Colorado – Dallas 4:3 (kon.) | Montreal – Pittsburgh 1:2 (po pr.) | Washington – Detroit 3:1 (kon.)
Columbus – NY Islanders 2:5 (kon.) | Arizona – Ottawa 1:5 (kon.) | St. Louis – Carolina 5:4 (1:0 po s.n.)
Vancouver – Calgary 0:1 (kon.) | Los Angeles – Winnipeg 4:5 (0:1 po s.n.) | San Jose – NY Rangers 1:3 (kon.)
Montreal Canadiens
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Pittsburgh Penguins
Neděle 11.01.2015, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek dne a u dalších onlajnů brzy nashledanou. (04:01:12)

Československá stopa v utkání:
    Jiří Sekáč (MTL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:14
    Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 5 střel, čas na ledě 20:00

1. Sidney Crosby (PIT) 1+0
    2. Carey Price (MTL) 37 zák., 2 góly, 94,6%
    3. Marc-Andre Fleury (PIT) 28 zák., 1 gól, 96,4%

V tomto zápase dominovali především brankáři, o čemž svačí i fakt, že oba brankáři jsou hezky utkání.

Montreal nakonec prohrává důležitý zápas s Pittsburghem! O vítězství rozhodl v prodloužení SIDNEY CROSBY, který využil přesilovou hru.

Sidney CROSBY - 1:2

63:41
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto. SIDNEY CROSBY tentokrát vyzrál na domácího brankáře a zajišťuje svému týmu cenné body. Asistence: Jevgenij Malkin a Kris Letang.

63:13
    Pens si zahrají přesilovou hru. Je potrestána hráčská lavice domácího celku.

62:45
    Závar před brankou Price, ale ten stále odolává. Domácí celek tahá v prodloužení za kratší konec, což Pens značně využívají.

62:30
    Pittsburgh drží útočné pásmo.

61:53
    Canadiens napadá rozehrávku Pens.

60:58
    Další úspěšný zákrok Price, ten ze začátku prodloužení drží svůj tým stále ve hře.

60:09
    Po chybě rozehrávce domácích se k puku dostal Sidney Crosby, ale jeho bekhendová klička na skvělého Price nestačila.

60:01

V základní hrací době se o vítězi tohoto utkání nerozhodlo. Na řadu přichází tedy prodloužení a v případě, že ani to by neurčilo vítěze, tak přijdou na řadu nájezdy.

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Jan Thöma

Branky a nahrávky: 19. Pacioretty – 39. Malkin (Despres, Spaling), 64. Crosby (Malkin, Letang)

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) Markov, Subban, Beaulieu, Gonchar, Jemelin, Gilbert – Pacioretty, Galchenyuk, Gallagher – Desharnais, Plekanec, Weise – Sekac, Eller, Prust – Bournival, Malhotra, Thomas.
    Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Ehrhoff, Letang, Martin, Bortuzzo, Scuderi, Despres – Kunitz, Crosby, Perron – Spaling, Malkin, Bennett – Rust, Sutter, Downie – Sill, Goc, Adams.