NY Rangers – Columbus 2:4 (kon.) | Philadelphia – Montreal 2:1 (kon.) | Ottawa – Buffalo 2:1 (kon.)
Tampa – Detroit 2:1 (1:0 po s.n.) | St. Louis – Toronto 6:3 (kon.) | Nashville – Dallas 3:1 (kon.)
Winnipeg – Colorado 3:4 (0:2 po s.n.) | Arizona – NY Islanders 6:3 (kon.) | Calgary – Carolina 2:1 (po pr.)
Edmonton – Boston 2:4 (kon.) | San Jose – Minnesota 3:1 (kon.)
Arizona Coyotes
6:3 (1:1, 4:2, 1:0)
New York Islanders
Pátek 13.12.2013, 03:00 • Jobing.com Arena, Glendale • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (05:49:47)

Nejvíce času na ledě: Keith Yandle 25:14 – Andrew MacDonald 24:45

Branky a nahrávky: 15. Yandle (Ekman-Larsson, Vrbata), 23. Klinkhammer (Ribeiro, Murphy), 25. Boedker (Vermette, Yandle), 27. Ribeiro (Klinkhammer), 39. Boedker (Ribeiro), 55. Klinkhammer – 14. Boulton (MacDonald, Strait), 32. Tavares (Vanek, Ness), 34. Okposo (Strait, Nielsen). Po třetinách: 1:1, 4:2, 1:0. Rozhodčí: Lewis, Lee – Heyer, Kovachik. Diváci: 10996.

Dnešní zápas měl jasného favorita, což se projevovalo už od úvodních minut, první třetinu vyhráli Kojoti 17:6 na střely, na góly byl ale zápas po první dvacetiminutovce ještě vyrovnaný. Skóre otevřel ve 14. minutě Eric Boulton, za domácí srovnal minutu na to v přesilové hře Keith Yandle.

Druhá třetina nabídla gólovou smršť, domácí se během několika pár minut dostali do tříbrankového trháku. Nejdříve se ve 23. minutě prosadil Rob Klinkhammer, poté se prosadili také Mikkel Boedker a Mike Ribeiro.

Hosté se ale ještě nevzdali a zásluhou dvou rychlých branek v podání Johna Tavarese a Kyla Okposa snížili na rozdíl jediné trefy. Ještě do přestávky ale přidal pátou branku domácích a svou druhou v dnešním zápase Mikkel Boedker.

Ve třetí třetině si Kojoti zápas už pohlídali, Rob Klinkhammer ještě dokonce přidal jednu branku navíc, Coyotes tak vítězí na svém ledě nad Islanders 6:3 a připisují si velmi důležité body do tabulky Západní konference, které je opět vyhoupnou na příčky zajišťující play off!

59:49
    Mike Ribeiro se snažil najít cestu, jak své spoluhráče najít, to se mu ale dlouho nedaří.

59:05
    Na ledě je jak Klinkhammer, tak Boedker, oba by ještě mohli zaútočit na hattrick!

58:38
    Matt Martin dostal trest na dvě minuty za sekání, hostující hříšník raději zamířil už do šatny, aby nevznikly nějaké další zbytečné situace. Dvouminutový trest inkasoval také Keith Yandle za krosček, Kyle Okposo dostal osobní 2+10 minut. Phoenix si tak v samém závěru zápasu zahraje přesilovou hru.

58:38
    Zbytečné emoce se nyní vyhrotili ve středovém kruhu! Martin srazil krosčekem Kennedyho, kterého pak přišli mstít domácí hráči, strhla se tak velká mela, uvidíme jak to rozhodčí vyřeší s tresty.

58:10
    Čas plyne hodně rychle, v podstatě se už nepřerušuje, o vítězi dnešního utkání je rozhodnuto.

57:02
    Ribeiro získal kotouč v útočném pásmu a hned se snažil hledat svého parťáka Klinkhammera, který by ještě mohl zaútočit na hattrick.

56:05
    První útok Islanders je snad jediná lajna hostů, která se dnes dokáže udržet na delší dobu v útočném pásmu.

55:31
    Domácí hráči nyní dali prostor vyniknout také Smithovi, John Tavares pálil z hodně nebezpečné pozice, téměř z ideálního prostoru mezi kruhy, Smith ale lapil pokus jednoho z nejproduktivnějších hráčů současné NHL!

55:00
    Smith zastavil za vlastní brankou puk, do konce třetí třetiny zbývá posledních 5 minut.

54:13
    Phoenix právě vstřelil branku!
    Další přečíslení domácích už ale brankou končí! ROB KLINKHAMMER se ujal puku ve vlastním obranném pásmu, využil špatného střídání hostů a parádní akci si nakonec zakončil sám, ačkoliv na druhé straně číhal na přihrávku Mike Ribeiro! Bez asistence.

53:22
    Jordan Szwarz vyřešil situaci 3 proti 1 střelou, kterou ale Poulin zachytil, nutno podotknout, že domácí se do tohoto přečíslení dostali v oslabení! Nyní už jsou ale kompletní, Stone je už na ledě.