Boston – New Jersey 3:0 (kon.) | Philadelphia – Washington 3:2 (po pr.) | Carolina – Buffalo 5:2 (kon.)
St. Louis – San Jose 7:2 (kon.) | Nashville – Dallas 3:2 (po pr.) | Minnesota – Chicago 2:4 (kon.)
Colorado – Ottawa 5:2 (kon.) | Arizona – Winnipeg 4:1 (kon.) | Vancouver – Florida 1:3 (kon.)
Los Angeles – NY Rangers 3:4 (kon.)
Nashville Predators
3:2 (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Dallas Stars
Pátek 09.01.2015, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Pěkné páteční brzké ráno. Dnes má NHL na programu vyčerpávající program deseti zápasů, jeden z nejzajímavějších z nich se odehraje na ledě nashvillské Bridgestone Areny. Do Nashvillu přicestuje rozjetý Dallas Stars.

Při spěšném pohledu do tabulky by mělo jít o jednoznačnou záležitost pro domácí mužstvo. Nashville se totiž nachází na skvělém druhém místě Západní konference s dvoubodovou ztrátou na lídra soutěže z Anaheimu, zatímco Dallasu náleží desátá příčka tabulky Západu.
    Jenomže texaský celek má za sebou spanilou prosincovou jízdu. Svěřenci trenéra Lindyho Ruffa vyhráli před Novým rokem osm z devíti zápasu. Poté sice dvě utkání prohráli, ale v obou případech šlo o těsné prohry. S Chicagem Hvězdy padly v poměru 4:5 v prodloužení, následně s Columbusem v poměru 2:4.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Weber, Ekholm, Ellis, Bartley, Jones – Forsberg, Ribeiro, Smith – Wilson, Fisher, Arcobello – Salomäki, Jänkrok, Jokinen – Bourque, Gaustad, Stalberg

Dallas Stars: Lehtonen (Lindbäck) – Goligoski, Klingberg, Oleksiak, Daley, Schlemko, Jo. Benn – Ja. Benn, Seguin, Ritchie – Cole, Spezza, Hemský – Roussel, Eakin, Garbutt – Horcoff, Fiddler, Moen

Rozhodčí: Deworski, O´Rourke – Kovachik, Morin.

Dnes se proti sobě střetnou dva finští gólmani. Na straně Nashvillu do hry zasáhne Pekka Rinne, tradiční oporou Dallasu Stars je zase Kari Lehtonen.
    Dnešní utkání bude speciální i pro jiného muže ze Země tisíce jezer. Svůj debut v NHL dnes prožije v dresu Nashvillu jednadvacetiletý finský útočník Miikka Salomäki. Stříbrný medailista z posledního světového šampionátu si zahraje ve třetí formaci Preds, která je dnes ryze skandinávská. Jeho parťáky v útoku totiž dnes budou krajan Olli Jokinen a švédský forvard Calle Järnkrok.

00:01

00:10
    Rinne raději zachytil v lapačce nahození Dallasu ze středního pásma.

00:30
    Hosté chvíli kombinovali v útočném pásmu, ke střele se nedostali.

01:09
    Hosté to zkusili dalekonosnou střelou ze středního pásma, Rinne zasáhl.

01:20
    Roman Josi ukázal kus nefalšované hokejové drzosti, nenápadně se po pravé straně protáhl až před Lehtonena, kterého vyzkoušel nebezpečnou střelou bekhendem.

01:44
    Přečíslení Nashvillu zhatil včasným vložením hokejky jeden z vracejících se hráčů Dallasu.

02:22
    Moen se snažil na druhé straně nahrávat před bránu, jeho pas však před Rinneho neprošel.

03:13
    Wilsonův pas pod sebe na Arcobella prošel, pokus útočníka Nashvillu byl sražen mimo Lehtonenovu bránu.

03:24
    Wilson pálil z pravého kruhu v blízkosti brány mimo bránu.

04:31
    Weber pálil přes obránce, Lehtonen ukryl bez problémů kotouč v lapačce.

04:35
    Forsbergův pokus ihned po buly byl sražen mimo bránu.

04:56
    Forsbergův výpad po levé straně zastavil včasným vložením hokejky Daley. Domácí jsou na úvod mnohem nebezpečnější.

05:26
    Na druhé straně se to snažil změnit druhý útok Stars, Hemský nahrál Klingbergovi, který přestřelil bránu.

05:56
    Jones pálil od modré čáry, Lehtonen měl odkrytý výhled a vyrazil kotouč před sebe.

06:39
    Eakin pálil po dobrém pasu zpoza brány do tyčky Rinneho brány.

08:00
    V posledních vteřinách se hraje poměrně opatrně.

09:21
    První přesilovou hru v zápase si zahrají hosté. Dvě minuty za držení dostal Seth Jones.

09:41
    Seguinův pokus zpoza pravého kruhu zblokoval Josi.

09:57
    Predátoři vyhodili kotouč až k Lehtonenovi.

10:32
    Hvězdy navíc zastavil ofsajd a v první minutě se hostujícímu týmu vůbec přesilová hra nedařila.

10:37
    Následně domácí vyhráli buly a Weber nekompromisně po mantinelu vyhodil kotouč na druhou stranu kluziště.

11:05
    Hemský vypálil šikovně z levého kruhu, Rinne vyrazil projektil před sebe, kde dorážel Cole. Finský gólman však dokázal menší zaváhání napravit a zneškodnit dorážku.

11:15
    Domácí se osvobodili.

11:21
    Seth Jones se vrátil na led a Predátoři pokračují v plném počtu.

11:45
    Hosté jsou v tlaku po přesilové hře, ani jedna ze dvou Klingbergových střel brankou neskončila.

12:55
    Asi největší šance Nashvillu v dosavadním průběhu, Forsberg vyšachoval dvojici vracejících se dallaských obránců šikovnou přihrávkou na Ribeira, který se ocitl sám před Lehtonenem, toho se snažil překonat střelou mezi betony, tento prostor si však brankář Dallasu pohlídal a drží čisté konto.

14:03
    Ellis se zničehonic dostal k dobrému zakončení z mezikruží, svůj projektil poslal mimo tři tyče.

14:27
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

14:54
    Daley střílel z mezikruží, Rinne si poradil.

15:27
    Nashville právě vstřelil branku!
    Domácí otevírají skóre utkání z nenápadného útoku. SHEA WEBER napřáhl na modré čáře a jeho pověstná dělovka proletěla Lehtonenovi mezi vyrážečkou a betonem. Asistence: Mike Ribeiro, Roman Josi.
    Shea WEBER - 1:0

15:50
    Vzápětí mohlo být vyrovnáno, před Rinnem se ocitl Eakin, ale zamířil do připraveného Rinneho.

16:14
    Wilson pálil od modré čáry, Lehtonen jeho pokus vyrazil.

16:58
    Ofsajd Dallasu.

17:50
    Josi se nepohodl se spoluhráčem a nedorozumění vyústilo v zakázané uvolnění. Buly před Rinnem.

18:40
    U kotouče jsou po vstřelené brance mnohem častěji domácí, Hvězdy se převážně jen brání a málokdy se podívají do útočné třetiny.

19:00
    Probíhá poslední minuta úvodní části.

19:55
    Spezzova tvrdá střela byla sražena vysoko na ochrannou síť. Ještě jednou rozhodčí vhodí buly v této třetině.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní třetina je za námi a spokojenější odchází do kabin domácí. Predátoři byli v úvodní části mírně aktivnějším mužstvem, za což si vysloužili odměnu v podobě otevírací a zatím jediné branky utkání. V 16. minutě se prosadil tvrdou střelou Weber. I když jsme dohromady viděli pouze 14 střel, finští brankáři ve svatyních svých týmů se mají co ohánět, protože se často jedná o dobré šance.
    Druhá třetina začne zhruba v 2:58.

20:01

20:18
    Stalberg přeměřil svým pokusem od pravého mantinelu brankoviště Dallasu.

21:04
    Ribeiro vjel do pravého kruhu a vypálil příklepem, Lehtonen vyrazil kotouč betonem.

21:24
    Zakázané uvolnění Dallasu.

21:56
    Domácí jsou na úvod druhé třetiny aktivnější, hosté zatím dobře čistí prostor kolem Lehtonena a blokují střely.

22:59
    Domácí si navíc zahrají přesilovou hru. Za katr zamířil Aleš Hemský, rozhodčí mu udělil dvouminutový trest za držení.

23:02
    Hosté vyhráli buly a jeden z obránců vyhodil kotouč až za Rinneho branku.

23:48
    Weber pálil z hranice pravého kruhu tvrdě, Lehtonen zasáhl sebejistě.

23:53
    Domácí nevyhrávají při své přesilové hře buly, a tak opět ztratili pásmo.

24:17
    Horcoff znovu zhatil rodící se akci Nashvillu a Predátoři zatím tápou.

24:59
    Na tuhle početní převahu budou chtít Predátoři co nejdříve zapomenout, nyní hrají Hvězdy v plném počtu.

25:02
    Ellisův projektil od modré čáry byl sražen mimo branku.

25:30
    Zakázané uvolnění Nashvillu.

25:45
    Přečíslení tři na dva zakončoval z levého kruhu Josi, jeho dělovku vyrazil s vypětím všech sil Lehtonen betonem.

26:15
    Bourque obdržel na pravém kruhu přihrávku zpoza brány a ostře vypálil. Puk zamířil nad hostující svatyni.

27:25
    Další přečíslení Nashvillu zakončoval po Ribeirově přihrávce Wilson, Lehtonen si opět poradil. Následuje reklamní přestávka, která přijde vhod hostujícímu celku, který ve druhé třetině výrazně tahá za kratší konec.

28:40
    Po reklamní přestávce se hra přelévá ze strany na stranu bez střel na jedné či druhé straně.

29:20
    Fiddler zachytil dlouhý oblouček svého spoluhráče, křižoval ho však Josi a útočník Dallasu pálil nevýrazně bekhendem, nepříliš těžká práce pro Rinneho.

29:39
    Ritchie pálil od levého mantinelu, Rinne zakročil, i když měl značně ztížený výhled.

29:50
    Jordie Benn se obtočil kolem brány a přihrával před bránu, tam však našel bezděky pouze lapačku Rinneho.

30:33
    Stalberg si sám dojel své nahození do útočného pásma a z ostrého úhlu pozdravil Kariho Lehtonena, který si připsal rutinní zákrok, po němž následuje reklamní pauza.

30:42
    Hvězdy si zahrají druhou přesilovou hru v zápase. Craig Smith si v útočném pásmu počínal naprosto iracionálně, když krosčekem složil k ledu Klingberga, aniž by k tomu měl jakýkoliv důvod. Hra už byla dávno úplně někde jinde. Nečekaná šance pro Dallas.

31:10
    Hostům se zatím nedaří vytvořit si tlak v útočném pásmu.

31:45
    Pěkná a svižná kombinace Dallasu nakonec nebezpečí pro Nashville neznamenala, Seguinovu závěrečnou přihrávku vystihl Rinne.

32:13
    Kotouč se nachází u Lehtonena a to znamená, že domácí se bez problémů brání a průběžně vyhazují kotouče.

32:51
    Dallas právě vstřelil branku!
    No vida. V době, kdy už domácí hráli v plném počtu, přichází vyrovnání. A nutno podotknout, že u této branky nemá Pekka Rinne vůbec čisté svědomí. JASON SPEZZA pálil z prakticky nulového úhlu, kotouč propadl finskému gólmanovi mezi lapačkou a tělem. Zničehonic je tedy vyrovnáno. Asistence: Shawn Horcoff, Jason Demers.
    Jason SPEZZA - 1:1

33:43
    Po obrovském zaváhání obránce Nashvillu, kterému podjely brusle, se hosté dostali do přečíslení, které zakončoval Eakin, Rinne s problémy zasáhl.

34:40
    Kotouč na střídačce Dallasu.

35:43
    Daleyho pokus od modré čáry byl před Rinnem zblokován.

36:05
    Josiho pohotová střela od modré čáry po vhazování nemířila na bránu.

36:13
    Seguin tečoval těsně před Rinnem střílenou přihrávku Ritcheiho od levého mantinelu. Brankář Nashvillu s problémy zasáhl!

36:47
    Domácí se vrací do vedení, i když v posledních minutách neměli vice ze hry. Roman Josi uvolnil vynikajícím pasem do samostatného úniku MIIKKU SALOMÄKIHO, který nadvakrát překonal Lehtonena a vstřelil svou první branku hned ve svém prvním zápase NHL v kariéře. Asistence. Roman Josi, Calle Järnkrok.
    Miikka SALOMÄKI - 2:1

37:09
    Domácí mohou navýšit své vedení. Zahrají si přesilovou hru, dvě minuty za hrubost dostal Antoine Roussel.

37:59
    Obrovská šance Dallasu na vyrovnání ve vlastním oslabení, Fiddler nahrál při brejku pod sebe na Jamieho Benna, který měl před sebou odkrytou klec, ale trefil pouze Webera, který výtečně zastoupil Rinneho v brankovišti.

38:45
    Domácím přesilová hra vůbec nevychází, nebezpečnější jsou paradoxně hosté.

39:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

39:09
    Hosté hrají v plném počtu.

39:18
    Zakázané uvolnění Dallasu, hra se vrátí před Lehtonena.

39:48
    Daley pálil přes obránce nad bránu.

39:58
    Tahle zajímavá třetina si žádala podobné vyústění. Pouhé dvě sekundy před přestávkou hosté vyrovnávají stav zápasu. Nádhernou kombinaci Dallasu zakončoval k bližší tyči TREVOR DALEY. Asistence: Jamie Benn, Cody Eakin.
    Trevor DALEY - 2:2

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Vzrušující druhá třetina je tedy minulostí. V úvodních zhruba deseti minutách jsme pozorovali klid před bouří. Ve 33. minutě vyrovnal z nenápadné akce Jason Spezza a utkání dostalo potřebný impuls. O čtyři minuty později vrátil Nashvillu vedení svým prvním gólem v kariéře při svém debutu v NHL Miikka Salomäki. Dvě sekundy před sirénou vyrovnal Trevor Daley, a tak nás čeká zajímavá třetí třetina. Ta začne zhruba ve 3:58.

40:01

40:35
    Po ofsajdu Nashvillu vznikla menší potyčka. Ta však skončila podobně rychle, jako začala.

41:03
    Seguin zkusil od pravého mantinelu štěstí z nulového úhlu, Rinne se tentokrát zaskočit nenechal a levou tyčku si pokryl.

41:28
    Zakázané uvolnění Dallasu. Úvod třetí třetiny je poměrně rozkouskovaný.

41:33
    Wilson pálil z otočky od modré čáry, Lehtonen měl zakrytý výhled, ale stačil vytáhnou svůj beton.

42:27
    Weber zakončil svůj útočný výlet střelou, která byla sražena na ochrannou síť.

42:32
    Ekholm nenastavil svá mířidla přesně, od modré čáry přestřelil bránu.

43:20
    Daley se po pravé straně prohnal k zakončení v blízkosti Rinneho, trefil beton připraveného finského gólmana.

44:43
    Weber zakončoval kombinaci Nashvillu v útočném pásmu. Jeho dělovku vykryl Lehtonen.

44:57
    Hosté se dostali do přečíslení tři na dva. Rousselovu střelu vyrazil na ochrannou síť Ekholm.

44:57
    Hosté si zahrají přesilovou hru. Dvě minuty za krosček dostal Ekholm.

45:19
    Nebezpečnější však byli domácí, kteří dokonce vybojovali pásmo.

45:27
    Po vyhraném buly pálil Weber, k Lehtonenovi se kotouč nedostal.

45:49
    Klingbergův pokus vyrazil pozorný Rinne do rohu kluziště.

46:10
    Klingberg se na modré čáře nepohodl s Demersem a hosté se sami připravili o pásmo.

46:28
    Klingberg nyní začíná novou akci až za vlastní bránou. Přesilové hry zatím nejsou ozdobou tohoto utkání. Ani jedna nebyla nebezpečná.

46:57
    Domácí hrají v plném počtu za aplausu zaplněné Bridgestone areny.

47:28
    Hosté v tlaku, Oleksiak si najel do levého kruhu a zamířil Rinnemu mezi betony. Tento prostor si však gólman Nashvillu pohlídal.

48:07
    Daley pálil z pravého kruhu, Rinne neměl kotouč pod kontrolou, ale nakonec celou situaci s pomocí obránců vyřešil.

48:27
    Zakázané uvolnění Predátorů. Hosté nyní mají jasně více ze hry a domácí jsou v pozici, kterou za celý zápas nepoznali.

48:34
    Jordie Benn pálil od modré, Rinne připraven.

48:48
    Hemský pálil z otočky, Rinne nastavil svůj beton a eliminoval šanci českého útočníka.

49:21
    Rozhodčí nachytal Jamieho Benna v ofsajdu a přerušil hru.

49:52
    Arcobellovu nepříliš nebezpečnou střelu schoval Lehtonen v lapačce.

50:19
    Přečíslení čtyři na dva v podání domácího kvarteta nevyšlo. Lehtonen nemusel zasahovat.

51:10
    V útočném pásmu operují domácí, nedokážou si však vytvořit tlak.

51:31
    Josi na modré čáře zlomil hokejku.

51:45
    Ofsajd Nashvillu.

52:20
    Klingberg se od modré čáry uvolnil až do mezikruží, kde ohrozil Rinneho bekhendem, gólman Nashvillu zasáhl betonem.

52:58
    Jokinen se z levé strany hnal sám na Lehtonena, zakončoval však mimo hostující bránu.

53:26
    Kotouč v hledišti. V posledních chvílích však sledujeme vzrušující hokej, obě mužstva chtějí vyhrát, a tak útočí.

54:09
    Demersova střela od modré čáry Rinneho neohrozila.

54:25
    Na druhé straně to neúspěšně zkoušel z ostrého úhlu Salomäki.

55:19
    Spezza uvolnil přihrávkou přes šířku středního pásma Seguina, který z hranice pravého kruhu vyslal jedovatou ránu přes obránce, Rinne zasáhl a připsal si důležitý zákrok.

55:30
    Fanoušci v Bridgestone areně nyní dávají hlasitě najevo podporu domácímu mužstvu.

56:13
    Chvíli to vypadalo, že domácí se budou radovat z rozdílové branky. Jenomže rozhodčí po konzultaci s videem branku neuznal Po Weberově střele od modré čáry se Lehtonen těžce zvedal z ledu, přičemž mu v pohybu bránil Craig Smith. Forsberg toho využil a z úhlu trefil odkrytou klec. Sudí však branku zřejmě správně neuznal, protože Lehtonen neměl, jak zasáhnout. Domácím fanouškům se to nelíbí a už počastovali rozhodčího nelichotivými pokřiky. To je tak všechno, co mohou dělat. Pokračujeme za stavu 2:2

57:18
    Josi dorážel v blízkosti Lehtonenovi brány, finský gólman odolal.

57:40
    Seguin pálil z pravého kruhu, Rinne vytáhl svůj pravý beton a vyrazil kotouč.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:10
    Horcoffův projektil z pravé strany opět eliminoval Rinne betonem.

58:29

58:29
    Trenér Dallasu Lindy Ruff neponechal nic náhodě a bere si oddechový čas. Zřejmě se jedná o taktický krok, jak nechat odpočinou pětici, která se dopustila zakázaného uvolnění a nemůže střídat.

58:43
    Smith poslal kotouč zpoza brány do ohně, k brankovišti Lehtonena, vznikla skrumáž, z níž vzešli vítězně hosté.

58:55

59:40
    V poslední minutě už jsou obě mužstva obezřetná a nechtějí vyrobit chybu.

60:00

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Ve třetí třetině si obě mužstva vytvořila slibné šance, ani jedna z nich však nebyla využita, a tak nás čeká spravedlivé prodloužení. Ve třetí části rozhodčí neuznal gól Filipu Forsbergovi z toho důvodu, že Craig Smith bránil Lehtonenovi v zákroku.

60:01

60:17
    Tak to je bleskurychlý konec prodloužení. SHEA WEBER vypálil z pravého kruhu zápěstím a jeho projektil se od Lehtonenova ramena odrazil za brankovou čáru. Nejproduktivnější obránce Predátorů tedy gólové orámoval dnešní zápas, když v 16. minutě otevíral skóre utkání. Asistence: Mike Fisher, Colin Wilson.
    Shea WEBER - 3:2

Extra bod z dnešního klání získávají Predátoři, kteří tak potvrzují pověst nejlepšího týmu z celé NHL na domácím kluzišti. Bodově se svěřenci trenéra Petera Lavioletta dotahují na vedoucí tým soutěže Anaheim. Na výhře Nashvillu má dnes lví podíl obránce Shea Weber, který ke tradičně spolehlivému výkonu v obraně, přidal i dvě branky, přičemž ta druhá v sedmnácté sekundě prodloužení byla vítězná. Zbylou branku Nashvillu obstaral dnešní debutant v NHL Miikka Salomäki, který tak prožil snový vstup do zámořské kariéry.

Aleš Hemský (DAL) – 0 bodů, 2 střely, +0, TOI: 12:51

Tři hvězdy utkání

1.Shea Weber (NSH) – 2b (2+0), +1, TOI: 26:39
    2.Miikka Salomäki (NSH) – 1b (1+0), +1, TOI: 10:49
    3. Roman Josi (NSH) – 2b (0+2), +1, TOI: 25:01

To je ode mě pro dnešek všechno. Pakliže se chystáte ulehnout k spánku, přeji dobrou noc, pokud právě vstáváte, přeji příjemný den. (04:55:48)

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 16. Weber (Ribeiro, Josi), 37. Salomäki (Josi, Järnkrok), 61. Weber (Fisher, Wilson) – 33. Spezza (Horcoff, Demers), 40. Daley (Benn, Eakin)

Dallas Stars: Lehtonen (Lindbäck) – Goligoski, Klingberg, Oleksiak, Daley, Demers, Jo. Benn – Ja. Benn, Seguin, Ritchie – Cole, Spezza, Hemský – Roussel, Eakin, Garbutt – Horcoff, Fiddler, Moen

Rozhodčí: Deworski, O´Rourke – Kovachik, Morin

Diváci: 17 113 (vyprodáno)