Marítimo – Porto 1:0 (kon.) | Setúbal – Rio Ave 2:0 (kon.) | Gil Vicente – Benfica 1:1 (kon.)
Vitória FC Setúbal
2:0 (2:0)
Rio Ave FC
Sobota 01.02.2014, 19:00 • Estádio do Bonfim, Setúbal • Portugalská Primeira Liga

Je dobojováno. Zápas rozhodl úvodní poločas, ve kterém se za domácí dvakrát prosadil Rafael Martins. Poprvé překonal brankáře Edersona přesně mířenou střelou hned v první minutě utkání, o půl hodiny později přidal svůj druhý gól z pokutového kopu. Hostující trenér se o poločasové přestávce rozhodl hned ke třem střídáním, která jeho týmu výrazně pomohla. Avšak vinou dvou vyloučených hráčů z 68. a 72. minuty byl celek Ria Ave nucen dohrávat zápas v devíti lidech a na větší odpor se již nezmohl. Vítězem utkání je tedy překvapivě FC Setúbal, který poráží hosty z Ria Ave poměrem 2:0.

90+1
    Již probíhá nastavení a domácí příznivci jsou s výsledkem nadmíru spokojeni a začali oslavovat.

86
    Setúbal už jen kontroluje výsledek dnešního utkání a do žádných bezhlavých výpadů se nepouští.

84
    Ještě jedno střídání domácích. Ze hřiště odchází Tiba a nastupuje Pedro.

81
    Domácím se po vyloučení dvou hráčů Ria Ave naskytla poměrně značná příležitost přidat další branky, tu však deset minut před koncem základní hrací doby zatím nevyužívají.

76
    Další střídání domácích, Mário přepouští pozici Terrosovi.

75
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště míří Cardozo, zahraje si Zequinha.

75
    Tohle je pochopitelně velké neštěstí pro tým Ria Ave, který je v tomto utkání už prakticky odepsán.

72
    A další vyloučení na straně Ria Ave. Předčasně do sprch zamíří obránce Edimar, který je vyloučen taktéž po druhé žluté kartě.

68
    Ale toto je velká nepříjemnost pro hostující tým. Nuno Lopes totiž z rukou hlavního arbitra vidí druhou žlutou kartu, po které logicky následuje karta červená. Teď už to budou mít hostující hráči velmi složité.

66
    Statistika držení míče ve druhém poločase: 43%-57%

65
    Hostům poločasové střídání evidentně pomohlo. Rázem vidíme na hřišti úplně jiný mančaft, který v této části hry převyšuje domácí tým takřka ve všech herních činnostech.

60
    Je za námi hodina hry a v jejím dosavadním průběhu jsme viděli dva góly, které vsítil Rafael Martins, díky němuž vede Vitória Setúbal nad celkem Ria Ave 2:0. Hosté však Setúbalu určitě nedají nic zadarmo a v závěrečné půlhodině se s nepříznivým výsledkem jistě pokusí něco udělat.

55
    Proti pravidlům se provinil domácí zíložník Tiba a od hlavního rozhodčího je napomenut kartou žluté barvy.

50
    Rodríguez si srovnal míč na střelu a tvrdě vypálil, jeho pokus však skončil jen v rukavicích Kieszeka.

49
    V prvním poločase zvolil hlavní arbitr poměrně přísné měřítko ohledně karetních trestů, uvidíme, jestli stejným metrem bude posuzovat také zákroky v této půli. Oba týmy si však budou muset dávat veliký pozor.