Sobota 07.02.2015, 16:00 • Zimní stadion Ostrava-Poruba • Turnaj pěti (U18)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Finsko: Vehviläinen (Vikstén) – Leskinen, Juolevi – Vainio, Niemeläinen – Mattila Jesper, Välimäki – Rautanen – Tavernier, Nättinen, Tammela – Puljujärvi, Ruotsalainen, Aho – Niemelä, Mattila Julius, Björkqvist – Piipponen, Embrich, Selänne – Juhola

USA: Opilka (Lackey) – Jones, Boka – Ruggiero, McAvoy – Masonius, Fitzgerald – Evers, Gabriele – Warren, Kunin, Thompson – Tkachuk, Matthews, Roslovic – Greenway, White, Bracco – Floodstrand, Terry, Fischer

Rozhodčí: Hejduk, Pešina – Hlavatý, Jindra.

Hráči nastupují na ledovou plochu, za malou chvíli si vyslechneme hymny obou států.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrávají Američané a vyrážejí do útočného pásma.

00:56
    Aho nepřesně přihrál, čehož využil Fischer a vyslal první střelu na bránu, finský gólman ale kotouč vyrazil do rohu.

01:48
    Finové drží momentálně puk na svých hokejkách, ale do útočného pásma se přes dobrou obrannou hru svých soupeřů nemohou dostat.

02:19
    Ofsajd Spojených států.

02:45
    Fitzgerladovu přihrávku na Greenwaye vypíchnul Selänne.

02:56
    Fitzgerald pálil od modré, domácí brankář chytá do lapačky.

03:51
    Finský výpad do útočného pásma zastavuje ofsajd.

04:08
    Gabriele to znovu zkoušel od modré, puk ale zasáhl jednoho z bránicích hráčů a Finové tak vyhazují alespoň do středního pásma.

05:13
    Druhá americká formace teď motá hlavy finským obráncům.

05:33
    McAvoy přihrával Tkachukovi, ten ale trefuje jen levou tyčku!

05:58
    Hraje se v rychlém tempu, Američané mají navrch a neustále kombinují ve finském obranném pásmu.

06:33
    Jones zachytil puk na modré a posílá kotouč za finskou bránu Warrenovi.

06:55
    Aho mohl jít do samostatného úniku, v konečné fázi však selhal a ke střele se už nedostal.

07:04
    Vyloučen Puljujärvi (FIN) na dvě minuty za hákování.

07:33
    Střela McAvoye jen těsně minula branku!

08:10
    Vyloučen Juolevi (FIN) na dvě minuty za krosček.

08:44
    White několikrát dorážel před bránou, Vehviläinen si všechny jeho pokusy pohlídal!

08:55
    McAvoy pálil od modré, kotouč končí ve výstroji domácího gólmana.

09:04
    Finové ve čtyřech.

09:40
    Američané se momentálně nemohou dostat do pásma, Finové výborně brání své obranné pásmo.

10:09
    Střela Greewaye z levého kruhu finského gólmana neohrozila.

10:11

11:10
    Finové se do útoku téměř nedostávají, Američané drží neustále puk na svých hokejkách.

11:15
    USA právě vstřelilo branku!
    Floodstrand přenechal kotouč mezi kruhy CHRISTIANU FISCHEROVI, Který se trefuje přesně nad levý beton – 0:1. Asistence: Mike Floodstrand, Troy Terry.

11:37
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Finové ale záhy srovnávají krok! Jonne Tammela našel rozjetého JULIUSE NÄTTINENA, který přesnou trefou do levého horního růžků srovnává skóre – 1:1. Asistence: Jonne Tammela, Veeti Vainio.

12:41
    Domácí hokejisté zjišťují, že i proti silným Američanům se dá hrát a osmělují se, jejich branka je velmi nakopla.

13:35
    Momentálně se hraje zejména ve středním pásmu, ani jeden z týmů nechce chybovat a poslat svého soka do vedení.

15:09
    Američané vybojovali kotouč ve svém obranném pásmu a zakládají novou akci.

15:33
    Jeremy Bracco dostal kotouč až před finské brankoviště, kde si domácí obránci nepohlídali JORDANA GREENWAYE, který se trefuje pod horní tyčku – 1:2. Asstence: Jeremy Bracco.

16:58
    Aho se nechal lehce odstavit ve středním pásmu a u kotouče tak jsou znovu Američané.

17:32
    Finové hrají ve výhodě.

17:39
    Vyloučen Kunin (USA) na dvě minuty za hákování.

17:58
    Střela Jouleviho byla zblokována a hostující gólman tak nemusel zasahovat.

18:36
    Finové výborně kombinují ve svém útočném pásmu, chybí jim ovšem střelba na bránu.

19:20
    Američané vyhazují a své první oslabení zřejmě zvládnou bez jakékoliv újmy.

19:39

20:00

Máme za sebou první třetinu zápasu mezi Finskem a týmem USA, kde mají jasně navrch hosté a potvrzují tak svou roli favorita v dnešním střetnutí. První branku vystřelil Fischer, ale o pár sekund později si Američané nepohlídali Nättinena, který bleskurychle srovnal. Svou dominanci Američané přetavili v druhou branku v 16. minutě, kdy se trefil pod břevno Greenway.

Další třetina začne přibližně v 16:44.

20:01

20:23
    Nättinen vybojoval kotouč ve své třetině, vyhodit ale nakonec nedokázal.

21:05
    Floodstrand přihrával najíždějícímu Terrymu, ten byl ale faulován a zakončit tak již nedokázal.

21:07
    Vyloučen Niemeläinen (FIN) na dvě minuty za hákování.

21:41
    Fitzgerald pálil od modré, Vehviläinen jeho střelu ale viděl a neměl s ní tak žádné problémy.

22:13
    Bracco přihrával před bránou Greenwayovi, jeho pokus ale vychytla Vehviläinen.

22:58
    Američané dále kombinují ve svém pásmu a nedávají tak Finům žádný oddech.

23:03
    Střela McAvoye z prostoru mezi kruhy jen těsně minula levou tyčku!

23:07

24:03
    Fischer se prodral do útočného pásma, puk mu ale nakonec vypíchnul Juolevi a hra se tak stěhuje na druhou stranu.

24:38
    Další útočnou akci hostů přerušuje postavení mimo hru.

25:11
    Bracco zachytil puk ještě před modrou čarou a dokázal vypálit, jeho střelu si Vehviläinen pohlídal.

25:22
    Masoniusova střela gólové parametry neměla.

26:16
    Leskinen to zkoušel z pravého kruhu, jeho střela byla ale tečována mimo tři tyče Opilky.

27:03
    Finové mohli jít do přečíslení, ale Roslovic stihl na poslední chvíli zasáhnout.

27:19
    Finové se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

27:29
    Gabriele střílel od modré, jeho pokus Vehviläinen vyráží.

28:06
    Greenway přihrával před branku Whitovi, ten ale puk minul.

28:24
    Vyloučen Gabriele (USA) na dvě minuty za zdržování hry vyhozením kotouče z ledu.

28:40
    McAvoy osvobozuje svůj tým vyhozením přes všechny čáry.

29:08
    Vyloučen Niemelä (FIN) na dvě minuty za nedovolené bránění. Hraje se 4 na 4.

29:33
    Hru provází plno nepřesností, žádný mančaft se nedokáže usadit ve svém útočném pásmu.

30:24

30:55
    Masonius skvěl zachytil kotouč na modré, jeho spoluhráč Fitzgerald ale nezpracoval a Američané musejí vyklidit své pásmo.

31:08

32:19
    Fischer přihrával na druhou stranu kluziště Gabrielemu, tomu se ale kotouč zamotal mezi brusle, čehož využili Finové a vyrážejí na výlet před Opilkovu bránu.

33:11
    Ke střele se dostal z bezprostřední blízkosti Puljujärvi, hostující gólman ale chytá.

33:14
    Oddechový čas pro hosty.

33:58
    Vyloučen Tavernier (FIN) na dvě minuty plus deset minut osobní trest za naražení zezadu.

34:36
    Druhá americká formace kombinuje v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.

34:54
    Ke střele z pravého kruhu se dostal Boka, Vehviläinen vyráží svými betony.

35:58

36:58
    Stále se hraje v obranném pásmu Finů.

37:29
    Terry přihrával zpoza branky Floodstrandovi, ten z bezprostřední blízkosti napálil pouze betony finského brankáře!

38:00
    Vyloučen Thompson (USA) na dvě minuty za hákování.

38:16
    Kotouč byl tečován mimo hrací plochu, vhazuje se po levici Opilky.

38:41
    Aho se dostal po přesné přihrávce do samostatného úniku, Opilka na poslední chvíli zasáhl levým betonem!

39:11
    Na druhé straně mohl zahrozit Kunin, ten se ale přes bránění několika Finů ke střele nedostal.

39:57
    Vainio to mohl zkusit od modré, puk mu ale přeskočil hůl a dříve než stačil vystřelit znovu, se ozvala siréna ukončující druhou třetinu.

40:00

Ve druhé třetině jsme tedy branku neviděli, Finové se dostávají do tempa, které na začátku utkání diktovali Američané. Šance na obou stranách byly, leč zůstaly nakonec nevyužity. Trenér hostů si dokonce vzal v polovině utkání oddechový čas. Do závěrečné třetiny se tak půjde za stavu 2:1 pro tým USA.

Další třetina začne přibližně v 17:27.

40:01

40:16
    Američané hned z kraje třetiny udeřili! Kuninovu střelu ještě Vehviläinen vyrazil před sebe, jenže tam stál nikým neatakován CELEB JONES, který zvyšuje – 1:3. Asistence: Luke Kunin, Tage Thomspon

41:15
    A už je to o tři branky! Finská obrana teď hoří jako papír. Terry přihrával mezi kruhy CHRISTIANU FISCHEROVI, který se trefuje přesně nad lapačku – 1:4. Asistence: Troy Terry, Mike Floodstrand

42:18
    Američané nadále tlačí a vytvářejí tak na Finy obrovský tlak.

43:00
    Před bránou se teď ocitl Warren, ten ale nedokázal kotouč poslat mezi betony Vehviläinena!

43:27
    Píská se pohyb útočícího hráče v brankovišti, vhazování ve středním pásmu.

44:15
    Jones zlomil hůl na modré a Finové se osvobozují.

44:33
    Američané se provinili přihrávkou rukou a vhazuje se opět ve střední třetině.

45:11
    Mattila vybojoval kotouč ve svém obranném pásmu a Finové mohou vyrazit do útoku.

45:24
    Ofsajd hostujícího celku.

45:34
    Hra se kouskuje, nyní se píská postavení mimo hru na druhé straně.

46:04
    Warrenova střela z levého kruhu mířila vysoko nad.

46:31
    Niemelä vypálil z pravého kruhu, jeho pokus jen těsně minul pravou tyčku Opilkovy svatyně!

47:10
    Vyloučen Fischer (USA) na dvě minuty za sekání.

47:13
    Do přečíslení se dostal Matthews s Tkachukem, Niemelä ale na poslední chvíli dokázala tuto šanci zneškodnit.

48:01
    Američané vyhazují a mohou tak vystřídat.

48:37
    Aho ve vyložené šanci před brankářem po přihrávce od Ruotsalainena selhal!

49:10

49:47
    Ruggierovu střelu od modré si Vehviläinen ukryl do své hrudi.

50:36
    Gabrielova střela od modré byla tečována mimo.

51:39
    Roslovic přihrával volnému Tkachukovi, který mohl skórovat do prázdné brány, kotouč ale minul!

52:38
    Kunin si teď obkroužil celé pásmo a nahrál na pravý kruh McAvoyovi, který trefuje jen tyčku Vehviläinenovy brány!

53:07
    McAvoy to zkoušel ještě od modré, ale finský brankář kryje.

54:23
    Bracco přihrával před bránu Whitemu, ten ale kotouč mezi tři tyče neusměrnil.

55:18
    Hraje se už pár minut bez přerušení, diváci teď mohou sledovat rychlý hokej nahoru dolů.

55:53
    Troy Terry přihrával CELEBU JONESOVI mezi kruhy, který přesnou střelou nad levý beton zvyšuje americký náskok – 1:5. Asistence: Troy Terry.

56:09
    Současně vyloučeni Mattila (FIN) na dvě minuty za držení protihráče a Floodstrand (USA) na dvě minuty za vysokou hůl. Hraje se 4 na 4.

56:44
    Vyloučen Matthews (USA) na dvě minuty za vysokou hůl.

57:12
    Nättinen přihrával na pravý kruh Juolevimu, jehož střela jen těsně minula pravou tyčku Opilkovy brány!

57:20
    Vyloučen Tammela (FIN) na dvě minuty za krosček. Hraje se 3 na 3.

58:31
    Bokovu střelu Vehviläinen vyráží do rohu kluziště.

58:44

59:20

60:00

Skončilo utkání mezi týmy Finska a USA, jehož konečný výsledek je 1:5. Nejlepšími hráči jsou za Finsko Sebastian AHO a za tým Spojených států Christian FISCHER.

Ode mne je to pro tuto chvíli vše a zase někdy napočtenou. (18:01:00)

René Chyla

Branky a nahrávky: 12. Nättinen (Tammela, Vainio) – 12. Fischer (Floodstrand, Terry), 16. Greenway (Bracco), 41. Jones (Kunin, Thompson), 42. Fischer (Terry, Floodstrand), 56. Jones (Terry)

Rozhodčí: Hejduk, Pešina – Hlavatý, Jindra