Letňany – Slavia 3:4 (po pr.) | Třinec – Zlín 5:4 (1:0 po s.n.) | Vsetín – Olomouc 3:2 (2:1 po s.n.)
HC Plzeň – K. Vary 2:5 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 4:3 (2:1 po s.n.) | HC Litvínov – PZ Kladno 4:1 (kon.)
Chomutov – Kladno 6:1 (kon.) | Písek – Jihlava 0:5 (kon.) | Pardubice – Sparta 3:2 (1:0 po s.n.)
po s.n. (2:1)
VHK ROBE Vsetín
3:2 (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)
HC Olomouc
Pátek 26.09.2014, 15:00 • Zimní stadion Na Lapači • Extraliga staršího dorostu

Vsetínští starší dorostenci se podruhé v sezoně radují z vítězství. Zelenožlutí sahali po plném bodovém zisku, ale jedenáct vteřin před koncem poslal utkání do nastaveného času olomoucký Husták, oslavy vsetínského vítězství se tak musely odložit až do samostatných nájezdu, kde rozhodl Jiří Weintritt. Na Lapači to pro dnešek ještě není vše, v 19:30 vypukne utkání Ligy juniorů a domácí VHK hostí Warrior Brno. (17:27:46)

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým VHK Vsetín.
    Autorem vítězné branky je WEINTRITT J..

3. série
    2:1
    Jiří Weintritt rozhoduje o bonusovém bodu pro Vsetín.

3. série
    1:1
    Olomouckému Kubovi sjel kotouč z hole a nedává.

2. série
    1:1
    Vsetín srovnává krok, Augustin trefil přesně nad vyrážečku.

2. série
    0:1
    Dominik Marek dává, po přesné bekhendové kličce.

1. série
    0:0
    Tydlačka na svůj nájezd využil celou šířku hřiště, ale kdysi dávno povedenou kličku alá kyselka nedopadla.

1. série
    0:0
    První nájezd v podání olomouckého Beutla, Bechný vyráží.

Samostatné nájezdy začínají.

Utkání dospělo do samostatných nájezdů, ty započnou po krátké ledové upravě.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:04
    Bechný teď musel hodně dlouho držet kotouč, aby si rozhodčí všimli, že ve hře nemá smysl pokračovat.

63:22
    A po vhazování si s kotoučem kolem branky najel do zakončení Kolovrátník, Bechný připraven.

63:10
    Až nyní přerušuje hru zakázané uvolnění Vsetína.

63:01
    Prodloužení se hraje zatím bez přerušení, nicméně také bez brankových příležitostí.

62:05
    Nyní už vidíme hru ve středním pásmu, domácí se marně snaží přejít zpět do útočného pásma.

61:00
    Augustinovo nahození nedělalo Šoustalovy žádný problém, nicméně Vsetín se drží v útočném pásmu.

60:01

Ve třetí třetině jsme sledovali cestu Kohoutů za vyrovnáním. K tomu Hanáky nasměroval Vítězslav Beutl, Olomouc pak trpělivým výkonem dokráčela k vyrovnávací brance, kterou jedenáct vteřin před koncem obstaral Marek Husták. Nyní nás čeká prodloužení v počtu čtyř hráčů na každé straně, pokud se ani v něm nerozhodně o dnešním vítězi, budou následovat samostatné nájezdy.

60:00

59:49
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Vsetín přichází o vítězství jedenáct vteřin před koncem třetí třetiny. Po vhazování se s kotoučem na cestu kolem branky vydal MAREK HUSTÁK a dokázal jej dostat za Bechného. Asistence: Vítězslav Beutl.

59:41
    Oddechový čas pro hosty.

59:32
    Olomouc hraje v šesti bez brankáře!

59:10
    Heža na druhé straně přihrával do jízdy Spurnému, ten poslal kotouč jen těsně vedle vsetínské klece.

58:30
    Domácí nyní v přečíslení dva na jednoho, Toman mohl volit přihrávku na Abazaje, nakonec se však rozhodl jít do zakončení sám, ale Šoustal vyrazil.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:47
    Zakázané uvolnění Vsetína.

57:04
    Skvělý zákrok brankáře Bechného, Husták znovu předkládal kotouč do jasné příležitosti, tentokrát Hežovi, semafor vsetínského brankáře teď zachránil domácí od vyrovnávací branky!

56:03
    Tydlačka se nyní protáhl skrz olomouckou obranu a mohl rozhodnout, jeho bekhendové počínání zastavila tyč!

54:53
    Vsetín už bude nejspíš bránit svůj hubený náskok, uvidíme, zda se to zelenožlutým oplatí.

54:19
    Kuriózní situace, Koňařík neubrzdil svou jízdu a vletěl do branky i s brankářem Šoustalem, ten zůstal chvíli otřesen, ale vše je již v pořádku a vhazuje se ve středním pásmu.

53:31
    Husták se nyní postaral o pořádný rozruch před Bechným, když se nadvakrát snažil dostat puk za jeho záda, nakonec byl však zpacifikován domácími obránci, Vsetín oslabení ustál.

52:54
    Hra se přerušuje, vsetínská branka vypadla ze svého postavení.

51:35
    Husták nyní přihrával před branku Skopalovi do jasné příležitosti, akce, která se odehrála již ve druhé třetině i tentokrát končí úspěšným zákrokem brankáře Bechného.

51:24
    Olomouc nyní dostane příležitost ke srovnání skóre. Tu jim nabídl vsetínský Richter, když se dopustil hákování.

49:59
    Kališ vypálil ještě před modrou čárou a jeho rána dokázala protáhnout paži vsetínského brankáře, kotouč však končí v nastavené lapačce.

49:25
    Olomouc je nyní vysoce aktivní, Vsetínští se jen marně dostávají do útočného přechodu.

49:11

48:45
    Beutl se řítil na branku od pravého kruhu, zkoušel zakončit bekhendem, Bechný vyráží.

48:03
    Kohouti v postavení mimo hru.

47:33

46:37
    Hanákům se zatím daří držet kotouč mimo ohrožení jejich branky.

45:55
    Olomouc vyhazuje.

45:41
    Rýpar nahodil pouze do připravené lapačky brankáře Šoustala.

45:33
    Bude se vylučovat, za falu kolenem si půjde odpočinout olomoucký Skopal.

45:00
    Spurný přijal přihrávku a od modré vypálil, Bechný kotouč krotí ve své moci a bude se vhazovat po jeho levici.

44:34
    Vsetínu se nedaří rozehrát, kotouč na modré čáře přebírá Olomouc.

43:22
    Zmatek před brankou Olomouce, vsetínští se však nestačili zorientovat a Kohouti krizovou chvilku přečkali.

42:29
    Tak tohle byla lahůdka v podání olomouckého VÍTĚZSLAVA BEUTLA, ten přijal přihrávku od Metelky a vymetl pavučinku v pravém růžku vsetínské branky. Asistence: Jakub Metelka, Dominik Marek.

42:11
    Rozhodčí nyní vykazuje vsetínské hráče z útočného pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

41:43
    Olomouc těžké chvíle přečkala bez úhony a je kompletní.

41:22
    Olomouc již ve čtyřech.

40:37
    První příležitost ji využít měl Jiří Weintritt, po přihrávce od Kováře stačilo trefit kotouč k tyči, neboť Šoustal byl rozhozen, ale Weintritt trefil beton olomouckého brankáře.

40:13
    Pokračuje dvojnásobná početní výhoda domácích, ti už jsou v útočném pásmu.

40:01

V prostřední části jsme již pozorovali o něco záživnější hokej než tomu bylo v úvodu. Hosté z Olomouce v ní měli dvě početní výhody, ale nedokázali se střelecky prosadit. Vsetínští se radovali dvakrát, když nepozornosti olomoucké obrany nejprve využil Humplík a o tři minuty po něm se v samostatném úniku prosadil Koňařík, to dává domácím nadějné pozice do třetí třetiny, do které si Vsetín navíc přenese dvojnásobnou početní výhodu, která bude trvat jednu minutu a dvaadvacet vteřin. Zda se ji podaří Valachům využít, můžete sledovat od 16:33.

40:00

39:48
    Olomouc ihned vyhazuje.

39:43
    A pro Olomouc bude ještě hůř, dvě + deset minut za úder do oblasti hlavy a krku dostává Heža, vsetínský Kovář se na střídačku dostal až s pomocí spoluhráčů.

39:22
    Vsetín si do třetí třetiny přenese přesilovou hru, tedy pokud ji nevyužije již v prostřední části. Vyloučen Zabloudil, dvě minuty hákování.

38:18
    Heža znovu obkroužil vsetínskou branku, servíroval kotouč do tutové příležitosti Skopalovi, ale ten jeho nabídkou pohrdl, a kotouč tak putoval dál mimo vsetínské brankoviště.

37:38
    Na Kohoutech jde vidět úsilí do třetiny alespoň snížit, ale jejich pokusy jsou nepřesné.

36:52
    Miroslav Kuba to zkoušel znovu z ostrého úhlu, tentokrát z pravé strany, Bechného betony však zůstaly sevřeny a kotouč se od nich odrazil.

36:28
    Pro změnu zakázané uvolnění Olomouce.

36:10

35:49
    Husták nyní prověřil pozornost brankáře Bechného, ten v této zkoušce obstál a jeho ránu vyrazil.

35:26
    Vsetínští jsou momentálně více na puku a snaží se znovu dostat do útočného pásma.

34:07
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do dvoubrankového vedení. MICHAL KOŇAŘÍK se prosazuje, když zcela osamocen zamířil nad vyrážečku brankáře Šoustala. Asistence: Václav Humplík.

33:30
    Jiří Weintritt se nyní prezentoval dvěma střeleckými pokusy, přesnější byl ten první, ale na dorážku se v zelenožlutém nikdo nezmohl.

32:43
    Skopalova střela sražena vysoko do ochranné sítě, vhazuje se před Bechným.

32:19
    Olomouc po obdržené brance zvýšila aktivitu, ale Vsetínští je do šancí nepouštějí, navíc jsou momentálně červení v postavení mimo hru.

31:11
    V polovině utkání jsme se konečně dočkali branky. Domácí při jednom ze svých protiútoku tentokrát slaví. Kostka nalezl přihrávkou od mantinelu najíždějícího VÁCLAVA HUMPLÍKA a ten překonal Šoustala. Asistence: Ladislav Kostka.

30:17
    Heža nabízel kotouč Malému, ten už mohl zakončit, ale rozhodl se vrátit touš zpět svému spoluhráči, to však neměl dělat, protože kotouč zalehl vsetínský obránce a slibná příležitost vyšla naprázdno.

28:38
    Hraje se nahoru dolů bez střeleckých příležitostí.

27:25
    Domácí se v útočném pásmu dokázali zdržet delší dobu, Koňaříkovu přihrávku mohl zužitkovat Tydlačka, trefil však připraveného Šoustala.

26:44
    Vsetín v plném počtu.

26:38
    Olomouc v postavení mimo hru.

25:52
    Říčka s kotoučem objel branku a z otočky zakončoval, Bechný připraven.

25:30
    Vsetín se osvobozuje.

24:44
    Zabloudil faulován při průniku do útočného pásma, dvě minuty dostává Richter za podražení.

24:26
    Úvod prostředního dějství nám přinesl první slibné šance na obou stranách, momentálně v útočném pásmu Kohouti.

23:50
    Husták si najel s kotoučem do mezikruží, odtud vystřelil, Bechný vyrazil a k dorážce se dostal Skopal, tomu stačilo pouze zvednou kotouč, aby mohl slavit, ale nestalo se tak a přízemní střelu Bechný znovu vyrazil!

23:18
    Vsetínští se v útočném pásmu nijak nezdrželi po Abazajově střele se hra opět stěhuje do středního pásma.

22:07
    Valaši oslabení zvládli a ihned po vypršení trestu zůstal nepokrytý Lainka, vracející se z trestné lavice, v úniku na Šoustala trefil tyč!

21:46
    A znovu.

21:30
    Vsetín vyhazuje.

21:06
    Chybná rozehrávka hostí, Kovář však tuto minelu neztrestal.

20:39
    Husták přihrál Hežovi, ten se snažil kotouč procedit z levého kruhu za Bechného, ale vsetínský brankář prostor ucpal svými betony.

20:07
    Sotva začala druhá třetina, bude se vylučovat, dvě minuty pro vsetínského Lainku za podražení.

20:01

První třetina dnešního utkání nenabídla hokej hodný nejvyšší soutěži. Oba celky jsou hodně nepřesné ve svých kombinacích a brankáři jsou prakticky bez práce. Mírnou převahu měli při hře pět na pět hosté, ale jak už jsem říkal, brankáři se opravdu nudili. Ani přesilové hry nám branku nepřinesly, uvidíme tedy, zda se dočkáme v prostřední části, ta vypukne přibližně v 15:44.

20:00

19:08
    Icing Olomouc.

18:17
    Kuba obkroužil s kotoučem Bechného branku, přihrával před ní na volného spoluhráče, jenž na kotouč těsně nedosáhl, přitom stačilo pouze hůl nastavit a zcela jistě by jsme viděli první branku v dnešním utkání.

17:45
    Olomouc kompletní, v oslabeni se hosté prezentovali skvělou obranou.

17:02
    Vsetínu se přesilová hra vůbec nedaří, zelenožlutí se nemohou dostat ani do útočného pásma.

15:45
    Vsetínský Toman byl v úniku podražen, za to bude pykat dvěma minutami olomoucký Beutl.

15:33
    Kohouti v ofsajdu.

14:51
    Vsetín o útočné pásmo přichází, kotouče se ujímají hráči Olomouce.

14:21

14:18
    Vsetín je v početní výhodě bezzubý, nahození na branku mají rychlost přihrávek, nic, co by mohlo Šoustala vyvést z míry.

14:06
    Rýpar nahazoval kotouč na branku, Šoustal vyrazil do ochranné sítě.

13:32
    Domácí v plném počtu, startuje jejich zkrácená přesilovka.

12:21
    Počet hráčů na ledě se srovná, olomoucký Škoda, dvě minuty vysoká hůl.

12:03
    Vsetínští mohli jít v oslabení do přečíslení, Jochymek však Kovářovu přihrávku nezpracoval a ze slibného protiútoku tak nic nebude.

11:32
    Vsetín půjde znovu do čtyř, tentokrát se provinil Ševčík, dvě minuty podražení.

10:56
    Vsetín kompletní a vydává se do útoku.

10:44
    Vsetín se nemůže vymanit z olomouckého sevření, hosté však nestřílí.

10:14
    Heža svou ranou trefil pouze plexisklo za Bechného brankou.

09:30
    Hosté v útočném pásmu poskládali přesilovkovou formaci, Malý přihrával do šance Markovi, Bechný vyrazil.

08:56
    Přesilovou hru si tentokrát zkusí Hanáci, vyloučen Rýpar, dvě minuty, faul kolenem.

08:42
    Hra se kouskuje, tentokrát se ofsajdu dopustili hosté z Olomouce.

07:07
    Vsetínu chybí přesnost v přihrávkách, tím pádem lehce ztrácí kotouče, které sbírají Kohouti, ti se však do šancí zatím nedostali.

06:33
    Neúspěch v přechodu do útočného pásma potvrzuje domácímu celku postavení mimo hru.

05:34
    Slibná kombinace hostů, Marek uvolnil v mezikruží Malého, ten okamžitě pálil na Bechného, vsetínský brankář si však poradil.

04:25
    Humplík bekhendem pouze nahodil kotouč do Šoustalovy lapačky, bude se vhazovat v olomoucké třetině.

03:49

03:20
    Olomouc dobře brání, Heža se dokonce dostal do bekhendového zakončení, které však Bechný vyrazil.

02:36
    Navrátilce do vsetínské sestavy Tydlačka nyní projel s kotoučem až do útočného pásma, v sevření dvou obránců se rozhodl zakončit, avšak mimo branku.

02:19
    Hosté vyhazují.

01:49
    Přesilová hra pro Vsetín, vyloučen Metelka, dvě minuty sekání.

01:36
    Utkání se zatím hraje převážně ve středním pásmu, ani jednomu z celků se nedaří přechod do útočného pásma.

00:51

00:10
    Úvodní buly vyhráli hosté, Vsetínští se však ihned vydali napadat hluboko do útočného pásma.

00:01

VHK Vsetín: Bechný (Barvík) – Lišaník, Bártek, Richter, Weintritt J., Augustin, Ševčík, Rýpar – Abazaj, Toman, Lainka, Humplík, Tydlačka, Koňařík, Kostka, Jochymek, Kovář, Janošek

HC Olomouc: Šoustal (Pospíšil) – Zabloudil, Kališ, Kolovrátník, Štreit, Metelka, Beutl, Škoda – Heža, Skopal, Spurný, Říčka, Zabloudil, Marek, Husták, Malý, Kuba

Rozhodčí: Netopil – Blaha, Švarc.

VHK Vsetín: Domácí hráči neprožívají růžovou první čtvrtinu soutěže. Hned v úvodním kole vyfasovali debakl na ledě rivalitního Zlína. Poté sice přišlo těsné vítězství nad Porubou 2:1, pak to však Čechově družině znovu skřípalo. Vsetín urval čtvrtý bod na ledě Vítkovic, kde srdnatě bojoval a podlehl až v samostatných nájezdech po přestřelce 7:8. Vsetínu se nedaří, ale jeho hra v posledních kolech vykazuje zlepšující se tendenci. Dnes mají Valaši možnost srovnat krok s Olomoucí, využijí domácího prostředí a zlomí sérii porážek?

HC Olomouc: Jak už bylo zmíněno, Hanáci mají na svém kontě sedm bodů. Jejich zisk pramení z úvodního kola soutěže, kdy Kohouti dokázali v moravském derby porazit Kometu Brno 5:2. Další bod vydolovala Olomouc v domácím prostředí proti Havířovu, kterému podlehla po samostatných nájezdech, stalo se tak ve 3. kole. Další přísun do bodové pokladničky byl zaznamenán v 5. kole, Olomouc si stejně jako většina skupiny smlsla na Porubě, kterou na jejím ledě smetla 6:0. Kohouti tedy dokázali bodovat ve třech zápasech oproti třem bodovým půstům. Dnes se postaví na Lapači domácímu Vsetínu, přibudou na jejich konto další potřebné body?

Dobré odpoledne ze Vsetína. Dnes máme pátek a to je jeden z hracích dnů mládežnických nejvyšších soutěží. Na vsetínském Lapači se již vše schyluje k vypuknutí utkání mezi domácím Vsetínem a Kohouty z Olomouce. Jedná se o 7. kolo Rako extraligy staršího dorostu, které uzavře první čtvrtinu východní skupiny. Hosté z Olomouce přijíždí na Lapač jako šestý celek skupiny se ziskem sedmi bodů. Domácí Vsetín je na tom ještě hůře, ze šesti zápasů vydoloval pouze čtyři body, i tak není poslední a dnes může v tabulce dohnat právě soupeře z Hané. Dá se tedy očekávat vyrovnané utkání.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 32. Humplík (Kostka), 35. Koňařík (Humplík), rozh. náj. Weintritt – 43. Beutl (Metelka, Marek), 60. Husták (Beutl)