Omsk – Novokuzněck 3:2 (kon.) | Barys – Novosibirsk 3:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Chabarovsk 2:3 (kon.)
Jekatěrinburg – Vladivostok 5:2 (kon.) | Jaroslavl – Nižněkamsk 2:4 (kon.) | Čerepovec – Ufa 5:3 (kon.)
CSKA Moskva – HC Slovan 4:5 (kon.) | Mytišči – Magnitogorsk 0:1 (kon.) | Spartak Moskva – Kazaň 1:2 (kon.)
Minsk – Dynamo Moskva 2:4 (kon.) | Doněck – Viťaz 5:3 (kon.) | Riga – Čeljabinsk 2:0 (kon.)
Záhřeb – N.Novgorod 0:1 (0:2 po s.n.)
Spartak Moskva
1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Ak Bars Kazaň
Pátek 13.12.2013, 16:30 • Arena Sokolniky, Moskva • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký páteční večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (18:49:18)

Je to tak, utkání končí a body míří do Kazaně. Všechny branky padly až ve třetí třetině a to během čtyř minut mezi 43. a 47. minutou. Skóre otevřel hostující Obuchov, jenže za několik málo vteřin vyrovnal Volkov. Rozhodující okamžik přišel po přesném pokusu Petrova. Kazaň pak svému soupeři nedovolila takřka žádnou nebezpečnou situaci před Garipovem a pohlídala si těsný náskok.

Utkání sledovalo 5 017 diváků.

60:00

59:50
    Puk je daleko od Garipova, hosté se budou radovat z výhry.

59:41
    Grišin při střele od modré zlomil hůl. Domácí mají i trochu smůly.

59:10
    Až teď! Spartak hraje power play.

58:38
    Kazaň výborně kontroluje hru, Spartak nemá vůbec šanci odvolat gólmana.

57:33
    Domácí Lemtjugov se sice u mantinelu zbavil Tokranova a dostal se před Garipova, jenže se nemohl rozhodnout, co udělá a tak šanci doslova prováhal. Garipov přikryl puk a přerušil tak hru.

56:52
    Burmistrov se u modré čáry snaží uvolnit, přesila domácích ho však připravila o možnou akci.

55:17
    Lemtjugov se pokusil o stahovačku, jenže s tímto chodit na obránce Kazaně je zcela zbytečné. O puk přišel a hosté spěchají dopředu.

54:18
    Burmistrov zadovkou připravil šanci Stapletonovi, ten zápěstím vystrašil Glasse. Domácí gólman betonem vytlačil puk mimo brankoviště.

53:18
    Kazaň drží puk daleko od vlastní branky a snaží se prokombinovat před Glasse. Zatím bez úspěchu.

52:41
    Hosté se v pohodě ubránili a jsou opět v pěti.

51:58
    Domácím přesilovka nejde, puk je opět až u Glasse.

51:00
    Andersonovi při zpracovávání utekl puk, čehož hosté využili k okamžitému vyhození přes všechny čáry.

50:41
    Další vyloučení na straně Kazaně. Jevgenij Medveděv přidržel Kvašu a už sedí na hanbě.

50:23
    Stapleton vysunoval Varnakova, jenže tomu se do cesty postavil rozhodčí. Puk tak Varnakovovi unikl a je z toho zakázané uvolnění.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 43. Volkov (Grišin, A. Nikulin) – 43. Obuchov (Pesonen, Tokranov), 47. Petrov (Těreščenko)

Spartak Moskva: Glass (Ivanov) – Quint, Grišin, Bodrov, Kulik, Sorokin, Želdakov, Mamkin, Několenko – Špirko, Anderson, Wandell – Kozlov, Junkov, Krutov – Kvaša, Lemtjugov , Tolužakov – A. Nikulin, Volkov, P. Medveděv.
    Ak Bars Kazaň: Garipov (Jaroslavlev) – I. Nikulin, Kornějev, Heshka, J. Medveděv, Zacharčuk, Tokranov – Těreščenko, Vincour, Petrov – Stapleton, Varnakov, Burmistrov – Bodrov, Pesonen, Obuchov – Golubev, Svečnikov, Tkačjov – Lukojanov.

Rozhodčí: Sjoqvist, Sergejev – Metalnikov, Palej

Diváci: 5 017