Kladno – HC Litvínov 1:5 (kon.) | Jihlava – Liberec 7:8 (po s.n.) | Pardubice – Písek 7:1 (kon.)
Č. Budějovice – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | Sparta – Hr. Králové 4:3 (po pr.) | Kometa Brno – Vsetín 11:1 (kon.)
Slavia – HC Plzeň 1:2 (kon.) | Vítkovice – Třinec 2:9 (kon.) | PZ Kladno – K. Vary 1:3 (kon.)
Havířov – Zlín 2:4 (kon.) | Letňany – Chomutov 5:6 (kon.)
HC Kometa Brno
11:1 (2:0, 3:1, 6:0)
VHK ROBE Vsetín
Sobota 29.11.2014, 12:30 • hala Rondo • Extraliga staršího dorostu

Tímto se s vámi loučím a přeji hezký den. (14:35:01)

Viděli jsme utkání, ve kterém domácí tým jasně přestřílel hosty ze Vsetína, a to 11:1. Ve druhé třetině hosté hru vyrovnali, avšak na konci jejího dějství obdrželi spršku rychlých gólů. Třetí perioda byla v režii domácí Komety.

60:00

59:59
    Kometa právě vstřelila branku!
    S hvizdem píšťalky JAN HASOŇ přidává jedenáctou branku a zároveň hattrick. Asistence: Tomáš Havránek

59:50
    Ofsajd. hra se přesune do středního pásma.

57:31
    Za katr odjíždí na dvě minuty Petrla za napadení.

56:44
    V oslabení teď ujel TOMÁŠ HAVRÁNEK, který vzal vše na sebe a zakončil přesně pod víko. Kometa si tak připisuje již desátou branku. Asistence: Aleš Heinrich.

56:31
    Střelu Dubnického Slavíček s přehledem drží ve výstroji.

56:08
    Máme na programu další vyloučení. Domácí budou hrát dvě minuty v oslabení.

55:23
    Sudí posoudili úmyslný ofsajd, hra se tedy stěhuje před Slavíčka.

55:11
    Brno je při chuti. Střelu domácího útočníka kryje Barvík.

54:04
    Střelu přes obránce teď volil JAN HASOŇ, který pálil přesně nad levý betom Barvíka. Asistence: Petr Kratochvíl

53:46
    Hosté jsou kompletní.

53:32
    Furch pálil od modré přesně do Barvíka.

53:07
    Kometě v této přesilovce chybí střelba. Hosté vyhazují.

52:25
    Kometa se vyhání z útočné třetiny nepřesnou náhrou.

51:43
    A Vsetín jde znovu do čtyř. Na dvě minuty usedá na trestnou lavici Kostka za faul kolenem.

51:10

50:40
    Vsetín vyhazuje.

50:16
    Lapačkou si teď poradil se střelou Sedláčka brankář hostů.

49:49
    Z útočného pásma vyhání domácí tým ofsajd.

49:34
    Dvakrát pálil z mezikruží Trnka, Barvík ale střely pokryl.

49:07
    Kometa si zahraje přesilovku.

49:05
    Mlynář nahazoval puk před bránu Vsetína, tam ale nebyl nikdo, kdo by mohl dorážet.

48:12
    Vsetín posílá puk na zakázané uvolnění.

47:53
    Nicméně teď se ocitl v dobré šanci Janošek. Bohužel pro hosty pálil přímo do výstroje Slavíčka.

47:08
    Hosté se snaží pouze vyhazovat puk ze třetiny.

46:16
    Domácí celek zastavuje ofsajd.

46:05
    Vhazuje se po levici Slavíčka.

45:56
    Brno šlo znovu do útoku, tentokráte byla obrana hostů důrazná.

44:29
    To už je opravdu střelecká hitparáda. ERIC LACOMBE zvyšuje už na 8:1. Asistence: Daniel Hroudný.

44:11
    Hosté působí odevzdaným dojmem. Kometa kontroluje zápas.

43:06
    TOMÁŠ HAVRÁNEK pokračuje v gólové přehlídce Brna.. Asistence: David Sedláček.

42:15
    Domácí vyhazují na zákázané uvolnění.

41:42
    LUKÁŠ ZUKAL se postaral o další gólovou akci, když parádně trefil horní růžek. Asistence: Jan Hasoň a Petr Kratochvíl.

41:41
    Prostor před bránou si hledal Kratochvíl, který nedokázal najít volnou skulinu pro dobrou střelu.

40:58
    Havlát s Havránkem se pokusili o kombinaci, kterou však vystihl obránce hostů.

40:23
    Hned na úvod si David Kovář málem zklepl puk do vlastní brány.

40:01

Hosté v druhém dějství přidali na střelbě a celková hra Vsetína se vyrovnala Brnu. Kometa však ke konci třetiny přidala dvě rychlé branky a značně tím znepříjemnila stav pro hosty.

40:00

39:55
    Hra se dohrává ve středním pásmu.

38:49
    A o pár sekund později přidává další branku JAN HASOŇ. Asistence: Petr Kratochvíl.

38:31
    Gól do šatny přidává RADIM FERDA, který dokázal touš nasměrovat až za brankovou čáru. Asistence: Tomáš Havránek

38:04
    Nicméně hosté nezahálí a Slavíček musí kontrolovat nepříjemné střely na jeho svatyni.

37:39
    Trnka teď tvrdým hitem poslal k zemi vsetínského útočníka.

36:55
    Kometa hosty zamkla v pásmu.

35:52
    LUKÁŠ ZUKAL teď zužitkoval tlak, který si Brno vytvořilo a střelou pod víko zvyšuje stav. Asistence: Jan Hasoň a Robert Havlát.

35:09
    Brno kombinuje v rozích.

34:12
    Další vyloučení na straně hostů. Za hákování jde za katr pykat Rýpar.

34:01
    Barvík kryje Kratochvílovu střelu, nicméně na ledové ploše vznikla potyčka, kterou musí rozehnat sudí.

33:14
    Krásný pas poslal Sedláček na Havláta, který rozduněl pouze mantinel.

31:51
    Vhazuje se po levici Slavíčka, který má v posledních minutách spoustu práce.

31:32
    Kovář teď minul odkrytou bránu. Hosté viditelně zlepšili pohyb.

31:07
    Heinrich zavezl puk do pásma, ve kterém teď Kometa kombinuje.

30:31
    Vhazování ve středním pásmu.

29:44
    Barvík teď předvedl neskutečný zákrok, když kotouč zastavil na brankové čáře a nedovolil již další dorážku.

28:58
    Ferda nedokázal zpracovat puk, který mu spoluhráč poslal na čepel.

28:33

27:40
    Vsetín právě vstřelil branku!
    DAVID KOVÁŘ využívá početní výhodu a snižuje na nejtěsnější rozdíl. Asistence: Miroslav Janošek.

26:47
    Kometa vyhazuje a posílá na led čerstvé síly.

26:17
    A Kometa jde do tří. Kratochvíl dostává menší trest za podražení.

26:06
    A bude se znovu vylučovat, tentokráte na domácí straně. Dvě minuty dostává Heinrich za hákování.

25:47
    Hosté začali více střílet, můžeme tak vidět vyrovnanou hru.

25:03
    Zakázané uvolnění na straně hostí. Vhazuje se před Barvíkem.

24:52

24:43
    Barvík si poradil s další nepříjemnou střelou a uklidňuje hru.

24:29
    Brno má necelou minutu početní výhodu. Zatím však pálí mimo.

23:52

23:43
    Lacombe nepřešel přes obranu hostí. Mohla z toho být ale dobrá šance.

22:41
    Nicméně ve stejném čase dostal vsetínský David Kovář dvě minuty za podražení. Hraje se tedy stále ve čtyřech.

22:41

22:33
    Vsetín se teď usadil v pásmu a střílí na Slavíčka z každé pozice.

21:49
    Kratochvíl dostává menší trest za hákování. Hraje se ve čtyřech.

21:26
    Ofsajd. Hra se stěhuje do středního pásma.

21:15
    Hosté se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

20:40
    Brno si zahraje na úvod přesilovku. Vítek odchází pykat za nedovolené bránění.

20:10
    U puku jsou domácí, kteří zahájili palbu na Barvíka. Ten prozatím odolal.

20:01

V úvodní periodě jsme byli svědky dvou branek. Nejprve se přesně trefil Tomáš Mlynář, poté skóre navýšil Robert Havlát. Kometa měla více ze hry a může tak odejít do kabin jako šťastnější tým.

20:00

19:47
    Třetina se dohrává před Barvíkem, který musí čelit nepříjemným střelám.

19:20
    Naopak Hasoň teď prověřil pozornost Barvíka.

18:54
    Španko zachytil nepřesnou rozehrávku domácích a ani natřikrát ale nepřekonal Slavíčka.

18:12
    Domácí se dopuští icingu. Hra se stěhuje zpět před Slavíčka.

17:34
    Domácí se dostali ze třetiny a zakládají protiakci.

16:54
    Hosté teď drží Kometu pod tlakem.

16:13
    Dva brněnští útočníci teď jeli sami vedle sebe na Barvíka, který si snimi bez problému poradil.

15:42
    Hosté ale posílají puk do střední třetiny a střídají.

15:12
    Brno se usadilo v útočné třetině.

14:37
    Vhazuje se po levici domácího golmana.

14:30
    Ani Tomanova střela Slavíčka nikterak neohrozila.

13:48
    Kovář napálil pouze brněnského beka.

13:14
    Hraje se spíše ve středním pásmu. Týmy dobře brání.

12:21
    Weintritt zavezl puk do pásma, brněnští ho o něj brzy připravili.

11:14

11:06
    Brno vá v tuto chvíli více ze hry, byť hraje v oslabení.

10:17

10:09
    Kovář se pokusil založit útočnou akci, v rozhodující chvíli o touš přišel.

09:04
    David Sedláček si jde posedět za hrubost. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

08:49
    Kometa se teď vyhnala z útočného pásma nepřesným pasem.

08:10
    Vsetín bude hrát ve čtyřech. Petr Lainka dostává menší trest za podražení.

07:46
    Kometa však dobře brání a nepouští Vsetín do šancí.

07:17
    A teď je zastavuje ofsajn. Vhazuje se ve středním pásmu.

06:58
    Hosté kombinují ve třetině Brna.

03:22
    A máme tu další branku domácích. ROBERT HAVLÁT mířil přesně mezi betony hostujícího gólama. Asistence: Tomáš Havránek, Radim Ferda.

03:10
    Po dobré akci TOMÁŠE MLYNÁŘE Brno otevírá skóre. Asistence: Eric Lacombe.

03:07
    Teď se ovšem domácí dostali bez problému přes modrou. Barvíka ale nijak zvlášť neohrozili.

02:46

02:38
    Domácí kombinují v útočném pásmu, nicméně nestřílí.

01:41
    Brno musí začít zpoza svého brankoviště.

01:20
    Hosté dobře brání.

00:37
    A máme tu i první vyloučení. Kometa si zahraje přesilovou hru.

00:35
    A hned po buly se dostával do akce Janošek, který byl zastaven domácí obranou.

00:01

A hráče už máme na ledě. Za chvíli začne utkání.

Kometa ve včerejším zápase na ledě Třince podlehla těsným výsledkem 5:4 a aktuálně se v tabulce drží na třetí příčce. Vsetín včera přivítal na svém ledě Havířov, kterému taktéž podlehl, a to 3:4. Oba soupeři si tak budou chtít napravit reputaci, nicméně Brno do zápasu nastoupí jako favorit, neboť hosté z pětadvaceti odehraných utkání vyhráli pouhé čtyři a jsou nyní v tabulce sedmí s dvanácti body.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Přeji vám krásný den z brněnské haly Rondo. V rámci 26. kola RAKO extraligy staršího dorostu přijíždí na brněnský led Vsetín, aby se popral o tři body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Veronika Freyová

Branky a nahrávky: 4. Mlynář (Lacomb), 4. Havlát (Havránek, Ferda), 36. Zukal (Hasoň, Havlát), 39. Ferda (Havránek), 39. Hasoň (Kratochvíl), 42. Zukal (Hasoň, Kratochvíl), 44. Havránek (Sedláček), 45. Lacombe (Hroudný), 55. Hasoň (Kratochvíl), 57. Havránek (Heinrich), 60. Hasoň (Havránek) – 28. Kovář (Janošek)

HC Kometa Brno: Slavíček (Krček) – Petrla, Trnka, Furch, Sedláček, Zukal, Kratochvíl (C), Gotthard – Mlynář, Havlát, Heinrich – Hasoň, Čejka, Lacombe – Hroudný, Ferda, Havránek
    VHK ROBE Vsetín: Barvík (Herman) – Kašpar, Bártek, Richter, Weintritt J., Vítek, Rýpar – Toman, Dubnický, Lainka (C) – Humplík, Gharibyar, Weintritt M. – Španko, Kostka, Kovář – Janošek

Rozhodčí: Polák – Vašíček, Antonín