NY Rangers – NY Islanders 3:6 (kon.) | Philadelphia – Anaheim 3:4 (1:2 po s.n.) | Washington – San Jose 5:6 (0:1 po s.n.)
Columbus – Dallas 2:4 (kon.) | Carolina – Buffalo 3:4 (1:2 po s.n.) | Toronto – Colorado 3:2 (po pr.)
Tampa – New Jersey 1:2 (kon.) | Nashville – Calgary 2:3 (0:1 po s.n.) | Los Angeles – Edmonton 6:1 (kon.)
po s.n. (0:1)
Washington Capitals
5:6 (0:3, 3:1, 2:1 - 0:0)
San Jose Sharks
Středa 15.10.2014, 01:00 • Verizon Center, Washington • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli všechno. Přeji vám krásné dobré ráno a úspěšný den. (04:12:10)

2+0, 2 střely, čas na ledě 19:05

Už to vypadalo, že si Žraloci s klidem dokráčejí pro dva body, když ve dvaačtyřicáté minutě zvýšili svůj náskok na 5:3. Jenže Caps se nevzdali a dokázali po trefě Alexandra Ovečkina a Troye Brouwera poslat zápas do prodloužení. To rozuzlení nepřineslo a tak o vítězi utkání rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých byli Sharks zásluhou Joea Pavelskiho úspěšnější. Klub z Kalifornie tak v letošní sezóně ještě nepoznal hořkost porážky.

Joe PAVELSKI - 5:6

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým San Jose Sharks.
    Autorem branky je JOE PAVELSKI.

3. série
    0:1
    Eric Fehr neproměňuje svůj nájezd. To znamená, že v dnešním utkání vítězí San Jose Sharks.

2. série
    0:1
    Pavelski trefuje nádherně pod víko. San Jose se ujímá vedení 1:0

2. série
    0:0
    Kuzněcov zamíchal kotoučem, nedokázal ho však zasunout za Niemiho záda.

1. série
    0:0
    Marleau taktéž volil forhendovou střelu. Peters byl ale připravený.

1. série
    0:0
    Švédský útočník volil střelu, ale Niemiho nepřekonal.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:39
    Nahrávka trefuje pouze Burakovskyho brusle, a tak se ani tentokrát nedostanou Caps ke střele.

64:25
    Ovečkin se při přechodu do útoku ocitl v ofsajdu. Vhazuje se ve středním pásmu.

64:01
    Máme tu poslední minutu prodloužení. Joe Thornton zakládá útočnou akci.

63:35
    Hraje se stále bez přerušení.

62:44
    Carlson pálil, Niemi ale střelu z bezprostřední blízkosti chytá.

62:11
    Alex Ovečkin se protáhl do útočného pásma, ale svojí střelou trefuje pouze prvního bránícího hráče.

61:29
    Poprvé do útoku míří i Caps. Jejich snažení ale už dvakrát skončilo ve středním pásmu.

61:08
    Pavelski trefuje z nadějné pozice pouze boční síťku. Sharks jsou v prodloužení zatím lepším celkem.

60:46

60:32
    Couture vysílá tvrdou ránu, ale netrefuje bránu.

60:05
    Z Backstromova trestu zbývá ještě 40 sekund, Sharks míří do útoku.

60:01

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:54
    Další pokus Žraloků končí na bruslích bránících hráčů. Jdeme do prodloužení.

59:19
    Marleau nahazoval kotouč, nikdo ho však nedokázal šikovně ztečovat.

59:00
    Caps se osvobozují, zbývá minuta do konce třetiny.

58:46
    San Jose bude mít v závěru utkání velkou šanci. Proti pravidlům se totiž provinil Nicklas Backstrom, který si odsedí dvouminutový trest za nebezpečnou hru vysokou holí.

58:23
    Hráči San Jose nezvládli přechod do útočného pásma a ocitají se v ofsajdu.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:36
    Hra se přelévá. Oba týmy měly velké šance, které mohly vyústit ve vedení.

56:24
    Caps teď na ledě naprosto dominují, Žraloci jen stěží popadají dech.
    Troy BROUWER - 5:5

55:25
    Washington právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno a nutno podotknout, že zcela zaslouženě. Prosazuje se TROY BROUWER, jenž si na útočné modré počkal na přihrávku od Mika Greena, vybruslil na střed a přes dva bránící hráče si krásnou střelou do horní části branky vychutnal Niemiho. Asistence: Mike Green, Andre Burakovsky.

55:02
    Niemi se teď musel blýsknout dalšími dvěma zákroky proti Niskanenově a Fehrově střele.

54:35
    Následuje komerční přestávka.
    Alexandr OVEČKIN - 4:5

54:09
    Dvě střely ALEXANDRA OVEČKINA skončily mimo, třetí však už v síti. Ruský snajpr se prosazuje po Backstromově nahrávce krásnou střelou do levého růžku Niemiho brány. Asistence: Nicklas Backstrom, John Carlson.

53:46
    Washingtonu svitla ještě malá naděje. Dvě minuty za podražení si odpyká Brent Burns.

53:30
    Pasáž plná nepřesností, ani jeden tým se nemůže usídlit v útočném pásmu soupeře.

52:57
    Od modré pálil Johansson, Niemi ale měl dobrý výhled a střelu vyráží do rohu.

52:34
    V ofsajdu se ocitl Scott Hannan. Čeká nás vhazování ve středním pásmu.

52:26
    Žraloci se vrací k aktivnímu napadání rozehrávky Caps. Ta vyústila v zakázané uvolnění.

51:39
    Pokus Kuzněcova z levého kruhu se od jednoho z bránících hráčů odrazil do ochranné sítě.

50:46
    Žraloci zahrávají další zbytečné zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Niemiho.

50:00
    Je před námi poslední deset minut třetí třetiny.

49:56
    Matt Nieto pálil od modré čáry. Před bránou stojící Logan Couture byl ale odstaven a k dorážce se nedostal.

49:07

48:49
    Hertl ztratil v obranném pásmu kotouč, jeho spoluhráči ale možné nebezpečí hned vzápětí odvrátili skvělou poziční hrou.

48:05
    Nahozený kotouč vybojoval v rohu kluziště Vlašič. Hned nato založil kanadský bek útočnou akci.

47:51
    Žraloci si zbytečným zakázaným uvolněním zadělávají na problémy.

47:23
    "Let´s go Caps," skandují diváci v ochozech.

46:55
    Až teď se Caps zavřeli Žraloky do obraného pásma. Brouwer ale Niemiho nepřekonal.

46:14
    Tempo hry teď hodně pokulhává. Nejsme svědky šancí ani na jedné straně.

45:41
    Žraloci pouze protečovali kotouč do útočného pásma.

45:00
    Z mezikruží pálil Adam Burish, Peters připravne.

44:31
    Ward se po srážce s jedním z hráčů San Jose těžce zvedal z ledu.

43:58
    Nahozený kotouč dokázal dojet Chimera, ale v útočné třetině neměl nikoho, komu by mohl nahrát.

43:27
    Po delší době útočí i hráči Washingtonu.

42:50
    Hertl se snažil prokličkovat přes tři bránící hráče. Neúspěšně.
    Chris TIERNEY - 3:5

41:37
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Žraloci jsou zpátky v dvoubrankovém vedení. Chyby Caps v přechodové fázi využil Tommy Wingels, který poslal do brejku CHRISE TIERNEYHO a ten nadvakrát z bezprostřední blízkosti překonal Justina Peterse. Asistence: Tommy Wingels, Tye McGinn.

41:17
    Brent Burns se prezentoval tvrdou ránou z modré čáry, Peters však vytáhl pohledný zákrok vyrážečkou.

41:05
    Už více než minutu se hraje v obranné třetině Caps.

40:22
    První střelou v poslední dvacetiminutovce se prezentoval Tomáš Hertl. Bránu Peterse ale minul.

40:07
    Na vhazování úspěšnější Caps, přesto první útok třetiny vedou Žraloci.

40:01

Hráči Washingtonu vstoupili do druhé třetiny jako vyměnění a třemi góly zdramatizovali průběh jednoznačně se vyvíjejícího utkání. Sharks se budou muset ve třetí dvacetiminutovce ještě hodně otáčet, aby ustáli nápor skvěle hrajícího týmu z hlavního města Spojených států amerických. Třetí třetina začne zhruba v 3:03.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:39
    Backstromovo nahození nikdo nedojel, třetina se dohraje ve středním pásmu.

39:18
    Oba týmy střídají, Sharks zakládají útok.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny. Hraje se v obranném pásmu San Jose.

38:34
    Caps úspěšnější na vhazování, Žraloci ale ještě bojují o kotouč v rohu kluziště.

38:20
    Po delší době si připisuje zákrok i Justin Peters. Vhazovat se bude po levici kanadského brankáře.

37:26
    Ovečkin se řítil do útočného pásma jako hurikán. Kotouč před ním ale na poslední chvíli odklidil Matt Irwin.

37:00
    Žraloci ztrácí při svém útočném snažení kotouč. Caps se vrací zpátky do pásma svého soupeře.

36:24
    Hosté v plném počtu. Tahle přesilovka gólem nekončí.

35:51
    Od Niemiho se kotouč odráží do středního pásma.

35:22
    Ovečkin se chystal z levého kruhu vypálit tak dlouho, než mu kotouč sjel z hokejky a utekl z útočné třetiny.

34:44
    Niemi teď vytáhl další senzační zákrok proti Ovečkinovi.

34:24
    Rodí se obrovská šance pro Caps, diváci jsou ve varu. Dvě minuty za hákování dostává Joe Thortnon.

34:13
    Po střele O´Briena z bezprostřední blízkosti si finský gólman připisuje další úspěšný zákrok.

33:14
    Johansson s teď snažil gólmana hostů překvapit rychlou střelou z pravého kruhu, Niemi ale dokázal reflexivně vykopnout beton a kotouč vyrazit.

32:40
    Caps jsou po krátkém intermetzu opět v útoku. Bojují o kotouč v rohu kluziště.

32:01
    Carlsonovo nahození od modré bylo sraženo do rohu.

31:19
    Kotouč se dostal po výborné práci Tomáš Hertla za brankou na modrou čáru, odkud pálil Brent Burns. Jeho rána ovšem končí opět v ochranné síti.

30:51
    Obraz hry se postupně obrací. Žralokům teď dělá daleko větší problém se protlačit do útočného pásma.

30:00
    Jsme v polovině utkání, Caps stupňují svůj tlak. Dokážou domácí hráči vyrovnat?

29:25
    Žraloci teď zasypávají Peterse jednou střelou za druhou. Tentokrát pálil Burns, kanadský gólman připraven.

29:12
    Další Irwinův pokus končí v ochranné sítí.

28:55
    Irwin pálil od modré čáry, jeho střelu ale zblokoval první bránící hráč.

28:32
    Caps se zatím brání výtečně. Zbývá ještě minuta početní výhody.

27:32
    Niklas Backstrom oslabuje svůj tým v nejméně vhodnou chvíli, zrovna když Caps začal tlačit na pilu. Dvě minuty si odsedí za hákování Tomáše Hertla.
    Alexandr OVEČKIN - 3:4

27:09
    Prosazuje se i největší hvězda Washingtonu ALEXANDR OVEČKIN, který si sjel na střed hřiště a střelou zápěstím přes bránícího hráče nedal finskému gólmanovi ve službách San Jose šanci. Asistence: Nicklas Backstrom, Eric Fehr.
    Mike GREEN - 2:4

26:35
    Caps opět snižují. Skvělou individuální akcí se blýsknul MIKE GREEN, který probruslil celou třetiou a nedaleko od modré čáry vypálil. Jeho rána k překvapení všech prošla až za Niemiho záda. Asistence: Liliam O´Brian, Jevgenij Kuzněcov.

26:06
    Po vhazování si na osu hřiště vybrusil Kuzněcov, jeho střelu však Niemi dobře viděl.

26:00
    Joe PAVELSKI - 1:4

25:27
    Žraloci vedou opět o tři branky. JOE PAVELSKI se rozhodl řešit situaci dva na jednoho střelou, která se smolně pro Caps odrazila od nohy bránícího Erica Fehra. Asistence: Joe Thornton, Justin Braun.

24:46
    Chimera teď motal hlavy hostujících hráčů tak dlouho, než se zamotal sám. Do útoku míří Sharks.

23:39
    Caps se opravdu zvedají, hra je teď nejvyrovnanější v dosavadním průběhu zápasu.
    JOHANSSON - 1:3

22:51
    Tak to byla vskutku neskutečná kombinace v podání domácích, do níž se zapojilo všech pět hráčů. Na jejím konci byl Alexandr Ovečkin, který nahrál na brankoviště MARKU JOHANSSONOVI a ten bez sebemenších problémů zasunul kotouč za finského gólmana. Asistence: Alexandr Ovečkin, John Carlson.

22:42
    Tomáš Hertl se provinil proti pravidlům. Musí si odpykat dvě minuty za nedovolené bránění.

22:03
    Tomáš Hertl napadá rozehrávku domácích.

21:50
    Mike Green projel celým pásmem, objel Niemiho bránu a vypálil. Finský gólman neměl s jeho střelou nejmenší potíže.

21:12
    Caps působí v druhé třetiny mnohém lépe než na začátku první periody.

20:46
    Ofsajd Žraloků, hra se přesune do středního pásma.

20:16
    Hned na začátku třetiny si Niemi pořádně zavařil, když nedokázal přesně rozehrát před napadající dvojicí domácích hráčů. Fehrovu střelu ale nakonec schovaldo své náruče.

20:01

První třetina byla jasně v režii Žraloků, kteří dokázali během úvodních deseti minut třikrát skórovat, čímž donutili trenéra domácích k výměně golmanů. Od chvíle, kdy se do brány postavil Justin Peters, hra zvolnila. Sharks nebyli v útoku již tak nebezpeční, avšak nadále odváděli skvělou práci ve středním pásmu a jen málokdy povolili svému soupeři přechod do útočné fáze. Ovečkin se sice snaží, seč mu síly stačí, na kontaktní gól to ovšem bylo příliš málo. Druhá dvacetiminutovka začne zhruba v 2:05.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:44
    Přesto se ještě Thorton dostal do útoku. V situace jeden na jednoho ale nedokázal obejít jednoho z domácích beků.

19:31
    Dohrává se v obranném pásmu Žraloků.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:27
    Hráči teď dobrých třicet sekund dolovali kotouč zpod Desjardinsových bruslí.

17:50
    Ovečkin nahrával před bránu Fehrovi, jeho teč však Niemi bezpečně kryje.

17:11
    Hosté navíc dominují i na vhazování. Washington nemá prozatím moc na čem stavět.

16:34
    Caps mají obrovské problémy již v obranné třetině. Žraloci jsou hodně vytažení a napadají jejich rozehrávku.

16:18

16:03
    Hosté jsou v plném počtu. Oslabení zvládli na výbornou.

15:42
    Domácí nestřílí a snaží se hledat Ovečkina. Bránící čtveřice Sharks je ale pozorná a nedává největší hvězdě Washingtonu ani centimetr prostoru.

15:02
    Bckstromovi utíká kotouč. Caps se propracovávají zpátky do útočné třetiny.

14:28
    Ovečkin teď třikrát po sobě pálil, nejprve z nulového úhlu, poté dvakrát dorážel Carlsonovu ránu od modré. Niemi je ale jako skála.

14:03
    Poprvé v utkání si zahrají přesilovku i Caps. Za katr míří na dvě minuty Brent Burns. Dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

14:03
    Následuje další komerční přestávka.

14:03
    Domácí absolutně selhávají při přechodu do útočného pásmu. I tentokrát se ocitli v ofsajdu.

13:29
    Na vhazování v obranném pásmu jsou úspěšnější Žraloci. Zpoza brány zahajují další útočné snažení.

12:39
    Po úvodních deseti minutách se hra pozvolna začíná uklidňovat.

11:48
    Alexandr Ovečkin střílí švihem. Niemi ale nadále předvádí svoji extratřídu a kotouč bezpečně vyráží.

10:56
    Jason Demers se probíjel do útočné třetiny, ale neustál jeden ze soubojů s obráncem Caps.

10:25
    Justin Peters si poprvé v utkání osahal kotouč.

10:03
    Nahození Karla Alznera skončilo mimo bránu. Do útoku se opět ženou hosté.

9:34
    Tři góly za devět a půl minuty, to je až přespříliš. Holtby se poroučí z brány. Nahradí ho Justin Peters.
    John SCOTT - 0:3

9:34
    Tak to je opravdová smršť, neuběhlo ani deset minut a Žraloci vedou již 3:0. JOHN SCOTT se ve středním pásmu ujal kotouče, přebruslil dvojici bránících hráčů a nekompromisně zakončil střelou do levého růžku Holtbyho brány.

9:08
    Scott aktivně napadá rozehrávku domácích.

8:39
    Niskanenova tvrdá rána od modré čáry se odrazila od brusle bránícího hráče do rohu.

8:02
    Žraloci vybojovali kotouč v rohu kluziště, Holtbyho ovšem ohrozit nedokázali.

7:33
    Kuznětsov nahazoval do útočné třetiny, jeho spoluhráči na to však nebyli připravení.

6:55
    První formace Žraloků opět aktivně napadá rozehrávku domácího výběru.

6:45
    Caps se ocitají v ofsajdu. Následuje komerční přestávka.

6:11
    Ovečkin při snaze ohrozit Niemiho trefil pouze před sebou stojícího obránce.

5:00
    Pět minut úvodní dvacetiminutovky bylo jednoznačně v režii hostujícího výběr. Caps se musí vzchopit, chtějí-li dnešní utkání zdramatizovat.
    Matt IRWIN - 0:2

4:36
    Tak přece jen Žraloci využívají přesilovou hru. Po střele Matta Nieta od modré čáry se k bekendové dorážce z bezprostřední blízkosti dostal MATT IRWIN. Peters byl bezradný. Americký obránce skóruje již podruhé v utkání. Asistence: Matt Nieto, Jason Demers

4:02
    Zbývá pár sekund do konce přesilové hry. Žraloci stále nevystřelili.

3:28
    Na ledě je první útočná formace Sharks, ale nedaří se jí usídlit v útočném pásmu. Dokonce je o puk obral Jason Chimera a směřoval na Niemiho. Ke střele se ale nedostal.

2:38
    Prvním vyloučeným v dnešním utkání je Michael Latta. Dostává dvě minuty za faul loktem. Navýší San Jose své vedení?

2:14
    Nahození obránců Caps končí pouze na hokejkách Žraloků.
    Matt IRWIN - 0:1

1:23
    Žraloci otevírají skóre zápasu. Poté, co Joe Thonrton vyhrál vhazování, se kotouč dostal k MATTU IRWINOVI, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Joe Thonrton.

1:15
    Thornton se objevil za obránci, přihrávkou našel Hertla. Jeho střela ale byla zblokována.

00:35
    Niemi založil zpoza brány útočnou akci, která skončila Vlašičovou střelou od modré čáry. Holtby si připisuje první úspěšný zákrok.

00:07
    První formace Caps se hned na začátku utkání s pustila s chutí do útočení.

00:01

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Orpik, Carlson, Alzner, Niskanen, Schmidt, Green, Hillen, Erskine – Ovečkin, Backstrom, Fer – Johansson, Burakovsky, Brouwer – Chimera, Laich, Ward – O´Brian, Kuzněcov, Latta – Brown

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Vlašič, Braum, Hannan, Demers, Mueller, Burns, Irwin – Hertl, Thorton, Pavelski – Marleau, Couture, Nieto – McGinn, Wingels, Tierney – Burish, Desjardins, Scott

Rozhodčí: Francis Charron, Marc Joannette, David Brisebois, Tony Sericolo.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

útočník Tomáš HERTL (SJS) 1+0 / 2 zápasy

Vzájemná utkání z loňské sezóny:
    23.03. 2014 San Jose – Washington 2:3 (PP)
    15.01. 2014 Washington – San Jose 1:2 (PP)

Ani tým z hlavního města Spojených států amerických si v novém ročníku NHL nevede vůbec špatně. Po těsné prohře s Montrealem se Trotzovi svěřenci dokázali proti Bostonu vzchopit a zvítězit na jejich ledě 4:0. Dvěma góly se v utkání blýskl Alexandr Ovečkin, jednu branku pak přidal obránce Mike Green, který se do dresu Washingtonu vrátil po zranění. "Víme, že Žraloci jsou nebezpeční, střílí hodně gólu. Ale je to hlavně o nás, musíme proměňovat šance a eliminovat chyby na minimum," zhodnotil v předvečer zápasu kanadský útočník Caps Joel Ward.

Odehraná utkání v novém ročníku NHL:
    12.10. 2014 Boston – Washington 0:4
    10.10. 2014 Washington – Montreal 1:2 (PP)

Poslední přípravná utkání:
    05.10. 2014 Washington – Carolina 5:2
    03.10. 2014 Washington – Philadelphia 3:2 (PP)
    02.10. 2014 Buffalo – Washington 6:1
    29.09. 2014 Montreal – Washington 0:2

San Jose Shakrs

Žraloci vstoupili do nové sezóny jako uragán. Dva zápasy, dvě přesvědčivá vítězství a především obrovská jistota v bráně. Zatímco Antti Niemi vychytal obhájce Stanley cupu z Los Angeles, Alex Stalock vynuloval v noci ze soboty na neděli Pavelcův Winipeg. "Vzadu cítíme obrovskou jistotu, nezáleží na tom, kdo chytá. Oba jsou výjimečnými gólmany," prohlásil po utkání s Jets Patrick Marleau, se čtyřmi body nejproduktivnější hráč Sharks.

12.10. 2014 San Jose – Winnipeg 3:0
    09.10. 2014 Los Angeles – San Jose 0:4

05.10. 2014 Anaheim – San Jose 2:1 (PP)
    04.10. 2014 Phoenix – San Jose 1:3
    01.10. 2014 San Jose – Los Angeles 1:4
    28.09. 2014 San Jose – Anaheim 3:1

Krásnou středeční noc vám při sledování online přenosu z kanadsko-americké NHL přeje Miroslav Vozdecký. Dnes je na programu utkání mezi týmy Washington Capitals a San Jose Sharks. Úvodní vhazování je naplánované 1:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Miroslav Vozdecký

Branky a nahrávky: 23. Johansson (Ovečkin, Carlson), 27. Green (O´Brian, Kuzněcov), 28. Ovečkin (Backstrom, Fehr), 55. Ovečkin (Backstorm, Carlson), 56. Brouwer (Green, Burakovsky) – 2. Irwin (Thorton), 5. Irwin (Nieto, Demers), 10. Scott, 26. Pavelski (Thornton, Braun), 42. Tierney (Wingels, McGinn), rozh. náj. Pavelski