Trenčín – Nitra 2:1 (po pr.) | Martin – Zvolen 2:5 (kon.) | Piešťany – Žilina 7:4 (kon.)
Košice – Poprad 0:1 (1:3 po s.n.) | Banská Bystrica – Skalica 4:0 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
HK Skalica
sk Neděle 28.09.2014, 18:00 • Zimný štadión Brezno • Tipos Extraliga (SR)

Skončilo sa stretnutie siedmeho kola našej najvyššej hokejovej súťaže medzi HC´05 Banská Bystrica a HK 36 Skalica, v ktorom uspeli domáci jednoznačným výsledkom 4:0.
    Ďakujem Vám za pozornosť a teším sa pri ďalších stretnutiach. (20:12:26)

60:00

59:47
    Skaličania už v plnom počte, no o výsledku zápasu je už rozhodnuté.

59:18
    Kytnár dve minúty za držanie.

59:02
    Bystričania ešte dohrávajú posledné sekundy presilovej hry.

57:40
    Banská Bystrica dala gól!
    Tak predsa sa domáci usadili pred Romančíkom,ktorého sa im po štvrtykrát darí prekonať. Od modrej čiary vystrelil KEVIN MONTGOMERY a jeho strela prešla až za chrbát brankára hostí, Asistencie. Lukáš Handlovský, Miroslav Preisinger.

56:46
    Domáci s pukom pred vlastným gólmanom, bez väčšej snahy o vsietenie ďalšieho gólu.

55:47
    Ďalší vylúčený hráč Skalice, Jurík dostáva dve plus dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

55:40
    Po dlhšom čase strlecký pokus. Postaral sa oň Tomáš Zigo, ale zblízka Romančíka neprekonáva.

55:15
    Hostia hrajú v plnom počte.

55:02
    Zdá sa, že aj táto presilová hra zostane nevyužitá.

54:01
    Domáci síce hrajú v útočnom pásme, ale bez výraznejšieho strleckého tlaku.

53:14
    Vylúčenie na strane hostí, za podrazenie odchádza Mikéska na dve minúty.

53:00
    S pokojom môžem konštatovať, že podľa tempa hry sa dnešné stretnutie už iba dohráva.

51:57
    Michal Romančík vystrelil nebezpečne spoza obrancu, ale aj s touto strelou si bystrický brankár poradil.

51:33
    V šanci neobvykle Predajniansky, ktorý sa dostal až tesne pred skalickú bránu, ale jeho zakončenie nebolo príliš presné.

50:28
    Pekná strela Meryho spoza kruhu, Wiikman ju iba tesne vyrazil pred seba.

49:20
    Domáci napokon rozohrali, podarilo sa im aj zakončiť. Vhadzovať sa bude pred Romančíkom.

48:52
    Barani sa teraz snažia rozohrať spoza Wiikmana, ale príliš sa im to nedarí kvôli dobre napádajúcim skalickým hráčom.

48:14
    Šanca aj na opačnej strane klziska, kde sa Wiikmana pokúšal prekonať Štumpf, ale s jeho pokusom nemal bystrický brankár väčší problém.

47:52
    Opäť strela domácich, ktorá tentokrát Romančík podržal v lapačke, buly napravo do neho.

47:13
    Tesne pred Romančíkom sa snažil tečovať puk Kytnár, ale jeho pokus išiel mimo brány.

46:27
    Hostia sa ešte snažia urobiť niečo s výsledkom, ale Bystričania sa dobre bránia.

45:15
    Bystričania už dostali puk do stredného pásma a pomohli Wiikmanovi dostať sa späť ku svojej hokejke.

44:36
    Hostia natlačení pred Wiikmanom, ktorý je teraz bez hokejky.

44:18
    Lukáš Hanndlovský sa pokúšal dvíhať puk pod hornú žŕdku, ale Romančík jeho úmysel prečítal a dobre zasiahol vyrážačkou, Skóre sa nemení

44:18
    V šanci faulovaný Handlovský, rozhodca Baluška nariaďuje trestné strieľanie.

44:00
    Momentálne sa hrá najmä v strednom pásme a po krajoch klziska bez väčších šancí na jednej, či druhej strane.

42:33
    A opäť šance domácich, teraz v nej bol Zigo, ktorý chcel prekvapiť strelou z otočky spomedzi kruhov, ale nebol úspešný.

41:45
    Pred Romančíka sa natlačil Block, ktorý sa dostal až ku zakončeniu, ale z bezprostrednej blízkosti nepretlačil puk za jeho chrbát.

41:09
    Krásna akcia domácich, do útočnej tretiny sa nakorčuľoval Kafka, ktorý si v nej počkal na handlovskému, prihral mu, ale ten triafa iba žŕdku.

40:35
    V úvode tretej časti aktívnejší Skaličania, na dlhší čas vytvorili tlak pred Wiikmanom, ale bolo to bez väčšej streleckej šance.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Na konci je už aj druhá tretina dnešného zápasu, v ktorej domáci pridali ďalšie dva góly a vyhrávajú nad Skalicou 3:0.
    Posledná tretina sa začne o 19:41.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:42
    Prostredná tretina sa už iba dohráva.

38:54
    V závere druhej tretiny Bystričania pridávajú tretí gól. Strelu Kafku spoza kruhu na dvakrát dorážal LUKÁŠ HANDLOVSKÝ. Asistencie: Petr Kafka, Miroslav Preisinger.

37:27
    V tlaku i naďalej domáci, ale výborného Romančíka neprekonávajú ani na trikrát.

36:57
    Barani natlačení pred Romančíkom, spoza brány zakončoval Block, ale tretí gól pre svoj tím nepridáva,

36:08
    Bystričania hrajú v pätici.

35:40
    Hosťom sa v tejto početnej výáhode vôbec nedarí a na Wiikmana v nej zatiaľ nevyslali ani jednu strelu.

34:28
    Skaličania sa teraz vlastnou nepresnosťou sami pripravili o útočné pásmo.

34:01
    Za vyhodenie puku odchádza na dve minúty na trestnú lavicu Austin Block.

33:47
    Ďalší strelecký pokus hostí, našťastie teraz domácich podržal dobre chytajúci Wiikman.

33:22
    Tréner Banskej Bystrice si berie oddychový čas.

33:00
    Rodiacu sa šancu Banskej Bystrice dobre prečítali skalickí obrancovia, vypichli puk a hru preniesli až pred Wiikmana.

32:10
    Hosťom, síce s problémami, sa podarilo dostať puk von zo svojej obrannej tretiny.

31:27
    Zakázané uvoľnenie skalického mužstva.

30:30
    Prebieha tridsiata minúta a na zimnom štadióne sa ozýva pokrik "Miro Hlinka" na počesť nedávno zosnulého hokejového reprezentanta a bystrického trénera.

30:00
    Hostia aktuálne dlhšie usadení v útočnom pásme, ale bez streleckých príležitostí.

29:04
    Ofsajd domácich, vhadzuje sa v strednom pásme.

28:29
    Ešte sa čakalo na potvrdenie gólu telefonátom, ale ten platí a domáci tak využívajú presilovú hru a pridávajú druhý gól. Od modrej čiary vystrelil a jeho strelu v tesnej blízkosti Romančíka tečoval ANDREJ KUDRNA, ktorý si pripisuje svoj druhý presný zásah v tomto stretnutí. Asistencie: Petr Kafka, Max Nicastro

27:50
    Jankovič vylúčený za sekanie.

27:37
    Rysovala sa pekná šanca hostí, Mery sa spolu s Vaškovičom dostávali do úniku, ale nedostali sa až ku zakončeniu.

27:14
    Následne množstvo pokusov domácich, ale nepresadil sa ani handlovský, ani Kafka.

26:47
    Ďalšia obrovská šanca Bystrice. Medzi kruhmi sa úplne sám pred Romančíkom ocitol kapitán Hudec, ale jeho strela išla iba tesne popri pravej žŕdke.

25:56
    Tečovaný puk mimo ľadovej plochy, buly v strednom pásme.

25:45
    V šanci aj hostia, pred Wiikmana sa natlačil Školiak, narobil mu veru poriadne problémy, ale prekonať sa mu ho nedarí,

25:00
    Hneď z buly pálil od modrej Jaborník, puk gólman hostí iba vyrazil pred seba, kde sa ho pokúšali doraziť ďalší domáci hráči, ale úspešní neboli.

24:42
    Odpískané zakázané uvoľnenie Skalice.

24:20
    V plnom počte sú na ľade už aj hostia.

23:57
    Obrovská šanca Kafku, po ktorého strele spoza kruhu zvonila žŕdka Romančíkovej svätyne.

23:13
    Skaličania medzi tým už hrajú v štvorici.

22:49
    V šanci Handlovsky, ale Romančík bol úspešnejší.

22:30
    Domáci sú v plnom počte.

22:20
    Ďalšie vylúčenie hostí. Tentokrát za faul na Bambúcha, ktorý sa dostával do šance odchádza Jankovič.

22:19
    Bystrica hrá v štvorici.

21:55
    Na ľade je aktuálne veľa miesta, keďže sa hrá v pomere traja na štyroch. Táto situácia zatiaľ vyhovuje viac domácim hráčom.

21:13
    Všetko je už na svojom mieste, v hre sa teda môže pokračovať.

21:13
    Na zimnom štadióne v Brezne je momentálne hra na malú chvíľu prerušená kvôli posunutej bránke.

21:13
    Jurík sa snažil zabrániť obrovskej šanci, do ktorej sa dostával jeden z domácich hráčov, ale pomohol si tým nedovoleným zákrokom, a tak odchádza na dve minúty na trestnú lavicu.

21:00
    Z tlaku sa domáci oslobodzujú vyhodením puku a rýchlo streidajú.

20:19
    Ďalšie vylúčenie domácich a obrovská šanca Skalice na vyrovananie. Na trestnú lavicu ide Montgomery za hákovanie.

20:10
    V úvodnom buly úspešní domáci, ktorí vďaka tomu dostali hru pred Romančíka.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Skončila sa prvá tretina, v ktorej sa po góle Kudrnu dostali do jednogólového vedenia domáci, ktorí tak zatiaľ vyhrávajú 1:0. Hostia budú v úvode prostrednej časti ešte dohrávať svoju päťminútovú presilovú hru, uvidíme, či im v nej podarí vyrovnať skóre zápasu. Druhá tretina sa začne približne o 18:49.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:38
    Barani teraz vytlačili hru až do stredného pásma a snažia v závere prvej tretiny hlavne neinkasovať.

18:56
    Konečne strela hostí, odrazený puk dorážal Jurík, Wiikman si zatiaľ stále drží čisté konto.

18:12
    Hostia sa snažia Bystričanov rozhýbať častými prihrávkami, ale sami sa tak nepresnosťami pripravujú o útočné pásmo.

17:47
    Hostia už usadení pred Wiikmanom, zatiaľ ale bez streleckého pokusu.

17:09
    V rohu klziska za Wiikmanom zostal po faule vysokou hokejkou ležať Stloukal. Našťastie vyzerá byť s týmto hráčom hostí všetko v poriadku. Domáci hráč Rosandič dostáva za tento zákrok päť minút plus do konca zápasu.

16:33
    Odpískaný ofsajd hostí, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

16:20
    Hostia na ľade v plnom počte.

15:48
    Ďalší pokus Kudrnu, ale spomedzi kruhov triafa Romančíka iba do hrude.

15:02
    Od modrej pálil Montgomery, jeho strelu brankár hostí iba vyrazil, ale barani sa nepresadili ani z následných dorážiek.

14:20
    Vylúčený Grundlig a domáci majú šancu zvýšiť svoj náskok.

13:49
    Domáci otvárajú skóre dnešného zápasu a ujímajú sa jednogólového vedenia. Tesne pred Romančíkom sa ocitol úplne sám ANDREJ KUDRNA, ktorý zakončil nechytateľnou strelou pod brvno. Asistencie. Patrik Luža, Michal Hudec

13:36
    Odpískané zakázané uvoľnenie domácich a buly naľavo od Wiikmana.

12:36
    Montgomery prihlal z obranného pásma až na Nicastra, ktorý sa s pukom dostal až pred Romančíka, no ani táto strela nekončí za jeho chrbtom.

11:54
    Tentokrát v šanci od modrej čiary Nicastro, ale Romančík mal odkrytý výhľad, a tak s ňou nemal väčšie problémy.

11:02
    Strelou spoza ľavého kruhu sa Ramančíka pokúšal prekvapiť Zigo, ale jeho strelu pozorný brankár vyrazil.

9:48
    Skaličania už hrajú v plnom počte.

9:33
    Domáci hráči dohrávajú posledné sekundy svojej presilovej hry, b ktorej si dokázali vytvoriť tlak, ale otvárací gól tohto stretnutia zatiaľ nepadol.

9:00
    Ospravedlňujem sa vám za menšie technické problémy s internetom, našťastie sú už všetky problémy vyriešené.

05:18
    V skalickom obrannom pásme je teraz dosť dusno, ďalším hráčom, ktorý sa pokúšal otvoriť skóre bol Austin Block, ale rovnako ako jeho spoluhráči nebol úspešní.

04:32
    Spomedzi kruhov si nakorčuľoval Rosandíč, ktorý zakončoval, ale skalický brankár puk prikryl lapačkou.

04:12
    V zápätí obrovská šanca pred Romančíkom,v ktorej sa ocitol Jaborník, no aj on bol na Romančíka prikrátky.

03:57
    Po čase v akcii aj hostia, v ktorej zakončoval po krížnej prihrávke Rejžek, ale Wiikman bol pozorný.

03:01
    Po dlhých naťahovačkách v strednom pásme sa v šanci ocitol Bendík, ale Ramančíka neprekonal.

02:28
    V strednom pásme zachytil puk Róth, ktorý tak preniesol hru späť pred Romančíka,

01:39
    Zakázané uvoľnenie hostí.

01:12
    Po Kafkovej prihrávke sa v peknej šanci ocitol Preisinger, ale jeho strele išla presne na hruď hosťujúceho gólmana.

00:57
    Hra sa teraz presunula pred skalického brankára, ale puk majú na hokejkách hostia.

00:29
    V úvodnom buly úspešnejší hostia, ktorí sa usadili v útočnom pásme.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC 05 Banská Bystrica: Wiikman (Košarišťan) – Montgomery, Nicastro, Kudrna, Kytnár, Hudec – Rasandič M., Jaborník, Handlovský, Preisinger, Kafka – Bambúch, Luža, Matoušek, Block, Róth – Biro, Predajniansky, Bendík, Zigo, Lamper

HK 36 HANT Skalica: Lipovský (Romančík P.) – Grundling, Nechala, Stloukal, Školiak, Jabrocký – Mikéska, Jankovič, Mery, Romančík M., Vaškovič – Horváth, Krejčiřík, Bezúch, Štumpf, Jurík – Popela, Rejžek, Dvonč, Bene.

Milí fanúšikovia, vítam Vás pri sledovaní slovenskej najvyššej hokejovej súťaže, ktorá pokračuje svojím siedmym kolom. V dnešnom zápase, so začiatkom o 18:00, proti domácemu HC´05 Banská Bystrica nastúpi HK 36 HANT Skalica. Stretnutie sa netradične odohrá v Aréne Brezno, keďže na banskobystrickom zimnom štadióne naďalej prebiehajú rekonštrukčné práce.

Banská Bystrica sa aktuálne nachádza na siedmom mieste tabuľky, pričom treba podotknúť, že na svojom konte má iba štyri odohraté zápasy. V týchto štyroch zápasoch nazbierali jej hráči šesť bodov za dve výhry a to na ľade Martina (2:3) a Nitry (4:6).Vo zvyšných stretnutiach ťahali barani za kratší koniec. Banská Bystrica má momentálne vyrovnané skóre 14:14.

Hosťom zo Skalice vstup do sezóny zrejme nevyšiel podľa predstáv, keďže po šiestich odohratých zápasoch sa nachádzajú na nelichotivom poslednom mieste. Zatiaľ sa Záhorákom podarilo získať iba štyri body za jednu výhru nad Žilinou (1:2) hneď v prvom kole a ďalší bod získali v Trenčíne, kde prehrali 4:3 po samostatných nájazdoch. Skóre Skaličanov je pasívne – 9:22.

Najproduktívnejší hráči obidvoch tímov:

HC´05 Banská Bystrica:
    Milan Kytnár – 5 bodov (3 góly + 2 asistencie)

HK 36 HANT Skalica:
    Tomáš Méry – 4 body (3 góly + 1 asistencia)

Miernym favoritom budú zrejme domáci hokejisti, no jednoduché to pre nich nebude. Hostia, vzhľadom na nevýrazné výsledky, budú chcieť určite bodovať a vylepšiť si svoju pozíciu. Uvidíme, ako to nakoniec v Brezne dopadne a ktoré z mužstiev bude úspešnejšie.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Radoslava Harvánková

Branky a nahrávky: 14. Kudrna (Luža, Huddec), 29. Kudrna (Kafka, Nicastro), 39. Handlovský (Kafka, Preisinger), 58. Montomery (Handlovský, Preisinger)

HC´ 05 Banská Bystrica: Wiikman (Košarišťan) – Montgomery, Nicastro, Kudrna, Kytnár, Hudec – Rasandič M., Jaborník, Handlovský, Preisinger, Kafka – Bambúch, Luža, Matoušek, Block, Róth – Biro, Predajniansky, Bendík, Zigo, Lamper
    HK Skalica: Romančík P. (Lipovský) – Grundling, Nechala, Stloukal, Školiak, Jabrocký – Mikéska, Jankovič, Mery, Romančík M., Vaškovič – Horváth, Krejčiřík, Bezúch, Štumpf, Jurík – Popela, Rejžek, Dvonč, Bene

Rozhodčí: Baluška – Holienka, Tvrdoň