Heerenveen – Breda 0:0 (kon.) | Cambuur – Kerkrade 1:0 (kon.) | Zwolle – Heracles 1:1 (kon.)
Nijmegen – Eindhoven 0:2 (kon.)
PEC Zwolle
1:1 (0:1)
Heracles Almelo
Sobota 22.02.2014, 19:45 • IJsseldelta Stadion (kapacita 12100) • Nizozemská Eredivisie

Vítáme vás u dnešního on-line přenosu z utkání nizozemské Eredivisie. Zápas začíná v 19:45 a bude vás jím provázet Tomáš Hála.

Heracles se nachází na jedenácté příčce s dvaceti devíti body na svém kontě. Hosté v posledních utkáních předvádějí velice nestabilní formu, o čemž svědčí i jejich bilance z posledních pěti utkání, kdy dvakrát vyhráli, dvakrát prohráli a jednou remizovali. Nejlepším střelcem Heraclu je Brian Linssen s devíti vstřelenými brankami.

PEC Zwolle

To domácí jsou na tom o něco málo lépe. Drží se na osmé příčce, ale pouze s náskokem tří bodů na jedenácté Almelo. Z posledních pěti zápasů dokázali domácí třikrát vyhrát, jednou remizovat a jednou prohrát, a proto jsou o něco větším favoritem, než Heracles. Nejlepším střelcem týmu je Guyon Fernandez s osmi vstřelenými brankami.

Vzájemné zápasy

Heracles 1:3 Zwolle – 10.8.2013

Zwolle 3:2 Heracles – 30.1.2013

Heracles 1:1 Zwolle – 22.12.2012

Zwolle 0:3 Heracles – 6.10.2012

PEC Zwolle: Boer – van Polen, Broerse, van Hintum, van der Werff, Klich, Karagounis, Saymak, Mahmudov, Fernandez, Drost. Trenér: R. Jans
    Náhradníci: Narsingh, Benson, Nijland, Begois, Hiwat, Fennich, Pereira

Heracles Almelo: Pasveer – Veldmate, Schenkeveld, Davidson, Rienstra, te Wierik, Cziommer, Bel Hassani, Linssen, Rosheuvel, Uth. Trenér: J. de Jonge
    Náhradníci: Koenders, Bruns, Quansah, Tannane, Belterman, Powel, Telgenkamp

Rozhodčí: K. Blom – P. Langkamp, M. Strijker.

Hráči už pomalu nastupují na trávník, utkání nám za malý okamžik začne.

1

1
    O úvodní rozehru se postarali hráči hostujícího celku a zakládají první útočnou akci.

1
    A ihned tu máme první velkou příležitost! Cziommer se protáhl domácí obranou a nebezpečně vypálil, Boer měl velké problémy se svým zákrokem, avšak nakonec se mu míč podařilo ukočírovat, a skóre se tak nemění.

2
    Z rychlého protiútoku se snažili zakončit domácí fotbalisté, proti ale byli obránci, kteří se stihli včas vrátit.

3
    Zwolle nyní v poklidu kombinuje na vlastní polovině, soustředí na přesnost přihrávek na krátkou vzdálenost.

4
    Hostům se podařilo ukořistit míč a ihned se drali kupředu, Boer si ale s lehkým centrem poradil a rychle rozehrává.

5
    Ani druhý protiútok domácího celku nenašel uplatnění, Karagounis se dopustil útočného faulu, napadal až příliš horlivě.

6
    Iniciativu ve hře zatím drží hostující tým, domácí celek se spoléhá spíše na odražené míče a rychlé protiútoky.

7
    Nepřesná útočná akce Heraclesu, míč končí v zámezí.

8
    Fernandez odcentroval do vápna a Paveer měl velké problémy, míč vyrazil pouze před sebe. Tam se ho ujal Saymak a pokoušel se zakončit z první, avšak pálil těsně nad bránu.

9
    Míč mají na svých kopačkách hostující fotbalisté a trochu zklidňují hru.

11
    Iniciativu nyní přebrali domácí, Karagounis poslal do šestnáctky už třetí balon, ani jeden se ale neujal.

12
    Postupná útočná akce Almela, míč se ocitá v zámezí. Do útoku tedy mohou jít domácí hráči.

13
    V současné době prohrává domácí celek na střely 13.

14
    Oproti úvodu utkání se hraje v podstatně nižším tempu, ve hře je k vidění spousta nepřesností.

15
    Fernandez opět hledal centrem své spoluhráče před bránou hostí, avšak míče se ani jeden neujal a ten tak doputoval s Pasveerovi.

16
    Karagounis si sbíhal až do malého vápna, přihrávka na něj ale byla o nějaký ten metřík kratší, než by potřeboval.

17
    Rosheuvel nabídl míč svým spoluhráčům, jako první se k němu ale dostali domácí obránci, a zabránili tak vznikajícímu nebezpečí.

19
    Několik tisíc plně povzbuzujících fanoušků žene domácí kupředu, těm se ale v posledních minutách příliš nedaří a soustředí se spíše na obranu.

21
    Uth parádně obešel domácí obránce a poslal přesný pas před bránu, kde už číhal připraven Bel Hassani. Ten první ranou trefil jen obránce, druhou už sice namířil mezi tři tyče, avšak skvělým zákrokem se vytáhl Boer.

22
    Domácí se snažili proměnit svou možnost rychlého protiútoku, ale dostalo se jim pouze rohového kopu. Ten Paveer odvrátil, a Zwolle tak má ještě druhou šanci.

23
    Ani z druhého rohového kopu se jim skórovat nepovedlo, a k míči se tak dostávají opět hosté. V posledních minutách je hodně vidět Bel Hassani, který se pohybuje všude možně a tvoří hru.

24
    Davidson (HRC) si na polovině hřiště počínal nedovoleně, předvedl velmi ostrý zákrok, a rozhodčí tak musel vytáhnout žlutou kartu.

26
    Bart van Hintum (ZWO) také předvedl nepovolený zákrok, na polovině hřiště zastavil soupeře skluzem. Míč ale vůbec netrefil a opět se žlutí.

27
    Na hřišti se nám hodně přitvrdilo, hlavní sudí Blom má plné ruce práce.

28
    Van Polen ve vlastním vápně jasně zatáhl Linssen za dres, a ten se tak poroučel k zemi. Rozhodčí ačkoliv zákrok jasně viděl, vůbec nepíská.

29
    Bel Hassani napřáhl k parádí ráně přibližně ze dvaceti metrů, mezi tři tyče se ale netrefil. Pravou tyč Boerovy brány minul jen o pár centimetrů.

31
    Hosté jsou nyní jasně lepším, a hlavně nebezpečnějším týmem. Míče létají před bránu ze všech stran, Boer ale prozatím odolává.

32
    Schenkeveld dostal přesný pas na hranici velkého vápna, domácí brankář ale míč za svá záda nepustil.

33
    Bel Hassani obešel tři bránící hráče a vyslal míč na zteč před bránu, nikdo z jeho spoluhráčů se ho ale neujal, a domácí se tak osvobozují dlouhým odkopem.

35
    Tlak hostujícího celku stále trvá, jsou velmi blízko ke skórování, avšak Boer předvádí velmi dobré zákroky.

37
    Domácí tým má velké problémy s rozehrávkou, hosté napadají ve čtyřech hráčích!

38
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Mahmudov, přichází Benson.

39
    Hostující hráči mají sebevědomí troufnu si napsat poměrně vysoko, jelikož si pohotově hrají s míčem před vlastní bránou, i přes to, že domácí napadají v počtu tří hráčů.

40
    Heracles právě vstřelil branku!
    To, co bylo na spadnutí celý první poločas, se právě stalo. Po velkém tlaku se hosté dostali k možnosti zahrávat rohový kop a naložili s ním perfektně. Míč se snesl do vápna, kde si na něj počíhal JEROEN VELDMATE a hlavou ho uklidil do sítě.

42
    Domácí mají už jen pár minut, aby vyrovnali, a nemuseli tak odcházet do šaten za nepříznivého stavu.

44
    Benson pálil z hranice vápna, avšak na Pasveera si nepřišel.

45
    Rozhodčí v prvním poločase přidá ještě jednu minutu.

45+1

První poločas je za námi a výsledek prakticky odpovídá hernímu projevu. Domácí většinu času tahali za kratší stranu provazu a na výsledku je to znát. Druhá půle začne přibližně ve 20:47.

46

47
    Hosté mají míč od úvodních vteřin plně pod kontrolou, hra se podobá té v první půli.

48
    Rosheuvel se protáhl po pravé straně, dostal k zakončení, avšak míč si to zamířil mimo tři tyče.

49
    Na druhé straně se dostal k pořádné pumelici van der Werff, ale Pasveer předvedl parádní zákrok a míč konečky prstů vytěsnil na rohový kop.

50
    S postupem času se domácí dostávají do větších a větších šancí, Pasveer je v permanenci.

51
    Žlutou kartu dostává Bryan Linssen (HRC).

53
    Hra se nám přelévá ze strany na stranu, avšak ani jednomu týmu nedaří úspěšně zakončit.

54
    Jeden z domácích obránců na brankové čáře vytěsnil míč rukou, avšak rozhodčí nepovolený zákrok neodpískal!

55
    Na druhé straně mohl po rychlém protiútoku vyrovnávat Drost, avšak z pár metrů trefil břevno Pasveerovy svatyně!

57
    Poslední minuty byly opravdu divoké, nyní se hraje v poklidnější tempu. Avšak hra nic neztrácí na přitažlivosti, hráči obou celků hrají na 100 %.

59
    Další obrovská šance domácího celku! Benson pálil z bezprostřední blízkosti, Pasveer byl ale opět výborný!

60
    Domácí celek má přesně půl hodiny na vyrovnání.

61
    Žlutou kartu dostává Saymak (PEC Zwolle).

62
    Hosté se snažili navýšit své vedení z protiútoku, domácí obránci se ale stihli vrátit a odvrátili míč na rohový kop.

63
    A po rohovém kopu zazvonila tyč! Míč se snesl do chumlu hráčů před bránou před bránou, odkud se po několika odrazech došoural až k tyčce, od které se odrazil mimo tři tyče.

65
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Karagounis, přichází Narsingh.

66
    A čerstvý Narsingh nyní provětral hostující obranu. Míč převzal na vlastní polovině, po pravé straně přesprintoval hřiště, ke střele už se ale nedostal.

67
    Vyrovnání je opravdu na spadnutí, uvidíme, jak dlouho dokáží hosté odolávat. Tlak domácích je drtivý.

68
    Hostující fotbalisté se nyní alespoň na malou chvíli osvobodili, avšak domácí se rychle ujímají míče zpět a usazují se na útočné polovině.

70
    Centr směřující do vápna skončil v náručí Pasveera, a ten tak rychle rozehrává a vysílá své hráče do útoku.

72
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Rosheuvel, přichází Tannane.

74
    Dnešní utkání sleduje 12100 diváků, je vyprodáno. Nutno podotknout, že fanoušci vytváří skvělou atmosféru.

75
    Domácí mají míč stále na svých kopačkách.

76
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Cziommer, přichází Bruns.

77
    Saymak se ocitl tváří v tvář hostujícímu brankáři, ale přibližně z jednoho metru ho nedokázal překonat, a hosté tak stále drží chabé vedení 1:0!

79
    Domácí jsou jasně lepším týmem, stále se jim ale nedaří vyrovnat.

80
    Na hřišti se opět žlutí, Wierik (HRC) zakopl míč, a také tak vidí žlutou kartu.

81
    Benson byl metr od Pasveera, ale ani on ho nedokázal propálit. Za všechny dnešní zákroky by si zasloužil hostující brankář metál!

82
    Do konce zápasu zbývá přibližně 8 minut a hosté stále vedou.

84
    Domácí hráči byli při napadání až příliš horliví a dopustili se útočného faulu. Sami se tak připravili o míč a několik důležitých minut.

86
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Fernandez, přichází Nijland.

87
    Domácí dávají všechny síly do útoky, a často tak zůstává v jejich obraně doslova dálnice.

89
    Žlutou kartu dostává Bel Hassani (Heracles Almelo).

89
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Bel Hassani, přichází Quansah.

90
    Neuvěřitelný nápor domácího týmu, který hraje prakticky power-play! Jejich brankář je vysunutý téměř na polovině hřiště a zachytává všechny míče.

90+3
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    Neuvěřitelné! Domácím se podařilo vyrovnat! Málokdo by to už čekal, ale opravdu je tomu tak! FURDJEL NARSINGH je hrdinou Zwolle. S míčem se protáhl po pravé straně, prodral se až před bránu a lobem úspěšně zakončil.

Neuvěřitelný závěr utkání, po obrovské tlaku se domácím podařilo vyrovnat a rozhodčí následně ukončil hru. Zápas tedy končí remízou, nutno podotknout, že remíza je to zasloužený. Každý tým opanoval jeden poločas a dělba bod je to spravedlivá. Na stadionu to stále vře, avšak já už se s vámi dnes loučím. Děkuji za sledování tohoto napínavého online přenosu, přejí příjemný zbytek sobotního večera a těším se někdy příště na počtenou! (21:47:18)