New Jersey – NY Islanders 2:3 (po pr.) | Toronto – Columbus 5:2 (kon.) | Tampa – Buffalo 2:1 (kon.)
Calgary – Florida 5:6 (kon.) | Edmonton – Chicago 5:2 (kon.) | Philadelphia – Boston 1:3 (kon.)
Minnesota – Nashville 1:3 (kon.) | Colorado – Dallas 4:3 (kon.)
Colorado Avalanche
4:3 (0:2, 3:0, 1:1)
Dallas Stars
Sobota 10.01.2015, 21:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

To je ode mě pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu. (23:51:14)

Dnešnímu utkání přihlíželo vyprodané Pepsi Center, tedy 18 007 diváků.

Aleš Hemský (DAL) – 1 b (1+0), +0, 3 střely, TOI: 14:59

V přesilové hře už se nic závratného nestalo a Colorado tak vyhrává dnešní vyrovnané a důležité utkání. Svěřenci trenéra Patricka Roye slaví úspěch hlavně díky výborné druhé třetině, ve které otočili stav zápasu z 0:2 na 3:2. Na začátku třetí části poté na rozdíl dvou branek zvyšoval Duchene. O dvě minuty později snížil na rozdíl jediné branky svým šestým gólem v sezoně Aleš Hemský. Hosté si sice dokázali vytvořit tlak, ale utkání neposlali do prodloužení. Nejblíže byl vyrovnání Jason Spezza, který třicet sekund před koncem trefil tyčku.
    Laviny tedy přeskakují svého dnešního soupeře v tabulce Západní konference.

60:00

59:42
    Přesilová hra pro Dallas, Hvězdy můžou hrát přesilovku šest na čtyři, dvě minuty za hákování dostal Alex Tanguay. To je drama.

59:30
    Spezza dorážel v blízkosti Varlamova do tyčky!

59:20
    Velmi dlouho se bojovalo v rohu kluziště, po zhruba dvaceti vteřinách rozhodčí přerušil hru. Tyto souboje vyhovují domácím, kterým teď aplauduje zaplněné Pepsi Center.

58:40
    Vzápětí finský gólman opustil brankoviště a hosté to zkouší v šesti.

58:32
    MacKinnonovu střelu po vyhraném vhazování Lehtonen vyrazil mimo bránu.

58:30
    Zakázané uvolnění Dallasu. Hra se přesune do míst, kde ji hosté rozhodně nechtějí za své současné situace mít.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a možná i zápasu.

57:53
    Landeskog se dostal od vlastní modré až do zakončení, z levého kruhu trefil jen ležícího obránce, od něhož se puk odrazil na ochrannou síť.

57:10
    Dalyeho zaváhání na modré odčinil Hemský, který se ke kotouči dostal dřív než Tanguay.

56:58
    Zakázané uvolnění Colorada, hra se přesune před Varlamova.

56:51
    O´Reilly v ofsajdu, To však Coloradu příliš vadit nebude. Svěřenci trenéra Patricka Roye už musí dávat pozor hlavně směrem dozadu. Následuje závěrečná reklamní přestávka.

56:25
    Horcoff nahrával před bránu, Eakin však nedokázal jeho přihrávku přetavit ve střelu.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 28. Johnson (Duchene, Landeskog), 29. Talbot (Mitchell, Guenin), 40. MacKinnon (Talbot), 41. Duchene (Rendulič) – 1. Ritchie (Seguin, Benn), 10. Sceviour (Fiddler), 43. Hemský (Spezza, Horcoff)

Colorado Avalanche: Varlamov (Berra) – Hejda, Johnson, Guenin, Barrie, Holden, Stuart – Landeskog, Duchene, Rendulič – Tanguay, O´Reilly, Iginla – Talbot, Mitchell, MacKinnon – McLeod, Cliche, Briere
    Dallas Stars: Lehtonen (Lindbäck) – Goligoski, Klingberg, Daley, Jo. Benn, Demers , Schlemko– Ja. Benn, Seguin, Ritchie – Cole, Spezza, Hemský – Roussel, Eakin, Garbutt – Horcoff, Fidler, Sceviour

Rozhodčí: Dwyer, St. Pirerre – Cvik, Sharrers

Diváci: 18 007 (vyprodáno)