Olomouc – Warriors Brno 6:1 (kon.) | Hr. Králové – Liberec 4:1 (kon.) | Zlín – Vsetín 4:0 (kon.)
Jihlava – Č. Budějovice 2:4 (kon.) | Kladno – HC Litvínov 9:6 (kon.) | Pardubice – Letňany 10:1 (kon.)
Rytíři Kladno
9:6 (2:3, 4:3, 3:0)
HC Litvínov
Neděle 05.10.2014, 13:30 • ČEZ Stadion, Kladno • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Rytíři Kladno se po sedmi odehraných zápasech nacházejí na 6. pozici se 12 body za 3 výhry, 1 výhru v prodloužení, 1 prohru v prodloužení a 2 prohry v základní hrací době. Kanadskému bodování týmu vévodí Adam Kalaj se 12 body za 5 gólů a 7 asistencí.

HC Litvínov prožívá vstup do sezóny jako z noční můry. Po sedmi zápasech se hráči nacházejí na úplném dně tabulky se zatím žádnými body. Bodově si vede nejlépe Lukáš Vacín s 5 body za 4 góly a 1 asistenci.

00:01

00:13
    Domácí hned od úvodních vteřin aktivně forčekují.

00:34
    Jiroušek si připsal první zákrok proti nepříliš nebezpečné střele ze středního pásma.

01:30
    Domácí se u soupeřovy brány neusadili a začínají znovu od Vebera.

02:02
    Janouškovec měl veliké problémy s přihrávkou od svého spoluhráče a nakonec ji raději přikryl lapačkou.

02:12
    Matyáš střílí nad litvínovskou bránu.

02:54
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Stačila drobná chyba v rozehrávce Kladna a hosté ji dokázali potrestat. PETR PAVLÍČEK vystihl přihrávku domácích, najel si s pukem do prostoru a prostřelil brankáře Jirouška. Bez asistence.

03:11
    Za krosček je vyloučen Kryll (KLA).

03:38
    Hrabík vyvezl kotouč a dokonce dokázal zakončit. Janouškovec ale pozorný.

04:00
    Tentokráte vyvezl kotouč Veber a domácí dokonce drží pásmo.

04:27
    Po skoku Jirouška z brány se kotouč prokutálel brankovištěm, kde ale nebyl žádný z hostů.

04:49
    Jiroušek hraje s holí jednoho z obránců. Hosté mají obří tlak.

05:11

05:19
    Kryll sice dostal přihrávku za obranu, ale neměl rychlost a litvínovští beci se tak stihli vrátit.

06:05
    Vaněk (LIT) je vyloučen za nedovolené bránění.

06:20
    Hosté vyhazují puk až za kladenskou branku.

07:00
    Hrabíkovu střelu vyrazil Janouškovec betonem a hosté se poté dokázali uvolnit zpod kladenského tlaku.

07:30
    Veberovu střelu zblokoval Cikánek.

08:02
    Po Kryllově střele od modré zírala před Filipem odkrytá klec, ale kladenský bek přestřelil!

08:05

09:30
    Hrabíkovu střelu zkrotil brankář hostí sebejistě v lapačce.

09:48
    Další Hrabíkův dravý pokus dokázala obrana Litvínova zastavit.

10:26
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Adam Kalaj zkušeně obkroužil branku a poté vyslal přihrávku křížem přes brankoviště přesně na hůl MATYÁŠE FILIPA, který puk do odkryté sítě uklidil bez problému. Asistence: Adam Kalaj a Matyáš Zeling.

10:44
    Čapek (LIT) je vyloučen za podražení.

11:00
    S dalším pokusem z hole Filipa si Janouškovec poradil.

11:40
    Domácím se nyní nedaří držet v pásmu soupeře.

12:01
    A máme tu proměněnou přesilovku ! Hrabík před objetím branky poslal kotouč před brankoviště, kde se dokázal napřáhnout DANIEL KOUBA a ten se trefil do volného místečka přesně. Asistence: Kryštof Hrabík.

13:13
    Jiroušek si poradil parádně se střelou Vopata.

13:45
    Hra se znovu odehrává v okolí Janouškovcova brankoviště.

13:52
    Hosté posílají puk na zakázané uvolnění.

14:41
    Hrabík znovu motal hlavy hostujících obránců, ale nakonec domácí ztratili puk a musejí začít s akcí znovu až od své brány.

15:16
    Hrabík se pěkně prodral mezi obránci až na střed kluziště, ale Janouškovec dokázal jeho střelu skrýt ve své výstroji.

15:44
    Po kladenském ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu.

16:08
    Jiroušek musel zasahovat proti Vaňkově střele.

16:51
    Po rychlém protiútoku hostů skončil brankář Jiroušek asi metr před svým brankovištěm a v brance skončil puk i obránce Kryll. Autorem branky je JOSEF MYŠÁK. Asistence: Petr Pavlíček.

17:25
    Za napadení je vyloučen Vopat (LIT).

18:00
    Hrabíkovu střelu vyrazil Janouškovec ramenem.

18:21
    Tentokrát si sjel Hrabík před bránu, kde dokázal usměrnit kotouč na Janouškovce. Ten si s celou situací poradil na jedničku.

18:55
    Kalaj předvedl krásné sólo od vlastní brány až před Janouškovce, kde však zakončoval mimo.

19:25

19:27
    PETR PAVLÍČEK znovu dostal hodně prostoru a znovu toho dokázal využít. Tentokráte poslal puk přesně nad Jirouškovo pravé rameno. Asistence: Patrik Pech.

19:56
    Domácí střídačka dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

20:00

Hosté vstoupili do tohoto zápasu s velikou chutí po bodech, což ukázal hned ve třetí minutě Pavlíček, když poslal svůj tým do vedení. Domácí poté byli mnohem aktivnější a odměnou jim za to bylo nejprve vyrovnání z hole Filipa jen o dvě minuty už vedení, které vystřelil Kouba. Hostům ale v závěru první třetiny vyšli dvě rychlé protiakce, ve kterých se prosadil nejprve Myšák a pot znovu Pavlíček a do šaten tak odcházejí s jednobrankovým náskokem. Druhá třetina začne přibližně ve 14:28.

20:01

20:07
    Domácí vyhráli buly a snaží se našetřit nějaké vteřiny z oslabení.

20:40
    Jiroušek musel zasahovat proti Pechově střele.

21:10
    Veber poslal kotouč na střídačku svého týmu. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

21:39
    Domácí se výborně brání a do ničeho soupeře nepouštějí.

21:56

22:04
    Ondřej Bláha ve skvělé pozici nepřekonal Janouškovce a poté ujížděl na druhé straně sám Černý, ale ten přestřelil.

22:42
    Jako přílivová vlna se vehnali litvínovští hráči do kladenského obranného pásma. Ke střele se v pravém kruhu dostal DAVID ČERNÝ a ten propálil přesně brankáře Jirouška. Asistence: Lukáš Vacín.

24:13
    Domácí si v útočném pásmu nerozuměli a tak nakonec můžou být rádi, že Kordule získal pouze vhazování před Jirouškem.

24:28
    V obrovském úhlu byl PAVEL KORDULE v momentě střely. To mu ale nezabránilo ve vstřelení další branky pro svůj tým. Litvínovský útočník se trefil přesně do horního růžku. Asistence: Roman Cikánek a Josef Myšák.

24:28
    Kodad střídá Jirouška v kladenské brance.

25:59
    Kalaj se krásně prokličkoval mezi dvěma obránci, ale byl hákován. Havlík (LIT) si odsedí 2 minuty.

26:41
    Velký tlak předvedli Rytíři v přesilovce do Janoškovcovi brány, ale litvínovský gólman vše v klidu vyřešil.

26:55
    Domácí přeci jen proměňují přesilovou hru a snižují náskok soupeře na dvoubrankový. Brankáře Janouškovce dokázal překonat DANIEL KOUBA. Asistence: Kryštof Hrabík a Matyáš Zelingr.

27:45
    Slabou chvilku si vybral brankář Janouškovec. Začal se přesouvat v okamžiku, kdy k němu letěl od mantinelu nahozený kotouč z hole MAYTÁŠE ZELINGRA a srazil si jej do vlastní brány. Bez asistence

29:02
    Domácí mají rázem spoustu sil a jsou aktivnější. Nyní donutili soupeře k tomu, aby vyhodil na zakázané uvolnění.

29:33
    Hrabíkova střela končí sražená mimo tři tyče.

30:17
    Haspeklo se položil na led a zabránil tak přihrávce na úplně volného soupeře.

30:58
    Pavlíček dostal puk do samostatného úniku, ale poté mu kotouč uskočil z dosahu hole a ohrožení brány se nekoná.

30:59
    Kryll (KLA) je vyloužen za podražení.

31:22
    Krásně sehraná přesilovka. K vyraženému kotouči se dostal JOSEF MYŠÁK a ten se trefil přesně mezi ruku a tělo brankáře Kodada. Asistence: Kryštof Vaněk a Roman Cikánek.

31:51
    Za držení si odsedí 2 minuty Kouba (KLA).

32:25
    KRYŠTOF HRABÍK se v oslavení dostal k puku, sjel si od pravého mantinelu před klec a zametl kotouč podél Janouškovcova betonu do brány. Bez asistence.

32:49
    Za sekání je vyloučen Cikánek (LIT).

32:57
    Filip se ještě před brankou snažil uklidit kotouč do sítě, ale nametl jej pouze do betonů litvínovského brankáře.

34:08
    Zelingr se prezentoval pěknou dělovkou od levého mantinelu. Janouškovec ji dobře zkrotil ve výstroji.

34:34
    Kalaj vybojoval kotouč, přihrál Hrabíkovi, ale gólman si s jeho střelou poradil.

34:49

35:29
    Domácí i v oslabení hodně aktivně forčekují.

35:45

35:53
    Špatně si nyní Rytíři rozuměli a poslali kotouč pouze na zakázané uvolnění.

36:13
    Vopatovo nahození už svírá Kodad v lapačce.

36:38
    Zelingr zastavil výborně Vopata ve skvělé pozici.

37:21
    Střídačka hostí dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

37:41
    Se střelou Hrabíka od modré čáry si Janouškovec ještě dokázal poradit. Jenže střelu pouze vyrazil a k dorážce se tak dostal ADAM KALAJ, který uklidil puk do odkryté sítě. Asistence: Kryštof Hrabík.

38:25
    Po další Hrabíkově střele se bude vhazovat v obranném pásmu Litvínova.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli ještě více branek, než v té první Hned ve 23. minutě se dokázal prosadit Černý a jeho branka byla následována ve 25. minutě trefou Korduleho. Poté přenechal své místo v brance Jiroušek Kodadovi a pokračovalo se ve hře. Ve 27. minutě dokázal využít přesilovku Kouba a hned o minutu později po chybě Janouškovce to bylo už pouze o branku. Ve 32. minutě už sice Myšák zvýšil náskok svého týmu na dvoubrankový, ale proti byl nejprve v oslabení Hrabík a později i kapitán Kalaj, který vyrovnal na 6:6. Přestřelka tak pokračuje i dále. Třetí třetina začne přibližně v 15:19.

40:01

40:16
    Zelingr ihned nahazuje kotouč do útočného pásma.

40:34
    Kodad měl nyní poněkud problémy s přikrytím kotouče, ale nakonec vše zvládl jak měl.

40:42
    Cikánkova střela byla hodně nepřesná a přeletěla pěkný kus nad Kodadovou bránou.

41:18
    Myšák (LIT) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

41:42
    Kalaj posílal zpoza brány na dobře postaveného Vebera, ale ten by těsně bráněn Vopatem a nepodařilo se mu zakončit do odkryté klece.

42:07
    Špatnou rozehrávkou se Rytíři vyhnali z útočného pásma.

42:23
    Nádherné sólíčko předvedl KRYŠTOF HRABÍK. Ten ukázal jak moc si s pukem rozumí, prošel mezi dvěma obránci a navíc dokázal kotouč poslat do protipohybu Janouškovcovi. Bez asistence.

44:06
    Veber hledal Dlouhého nepřesnou přihrávkou a poslal kotouč pouze na zakázané uvolnění.

44:43
    Myšák posílal před bránu na Korduleho, ale poslal mu přihrávku příliš na paty.

45:01
    Další útok hostů se nyní konat nebude, neboť je zastavuje ofsajd.

45:24
    Hrabík pálil z prostoru v mezikruží a málem sahal po hattricku. Janouškovec ale dokázal zkrotit jeho střelu na hrudi.

45:48
    Kryll pálil z levé strany a litvínovskému brankáři puk vypadl. Hosté ho ale dokázali poslat alespoň na zakázané uvolnění.

46:23
    Zelingr nám u mantinelu předvedl i svůj technický um.

46:35
    Hosté posílají puk znovu pouze přes všechny čáry na icing.

47:05
    Hrabíkův bekhend po Kalajově přihrávce nemířil mezi tři tyče.

47:31
    Veledůležité přihrávce při přečíslení dva na jednoho zabránil Haspeklo.

48:48
    Vopat si sjel za obránce Kladna, ale přihrávku dostal až příliš před sebe a kotouč tak zastihl až za Kodadovou bránou.

49:20
    Kodad nyní sám nevěděl, kde má kotouč a nakonec až s jedním z obránců, který ležel v brankovišti, dokázal situaci uklidnit.

50:00
    Filip se prokličkoval až před Janouškovce, který jeho střelu dokázal ještě vyrazit, ale poté, když byl na zádech, již nemohl dosáhnout na dorážku MARTINA BLÁHY. Asistence: Matyáš Filip.

50:54
    Do rychlého protiútoku ujel Kalaj, ale brankář hostí byl na jeho střelu připravený.

51:37
    Myšák byl hodně důrazný do brány a přesouvající se Kodad musel jeho střelu vymetat hokejkou pryč z brankového prostoru.

52:29
    Dlouhý clonil dobře před bránou, ale Janouškovec si i tak letící puk našel.

53:04
    Zelingr si poradil v obranném pásmu na podtrženou jedničku.

53:32
    Vacínova přihrávka na rozjetého Pecha pouze přeskočila hokejku druhého jmenovaného.

54:20
    Hrabík došel až před Janouškovce a nakonec svým důrazem málem dotlačil puk až do branky. Brankář si na poslední chvíli poradil.

55:18
    Po další povedené kladenské akci se bude vhazovat po Janouškovcově levici.

55:39
    Veber výborně zastavil ujíždějícího Černého.

56:18
    Za napadení je vyloučen Čapek (LIT).

56:39
    KRYŠTOF HRABÍK završuje svůj hattrick! Jeho střela od modré proletěla až za záda litvínovského brankáře. Asistence: Matyáš Zelingr.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:19
    S pukem už hrají výhradně jen domácí.

58:46
    Až nyní po delší době se snaží vymyslet něco hosté.

59:24
    Vaněk byl na modré příliš nedočkavý a připravil tak svůj tým o jednu z posledních šancí.

60:00

Po urputné přestřelce dokázali nakonec získat vítězství na svou stranu domácí Rytíři! Ti vstoupili do třetí periody mnohem aktivněji než soupeř a rozhodli v ní celé utkání. Ve 40. minutě poslal svůj tým do vedení, dnes fantastický, Hrabík. V 50. minutě už to bylo o dvě branky, když přesně zamířil Martin Bláha. A v 57. minutě dokonal dílo Hrabík, který zaznamenal hattrick. Domácí tak získávají na svém ledě 3 body. Naopak Litvínov si na první body v tomto ročníku extraligy ještě bude muset počkat. (15:50:05)

Filip Ardon

Branky a nahrávky: 11. Filip (Kalaj, Zelingr), 13. Kouba (Hrabík), 27. Kouba (Hrabík, Zelingr), 28. Zelingr, 33. Hrabík, 38. Kalaj (Hrabík), 43. Hrabík, 50. M.Bláha (Filip), 57. Hrabík (Zelingr) – 3. Pavlíček, 17. Myšák (Pavlíček), 20. Pavlíček (Pech), 23. Černý (Vacín), 25. Kordule (Cikánek, Myšák), 32. Myšák (Vaněk, Cikánek)

Rytíři Kladno: Jiroušek ( 25. Kodad) – Haspeklo, Matula, Veber "A", Slabý, Šmolík, Dlouhý, Filip, Kryll "A", Rudovský, Zelingr – Karásek, Rejzek, Jelínek, Kleveta, V.Svoboda, Kalaj "C", M.Bláha, O.Bláha, Kouba, Hrabík
    HC Litvínov: Janouškovec (Kožnar) – Cikánek, Fraško, Bártek, Čapek, Havlík "A", Žižka, Liška – Zirtoni, Pavlíček, Vopat, Vacín, Kordule, Berka, Černý, P.Svoboda, Kanický, Myšák "C", Vaněk, Pech

Rozhodčí: Frühauf – Řešátko, Holý