Tottenham – Arsenal 2:1 (kon.) | Aston Villa – Chelsea 1:2 (kon.) | Leicester – Crystal Palace 0:1 (kon.)
Manchester City – Hull City 1:1 (kon.) | Queens Park – Southampton 0:1 (kon.) | Swansea – Sunderland 1:1 (kon.)
Everton – Liverpool 0:0 (kon.)
Everton FC
0:0 (0:0)
Liverpool FC
Sobota 07.02.2015, 18:30 • Goodison Park, Liverpool • Anglická Premier League
    Steven Gerrard se rozloučil s Merseyside derby remízou poté, co jeho boční nůžky síť nenapnuly a střela Jordona Ibeho skončila na tyči.

Nasazení a emoce 224. Merseyside derby nabídlo, jen gólové vyvrcholení mu chybělo. Největší příležitost prvního poločasu měl na kopačce Jordon Ibe, který v 27. minutě orazítkoval tyč brány Joela Roblese.

Ve druhém dějství byl nejblíže skórování Seámus Coleman, jehož tečovanou ránu z úhlu vyškrábl v 87. minutě Simon Mignolet na roh. 701. zápas v barvách Liverpoolu a 33. městský souboj s Evertonem tak neskončil pro ikonu a kapitána Reds Stevena Gerrarda třemi body. S konstatováním, že dnešní druhé anglické derby skončilo bezbrankovou remízou, se loučí Radek Šamša. Hezký večer a příjemný zbytek víkendu. (20:26:07)

90+3

90+3
    V Goodison Parku běží poslední nastavená minuta, gól už pravděpodobně nepadne.

90+2
    Lambert si na útočné půlce počínal v rozporu s pravidly. Toffees jsou u míče.

90+1
    Merseyside derby bude pokračovat tříminutovým nastavením, které nařídil hlavní arbitr Taylor.

90
    Barkley svou přihrávkou do pokutového území uvolnil Lennona, jenže anglický křídelník v pádu poslal balon z úhlu jen k Mignoletovi.

89
    Oviedo ani Barkley se podél levé postranní čáry neprosadili, Liverpool vhazuje na své polovině.

88
    I Gerrard se na opačné straně dostal ke střele, jeho pokus z voleje se ovšem mezi tři tyče nevešel.

87
    Everton měl první velkou šanci a chybělo málo, aby skóroval! Colemanovu dělovku z úhlu přizvedl před Mignoletem Sakho, belgický brankář však dokázal zareagovat a vyrazil míč na roh.

86
    Sturridge ve vápně Toffees nedosáhl na Morenův pas z levé strany.

86
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Muhamed Bešić, přichází Antolín Alcaraz.

85
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Steven Naismith, přichází Ross Barkley.

84
    224. Merseyside derby v Goodison Parku sleduje 39 621 diváků.

83
    Lambert si krátce po svém příchodu vytvořil střeleckou pozici, svou ránu zpoza šestnáctky ale nasměroval jen do blokujícího Stonese.

82
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Rickie Lambert.

82
    Ibeho centr z pravého křídelního prostoru odehráli domácí na roh.

81
    Zatímco Everton ještě žádnou neměl, na straně Reds příležitostí ubylo. Zápas se odehrává mezi oběma pokutovými územími.

80
    Sakho si v blízkosti vlastního vápna opět zahrával, až nabídl míč Lennonovi. Jeho centr z pravé strany ovšem hosté odvrátili.

79
    Žlutou kartu dostává Jordan Henderson (Liverpool FC).
    Žlutou kartu dostává Steven Naismith (Everton FC).
    Žlutou kartu dostává Muhamed Bešić (Everton FC).
    Steven Gerrard se pokusil rozhodnout Merseyside derby pohotovými bočními nůžkami, ty však kouzelný okamžik nepřinesly.

78
    V Goodison Parku se do sebe pustili hráči obou týmů, největší spor vznikl mezi Naismithem a Hendersonem. Hra je přerušena, sudí Taylor musí hráče umravňovat.

77
    Lennon se dostal po rohovém kopu k odraženému balenu, jeho volej zpoza šestnáctky ale skončil mimo Mignoletovu svatyni.

76
    Změnit to mohl Lukaku, jenže ve vápně se mu pod nohy vrhl Can, který zahrál na roh.

75
    Do konce řádné hrací doby zbývá patnáct minut. Ani po 75 minutách nevyslaly Karamelky na Mignoleta střelu.

74
    Lukaku na útočné polovině u rohového praporku skolil Cana. Reds budou rozehrávat.

73
    Gerrardovi se exekuce přímého kopu nepodařilo, Sturridge se navíc následně nacházel v ofsajdu.

72
    Oviedo zastavil pronikajícího Ibeho a byl odměněn žlutou kartou.

71
    Moreno to zkusil z velké dálky, jeho projektil ovšem zaplul jen mezi diváky.

70
    Robles se musel mít na pozoru, i když Sturridgeovu ránu z malého vápna obránci Evertonu zblokovali.

69
    Colemanovi se opět nevydařil centr z pravého křídelního prostoru, míč skončil v zámezí.

68
    Ani teď nebyl Mignolet v přílišném ohrožení, když mu do náruče přistál dalekonosný pas.

67
    Lukaku se dnes nemůže vůbec prosadit, Toffees doposud ani jednou nevystřelili na bránu.

66
    Colemanovi se nevydařil centr na zadní tyč, kam si nabíhal Lukaku. Jeho pas směřoval Belgičanovi na paty.

65
    Allen v hlavičkovém souboji nedovoleně zastavil Naismithe. Domácí budou mít výhodu přímého kopu.

64
    Sakho adresoval svůj dlouhý nákop na Morena, před nímž ale zahrál ve vlastním pokutovém území k Roblesovi Coleman.

63
    Reds v odehraných šedesáti minutách zápasu měli míč ve svém vlastnictví z 58 procent.

62
    Karamelkám v ofenzivě stále chybí nápad, který by mohl přinést Barkley, pokud se dostane do hry. Přichystán byl už v první polovině, jenže Naismithovy zdravotní problémy nakonec nebyly vážného rázu.

61
    Hendersonova kolmice na Ibeho byla příliš dlouhá, míč projel šestnáctkou až do zámezí.
    Nová posila Evertonu Aaron Lennon. Pomůže po vstupu na hřiště Toffees sestřelil Liverpool?

60
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Kevin Mirallas, přichází Aaron Lennon.

59
    Canův průnik zastavil na vlastní půlce Lukaku. Hosté budou rozehrávat.

58
    Všichni hráči v červeném se přesunuli na útočnou polovinu, jenže modrý val je na dostřel Roblesovy brány nepouští.

57
    Everton už také chystá první změnu. Na hrací plochu se podívá anglický křídelník Lennon, který se Toffees v pondělí upsal na půlroční hostování z Tottenhamu.

56
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Coutinho, přichází Daniel Sturridge.

55
    Liverpool má zatím i po přestávce navrch, Martínezův celek na první šanci stále čeká.

54
    Gerrard se po odraženém rohu probojoval k balonu a vystřihl nůžky. Naismith pokus kapitána Reds hlavou přizvedl nad Roblesovu svatyni.

53
    Coutinho našel za obranou Karamelek Sterlinga, který z úhlu znovu napálil jen Roblese, namísto aby přihrál nabíhajícímu Gerrardovi.

52
    Sterling si obhodil Stonese a vyzkoušel Roblesovu pozornost, jeho střela však putovala jen do středu brány.

51
    Coutinho hledal ve vápně Gerrarda, jenže anglický záložník stál opět v ofsajdu. Za balonem tak ani nešel.

50
    Barry na vlastní polovině zavařil svým spoluhráčům, po Gerrardově ofsajdu však bude s míčem pokračovat Everton.

49
    Mirallasova rána jen těsně minula Mignoletovu svatyni, projektil měl opačnou faleš.

48
    Naismith byl před šestnáctkou Reds nedovoleně zastaven Allenem. Domácí budou zahrávat přímý kop ze slibné vzdálenosti.

47
    Druhé dějství začíná pozvolna, Toffees kombinují na své polovině a nikam se neženou.

46
    Naismith nakonec po přestávce může pokračovat ve hře, do druhé poloviny tak oba celky vstoupily beze změn.

46
    Hodnocení hráčů po prvním poločase. Nejlepšími hráči zatím Philippe Coutinho, Emre Can a Martin Škrtel.

Procentuální přesnost přihrávek: 85 – 86

První polovina 224. Merseyside derby branku nepřinesla. Nejblíže otevření gólového účtu bitvy o Liverpool byl v 27. minutě devatenáctiletý křídelník Jordon Ibe, jehož projektil zpoza šestnáctky zastavila tyč svatyně Evertonu. Síť nerozvlnil ani Steven Gerrard, kterého z přímého kopu vychytal Joel Robles.

Toffees si v úvodní pětačtyřicetiminutovce žádnou výraznější příležitost nevytvořili, do druhého poločasu navíc pravděpodobně půjdou bez zraněného Stevena Naismithe, který si hned na začátku málem zlomil vaz. Do přestávky nicméně vydržel, což se nedá říct o Lucasovi, jenž už v 16. minutě střídal.
    Ibeho táhlá střela zastavila tyč a během prvního poločasu Merseyside derby žádný gól v Goodison Parku nepřineslo.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+2
    Reds v poslední minutě kombinují na své půlce, ke střele už se nejspíše nedostanou.

45+1
    Hlavní rozhodčí Taylor přidává v úvodním dějství dvě minuty.

45
    Coutinho zůstal ležet na hrací ploše poté, co do něj nešetrně zajel Bešič. V Goodison Parku se opět nehraje.

44
    Ani tentokrát se Ibe podél lajny neprosadil, jeho pas domácí srazili a zachytili.

43
    Coutinho ale ani nadvakrát nedokázal pořádně odcentrovat do ohně. Robles nebyl v ohrožení.

42
    Ibe na pravé straně motal hlavy Oviedovi a Bešičovi, který nakonec skluzem poslal balon na roh.

41
    Naismith skutečně nebude moci pokračovat, u laviček už se chystá do akce Barkley.
    Jordon Ibe, který byl během dosavadního průběhu zápasu nejblíže vstřelení úvodního gólu, když ve 27. minutě orazítkoval tyč.

40
    Anglický středopolař rozehrál nakrátko ke Canovi, jehož centr do vápna domácí odvrátili.

40
    Sterling byl v pravém křídelním prostoru zastaven v rozporu s pravidly. Gerrard bude rozehrávat přímý kop.

39
    Allen zachyboval v blízkosti vlastní šestnáctky, svou minelu však následně napravil. Míč putoval od Mirallase do zámezí, a tak Mignolet vykopává.

38
    Naismithe pravděpodobně stále trápí zdravotní problémy, o nichž teď u lajny diskutoval s manažerem Martínezem.

37
    McCarthy si nebral servítky v souboji s Coutinhem a za svůj ostrý skluz obdržel žlutou kartu.

36
    Robles byl opět v permanenci, když musel krýt tečovaný pokus Coutinha zpoza šestnáctky.

35
    Mignolet si došel pro dlouhý pas z pravé strany až na hranici pokutového území.

34
    Zatímco Toffees na výraznější šanci stále čekají, Reds už mohli vést. Ibeho dělovku ale v 27. minutě zastavila tyč.

33
    Rodgersův tým před vápnem Evertonu dlouho vymýšlel. Akci nakonec ukončila Sterlingova zblokovaná rána.

32
    Lukaku převzal za obranou hostujícího celku dalekonosný pas, Škrtel jej ovšem doběhl a nedovolil mu vystřelit.

31
    Mirallas si před šestnáctkou obhodil Cana, přes Škrtela už se však nedostal. Liverpool se úspěšně ubránil.

30
    Sterlingův tečovaný centr z levého křídla stáhl ze vzduchu Robles.

29
    Mirallas předkládal zprava Naismithovi, jemuž ale přihrávka směřovala na paty. Z pokutového území ji odehrál Henderson.

28
    Toffees kombinují na své polovině, do hry zapojili také brankáře Roblese.

27
    Překvapivý člen základní jedenáctky Liverpoolu Ibe křižným projektilem na vzdálenější tyč rozezněl brankovou konstrukci za Roblesem!

26
    Ibe vrátil balon na vápno Sakhovi, který dlouho váhal s rozehrávkou, až k němu přiběhl Lukaku. Francouzský stoper nakonec odkopl do zámezí.

25
    Naismith se po ošetření vrátil na hrací plochu, v Goodison Parku se pokračuje zatím beze změn.

24
    U postranní čáry už se připravuje jediná lednová akvizice Toffees Aaron Lennon.
    Romelu Lukaku vstřelil během posledních pěti zápasů Barclays Premier League proti Liverpoolu 4 góly.

23
    Naismith sice nebyl nikým atakován, ale sesunul se na trávník. Hra je pozastavena, bývalý hráč Rangers je v péči lékařů.

22
    Naismith se v pokutovém území Reds dostal k centru z pravé strany jako slepý k houslím. Míč mu na poslední chvíli uskočil, Mignolet měl snadnou práci.

21
    Liverpool měl v úvodní dvacetiminutovce navrch, když držel balon na svých kopačkách v 61 procentech herního času.

20
    Naismith si po narážečce s Lukakuem vytvořil palebnou pozici, jeho střela zpoza vápna ovšem na Mignoleta neprošla.

19
    Bešič ve vzdušném duelu fauloval Hendersona. Reds budou rozehrávat.

18
    Po strkanici mezi Allenem a Lukakuem zahrávali od rohového praporku i domácí, ani oni neuspěli.

17
    Sterlingova tečovaná rána dojela k zadní tyči, kde byl nikým nehlídaný Ibe! Robles byl ale u míče dříve a zahrál na roh.

16
    Sudí Taylor musel po nedovoleném zákroku Naismithe na Allena krotit vášně. Pokračuje se ve hře.

16
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Lucas Leiva, přichází Joe Allen.

15
    Lucas už usedl na lavičku náhradníků, v dnešním 224. derby skončil.

14
    Škrtel nakopl balon do zámezí, protože Lucas zůstal sedět na trávníku. Hra je přerušena, Brazilec odchází mimo hrací plochu.

13
    Bešič chtěl kolmicí do vápna uvolnit Lukakua, jeho plánům však učinil přítrž Can.

12
    Naismith před šestnáctkou vyhrál hlavičkový souboj se Škrtelem, jenže mu to nebylo nic platné. Míč poslal pouze k Mignoletovi.

11
    Reds se stáhli na svou polovinu, kde pozvolna kombinují. Martínezův tým vyčkává.

10
    Robles musel zasahovat proti přímému kopu Gerrarda, jehož umístěný projektil směřoval pod břevno!

9
    Barry na své půlce zajel do Coutinha, jeho zákrok se prozatím obešel bez karetního potrestání.

8
    Sterling se dostal za defenzivu Evertonu, ale vyběhnutého Roblese nedokázal z úhlu pokořit, když mířil vedle.

8
    Tentokrát už Mirallas mohl centrovat, jenže jeho pas přistál pouze do Mignoletovy náruče.

7
    Sakho si poblíž vlastního vápna zadělal na problémy, nakonec mu pomohl zdvižený praporek pomezního sudího. Mirallas se nacházel v ofsajdu.

6
    Coleman napřáhl z voleje zpoza pokutového území, jeho nevydařený pokus ovšem nemohl Mignoleta ohrozit.

5
    Sakho na levé straně přistrčil Mirallase, přesto nechává hlavní arbitr Taylor pokračovat ve hře.

4
    Ibe se na útočné půlce neprosadil přes Ovieda, který jej v blízkosti své šestnáctky bez potíží uhlídal.
    Hvězdy dnešního 224. Merseyside derby Romelu Lukaku a Raheem Sterling. Kdo pomůže svému týmu k vítězství?

3
    Gerrardovu standardní situaci Everton odvrátil a založil rychlý protiútok. Mirallas však přihrál svému krajanovi Lukakuovi na paty.

2
    Hosté se hnali do první šance, když si Sterling vyměnil míč s Morenem. Anglický reprezentant pak ale nedokázal prostřelit obranný val Karamelek.

1
    Moreno se hned na začátku provinil proti pravidlům, Naismith se ovšem ve vápně k hlavičce po centru z přímého kopu nedostal.

1
    Bitva o Liverpool právě začíná, o úvodní výkop se postarali domácí Lukaku s Mirallasem.

1

Oba rivalové se pozdravili mezi sebou i s rozhodčími. Hlavní sudí 224. Merseyside derby Anthony Taylor za několik chvil zahájí závěrečný sobotní šlágr 24. kola Premier League.

Kapitáni Jagielka a Gerrard přivádějí své spoluhráče v modrém a červeném na hrací plochu Goodison Parku, kde vládne bouřlivá atmosféra, jak už je během Merseyside derby tradicí.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Devatenáctiletý křídelník Reds Jordon Ibe se překvapivě objevuje v základní sestavě. V Merseyside derby naopak nemůže chybět Steven Gerrard, pro něhož je dnešní souboj s Evertonem již 33. v kariéře.

Everton FC: Robles – Coleman, Stones, Jagielka (C), Oviedo – McCarthy, Bešić, Barry – Mirallas, R. Lukaku, Naismith.
    Náhradníci: Griffiths – Browning, Alcaraz, Gibson, Barkley, Lennon, Koné.

Liverpool FC: Mignolet – Can, Škrtel, Sakho – Ibe, Henderson, Lucas Leiva, A. Moreno – Gerrard (C), Sterling, Coutinho.
    Náhradníci: Ward – Johnson, Lovren, Allen, Marković, Lambert, Sturridge.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Cann.

Roberto Martínez nebude mít pro dnešní souboj s Liverpoolem k dispozici zraněné brankáře Tima Howarda a záložníky Leona Osmana se Stevenem Pienaarem. Do hry se naopak po šestitýdenní absenci vrací James McCarthy.

Poprvé od srpna by se mohl v základní sestavě objevit také útočník Reds Daniel Sturridge. Tým z Anfield Road nemůže počítat s gólmanem Bradem Jonesem a obráncem Jonem Flanaganem. Otazníky rovněž visí nad starty středopolařů Lucase Leivy, Adama Lallany a Lazara Markoviče.
    V Goodison Parku byla odhalena pamětní deska 96 obětem tragédie v Hillsborough.

MERSEYSIDE DERBY V ČÍSLECH

Everton pokořil městského rivala před vlastním publikem jen jednou v předchozích sedmi ligových střetnutích. Karamelky si dvakrát odnesly remízu a čtyřikrát v Goodison Parku prohrály.

Celek z Anfield Road naposledy nestačil na Toffees v říjnu roku 2010. V posledních šestnácti Merseyside derby osmkrát zvítězil a sedmkrát se dělil o body.

Bitva o Liverpool je nejostřejším soubojem v Premier League. Rozhodčí v duelu o nadvládu nad městem legendární hudební skupiny The Beatles už dvacetkrát vylučovali. V minulých sedmi kláních ve všech soutěžích ale nikdo v oslabení nedohrával.

Podzimní Merseyside derby na Anfield Road skončilo remízou 1:1. O góly se postarali kapitáni Steven Gerrard s Philem Jagielkou.
    Pro Stevena Gerrarda, jenž se v létě přestěhuje do Los Angeles Galaxy, bude dnešní 33. Merseyside derby v jeho kariéře tím posledním.

GERRARDOVO LOUČENÍ

Merseyside derby samo o sobě není obyčejným zápasem, ale globálně sledovanou velkolepou událostí. To dnešní navíc bude nejspíše posledním pro ikonu anglického fotbalu Stevena Gerrarda, jehož čeká 701. start v barvách Liverpoolu. Dlouholetý kapitán Reds si poprvé proti městskému rivalovi zahrál ve svých osmnácti letech, kdy nastoupil na postu pravého beka. Od té doby naskočil do dalších 31 derby, v nichž se desetkrát zapsal mezi střelce a obdržel dvě červené karty.

LIVERPOOL

Zatímco Everton si vytvořil negativní šňůru, Reds mají nataženou sérii ligových utkání bez porážky na sedm. V Premier League pět z předchozích šesti soubojů opanovali a navíc si z posledních pěti výjezdů přivezli čtyři výhry a udrželi tři čistá konta. I Liverpool má ovšem horší bilanci než před rokem touto dobou – loni byl výběr Brendana Rodgerse po 23 střetnutích čtvrtý s 46 nasbíranými body, momentálně má na sedmé pozici o osm bodů méně.

Reds nikoho pro jarní boje o účast v pohárové Evropě nezískali, v lednu se na Anfield Road nestěhovala žádná nová tvář. Pouze jej natrvalo opustili Oussama Assaidi, jenž zamířil do Al Ahli, se Susem, kterého získalo milánské AC.
    Vedení Evertonu před dnešním Merseyside derby odhalí pamětní desku 96 fanouškům Liverpoolu, kteří se 15. dubna 1989 nevrátili ze stadionu Hillsborough.

EVERTON

Po šesti ligových duelech bez vítězství si dvanáctí Toffees před šlágrem s nenáviděným rivalem dodali sebevědomí. Před týdnem si odvezli tři body ze Selhurst Parku, kde zdolali Crystal Palace brankou Romelua Lukakua 1:0. Navzdory tomu tým Roberta Martíneze zaostává za loňskými Karamelkami o šestnáct bodů a šest příček v tabulce. Na druhou stranu drží Everton jedno prvenství. Žádný z celků nejvyšší anglické soutěže nevstřelil v úvodních pěti minutách zápasů tolik gólů – Toffees mají na kontě čtyři.

Klub z Goodison Parku v lednu rozšířil své řady o anglického křídelníka Aarona Lennona, který přišel na hostování z Tottenhamu, kde nedostával pod manažerem Mauriciem Pochettinem příležitost. S Liverpoolem se naopak rozloučil útočník Samuel Eto'o, jenž posílil italskou Sampdorii.

Jak skvostně 24. kolo nejsledovanější fotbalové planety dnes po poledni severolondýnským derby mezi Tottenhamem a Arsenalem začalo, tak bude i končit. Sobotní program Premier League uzavře 224. Merseyside derby. Bitva o nadvládu nad městem Liverpool, bitva o čest, pýchu a hrdost. V 18:30 se v Goodison Parku poperou Everton s liverpoolským FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.