostal do šance hostující Šnirc, poté domácí Nedvídek. Ani jeden z pokusů se nevešel mezi tyče.

10:04

10:42

11:09
    K další střele se odhodlal Šeps, Loučka jeho pokus ukryl do náruče.

11:24
    I Přerov měl šanci, nahození od modré čáry ale nikdo netečoval, a tak chytil puk Veselý.

12:21
    Hraje se velmi útočné utkání, což nyní potvrdil Tvrdík, který jel sám na Loučku, ale minul branku.

13:04
    Hradec je stále aktivnější, první formace zase tlačí Zubry v jejich třetině.

13:24
    Icing Přerova.

13:58
    I druhá pětka pokračovala v tlaku a vynutila si faul. Kastner hákován Tomigou – přesilovka pro Hradec.

14:27
    Obrana Hradce si nedokázala přihrát, tak vyhazují hosté kotouč přes všechny čáry.

15:03
    Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení. V přesilovce střílel zblízka Bartoň, po něm Suk. Obě střely Loučka vyrazil, na dorážku v podání LUKÁŠE NEDVÍDKA byl už krátký. Asistence: Martin Bartoň, Matěj Suk.

16:43
    Hradec je stále lepším týmem, Zubři se přes ně jen těžko prokousávají, a tak nemá Veselý příliš práce.

17:43
    Rozjetí útoku elitní hradecké pětky se nevydařilo, tak její členové odcházejí střídat.

18:04
    Navíc přichází icing Východočechů.

18:42
    Kebza střílel přes beka, jeho rána byla zblokována a skončila za bránou.

19:17
    43 vteřin před koncem první části posílají Hradečtí znovu puk přes všechny čáry.

19:22
    Šnirc vyhrál buly na Adámka, s jeho nahozením od modré si Veselý poradil.

19:59
    Ofsajdem Hradce končí úvodní část.

20:00

V první třetině jsme viděli dvě branky, obě do přerovské branky. Nejprve se ze samostatného úniku prosadil Žemlička, na 2:0 zvýšil v přesilové hře Nedvídek. Na hostech je vidět snaha, ale na hradeckou sílu zatím nestačí. Domácí byli po většinu první dvacetiminutovky lepším týmem a zaslouženě vedou 2:0

Další třetina začne přibližně ve 12:45.

20:01

20:28
    Domácí si nevšimli střídání Přerova, na led skočil za obranu Kundrátek, který ale z úhlu zakončit nedokázal.

21:33
    Něco podobného se hostům podařilo i nyní, tentokrát měl Veselý práci.

22:36
    Vstup do druhé třetiny se povedl jednoznačně Zubrům, se kterými má momentálně Hradce nemalé problémy.

23:03
    Už se ale zase hraje na druhé straně. Nedvídek se nabruslil mezi kruhy, jeho střela se odrazila od tyče.

23:52
    Obrovská šance Přerova. Nejprve vyrazil střelu Gazdy Veselý, následně poslal z dorážky kotouč do tyče Kebza.

23:55
    Přerov právě vstřelil branku!
    O pár vteřin později se Zubři přece jen branky dočkávají. Gazda předložil kotouč mezi kruhy PATRIKU ŘEZÁČOVI, který se prosazuje střelou nad levé rameno Františka Veselého. Asistence: Martin Gazda, Dominik Mašíček.

25:01
    Hradec se z branky rychle oklepal a už zase útočí. Kastner se ani nadvakrát zblízka neprosadil.

26:46
    Hradec pokračuje v tlaku, obdržená branka ho paradoxně nakopla.

27:37
    Zpoza brány si před Veselého vybruslil Gazda, hradecký ochránce svatyně ukryl jeho pokus do lapačky.

28:48
    Hosté se z tlaku dokázali vymanit a zase oni tlačí Hradec. Hraje se útočný hokej, ve středním pásmu kotouč příliš často nepobývá.

29:28
    Hosté jeli zase dva na jednoho, střelu Spěváka zblokoval hradecký obránce.

30:14
    Mohlo být srovnáno. Hradil dostal příliš času a prostoru na střelu, mířil do levého horního rohu, Veselý zasáhl držadlem hole.

30:57
    Hradec si dával na čas s rozehrávkou, následná nepřesnost v obraně zůstala nepotrestána.

31:31
    Gazda střílel přes beka, Veselý si připisuje další zákrok.

32:04
    Kundrátek tvrdě atakoval Wolfa, což se nelíbí hradecké střídačce. Vylučovat se nebude.

32:36
    Zakázané uvolnění Přerova.

32:49
    Skála byl v útočné třetině faulován Kundrátkem, ten odchází na dvě minuty na trestnou lavici. Třetí přesilovka pro Hradec.

34:00
    Hradec zatím vystřelil jen jednou, od té doby se nemůže dostat do pásma.

34:37
    Hosté se po několikáté osvobodili a jejich oslabení pomalu končí.

34:49

35:00
    Nedvídek na buly obskočil protihráče, dostal se ke střele, ale se skórem nepohnul.

35:10
    Chvíli na to přichází icing Přerova.

35:43
    To se mohlo podařit Procházkovi, to by ale zblízka musel vystřelit přesněji.

36:39
    Za hosty od modré čáry pálil Hradil, jeho tvrdá rána minula horní roh branky Hradce.

37:58
    Momentálně hra postrádá na přesnosti, ani jeden z týmů se nedokáže prosadit přes obranu soupeře.

38:35
    Po sevření kotouče je hra ve středním pásmu přerušená.

38:45
    Tentokrát se dostal touš mezi diváky, vhazuje se opět ve středu hřiště.

39:39
    Do šance se ještě stihl dostat Nedvídek, byl ale tísněn a bekhendem v úniku branku netrefil.

40:00

Druhá část nám nabídla, kromě svižného hokeje, taky snížení stavu. To se povedlo po velkém závaru Řezáčovi, který z mezikruží poprvé prostřelil Veselého. Hra se více srovnala, ale mírně navrch mají stále Hradečtí, kteří jsou velmi aktivní. Uvidíme, zda se v závěrečné periodě změní dosavadní stav utkání 2:1.

Další třetina začne přibližně v 13:27.

40:01

41:13
    Závěrečná část začala opatrněji, oba týmy především nechtějí inkasovat.

42:01
    Nedvídek si chtěl pádem vynutit faul, rozhodčí nereaguje.

42:33
    Útok Přerova zastavil ofsajd.

43:15
    Od mantinelu zkoušel pozornost Veselého Školoud, na hradeckého muže v masce si nepřišel.

44:08
    Wolf našel na druhé straně hřiště najíždějícího Šepse, který se z kruhu z otočky neprosadil.

45:08
    Přesilovka pro Přerov. Kastner vyloučen za hákování.

45:28
    Střelu přerovského obránce od modré čáry vyrazil Veselý betonem.

46:25
    Tvrdá rána Kebzy zpoza modré čáry mířila těsně nad horní tyč.

46:58
    Posledních 10 vteřin přerovské přesilovky, vhazuje se po levici Veselého.

47:08

47:15
    Hostující střídačka se hlasitě povzbuzuje. Uvidíme, jestli to k něčemu bude.

48:20
    Jestli chtějí hosté srovnat, musí více útočit. Třetí třetina zatím nabízí méně šancí než předchozí dvě.

49:34
    Snaha domácích je evidentní. Držet kotouč na holích a nepouštět Zubry do šancí.

50:31
    Spěvák nahazoval kotouč na branku od modré čáry, nikdo ho ale netečoval.

51:14
    Gazda pronikal do útočného pásma, hokejkou do obličeje ho zasáhl Souček a je to tedy přesilovka pro hosty.

51:40
    Lvi se osvobozují.

52:12
    A po zákroku Veselého posílají puk zase k Loučkovi.

53:08
    Golfem pálil od pravého mantinelu Školoud, Hradec zachránila tyč.

53:14

54:38
    Nedvídek hledal u vzdálenější tyče své spoluhráče, ani jeden ze dvou dojíždějících hráčů puk netrefil.

55:37
    Siegl nahazoval puk na Veselého, ten puk vyrazil a drží jednobrankový náskok Hradce.

56:17
    Domácí mají početní výhodu. Za hákování vyloučen Řezáč.

56:36
    Tak to byl krásný zákrok v podání Loučky. Nedvídek dojížděl kotouč, který ležel před brankovištěm, vystřelil, ale ležící brankář zasáhl puk lapačkou.

57:22
    Chybu v rozehrávce Hradce hosté nevyužili.

57:52
    Hradec mačká Přerov jako citron, šanci měl Kastner, ale ani on pojistku v podobě třetí branky nepřidal.

58:58
    Hraje se před Loučkou, to Hradci vyhovuje.

59:48
    Power-play v podání Přerova.

59:58
    Kebza mohl srovnat, ale ani nadvakrát Veselého neprostřelil.

60:00

Hradec tak ve třetí třetině uhájil vítězství nad týmem Přerova. Závěrečná část byla z obou stran opatrnější než obě předešlé a skóre se už neměnilo. Hradci zachránil tři body František Veselý, který byl oporou svého týmu, a blýskl se důležitým zákrokem v posledních vteřinách hry.

Z hradeckého zimního stadionu je to pro dnešek vše, přeji příjemnou adventní neděli. (13:57:35)

Jan Vavřina

Branky a nahrávky: 5. Žemlička (Bartoň), 16. Nedvídek (Bartoň, Suk) – 24. Řezáč (Gazda, Mašíček)

Královští lvi Hradec Králové: Veselý (Jeřábek) – Bezděk, Suk, Procházka, Půlpán, Kastner, Souček, Rejl, Šeps, Bartoň, Wolf, Stoilský, Novotný, Tvrdík, Žemlička, Ouzký, Nedvídek "C", Skála, Jebavý. Trenér: Petr Luštinec.

Rozhodčí: Doležal – Kleprlík, Kratochvíl