NY Rangers – Columbus 2:4 (kon.) | Philadelphia – Montreal 2:1 (kon.) | Ottawa – Buffalo 2:1 (kon.)
Tampa – Detroit 2:1 (1:0 po s.n.) | St. Louis – Toronto 6:3 (kon.) | Nashville – Dallas 3:1 (kon.)
Winnipeg – Colorado 3:4 (0:2 po s.n.) | Arizona – NY Islanders 6:3 (kon.) | Calgary – Carolina 2:1 (po pr.)
Edmonton – Boston 2:4 (kon.) | San Jose – Minnesota 3:1 (kon.)
Philadelphia Flyers
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Montreal Canadiens
Pátek 13.12.2013, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

1. Claude Giroux (PHI) (1 + 1)
    2. Michael Raffl (PHI) (1 +0)
    3. Jakub Voráček (PHI) (0 + 2) (03:50:14)

Československá stopa v utkání

Jakub Voráček (PHI) (0 + 2), 3 střely, čas na ledě: 18:13
    Tomáš Plekanec (MTL) (0 + 0), 3 střely, čas na ledě: 19:42

Je konec. Philadelphia nakonec dokázala ubránit těsné vedení 2:1, přestože ještě necelou minutu před koncem základní hrací doby inkasovala gól. Letci mohli ještě potvrdit výhru potvrdit brankou do prázdné svatyně, ale nestalo se tak. Rozhodující trefou se tak stal pokus Clauda Girouxe ze druhé třetiny.

Ještě menší potyčka po konci zápasu, která se rozpoutala za brankou domácího celku. Přestože to bylo trošku zbytečné, dva hráči Montrealu se pustili do gólmana Masona a už byl oheň na střeše.

60:00

59:54
    Zbývá šest vteřín do konce základní hrací doby a Flyers vyhazují na icing, už se toho asi moc nestane.

59:17
    I nadále hrají hosté bez brankáře, Couturier míjí odkrytou branku soupeře!

59:05
    Montreal právě vstřelil branku!
    Canadiens dnes přeci minimálně jednu branku dají, když se trefují necelou minutu před koncem základní hrací doby. Ve chvíli, kdy už Montreal hrál bez brankáře, se ke střele zápěstím na pravém kruhu dostal osamocený ALEX GALCHENYUK. Jeho pokus proskákal odrazem od výstroje Masona až za brankovou čáru, i když to bylo velice těsné. Asistence: Brian Gionta, P. K. Subban.

58:50
    Simmond mohl zkusit zaútočit, ale už mu došly síly, tak raději střídal.

58:21
    Komplikovaná situace před svatyní Masona končí vyhození Philadelphie na zakázané uvolnění.

57:59
    I další český forvard nabral svou rychlost, tentokrát Jakub Voráček způsobil veliké trable Pricemu v brance Canadiens.

57:40
    Parádní práce Tomáš Plekanec za brankou Philadelphie, spoluhráči českého útočníka při zakončení už tak úspěšná nebyli.

56:48
    Tahle možnost už byla zase o něco lepší pro Canadiens, avšak pokus obránců Montrealu od modré hodně nepřesný.

56:04
    Hokejisté v bílých dresech sice chvíli dokázali okupovat útočnou třetinu, jenže jim chybí to nejdůležitější k úspěchu – střela.

55:50
    Povedená střela P. K. Subbana od modré byla ještě dorážena na brankovišti. Steve Mason se ale včas stačil přesunou ke své levé tyčce.

55:27
    Hra je přerušená z dalšího technického důvodu. Philadelphia Flyers vyhodili touš až na zakázané uvolnění.

55:03
    Montreal hned po vhazování vystřelil, ale následně o puk přišel.

54:46
    Puk končí mimo hrací plochy v hledišti. Hra je přerušena a následuje krátká reklamní pauza.

54:14
    Canadiens se stále nemohou nijak lépe dostat do útočné třetiny, a tak musí nahazovat kotouč po mantinelu. Z těchto pokusů ale zatím šance nepramení.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 14. Rafl (Voráček, Giroux), 30. Giroux (Voráček, Schenn) – 60. Galchenyuk (Gionta, Subban)

Philadelphia Flyers: Mason – Coburn, Timonen, Grossman, Streit, Gustafsson, L. Schenn – Voráček, Giroux, Hartnell – Simmonds, B. Schenn, Raffl – Downie, Couturier, Read – Rinaldo, Hall, VandeVelde
    Montreal Canadiens: Price – Subban, Markov, Emelin, Gorges, Diaz, Murray – Briere, Desharnais, Pacioretty – Gallagher, Eller, Galchenyuk – Gionta, Plekanec, Prust – Moen, White, Parros

Rozhodčí: Greg Kimmerly, Tom Kowal – Greg Devorski, Scott Driscoll

Diváci: 19748