San Jose – Buffalo 1:2 (kon.) | Ottawa – New Jersey 2:3 (po pr.) | Philadelphia – Detroit 4:2 (kon.)
Montreal – NY Rangers 3:1 (kon.) | NY Islanders – Dallas 7:5 (kon.) | Toronto – Boston 1:4 (kon.)
St. Louis – Chicago 3:2 (kon.) | Minnesota – Tampa 7:2 (kon.) | Nashville – Pittsburgh 0:3 (kon.)
Arizona – Florida 2:1 (po pr.) | Calgary – Washington 1:3 (kon.) | Winnipeg – Colorado 2:1 (po pr.)
Los Angeles – Columbus 5:2 (kon.)
New York Islanders
7:5 (2:1, 2:3, 3:1)
Dallas Stars
Neděle 26.10.2014, 01:10 • Nassau Coliseum, New York • NHL

Vítám vás u dalšího on-line přenosu z nejprestižnější hokejové ligy světa, kde nás tentokrát čeká hodně bohatá noc. Zde budeme konkrétně sledovat zápas mezi domácími New York Islanders, kteří na svém ledě přivítají hokejisty z Texasu, a to Dallas Stars. Start utkání je naplánován na 01:00, ale vzhledem k předzápasovým okolnostem se dá očekávat, že úvodní vhazování bude vhozeno až kolem 01:10.

Hokejisty Dallasu čeká jejich první back-to-back utkání, protože v noci z pátku na sobotu odehráli Stars zápas na ledě New Jersey Devils, který nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých prodloužili hokejisté z Texasu mizérii domácích hokejistů. Svěřenci Lindyho Ruffa odehráli zatím sedm utkání, ve kterých si na své konto připsali deset bodů za čtyři výhry a dvě porážky v prodloužení či nájezdech.

Poslední zápasy:

Dallas Stars – Philadelphia Flyers 5:6 pp.
    Dallas Stars – Vancouver Canucks 6:3
    New Jersey Devils – Dallas Stars 2:3 sn.

Anders Lindback – 90,6 %

Ostrované zatím v letošní sezóně dávají hodně zapomenout na roli jednoho z horších týmů soutěže a zatím jim naopak patří druhá příčka ve Východní konferenci, kam se hokejisté z New Yorku dostali díky pěti výhrám, a mají tak na svém kontě deset bodů. I v tomto ročníku táhne tým především kapitán John Tavares, jenž už má na svém kontě jedenáct bodů za tři branky a osm asistencí.

Zajímavost zápasu:

V utkání nás čeká střet dvou nejproduktivnějších hráčů NHL, a to domácího Johna Tavarese a hostujícího Tylera Seguina, kteří mají na svém kontě shodně po jedenácti bodech, a na úplnou špičku bodování tak oba ztrácejí jeden bod, protože je přeskočila dvojice z Anaheimu Perry a Getzlaf. Bude však velice zajímavé sledovat v tomto utkání právě tyto dva hráče a který z nich dovede svůj tým k dalšímu vítězství.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

New York Islanders: Johnson (Halák) – Leddy, Boychuk, Hickey, Višňovský, de Haan, Strait – Conacher, Tavares, Okposo – Grabovski, Nielsen, Kulemin – Lee, Nelson, Strome – Martin, Cizikas, Clutterbuck.
    Trenér: Jack Capuano.

Dallas Stars: Lindback (Lehtonen) – Goligoski, Daley, Dillon, Jo. Benn, Oleksiak, Jokipakka – Ja. Benn, Seguin, Sceviour – Cole, Spezza, Hemský – Roussel, Eakin, Garbutt – Horcoff, Fiddler, Eaves.
    Trenér: Lindy Ruff.

Rozhodčí: Kimmerly, L´Ecuyer – Barton, Murphy.

00:01

00:21
    Hemský nahodil touš za bránu Islanders, kde si jej však přebírá domácí brankář Johnson.

00:51
    Nielsen vystřelil ihned po přejezdu útočné modré a Lindback jeho střelu vyrazil do rohu obranného pásma Dallasu.

01:22
    Spezza se pokoušel procpat puk do útočného pásma na Ja. Benna, ale Leddy skvěle zasáhl a touš tečoval mimo obranné pásmo Islanders.

01:42
    Také Johnson už má za sebou svůj první zákrok, protože na něj svou střelu z pravé strany vyslal Eakin.

01:54
    Garbutt se pokusil překvapit Johnsona svou bekhendovou střelou, ale domácí brankář vyrazil puk za svou bránu.

02:18
    Hickey vystřelil touš od modré a před bránou Dallasu jej ještě tečoval jeden z domácích, ale Lindback dokázal vyrazit puk mimo tři tyče hostující klece.

02:40
    Následně se do útoku opět nacpali hosté, ale zblokovaná přihrávka končí až pod lapačkou Johnsona.

03:08
    Sceviour zavezl touš do útočné třetiny, kde ihned vystřelil, ale jeho pokus letěl mimo bránu Islanders.

03:36
    Tak to byla obrovská šance Dallasu! Daley nádherně přeloboval obranu Islanders, kam si najel Eaves, který už mířil zcela sám na Johnsona, ale útočník Dallasu jen trefil touš přesně do betonu ležícího brankáře.

04:01
    Leddy poslal puk na Kulemina, který jej však nezachytil, a tak se k němu opět dostávají Stars.

04:22
    Islanders znovu jen odevzdali puk svému soupeři, a tak se Dallas musí pustit do další útočné akce.

04:54
    Domácí už pomalu smiřovali ve dvou na jednoho, ale přihrávku Leeho skvěle zblokoval Jokipakka.

05:11
    Islanders právě vstřelili branku!
    Domácí hokejisté se dostali do svého útočného pásma, kde se nakonec touš dostal na modoru čáru k Hickeymu, jenž jej ihned poslal směrem na Lindbacka, před kterým ještě tečoval puk ANDERS LEE, který tak posílá Islanders do vedení. Asistence: Thomas Hickey, Calvin de Haan.
    Anders LEE - 1:0

06:07
    Před bránou Dallasu bylo opět horko, protože se domácí usadili v útočné třetině, kde nakonec střelu Okposa dokázal Lindback vyrazit a následně touš přikryl svou lapačkou.

06:07
    Následuje komerční přestávka.

06:22
    Fiddler vybojoval touš před bránou Islanders, kde se dostal i do zakončení, ale jeho pokus letěl hodně mimo bránu domácích.

06:50
    Tavares nádherně poslal touš zpoza brány přesně mezi kruhy, kam si najížděl Conacher, jehož zakončení však zlikvidoval Lindback.

07:12
    A tak mohli na druhé straně zahrozit Stars, ale střelu Seguina z pravého kruhu udržel Johnson ve své výstroji.

07:21
    Další útok Dallasu je zastaven už na útočné modré, protože se hosté dopustili ofsajdu.

07:48
    Ja. Benn se pokusil dostat touš žabičkou na Seguina, ale jeho pas zblokoval Leddy.

08:11
    Islanders dostali puk až za Lindbackovu bránu, kde si jej přebírá hostující obrana.

08:28
    Další obrovská šance Islanders! Strome našel velice pěknou přihrávkou na levé straně de Haana, ale Lindback opět skvěle zasáhl.

08:41
    Tak švédský brankář ve službách Dallasu se nyní opravdu nenudí, protože na něj letěla další střela, kterou na něj tentokrát vyslal Nelson.

09:10
    První formace Dallasu se sice usadila ve svém útočném pásmu, ale hosté si nedokázali vytvořit ani jednu střeleckou pozici.

09:43
    A tak se musel mít znovu na pozoru Lindback, kterého nyní otestoval střelou z levé strany Martin.

09:50
    Hemský se pokoušel procpat puk na ujíždějícího Eavese, ale Višňovský jeho přihrávku zachytil.

10:07
    Hokejisté Dallasu nyní pouze poslali puk až na zakázané uvolnění, a tak se hra opět přesune před jejich bránu.

10:38
    Garbutt nezachytil skákající touš, a tak musejí Stars vyklidit své útočné pásmo.

11:08
    Dillon vystřelil od modré čáry, ale jeho střela letěla hodně mimo Johnsonovu bránu.

11:36
    Domácí jen protečovali touš do svého útočného pásma, kde si jej opět přebírají hostující hokejisté.

11:58
    Tentokrát už to Islanders přehnali, a tak je domácím hokejistům odpískáno zakázané uvolnění.

12:22
    Višňovský vyvezl touš až do útočného pásma, kde jej zahodil za Lindbackovu bránu.

12:44
    Slovenský obránce nyní vypálil od modré čáry, ale jeho střela byla sražena mimo bránu Dallasu.

13:08
    Fiddler mířil zcela sám do útočného pásma a na útočníka Dallasu se sesypala hned čtveřice domácích.

13:25
    Dallas právě vstřelil branku!
    Stars vyrovnávají stav utkání! Eaves od levého mantinelu vystřelil směrem na Johnsona, který jen vyrazil puk před sebe, kde byl nejdříve RYAN GARBUTT, jenž už následně poslal touš za záda domácího brankáře. Asistence: Patrick Eaves.
    FIDDLER - 1:1

14:21
    Hosté jsou nyní hodně při chuti. Stars ihned po vyrovnávající brance uzavřeli domácí v jejich obranném pásmu, ale Islanders se nakonec dokázali ubránit.

15:01
    Sceviour se pokoušel dostat puk před bránu Islanders, ale jeden z domácích obránců jeho úmysl vystihl.

15:27
    Stars si však svou aktivitou vybojovali první přesilovou hru v utkání, protože dvě minuty za hákování si na trestné lavici odsedí Brian Strait (NYI). Přesilovka Dallasu však začne až po komerční přestávce.

15:35
    Daley vypálil od modré čáry a Johnson jeho střelu dokázal vyrazit před sebe.

15:55
    Spezza neudržel touš před útočnou modrou, a tak se hosté musejí vystěhovat ze svého útočného pásma.

16:15
    Islanders se podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.

16:44
    Horcoff přihrál zpoza domácí brány na Scevioura, jenž si ještě touš zpracoval, ale i tak jeho zakončení dokázal Johnson vyrazit.

17:12
    Islanders se následně podařilo vyhodit puk přes celé kluziště.

17:28
    Domácí své první oslabení zvládli bez inkasované branky, a tak se Strait vrací do hry.

17:49
    Jenže Stars budou hrát další přesilovou hru, protože na trestnou lavici tentokrát směřuje Thomas Hickey (NYI), který si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění. I tato přesilovka Dallasu začne až po komerční přestávce.

18:02
    Domácím se podařilo velice rychle získat puk a následně jej poslat až k Lindbackovi.

18:22
    Tentokrát ukořistil touš Boychuk, který jej ihned odpaluje co nejdále od své brány.

18:42
    Domácí hokejisté se prosazují ve svém oslabení! Tak to byla hodně ospalá rozehrávka Dallasu, čehož využil NIKOLAJ KULEMIN, jenž následně mířil z pravé strany na Lindbacka, kterého překonal se svou střelou k vzdálenější tyči. Bez asistence.
    Nikolaj KULEMIN - 2:1

19:09
    Kotouč je ve středním pásmu, odkud musejí Stars založit další přesilovkovou akci.

19:33
    Domácí tentokrát dostali puk až do obranného pásma Dallasu.

19:55
    V závěru první třetiny tu je ještě zakázané uvolnění Islanders.

Hity: 13:8

Po první třetině tedy odcházejí šťastnější domácí hokejisté, protože mají na svém kontě o jednu branku více než Stars. Islanders nejdříve poslal do vedení Lee, na jehož branku dokázal odpovědět Fiddler. Jenže hokejisté z New Yorku se dokázali prosadit ve vlastním oslabení, protože hodně laxní rozehrávku Stars zachytil Kulemin, který následně prostřelil Lindbacka.

20:01

20:16
    Stars ihned nahodili touš do svého útočného pásma, ale domácí se velice rychle dostali ven.

20:36
    Naopak se nakonec Islanders dostali až do útoku, kde musel Lindback přikrýt puk pod svou lapačkou, protože se před něj odrazil po zblokované přihrávce.

21:07
    Oleksiak jen poslal puk o mantinel ze svého obranného pásma, a tak se k němu dostávají domácí.

21:25
    Kteří se ihned dostali do své útočné třetiny, kde nakonec Strome vystřelil ze středu a Lindback jeho střelu dokázal vyrazit, ale než přikryl touš svou lapačkou, tak se k němu dostal BROCK NELSON, jenž už poslal puk za záda švédského brankáře. Asistence: Ryan Strome.
    Brock NELSON - 3:1

21:59
    Jo. Benn vypálil první střelu Dallasu ve druhé třetině, ale takový pokus Johnsona nemohl překvapit.

22:25
    Cizikas poslal touš směrem na bránu Dallasu, ale jeho střela nakonec neprošla až na hostujícího brankáře.

22:43
    Svou první přesilovou hru si zahrají Islanders, protože dvě minuty za nedovolené bránění si odsedí Shawn Horcoff (DAL).

22:52
    Višňovský poslal touš zpoza své klece přímo před bránu, kde stál Fiddler, který se však nestihl zorientovat, a nemohl tak vážnější ohrozit Johnsona.

23:43
    Stars se podařilo vyhodit touš přes celé kluziště.

23:55
    Islanders se stále nemohou dostat do svého útočného pásma.

24:14
    Puk znovu letí přes všechny čáry až k Johnsonovi.

24:32
    U kotouče je znovu domácí brankář, a Stars tak své první oslabení zvládnou bez inkasované branky.

24:52
    Až po konci přesilové hry zahrozil Strome, ale Lindback jeho střelu tentokrát vyrazil do rohu kluziště.

25:25
    Ja. benn na modré čáře přistrčil touč na Spezzu, jenž jej následně potáhl po pravé straně, aby přihrál zadovkou na TYLERA SEGUINA, který z pravého kruhu poslal puk přesně pod břevno domácí brány. Nejproduktivnější hráč Dallasu se tak dotahuje na čelo kanadského bodování. Asistence: Jason Spezza, Jamie Benn.
    Tyler SEGUIN - 3:2

26:12
    Stars se usadili ve svém útočném pásmu, kde si hosté vybojovali faul jednoho z domácích, ale hokejisté Dallasu zatím kombinují v ponechané výhodě.

26:20
    Až nyní je přerušena hra, a tak na trestnou lavici míří domácí Casey Cizikas (NYI), jenž dostává dvě minuty za hákování. I po třetí začne přesilovka Dallasu až po komerční přestávce.

26:50
    Stars využívají přesilovou hru! Seguin přihrál na modrou čáru Goligoskému, který ihned poslal touš na pravou stranu k JASONOVI SPEZZOVI, jenž si svou střelu řádně připravil a poslal puk přesně mezi betony domácího brankáře. Asistence: Alex Goligoski, Tyler Seguin.
    Jason SPEZZA - 3:3

27:24
    Johnson se musel mít znovu na pozoru, protože i Eakinova formace na něj nebezpečně dorážela.

27:29
    Islanders budou hrát svou druhou přesilovou hru, protože Patrick Eaves (DAL) ihned po buly nedovoleně bránil jednoho z domácích obránců.

27:38
    Višňovský vystřelil od modré, ale jeho střela byla sražena hostující obranou.

28:16
    New York se stále drží ve svém útočném pásmu, ale ani jedna střela ještě neprošla až na Lindbacka.

28:50
    Ani Fiddlerovi se nyní nepodařiloi vyhodit touš, a tak domácí hokejisté pokračují ve svém přesilovkovém tlaku.

28:59
    Tavares se odhodlal ke střela z hranice pravého kruhu a jeho zakončení chytá svou lapačkou Lindback. Hosté mohou konečně vystřídat.

29:10
    Stars se podařilo vyhodit puk až za Johnsonovu bránu.

29:23
    Touš znovu míří přes všechny čáry, a tak Stars přežijí i své druhé oslabení v utkání.

29:49
    Ja. Benn dostal touš až do útočného pásma, ale zde nebyl ani jeden z jeho spoluhráčů, který by mu pomohl.

30:18
    Spezza se pokoušel přejít přes de Haana, ale domácí obránce jej nakonec o puk připravil.

31:01
    Horcoff přihrál v útočné třetině Seguinovi, jehož následná střela však letěla hodně mimo bránu Islanders.

31:25
    Eakin dostal touš až do útočného pásma, ale zde na něj byla přesila hráčů v modrém.

31:49
    Garbutt vystřelil bekhendem z pravé strany, ale Johnson jeho pokus dokázal zlikvidovat.

32:18
    Po menším zámku Dallasu se do útoku opět hnali domácí, ale snahu Islanders zastavil Dillon.

32:51
    Seguin už málem uháněl zcela sám na Johnsona, ale Nick Leddy (NYI) jej ještě dokázal faulovat ve středním pásmu, a tak dostává jen dvě minuty za podražení. Přesilovka Dallasu opět začne až po komerční přestávce.

33:16
    Stars zatím kombinují ve svém útočném pásmu, ale hosté ještě ani nevystřelili na Johnsona.

33:42
    A tak touš vybojoval de Hann, který jej vyhodil co nejdále od své brány.

33:57
    Další vyhození domácích, o které se nyní postaral Boychuk.

34:18
    Stars se nyní nemohou dostat do svého útočného pásma.

34:29
    A tak se do zakončení ve vlastním oslabení dostal Nelson, ale Lindback byl připravený.

35:08
    Islanders poslali puk znovu přes celé kluziště, ale už to bylo při klasickém počtu hráčů na ledě, a tak je domácím odpískán icing.

35:18
    Po střele Oleksiaka se touš odrazil od zadního mantinelu přímo na Roussela, který se pokusil přehodit ležícího Johnsona, jenž však hostujícího útočníka dokázal skvěle vychytat.

35:50
    Stars se poprvé v utkání dostávají do vedení! Garbutt přihrál na modrou čáru Goligoskému, jenž ihned vystřelil a jeho pokus tečoval ANTOINE ROUSSEL nejdříve do tyče, ale následně se ještě francouzský útočník i k dorážce, která už skončila za zády domácího brankáře. Asistence: Alex Goligoski, Ryan Garbutt.
    Antoine ROUSSEL - 3:4

36:22
    Domácí hokejisté však mají připravenou okamžitou odpověď! LUBOMÍR VIŠŇOVSKÝ se ocitl zcela sám v pravém kruhu, kde napřáhl a jeho dělovka skončil až za zády hostujícího brankáře. Asistence: Kyle Okposo, Cory Conacher.
    Lubomír VIŠŇOVSKÝ - 4:4

36:44
    Islanders se znovu rychle natlačili do svého útočného pásma, kde však Lindback tentokrát jejich střely dokázal pokrýt. Následuje komerční přestávka.

37:06
    Leddy vypálil od modré čáry a Lindback si jeho střelu dokázal najít a nakonec vyrazil touš svou lapačkou.

37:17
    Domácí nyní jen nahodili puk na Lindbacka, který jej raději ukryl pod svou lapačkou.

37:40
    Eakin se dostal ke střele z pravého kruhu, ale jeho pokus letěl hodně nad bránu Islanders.

38:07
    Nyní Eakin jen nahodil touš za bránu domácích, a hostující hokejisté tak následně odcházejí střídat.

38:28
    Tavares si vybruslil zpoza hostující klece a Lindback jeho pokus dokázal vyrazit mimo svou bránu.

39:00
    Nyní jsou ve své útočné třetině usazeni Stars, kteří obstřelují Johnsonovu bránu.

39:22
    Hemský se procpal až před Johnsona, ale českému útočníkovi se už následně nepodařilo dostat puk až za záda domácího brankáře.

39:54
    V závěru druhé třetiny se bude ještě vylučovat, protože si další přesilovou hru zahrají Stars. Dvě minuty za hákování totiž dostává Matt Martin (NYI).

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá dvacetiminutovka se musela líbit i nezaujatému divákovi, protože v ní byl vidět skvělý hokej, který okořenilo hned pět branek! Islanders nejdříve díky Nelsonovi navýšili své vedení. Jenže Stars zcela otočili vývoj zápasu, protože branky hostí postupně vstřelili Seguin, Spezza a Roussel. Vedení Dallasu však vydrželo jen pár okamžiku, jelikož velice rychle srovnal Višňovský. Uvidíme tedy co si pro nás ještě obě mužstva připravili do třetí třetiny.

40:17
    Clutterbuck zachytil rozehrávku Dallasu, a tak poslal touš za bránu Dallasu.

40:42
    Nyní jej získal Cizikas, který tedy opět osvobozuje svůj tým.

41:00
    Puk je opět za bránou Dallasu, který se zatím nemůže dostat do svého útočného pásma.

41:33
    Hemský skvěle hledal zcela volného Scevioura, jenže ten se díval na špatnou stranu a jeho pas nezachytil.

42:10
    Garbutt obkroužil domácí bránu a pokusil se zasunout puk za Johnsona, ale ten jeho úmysl vystihl.

42:32
    Další útočná akce Dallasu je zastavena už na útočné modré, a tak je hostům odpískán ofsajd.

42:54
    Ja. Benn poslal velice přesnou přihrávku na Spezzu, jenž však ve velmi dobré pozici promáchl!

43:11
    Nyní se do zakončení dostal kapitán Dallasu, jehož střelu vyrazil Johnson před sebe, kde ještě dorážel Oleksiak, ale domácí brankář má puk ve své lapačce.

43:32
    Islanders se na krátký okamžik dostali do útoku, ale Stars jejich útok velice rychle zastavili.

44:06
    Cole přihrával před domácí bránu Horcoffovi, jenž však nedokázal překonat Johnsona, který touš zastavil na samotné brankové čáře.

44:48
    Po zblokované střele Leddyho se k puku dostal Nielsen, ale střelu domácího útočníka vyrazil Lindback za svou bránu.

45:33
    Cizikas se protlačil až do zakončení před Lindbackem, ale domácí hráč švédského brankáře nepřekonal.

45:51
    Domácí hokejisté nyní poslali touš až na zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat před jejich bránou.

46:14
    Další zakázané uvolnění Islanders, a tak se bude opět vhazovat před Johnsonovou bránou.

46:18
    Scevior chtěl překvapit Johnsona z hodně velkého úhlu, ale domácí brankář byl na svou tyč přilepený a touš končí někde v jeho výstroji.

46:31
    Domácím hokejistům je odpískáno další zakázané uvolnění.

46:54
    Spezza chtěl nahodit touš do útočného pásma, ale jeho lob letěl až do hlediště, a tak se bude vhazovat ve středovém kruhu.

47:18
    Hostům se nyní nepodařilo dostat do útoku, a tak se mohou naopak snažit Islanders.

47:41
    Od modré nakonec vystřelil Boychuk, ale Lindback jeho střelu zlikvidoval bez větších potíží.

48:16
    Stars dostali touš až do svého útočného pásma, kde se však k němu hodně rychle dostávají domácí.

48:35
    Nepodařená rozehrávka Dallasu znamená zakázané uvolnění, a vhazovat se tak bude před Lindbackem.

48:46
    Jenže Stars se však velice rychle dostali do útoku, kde nakonec vystřelil Cole, jehož zakončení vyrazil Johnson do rohu kluziště.

48:55
    Jo. Benn pálil od modré čáry a jeho střela přesně zaplula do lapačky domácího brankáře.

49:09
    Ja. Benn obkroužil domácí bránu, aby přihrál Seguinovi, jenž už z velkého úhlu mohl střílet do prázdné brány, ale hostující střele trefil pouze tyč.

49:39
    Nedáš dostaneš! Do protiútoku dvou na jednoho totiž ujeli Kulemin a FRANS NIELSEN, jenž dostal přihrávku od svého spoluhráče a následně pověsil puk přesně do pravého horního růžku hostující brány. Asistence: Nikolaj Kulemin, Michajl Grabovski.
    Frans NIELSEN - 5:4

50:21
    Stars se ihned tlačili před hostující bránu, ale Johnson dokázal ukrýt puk před dotírajícím Rousselem, a tak je hra přerušena.

50:21

50:49
    Hemský nahrál zcela volnému Goligoskému, jehož střela však byla zblokována mimo bránu Islanders.

50:57
    Další pokus hostující obránce byl sražen do ochranné sítě, a tak se bude vhazovat před bránou Islanders.

51:15
    Horcoff si vybruslil až na střed pravého kruhu, odkud vystřelil, ale i jeho střela je zblokovaná mimo kluziště.

51:38
    Tavares ztratil touš ve středním pásmu, a tak se k němu opět dostávají hostující hokejisté.

51:58
    Ofenzivní akce Dallasu je však zastavena čárovým rozhodčím, protože se hosté dostali do ofsajdu.

52:16
    Domácí hokejisté drží puk ve svém útočném pásmu, kde Islanders sbírají cenné vteřiny ze zbytku utkání.

52:47
    Domácí opět jen prodloužili kotouč do svého útočného pásma, kde si jej přebírají hosté.

52:59
    Teď se navíc Dallasu nevydařila rozehrávka, a tak je odpískáno zakázané uvolnění.

53:24
    Touš je za bránou Dallasu, kam si pro něj sjíždí Lindback.

53:54
    Ani nyní střela Goligoského od modré neprošla až na Johnsona.

54:16
    Fiddler jen odevzdal touš Islanders a hosté následně odcházejí střídat.

54:27
    Jenže Clutterbuck poslal puk přes celé kluziště až na zakázané uvolnění, a domácí tedy nemohou odejít vystřídat.

54:40
    Spezza vystřelil z pravé strany a Johnson jeho střelu dokázal vyrazit mimo tři tyče.

55:09
    Domácí hokejisté znovu ujeli do útoku dvou proti jednomu, kde Grabovski přihrál na levou stranu FRANSOVI NIELSENOVI, jenž i po druhé dokázal prostřelit Lindbacka. Asistence: Michajl Grabovski, Lubomír Višňovský.
    Frans NIELSEN - 6:4

55:32
    Jenže Stars velice rychle snižují! Cole se totiž dostal k puku mezi kruhy a následně jej ihned poslal před bránu Islanders, kam si najel SHAWN HORCOFF, jenž poté poslal touš do domácí svatyně. Asistence: Erik Cole, Colton Sceviour.
    HORCOFF - 6:5

56:18
    Nielsen jen poslal puk do středního pásma, kde si jej samozřejmě přebírají hosté.

56:37
    Nielsen nyní dostal puk až do útočného pásma.

56:59
    Islanders kontrolují puk a nepouští Dallas k ničemu.

57:15
    PO chybě Jokipakky se k puku dostal Tavares, jehož střelu zblokoval Oleksiak a touš následně chytil Lindback.

57:21
    Hamonic vystřelil ze středu útočného pásma, ale jeho střelu zblokoval Daley.

57:31
    Následně se do útoku rozjeli Stars, ale jejich snaha končí už na útočné modré, protože se hosté dostali do ofsajdu.

58:06
    Stars se dostali na krátký okamžik do útočného pásma, ale Islanders je velice rychle vyhnali pryč.

58:41
    Cizikas nahodil touš na Lindbacka, který jej předal Dillonovi.

58:57
    Seguin nahodil touš ještě před červenou čárou, a tak je Dallasu odpískáno zakázané uvolnění.

59:15
    Ja. Benn vletěl do útočného pásma, kde ihned vystřelil, ale Johnson jeho střelu dokázal udržet.

59:15
    Lindy Ruff (DAL) si bere oddechový čas.

59:15
    Lindback už samozřejmě zůstává na střídačce.

59:36
    Střela Seguina z pravé strany je zblokována až do středního pásma.

59:48
    Nelson poslal touš přes celé kluziště, a tak se hra vrátí před bránu Islanders.

59:59
    Výhru domácích ještě pečetil do prázdné brány FRANS NIELSEN. Bez asistence.
    Frans NIELSEN - 7:5

60:00

Islanders tedy ve třetí třetině zdolali Dallas především díky svým rychlým protiútokům, ve kterých se prosadil pouze Nielsen, jenž dokonce v poslední třetině nasázel hned tři branky. Utkání by možná více slušela remíza, ale hokejisté z Texasu nakonec odcházejí s prázdnou.

Lubomír Višňovský (NYI) – 1+1, +2, 1 střela, čas na ledě 20:13

Z dnešního utkání je to tedy vše. Já se s vámi loučím a u dalšího on-line přenosu zase někdy na počtenou. (04:55:35)

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 6. Lee (Hickey, Haan), 19. Kulemin, 22. Nelson (Strome), 37. Višňovský (Okposo, Conacher), 50. Nielsen (Kulemin, Grabovski), 56. Nielsen (Grabovski, Višňovský), 60. Nielsen – 14. Fiddler (Eaves), 26. Seguin (Spezza, Ja. Benn), 27. Spezza (Goligoski, Seguin), 36. Roussel (Goligoski, Garbutt), 56. Horcoff (Cole, Sceviour)

Rozhodčí: Kimmerly, L´Ecuyer – Barton, Murphy

Diváci: 15 208