Boston – NY Rangers 3:0 (kon.) | Buffalo – Minnesota 0:7 (kon.) | Philadelphia – Vancouver 0:4 (kon.)
Ottawa – Montreal 4:1 (kon.) | Tampa – Edmonton 3:2 (kon.) | Florida – Colorado 2:4 (kon.)
St. Louis – Detroit 2:3 (po pr.) | Dallas – Winnipeg 1:2 (kon.) | Arizona – Calgary 1:4 (kon.)
San Jose – Toronto 3:1 (kon.)
St. Louis Blues
2:3 (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)
Detroit Red Wings
Pátek 16.01.2015, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

DETROIT RED WINGS

Detroit by také v letošní sezóně rád prodloužil svou už tak dost dlouhou sérii postupů do play-off, zatím mají červenobílí slibně nakročeno. Muži z města automobilů doposud hájí šestou příčku Východní konference. Tedy místo, s nímž většina mančaftů bývá spokojena. Přitom na třetí příčku chybí Wings pouhé tři body, takže rozdíl u vrcholku východní části National Hockey League tvoří pouze minimální odskoky. Už dnes může Detroit postoupit o kousek výše, z posledních čtyřech případů navíc hned třikrát vyhrál, minule jeho úspěšné tažení odnesli muži Buffalo Sabres.

ST. LOUIS BLUES

Bluesmani se dokáží správně motivovat pro zdařilou hru v dlouhodobé části. Už minulou sezónu prožili v rámci základní sezóny hru ve velkém stylu, naopak vyřazovací boje nevyšly podle jejich představ. Při aktuálně hraném ročníku pobývá mužstvo ze St. Louis na čtvrté pozici, jenom s jednobodovou ztrátou na třetí místo. Ke všemu mají Blues šanci využít výhody domácího prostředí, ale i výborné střelecké a herní formy. Všech posledních pět utkání Bluesmani vyhráli, nemluvě o faktu, že ve třech z nich nasázeli vždy alespoň šest branek. Dnes proti sobě ale nemají lehkého protivníka.

Předchozí vzájemné utkání

Týmy se spolu potkaly naposledy ještě pod záštitou ročníku minulého, na konci základní části 2013/2014 Detroit Red Wings porazili soupeře ze St. Louis 3:0.

Československá stopa v utkání

Dmitrij Jaškin (STL) (4 + 3)
    Jakub Kindl (DET) (2 + 7)
    Tomáš Tatar(DET) (17 + 11)
    Tomáš Jurčo (DET) (2 + 10)
    Petr Mrázek (DET) (10 odchytaných zápasů)

Vítejte u dnešního utkání National Hockey League, poprvé v sezóně 2014/2015 se na ledové ploše potkají mančafty z opačných konferencí, konkrétně St. Louis Blues vyzvou Detroit Red Wings.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:16
    Na úvodním vhazování lepší St. Louis Blues, kteří se hned pokoušeli vyrazit kupředu. Ale Oshiemu sklouzl puk z hokejky.

00:30
    Deroit Red Wings v postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:57
    Gunnarsson jen lehce nahodil kus černé gumy do útočné třetiny, ale nikdo za modrou čárou v modrém dresu nečekal, Wigns otáčejí hru.

01:13
    Teď už ale Schwartz poprvé vystrašil českého snaživce v brance Detroitu Petra Mrázek. Avšak trefil jaho nachystaný plastrón.

01:40
    Rána od modré čáry kolem Mrázkovy klece jenom prosvištěla, gólman běločervených ani zasahovat nemusel. Hosté rozehrávají.

02:20
    Smith vymýšlel dlouhou rozehrávku, původně dobře vypadající. Jenže netrefil hokejku spoluhráče, takže touš skončil na zakázaném uvolnění.

02:45
    Lapierrova kvalitní nabídka jednomu ze spoluhráčů před brankoviště, z mezikruží ale domácí hokejista nestačil nasměrovat puk do sítě.

02:46
    Na trestnou lavici odeslán domácí Ott a hostující Smith. Oba se spolu pustili do menší strkanice a právě proto byli oceněni trestem. Bude se hrát ve čtyřech.

03:16
    Shattenkirkův pokus o rozehrávku za modrou čarou nakonec marný, sklouzla mu pryž z hokejky a z celé situace nic nebylo.

04:02
    Quincey vyřešil všechny problémy pro Detroit za jeho brankou, pak už poprvé na útočný výlet vyrazili hosté.

04:20
    V přečíslení budou hrát Detroit Red Wings, jelikož Jay Bouwmeester inkasoval od rozhodčího trest za podražení.

04:40
    Hraje se tedy v přečíslení čtyři na tři, Brian Elliott měl první větší práci. Pak už ale domácí obrana vyhazuje touš ze svého pásma.

05:25
    Wings už zpátky v obranném pásmu Bluesmanů, ale hra zase rychla pozastavena. Jedná se o další trest, nyní půjde sedě hostující muž. Dvě minuty za krosček přisouzeny Stephenu Weissovi.

05:38
    Pokračuje se ve stejném počtu hráčů na ledě, za několik okamžiků však započtně přečíslení St. Louis, tedy jejich první přesilovka.

06:27
    Blues už v pěti, ale s pukem se jim nedaří často navštěvovat pásmo soupeře. Naopak, Red Wings si vedou při bránění oslabení znamenitě.

07:00
    Teď už Shattenkirkovo nahození od modré čáry, ale Petr Mrázek moc dobře viděl pokus domácího obránce.

07:26
    Také Detroit v plném počtu a první přesilovky dnešního zápasu zůstaly nevyužity. Šance pro Blues už při hře pět na pět.

07:51
    Signalizované zakázané uvolnění nakonec také odpískáno, hra bude přesunuta před Petra Mrázka.

07:55
    První komerční přestávka, hned po ní samozřejmě pokračujeme.

08:08
    Lapierrův pokus ještě zkusil před brankou dorážet Reaves, jenže Petr Mrázek opět na svém místě. Navíc se nejednalo o nikterak nebezpečnou ránu.

08:46
    Souboj o kotouč v obranné třetině St. Louis Blues, u mantinelu nakonec trošku důraznější domácí družina, ještě po zásluze získává touš.

09:18
    Berglund zůstal sám bez spoluhráčů na chvíli v útočném pásmu, takže musel puk podržet na hokejce. Sám se k zakončení nedostal, o šanci brzy přišel.

10:03
    Pavel Dacjuk našel volného Henrika Zetterberga, ale šikovný Švéd se nedokázal prokličovat až k Elliottovi, i když už neměl daleko k zakončení.

10:41
    Vyhození Red Wings na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Petrem Mrázkem.

11:04
    Pietrangelo neváhal pálit z otočky bez přípravy na hranici útočního pásma, ovšem kotoučem branku netrefil.

11:28
    Petr Mrázek má co dělat, aby udržel kotouč před brankovou čarou. Tohle střídání vyšlo St. Louis náramně a Blues si vytvořili tlak. Zatím ale mají problém v zakončení.

11:56
    Teď už hra v útočné třetině domácích přerušena, pokračovat bude po reklamní pauze.

12:16
    Weiss v rychlosti netrefil puk, který na jeho hokejku letěl z pravé strany. Nedokázal kotouč později dojet ani u zadního mantinelu.

12:31
    Gólman Detorit Red Wings vycítil nebezpečí, proto raději podržel puk v lapačce a zařídil vhazování ve své blízkosti.

13:15
    Quincey a jeho nepřesná přihrávka na Zetterberga za modrou útočnou čarou, šance Detoritu tedy přerušena. Blues se ale také přes střední třetinu nedostali.

13:55
    Dvě minuty dostane od hlavního rozhodčího dnešního utkání hostující hokejista Tomáš Tatar, Slovák ve službách Detroitu držel soupeře, což je proti pravidlům.

14:24
    Blues nějakou chvíli drželi puk v pásmu, Oshie ale ani přes dobrý výhled nevystřelil. Pak už Wings posunuli touš do střední části pole.

14:52
    Shattenkirkova pumelice z dálky sražena do ochranné sítě.

15:07
    Tarasenko střílel na jeho poměry z poměrně nezvyklé vzdálenosti, ale ani kousek od modré čáry nenašel zatím pro dnešek ideální střeleckou pozici.

15:25
    Početní výhoda St. Louis Blues již ve své druhé polovině, zatím se domácí družina prakticky k ničemu nedostala. Zbývá jí už jen několik mžiků.

16:00
    Detroit v plném počtu hráčů na ledě, hned zkoušeli hosté zaútočit. Pak ale raději dostřídali a poslali na led čerstvé síly.

16:58
    Pavel Dacjuk po svém tradičním kličkování skončil s pukem v ofsajdu. Znovu se bude vhazovat až po krátké přestávce.

17:09
    V postavení mimo hru ale i mužstvo ve tmavé barvě dresů, Vladimir Tarasenko až příliš spěchal do pásma soka.

17:43
    Jeden z obránců Detroitu moc nevěděl, co dělat s kotoučem na modré útočné čáře. Tak alespoň nahodil kotouč o zadní mantinel a poslal za sebe na led náhradu.

18:24
    S pukem si zahrál také Petr Mrázek, český gólman na chvíli opustil zařízení a rozehrál kus černé pryže na hole svých spoluhráčů v bílém.

19:03
    Už začala poslední minuta zahajovací třetiny, Ericsson poslal přes dvě čáry puk do pásma Blues. Ale nikdo tam z hostujících barev nečekal.

19:25
    Schwartz hledal Gunnarsonna v útočném pásmu, ale střela z toho už pro Blues nebyla. Už nejspíše v této části branku neuvidíme.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Prvních dvacet minut utkání mezi St. Louis a Detroitem branku nenabídlo, i když především z domácích hokejek bylo vidět několik dobrých šancí. Ty zastavil Petr Mrázek. Na góly musíme počkat minimálně do další třetiny.

Střely na branku v první třetině

St. Louis Blues: 9

Detroit Red Wings: 2

20:01

20:15
    Tentokráte na vhazování o něco jistější Detroit, hosté na nic nečekali a hned zkusili překvapit brankáře Briana Elliotta.

20:42
    Petr Mrázek měl možnost rozehrávat puk za brankou, poslal puk na nejbližšího obránce. Pak si ale nadvládu kotouče vychutnali domácí.

21:03
    Lehtera málem zaskočil nejen Petra Mrázka, ale celou sestavu Wings. Vydal se před jejich gólmana a jen těsně nezakončil přesně do klece.

22:05
    Samotný útoční hostujícího celku v útočném pásmu, a tak mu nezbývalo, než i z nevýhodné pozice zakončit. Vhazování poblíž Elliottovy klece.

22:30
    Zetterbergova dobrá práce u zadního mantinelu, kde dokázal odstavit od puku hned dva hráče v soupeřově dresu. Nikdo mu ale nepomohl, o puk nakonec přišel.

22:57
    Kotouč na střídačce Detroitu, vhazovat by se mělo ve střední třetině.

23:20
    Petr Mrázek má po ráně jednoho z obránců Blues další zákrok do statistik, tentokráte docela snadný.

23:46
    Další puk už Detroit Red Wings přesne nerozehráli, kotouč zaletěl na zakázané uvolnění a buly proběhne před českým gólmanem.

24:05
    Kevin Shattenkirk a jeho obávaná pumelice od modré čáry. Někdo ji ale ještě před gólmanem Wings tečoval do ochrannné sítě.

24:19
    Přechod na druhou stranu hřiště St. Louis nevyšel, domácí znovu zastavuje technický přestupek v podobě ofsajdu.

24:30
    Cole a také tvrdá rána, jenže nebyla tolik přesná. Našla přesně prostor, kde byl v rozkleku připraven Petr Mrázek.

24:44
    Na druhé straně hrací plochy daleko snadnější úkoly pro Briana Elliotta, jenž pouze s klidem přidržel touš ve své rukavici.

25:06
    Rozhodčí vylučovat nebude, přestože jeden z domácích hokejistů zůstal po střetu se soupeřem ležet na ledě. Hra přerušena jen pro ofsajd.

25:22
    A znovu se nese halou hvizd arbitra. Kotouč zaplachitl ze vzduchu až do lapačky Petra Mrázka.

25:40
    Gunnarssonovo nahození od modré čáry sice nebylo nijak důrazné, ale nebezpečně skákalo kolem Mrázkovy pravé tyče. Nakonec puk končí mimo.

26:02
    První reklamní pauza ve druhé části, hned po ní pokračujeme.

26:20
    Nepřesnou rozehrávku Blues málem Detroit dokázal potrestat, ale také útočníkům Wings sjel puk z hokejky. Touš často ve středním pásmu.

26:47
    Tam je také hra pozastavena, po nepřesnosti odpískán ofsajd St. Louis Blues.

27:33
    Obránce Gunnarsson a jeden z jeho mnoha dnešních pokusů, teď ale domácí hokejista zařízení Detroitu vůbec netrefil.

28:00
    Čarový rozhodčí si dobře všiml hostujícího přestupku proti pravidlům na modré čáře, ofsajd.

28:45
    T. J. Oshie ani jeho spoluhráč z obrany Pietrangelo neuspěli, Petr Mrázek ale musel hodně ukázat své uměni proti střele Davida Backese. Krásně máchl lapačkou.

29:18
    Tomáš Tatar v souboji o puk u mantinelu, ale na důraznějšího protihráče nedokázal vyzrát. Blues pak vyhazují na icing.

30:11
    Střelu Zetterberga dobře Elliott vyrazil mimo svůj dosah, pak mohl na chvilku vydechnout, když domácí vyhodili. Pokračujeme po malé pauze.

30:26
    Blues ve druhé třetině daleko složitěji hledají cestu před branku soupeře, přechod přes modrou čáru se pro ně zdá být největším oříškem.

31:03
    Paul Stastny a jeho přesná přihrávka na pravou stranu brankoviště, ale další muž ve stejném dresu puk netrefil, je po šanci.

31:46
    Jackman kus černé gumy v útočném pásmu neudržel, po protiakci Detroitu hru přerušje pro jistotu u své klece Brian Elliott.

32:04
    Henrik Zetterberg nadvakrát zkoušel překonat strážce svatyně Bluesmanů, ale ani gólman v modrém dnes zatím nechybuje.

32:15
    Znovu Elliott a jeho lapačky v akci, nyní v daleko pohodovější situaci.

32:35
    Nahození Quinceyho od modré čáry nikdo z hráčů v bílém dresu netečoval, takže se puk dostal snadno na hokejky St. Louis.

33:22
    Nepřehledný moment za domácí klecí vyřešil Shattenkirk, který následně hned bez váhání rozehrával kotouč.

33:36
    Zakázané uvolnění St. Louis Blues, Brian Elliott bude čelit dalšímu vhazování ve své blízkosti.

33:36
    Oddechový čas pro domácí.

33:58
    Dacjukova střela zamířila přesně na branku, avšak strážce domácí svatyně připraven tasit vyrážečku. Následně Elliott puk i zachytil.

34:19
    Brian Elliott ještě jednou v akci, u jeho branky se bude opět vhazovat po komerční přestávce.

34:35
    Po vhazování se moc dlouho nehrálo, rozhodčí totiž posílá na trestnou lavici domácího hráče. Dvě minuty za držení dostává Jackman, i když to nese nelibě.

34:55
    Tomáš Tatar střílelv přesilovce Detroitu jako první, ale Briana Elliotta nepřekvapil. Blues následně okamžikě puk vyhazují.

35:19
    Opět podobná situace a Red Wings prozatím hledají způsob, jak se dostat do těsné blízkosti gólmana St. Louis Blues.

35:58
    T. J. Oshie zamířil ve vlastním oslabení na druhou stranu hrací plochy, Petr Mrázek musel během několika málo vteřin předvádět hned několik zákroků.

36:45
    Blues už jsou kompletní, v samotném závěru přesilové hry jetě zkusil Quincey nahodit kotouč. Ale to už jsou domácí v klidu.

37:15
    David Backes a Vladimir Tarasenko unikali v přečíslení dva na jednoho na Petra Mrázka, ten znovu příležitost domácích zastavuje. Hodně živo na ledě.

37:55
    Detorit se usazuje na delší dobu před Elliottem, ale teď neměl chvíli zákrok, takže sleduje hru před sebou.

38:04
    Detroit právě vstřelil branku!
    Přeci jen se ještě ve druhé třetině dočkáme úvodní branky zápasu, i když už se zdálo, že bude třeba vyčkat až do závěrečné části. Až hodně překvapivá trefa Red Wings, kterou nabídla situace před brankou St. Louis. Hostujícímu kádru se vyplatil důraz na brankovišti, konkrétně pak kotouč za Briana Elliotta dokázal došťouchat vší silou JOAKIM ANDERSSON, jenž brzy zvedal oslavně ruce nad hlavu. Asistence: Drew Miller, Luke Glendening.
    Joakim ANDERSSON - 0:1

38:18
    Hned následně se vylučuje. Z domácí strany míří pykat na dvě minuty T. J. Oshie, z té druhé Henrik Zetterberg.

39:05
    Tomu se říká závěr třetiny! Red Wings nedokázali jen vstřelit první branku utkání, hned poté se jim daří další kousek, ten je posílá do vedení o dva góly. Nahození od modré čáry bylo jen prvním krokem k úspěchu, na brankovišti stál dobře připravený k zakončení slovenský útočník TOMÁŠ TATAR. Jeho orientace nyní přinesla Detroitu ovoce, stačil totiž dopravit kotouč za Elliottova Záda. Zajímavý závěr periody. Asistence: Jonathan Ericsson, Riley Sheahan.
    Tomáš TATAR - 0:2

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Přeci jen jsme se ve druhé části dočkali branek, obě měli na svědomí Detroit Red Wings. Na Blues teď ve třetí části bude, aby s výsledkem něco provedli.

Střely na branku ve druhé třetině

St. Louis Blues: 8

Detroit Red Wings: 13

40:01

40:23
    Pavel Dacjuk v první šanci, pak už ale rozhodčí zvedá svou pravici. Dvě minuty za hákování dostává domácí muž Alexander Steen za hákování.

40:42
    První střelu v oslabení svého celku Elliott kryje, hned jej ale určitě čeká další práce.

41:17
    Detroitu teď chvíli trvalo, než se dostal zpátky do útoční třetiny. Následně ale Kronwall z dálky lehce tečoval pukem tyčku branky Blues.

41:56
    Už jen poslední vteřiny z trestu Alexandra Steena, domácí zatím vzdorují v oslabení.

42:03
    Jenže arbitr utkání opět posílá některého z hráčů za katr. Tentokráte z druhé strany barikády, dvě minuty za podražení inkasuje Henrik Zetterberg.

42:30
    Právě začala přesilová hra domácí, ti ji začínají s pukem na hojekách za vlastní klecí.

43:01
    Bouwmeester vsadil na svou klasickou a tvrdou střelu od modré čáry, ale jeho rána potřebovala větší mušku. Skončila totiž pouze na zadním mantinelu.

43:36
    Střílel Shattenkirk od modré a po něm dorážel Steen, avšak Petr Mrázek zůstává nadále bezchybný.

43:58
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Nakonec domácí využívají nabídnutou početní výhodu ke svému dobru. Ukázková práce hráče na brankovišti, kapitán St. Louis Blues DAVID BACKES snad ani nemohl najít lepší pozici, kam se postavit pro tečování kotouče do sítě. Nádherně muž v modrém oděvu nasměroval puk za Petra Mrázka a zápas bude najednou zase o něco napínavější. Diváci z hlediště reagují hlasitou odezvou. Asistence: Jay Bouwmeester, Kevin Shattenkirk.
    David BACKES - 1:2

45:28
    Henrik Zetterberg by rád získal dvojbrankové vedení zpátky pro Detroit, ale Bluesmani se stíhají vracet také do obranných řad.

46:23
    Dvojice mužů St. Louis se vydala dopředu, mezi nimi i střelec předchozího gólu David Backes. Ale teď přišel o puk u mantinelu.

46:52
    Oshieho střelu z hrotu pravého kruhu Petr Mrázek kryje, pokračujeme po komerční pauze.

47:22
    Andersson zkoušel dnes podruhé překonat brankáře Elliotta, ale ten byl včas připraven vypíchnout hráči Wings puk hokejkou.

47:38
    Petr Mrázek drží vedení Detroitu, po střele z dálky musel rychle do rozkleku, aby zabránil problémům.

48:13
    Tarasenko nabízel přihrávku skrz modrou čáru Schwartzovi, ale tomu kus černé pryže okamžitě sjel z hokejky, Blues se do zakončení nedostali.

48:45
    Ani Steen nenavštívil útočnou třetinu na delší časový úsek, Bowmeester poté počkal, než zbytek lajny dostřídá.

49:23
    Helmova střela zápěstím snad ani nemohla Briana Elliotta překvapit, gólman St. Louis na nic moc dobře viděl.

49:45
    Jackmanova pořádně tvrdá rána od modré čáry. Znovu tak potvrdil, že dnešní střelecké pokusy domácí mají hodně na starosti obránci Blues.

50:30
    Gunnarssona nahodil puk do útočného pásma a doufal, že jej tam někdo ve stejném dresu zachytí. Nestalo se tak, Wings vyhazují.

51:15
    T. J. Oshie v těsné blízkosti Petra Mrázka, ale k zakončení vůbec nedošlo. Gólman české příslušnosti si může vydechnout.

51:51
    Hra přerušna pro vyloučení. Domácí hokejista Lapierre odjíždí na trestnou lavici za držení. Jeho tým má tak další komplikace.

52:01
    První pokus o střelu Zetterberga v přesilovce končí mimo hrací plochu, srazili ho tam domácí hráči.

52:24
    Kronwallova pecka od modré čáry, ale Brian Elliott připraven rychle zakročit a zakleknout k ledu. Zařizuje vhazování.

52:33
    Domácí už ale vyhazují puk na druhou stranu kluziště, mají tak šanci vystřídat a poslat na led čerstvé síly.

52:59
    Detroit sice dosáhl třetí branky zápasu, ale hlavní rozhodčí ukazuje, že gól naplatí. Ještě před dosažením gólu totiž bylo něco proti pravidlům.

53:26
    Přesilovka Detoritu ale pokračuje, DeKeyser zavezl puk s Taterem do pásma, pak už domácí družina opět kotouč vyhodila.

54:12
    Blues už jsou v plném počtu, Detroit přesilovku nevyužil. Před komerční přestávku se do Mrázka tlačil Tarasenko, ale marně.

54:40
    Pietrangelo a Vladimir Tarasenko byli znovu důrazní v útočné třetině, ale k zakončení se nedostali. Domác potřebují začít více střílet.

55:20
    Shattenkirkovi se málem podařilo překvapit Petra Mrázka, podobně dopadl také David Backes. Druhý gol zápasu ale kapitán Blues nezapsal.

55:59
    Soubouj u mantinelu vyzněl lépe pro Tomáše Tatara, toho v útočném pásmu obral o příležitost jít do zakončení aktivní T. J. Oshie.

56:51
    Abdelkader v dobré šanci vystřelit z mezikruží. Jeho pokus zápěstím ale letěl hodně na úroveň horní tyčky.

57:50
    Bouwmeester sice zachytil puk na modré obranné čáře, ale Pavl Dacjuk jej málem ještě stačil obrat o kotouč a unikat. Nakonec problémy St. Louis zažehnány.

58:14
    Už se hrají poslední dvě minuty třetí třetiny, v útočné třetině St. Louis Blues. Ale zatm hrají domácí bez zakončení, což je pro ně svízel.

58:59
    Detroit vyhazuje kus černé gumy alespoň do středního pásma, kde je relativně v bezpečí.

59:13
    Domácí mančaft stihl vyrovnat skóre na kostce v hale ještě před koncem základní hrací doby! Když už se zdálo, že Detroit míří za těsným vítězstvím, překvapená hala najednou rychle ožila. Hrdinou závěru třetí části se stává ALEXANDER STEEN, jenž tečoval pokus spoluhráče k tyči branky Petra Mrázka, ten neměl moc šancí regovat. Pravděpodobně uvidíme prodloužení. Asistence: Alex Pietrangelo, Vladimir Tarasenko.
    Alexander STEEN - 2:2

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Tři třetiny na určení vítěze nestačily, musíme si tedy počkat na rozhodnutí do prodloužení, případně i samostatných nájezdů. Za chvíli pokračujeme.

60:01

60:12
    Dopředu se hned v úvodu prodloužení vrhli Bluesmani, Petr Mrázek ale na střelu z dálky hned připraven.

60:49
    Také Detroit touží v prodloužení ukázat útočnou sílu, konkrétně Helm trefil lapačku Briana Elliotta.

61:32
    Petr Mrázek měl dokonce možnost rozehrát puk, také se tak stalo. Trojice hráčů v bílém dresu pak dělala problémy Blues, mezi nimi i Tomáš Tatar.

62:32
    Vladimir Tarasenko kus černé gumy na modré čáře neudržel, naopak málem zapříčnil trable pro svůj výběr.

62:37
    Po šanci Davida Backese český gólman ve službách Detroitu ukrývá puk pod rukavicí. Vhazování po jeho levici.

63:03
    Poslední dvě minuty prodloužení, Pavel Dacjuk vyhlížel nadějnou pozici, ale střele se nedostal. Stejně jako nikdo další z Wings.

63:49
    T. J. Oshie táhl puk kolem hrazení, pak ještě nabídl do mezikruží, odkud pálil Berglund. Ale Petr Mrázek opět připraven.

64:14
    Ještě jedno vhazování ve středním pásmu, jednu z posledních akcí prodloužení teď může zkusit založit hostující družina z Detroitu.

64:58
    Pozor, dvě vteřiny před koncem prodloužení Detroit dopravil puk do branky. Rozhodčí půjde přezkoumat na video, jestli to bylo v souladu s pravidly nebo ne.

64:58
    Je konce napínavého duelu. Už jsme se pomalu mohli těšit na samostatné nájezdy, jenže překvapivou akcí v samotném závěru nastavené pětiminutovky rozhodl přesným zakončením technický specialista PAVEL DACJUK. Hosté tak berou těsnou výhru, přestože ztratili vedení chvíli před koncem základní hrací doby. Asistence: Kyle Quincey, Danny DeKeyser.
    Pavel DACJUK - 2:3

Sledovali jsme pohledné utkání, které nám nakonec nabídlo celkem pět branek. Duel došel až do prodloužení, Detroit Red Wings ztratili vedení o dvě branky, to nejdříve získali ve druhé části. I tak se ale běločervení radují, vítězí totiž 3:2 v prodloužení. Pro brankáře Petra Mrázka to znamená výhru do statistik, takže milá zpráva i pro fanoušky z České republiky. Ode mě pro dnešek vše, přeji hezký pátek.

Tomáš Tatar (DET) (1 + 0, čas na ledě 16:23, 2 střely)
    Petr Mrázek (DET) (25 zásahů)

Tři hvězdy utkání

1. Tomáš Tatar (DET) (1 + 0)
    2. Joakim Andersson (DET) (1 + 0)
    3. David Backes (STL) (1 + 0) (04:55:57)

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 44. Backes (Bouwmeester, Shattenkirk), 60. Steen (Pietrangelo, Tarasenko) – 39. Andersson (Miller, Gelndening), 40. Tatar (Ericsson, Sheahan), 65. Dacjuk (Quincey, DeKeyser)

St. Louis Blues: Elliott – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Gunnarsson, Cole, Jackman – Oshie, Backes, Steen – Tarasenko, Lehtera, Schwartz – Lindström, Stastny, Berglund – Reaves, Lapierre, Ott
    Detroit Red Wings: Mrázek – Kronwall, Ericsson, DeKeyser, Quincey, Ouellet, Smith – Abdelkader, Dacjuk, Zetterberg – Tatar, Sheahan, Nyquist – Weiss, Helm, Pulkkinen – Andersson, Glendening, Miller

Rozhodčí: Dwyer, L'Ecuyer – Murchison, Sharrers

Diváci: 18 543