Nitra – Trenčín 3:4 (0:1 po s.n.) | Žilina – Piešťany 3:4 (kon.) | Košice – Poprad 6:2 (kon.)
Zvolen – Martin 4:2 (kon.) | Skalica – Banská Bystrica 4:3 (3:0 po s.n.)
HC Košice
6:2 (2:0, 1:1, 3:1)
HK Poprad
sk Pátek 20.02.2015, 17:30 • Steel aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri ďalšom pokračovaní našej najvyššej hokejovej súťaže. Dnes je na programe jej 52. kolo, v rámci ktorého veľkú pozornosť púta aj východniarske derby v Steel aréne, kde si sily zmerajú Košice a Poprad.

Uvidíme zaujímavý súboj prvého tímu tabuľky s celkom, ktorý má ešte stále šancu na medailové pozície v základnej časti. Košičania prvú časť sezóny už s predstihom vyhrali, keď v poslednom zápase zdolali doma Skalicu, čím nie len natiahli svoju víťaznú sériu na číslo 9, ale zároveň si aj definitívne zabezpečili miestenku v Champions Hockey League v nasledujúcom ročníku. Oceliari majú na svojom konte 114 bodov, ktoré získali za 32 víťazstiev, 6 triumfov mimo riadnej hracej doby a 6 jednobodových zápasov. V 9 prípadoch Košičania nebodovali vôbec. Ich celkové skóre je 151:99, pričom ich defenzíva inkasovala najmenej gólov spomedzi všetkých účastníkov súťaže.

Hostia z Popradu sú na tom oproti svojmu súperovi iba o trochu horšie, no pod Tatrami musí aj tak vládnuť spokojnosť. Kamzíkom patrí aktuálne 4. priečka, pričom na tretie miesto strácajú iba 5 bodov, takže priebežne bronzová pozícia pre nich nie je úplne v nedohľadne. Popradskí hokejisti majú na svojom konte 95 bodov, ktoré v 53 dueloch získali za 26 triumfov, 8 víťazstiev po predĺžení (resp. samostatných nájazdoch) a 1 jednobodovej výhre. V 18 prípadoch Podtatranci nebodovali vôbec. Ich celkové skóre je 159:114, pričom ich defenzíva je druhá najlepšia v celej súťaži, na delenej priečke sa nachádza spolu s obranou Dukly Trenčín.

Veľké východniarske derby sa začne o 17.30. My vám z neho prostredníctvom podrobného textového prenosu prinesieme všetky informácie z diania na ľadovej ploche a prostredníctvom GIF-obrázkov aj gólové situácie a zaujímavé akcie.

HC Košice:
    Marcel Melicherčík – 1932 minút a 14 sekúnd, 827 striel, 56 gólov, úspešnosť 93.23%

2. HK Nitra – 103 bodov (189:133)
    3. HC '05 B. Bystrica – 100 bodov (177:133)
    4. HK Poprad – 95 bodov (159:114)
    5. HKm Zvolen – 95 bodov (166:150)
    6. Dukla Trenčín – 83 bodov (132:114)
    7. MHC Martin – 70 bodov (134:147)
    8. ŠHK 37 Piešťany – 62 bodov (138:190)
    9. HK 36 Skalica – 50 bodov (129:204)
    10. MsHK DOXXbet Žilina – 46 bodov (118:170)

Kurzová ponuka:
    Výhra domácich: 1.55
    Remíza po 60 minútach: 4.5
    Výhra hostí: 4.1

Úvodné zostavy:

HC Košice: Melicherčík (Hylák) – Štrbák (C), Černák, Philipp, Jánošík, Macejko, Cebák, Šeda, Drgoň – Jenčík, Bartoš, Spilar (A) – Bicek (A), Rachůnek, Lapšanský – Hrnka, Chovan, Kutálek – Sojčík, Češík, Bondra

HK Poprad: Kostúr (Landsman) – Kurali, Suchý, Dinda, Fabian, Malina, Kasík, Gaborčík, Makovský – Gríger, Paukovček, Sýkora – Kroták, Takáč, Paločko – Rapáč, Boltun, Hvila – Matis, Stals, Štrauch

Rozhodca: Jonák – Kacej, Stanzel.

Hráči oboch celkov sú už pripravení na ľadovej ploche a zápas sa o malý moment začne. Domáci Košičania nastúpia v tmavomodrých dresoch, hostia z Popradu v bielej farbe.

Dámy a páni, prajeme vám príjemný športový zážitok.
    Začíname!

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:21
    Prvé buly tohto zápasu získali na svoje hokejky hosťujúci hokejisti a úvodná päťka hneď chcela zaútočiť. To ale Popračanom nevyšlo a domáci tím ich k strele nepustil.

00:43
    Domáci hokejisti sa ale s veľkým prehľadom ubránili a sami sa presunuli do útoku. Tam najskôr od modrej čiary pálil Bartoš a po ňom z uhla Lapšanský, ale Kostúr odolal.

01:10
    Košice sa budú brániť! Na trestnú lavicu smeruje za hákovanie Ivan Rachůnek.

01:52
    Domáci hokejisti sa vo vlastnom oslabení dostali do úniku a takmer skórovali! Po rýchlom prechode pálil Češík, ale Kostúr jeho puk neudržal a do dorážky sa natlačil Cebák, no hosťujúci gólman napokon aj so šťastím úspešne zakročil.

02:17
    Hostia konečne pozbierali puk za svojou bránkou a pustili sa do útoku. Uvidíme, či sa im podarí nebezpečne ohroziť gólmana Melicherčíka.

02:46
    Popradčania síce držia útočné pásmo, ale vôbec nič v ňom nevedia vymyslieť. Aktivitu im uprieť nemožno, no domáci tím sa pohodlne bráni a k strele hostí vôbec nepúšťa.

03:10
    Domáci v plnom počte.

03:56
    Hostia spod Tatier ostali aktívni aj po presilovke. S pukom sa po prechode modrou čiarou hral Sýkora, no napokon cez obranu neprešiel a strieľať nemohol.

04:19
    Naopak, domáci hokejisti využili pootvorený priestor a rýchlo sa presunuli do útoku. Tam síce z pravej strany zakončoval Češík, ale skúsený gólman si dal pozor a puk pred ním z lapačky nepustil.

04:49
    Do útoku chceli ísť aj hostia. Najskôr obetavo šprintoval za pukom Paločko, ale napokon sa mu ho nepodarilo dostihnúť a Poprad to musel skúsiť novou útočnou akciou, ktorú ale zastavil ofsajd.

05:33
    Domácim hokejistom sa podarilo súpera ustrážiť a presunuli sa do útoku. Tam chcel puk od modrej čiary nahodiť Spilar, ale Hvila jeho pokus bez mihnutia oka zblokoval.

06:04
    Hosťujúci hokejisti sa ale veľmi dobre bránia a súpera odmietajú pustiť k strele. Teraz musíme pochváliť najmä Stalsa, ktorý za bránkou obetavo odzbrojil domácich útočníkov.

06:55
    Stals napokon dokázal aj rozohrať a Poprad sa dostal do útoku. Tam síce prišlo na bránku akési nahodenie, ale s tým nemal Melicherčík vôbec žiaden problém a puk podržal.

07:54
    Aktivita hostí je viditeľná, no v zakončení im to zatiaľ nevychádza. Teraz sa popradskí hokejisti opäť natlačili do pásma a prihrávku medzi kruhy si pýtal Paločko, ale jeho spoluhráč zakončujúci z uhla ho zrejme nevidel.

08:27
    Derby je zatiaľ zaujímavé, ale nikomu sa nedarí úspešne sa presadiť. Aktivitu badáme na oboch stranách, na strely je to zatiaľ 5:3 v prospech Košíc.

08:57
    Košičania ešte ostali v pásme a skúšali tam niečo vymyslieť. S pukom sa pohrával Rachůnek, ale hosťujúca obrana mu vôbec nedovolila prihrávku do nebezpečného priestoru.

09:16
    Domácemu tímu teda útočná aktivita nevyšla a otvorený priestor využili na rýchly protiútok hostia. Na jeho konci Malina prenechával puk Hvilovi, ale jeho zakončenie bolo pre Melicherčíka dobre čitateľné.

09:53
    Košičania sa po buly vo vlastnej obrannej tretine pohodlne presunuli do pásma a pokúšajú sa tam niečo vmyslieť. Videli sme nahodenie od modrej čiary, ale Hrnka ho netečoval, pretože letelo tesne vedľa.

10:14
    Domáci hokejisti svoju aktivitu zopakovali aj z opačnej strany. AJ tentokrát sa pred Kostúra natlačil urastený Hrnka a aj keď teraz puk jemne zasiahol korčuľou, nasmeroval ho iba mimo bránky.

10:31
    Hosťujúci hokejisti sa proti aktivite svojho súpera pohodlne ubránili a chceli sa presunúť do útoku, lenže na modrej čiare ich zastavil ofsajd.

10:48
    Domáci tím napokon získal puk na svoje hokejky, ale nedokázal sa rýchlo presunúť do pásma. Košičania puk vyhodili iba na zakázané uvoľnenie.

11:24
    Teraz už ale domácim hokejistom pokus o prechod do pásma vyšiel a dokázali sa aj dostať do streleckej pozície. Z pravej strany takmer od mantinelu prišlo v podstate iba nahodenie, ale popradský gólman si ho podržal.

11:34
    Oceliari ale buly pred hosťujúcou bránkou vyhrali a opätovne sa dostali do zakončenia. Tentokrát pálil od modrej mládežnícky reprezentant Černák, no jeho ranu popradská obrana obetavo zblokovala.

12:04
    Popradskí hokejisti sa teraz museli brániť a napokon sa im to podarilo iba za cenu zakázaného uvoľnenia, takže hra ostane pred Kostúrom.

12:43
    Košičania v pásme tentokrát nič zaujímavejšie nevymysleli a po ľahkej strele Kostúr rovno vyrazil na Malinu. Ten puk rýchlo zaviezol do útoku, no prihrávkou medzi kruhy tam našiel iba domáceho Hrnku.

13:02
    Košice dali gól!

Domáci hokejisti sa napokon do pásma bez akýchkoľvek problémov vrátili a otvárajú skóre tohto zápasu! Spoza bránky poslal dobrú prihrávku do nebezpečného priestoru Kutálek a MATÚŠ CHOVAN ju dobre prečítal, takže so zakončením už nemal výraznejšie problémy. Asistencia: Tibor Kutálek.
    Matúš CHOVAN - 1:0

13:45
    Popradskí hokejisti teda súpera v úvode tohto zápasu nedokázali ustrážiť a prehrávajú.. Hostia ale ešte rozhodne nemajú nič stratené a aj naďalej sa budú pokúšať o aktivitu smerom dopredu.

14:20

Hostia ale teraz poriadne pochybili a domácemu útoku ponechali obrovský priestor. Technicky zdatný GABRIEL SPILAR sa pukom pohral v ľavom kruhu, potiahol si ho do medzikružia, vypálil a už sa iba prizeral na to, ako sa Kostúrovi ľahko kĺže pomedzi korčule. Asistencie: Richard Jenčík, Peter Bartoš.
    Gabriel SPILAR - 2:0

15:20
    Hosťujúci hokejisti záver prvej tretiny vôbec nezvládajú a prehrávajú už dvojgólovým rozdielom. Pre tím z Popradu to nie je príjemná situácia, ale rozhodne ani neriešiteľná.

15:49
    Hostia sa ihneď tlačia do útoku a pokúšajú sa tam niečo vymyslieť, no majú to iba veľmi náročné. Na strely je to aktuálne 10:5 v prospech Košíc.

16:17
    Hosťujúci Stals teraz veľmi dobre napádal rozohrávku domáceho tímu, čo donútilo Štrbáka stiahnuť sa až za vlastnú bránku, odkiaľ bude rozohrávať.

16:58
    Košičania napokon puk rozohrali spoza vlastnej bránky a dostali sa do skvelej príležitosti! Z pravej strany puk pred bránku hádzal Rachůnek, ale tesne pred Bicekom ho hostia dokázali odpáliť do bezpečia.

17:58
    Domáci tím vo svojej aktivite vôbec neprestáva ani počas dvojgólového vedenia. Košičania sa chceli natlačiť do pásma, no zastavil ich ofsajd na modrej čiare.

18:24
    Hosťom ale snahu vôbec nemôžeme uprieť. Popradčania sa tlačia do pásma, no zatiaľ bez výraznejšieho zakončenia, ktoré by Melicherčíka potrápilo.

18:51
    Poprad si ale pri svojich útočných pokusoch teraz nedal pozor na obranu a to mohli využiť Košičania! Tí sa dostali do rýchleho brejku, na konci ktorého bez prípravy pálil Jenčík, ale iba nad bránku.

19:34
    Hosťujúci brankár Kostúr má prácu aj v záverečnej minúte. Košičania sa opäť natlačili do pásma, no popradský gólman puk s prehľadom pokryl.

19:52
    Košickí hokejisti sú stále aktívni a držia sa v útočnej tretine. Domáci hokejisti to skúšajú aj strelecky, no Poprad sa dobre bráni a puk na Kostúra už pustiť nechce.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina je minulosťou. Videli sme v nej zaujímavý hokej, v ktorom sa dva góly podarilo vsietiť domácemu tímu, ktorý si následne prevzal aktivitu na svoju stranu a súpera do výraznejšieho zakončenia už nepustil. Poprad ale ešte stále nemá nič stratené, pred nami je ďalších 40 minút čistej hry.

Druhá tretina sa začne približne o 18:26.

20:07
    Úvodné buly druhej tretiny vyhrali opäť hostia, ktorí sa rýchlo stiahli do svojej obrannej tretiny, odkiaľ budú chcieť založiť prvú útočnú akciu.

20:31
    Hostia sa napokon do pásma dostali, ale výraznejšie tam domácu bránku neohrozili. Od modrej pálil Paukovček, no iba do nôh obrancu.

20:59
    Domáci hokejisti sa chceli z obrany rýchlo presunúť do útoku, ale vôbec im to nevyšlo a dopustili sa iba zakázaného uvoľnenia.

21:32
    Do útoku puk dostali aj Košičania. Postaral sa o to Lapšanský, ktorý následne prihrávkou popred bránku hľadal svojich spoluhráčov, no zbytočne Poprad sa dobre ubránil.

21:57
    Opäť sme videli aj rýchly prechod do obrany Košíc, ale bez zaujímavejšej strely. Hra je aj naďalej rýchla a prelieva sa zo strany na stranu.

22:48
    Po dlhšom čase sme videli aj nebezpečnejšiu strelu. Postaral sa o ňu domáci obranca Cebák, ktorý pálil z pravého kruhu, ale Kostúr jeho pokus vytlačil pravým ramenom.

23:53
    Popradčania sú smerom dopredu stále aktívni. Hostia si prevzali puk na svoje hokejky a chceli zaútočiť, no zastavil ich ofsajd.

23:58
    Hostia dokázali vyhrať buly v strednom pásme a rýchlo sa presunuli do útoku. Domáci tím a jeho obrana sa musia mať na pozore.

24:25
    Košičania sa ale brániť nemuseli a bez akejkoľvek strely súpera dostali puk von z pásma. Do tretiny na opačnej polovici klziska ho dostal Spilar.

24:51
    Domáci hokejisti sa napokon dostali aj do zaujímavej streleckej pozície! Po krížnej prihrávke pálil dopredu vysunutý obranca Jánošík, ale jeho rana bez prípravy minula bránku.

25:42
    Domácich hokejistov musíme opäť pochváliť za spoluprácu. Puk dostal do pásma Lapšanský, prenechal ho Rachůnkovi a ten rýchlo prihrával pred bránku na Biceka, ktorý však v rýchlosti švihol hokejkou naprázdno.

26:17
    Košičania ešte v pásme ostali a v Steel aréne to len tak zahučalo! Gólman Kostúr bol už na ľade a ani poriadne nevedel, kde je puk, no aj napriek tomu sa skvelo premiestnil a zabránil tretiemu gólu vo svojej sieti.
    Príležitosť Košičanov:

26:55
    Poprad sa bude brániť! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za podrazenie Matúš Matis.

27:10
    Košičania sa ihneď usadili v útočnej tretine a skúsili to aj strelecky. Prihrávkou z pravého kruhu vyzval Jenčík k strele Štrbák, no jeho pokus bol zblokovaný a Jánošík s Bartošom ho nedokázali tečovať.

27:46
    Košičania stále držia pásmo, ale stále bez strely. Hostia teraz zmarili aj aktivitu Spilara, ktorý sa takisto rozhodol páliť spoza obrany, ale takisto iba do nôh obrancu.

28:05
    Hosťujúcim hokejistom sa až v tejto chvíli podarilo vyhodiť puk z pásma a na moment sa oslobodiť. Košičania budú musieť začínať od vlastnej bránky.

28:31
    Domáci tím sa napokon do pásma vrátil, ale nič zaujímavejšie tam nedokázal vymyslieť. Košičania vyprodukovali strelu z pravej strany, ktorú však zastavil iba zadný mantinel.

28:55
    Hostia v plnom počte.

29:21
    Hostia sa ale musia brániť aj v plnom počte! V Steel aréne bolo opäť horúco po strele domáceho tímu, ale Kostúr predviedol skvelý prehľad a puk zachytil.

30:21
    Na opačnej strane sme videli zaujímavú situáciu po prechode hostí. Pri mantineli vybojovali puk a okamžite prihrávali do medzikružia, no tam im hokejku do dráhy puku vložil Chovana a zblokoval ho na ochrannú sieť.

31:10
    Košičania sa opäť museli brániť. Tentokrát z pravej strany pálil Fabian, no jeho rana bola takisto zblokovaná na ochrannú sieť a úspech nepriniesla.

31:52
    Košičania sa presunuli do útočnej tretiny a takisto to skúsili strelecky. Spoza medzikružia pálil Rachůnek, no jeho prudká bomba skončila iba mimo priestoru troch žrdí.

32:54
    Hostia sa dostali do skvelej pozície na skórovanie! Bol v nej Matúš Matis, ktorý sa do zakončenia dostal po bleskovom prechode, ale pálil iba cez Šedu a Melicherčík puk podržal.
    Nevyužitá šanca Matisa:

32:54
    Košičania sa budú brániť! Na trestnú lavicu smeruje za nedovolené bránenie v hre Matej Češík.

33:08
    Poprad dal gól!

Hostia využívajú presilovku a dostávajú sa späť do hry! Postaral sa o to TOMÁŠ SÝKORA, ktorý puk z ľavej strany prudko napálil do siete po tom, čo ho Melicherčík po tvrdej strele od modrej čiary iba vyrazil pred seba. Asistencie: Mário Kurali, Radoslav Suchý.
    Tomáš SÝKORA - 2:1

33:08

34:14
    Domáci hokejisti sa po inkasovanom góle presunuli do útoku ale nič tam nedokázali vymyslieť. Poprad sa veľmi dobre bránia ohrozenie Kostúra nepripúšťa.

34:48
    Domáci hokejisti sa chceli do útoku presunúť z vlastnej obrannej tretiny, ale nevyšlo im to a zastavilo ich iba zakázané uvoľnenie.

35:06
    Po treťom góle je hra dosť rozkúskovaná, teraz ju po prechode Košíc do pásma zastavila prihrávka rukou .

36:24
    Skvelá príležitosť aj pre domáci tím! Bol v nej Sojčík, ktorý sa do zakončenia natlačil z ľavej strany, no v rýchlosti bol jeho pokus zrejme jemne tečovaný a smeroval iba tesne vedľa bránky popradského tímu.

35:52
    Už-už sa črtala zaujímavá šanca hostí! Popradčania vysunuli puk smerom dopredu, ale Sýkorovi napokon ušiel iba o pár centimetrov a páliť nestihol.

36:57
    Košičania sa opäť natlačili do skvelej pozície! Bol v nej Jenčík, ktorý trochu unikol obrane, no tá ho následne dobehla a k strele ho nepustila.

37:01
    Poprad sa bude brániť! Na trestnú lavicu smeruje za podrazenie Samuel Takáč.

37:30

Domáci hokejisti sa okamžite po buly usadili v pásme a napokon presilovkovým gólom zvyšujú svoje vedenie. Stalo sa tak po prudkej strele Rachůnka z pravého kruhu, ktorú do siete tečoval JIŘÍ BICEK. Asistencie: Ivan Rachůnek, Erik Černák.
    Jiří BICEK - 3:1

37:30

38:41
    Hostia sa okamžite pokúšajú presunúť späť do pásma a niečo tam vymyslieť. Priamo pred bránku sa natlačil Matis, no domáca obrana ho zrazila na zem a k strele ho nepustila.

39:06
    Medzičasom sa nám začala už posledná minúta tejto tretiny. V útoku sa stále držia hostia, ktorí chcú znížiť náskok svojho súpera.

39:46
    Popradčania sa síce dostali do streleckého zakončenia, ale Košičania mu odolali a sami sa presunuli do pásma, no v tejto časti hry už zrejme gól neuvidíme.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Druhá tretina je minulosťou. Videli sme v nej opäť dva presné zásahy, ale tentokrát si ich oba celky spravodlivo rozdelili. Aktívnejší sú aj naďalej domáci Košičania, ktorí majú pred záverečnou časťou riadnej hracej doby na svojom konte dvojgólový náskok.

Tretia tretina sa začne približne o 19:03.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:07
    Aj do tretice sa tretina začala výherným buly pre Poprad. Hostia sa rýchlo stiahli k svojej bránke, odkiaľ budú rozohrávať.

40:20

Neuveriteľný začiatok zo strany hostí! Tí sa úplne bez rešpektu natlačili do zakončenia a v ňom prudkou strelou prekonal Melicherčíka veľmi dôrazný DÁVID GRÍGER. Asistencie: Tomáš Sýkora a Lukáš Paukovček.
    Dávid GRÍGER - 3:2

41:26
    Domáci hokejisti sa na rýchly inkasovaný gól snažia odpovedať aktivitou v útočnom pásme. Lapšanský za bránkou prenechal puk Chovanovi, ale ten bol odzbrojený a prihrávať už nemohol.

42:14
    Hostia sa ale veľmi dobre bránia a puk sa im podarilo vyhodiť z pásma. Do obrany tak musela šprintovať dvojica Černák – Štrbák, ktorá to ale s prehľadom stihla.

42:51
    Košičania sa napokon dostali k puku a hru presunuli do svojej útočnej tretiny. Tam to skúsili aj strelecky, no hostia hru výborne prečítali a puk zrazili na ochrannú sieť.

43:16
    Domáci Rachůnek je dnes skutočne aktívny a podarilo sa mu natlačiť sa do ďalšieho zakončenia! Poprad ale odoláva a s kusiskom bojovnosti sa bráni.

43:57
    Obrovská šanca na strane hostí, ktorí by radi vyrovnali! Natlačili sa do útoku a pálili skutočne z každej strany, ale Melicherčík sa zázračne presúval od žrde k žrdi a puk za svoj chrbát aj so šťastím nepustil.
    Gólova príležitosť Popradu:

44:01
    Košice sa budú brániť! Za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou smeruje na trestnú lavicu Tomáš Hrnka.

44:37
    Hosttia začali presilovku skutočne veľmi aktívne a bojovne a dostali sa aj do zakončenia, ale domáca obrana gólmanovi pomohla a puk vytlačila pásma.

45:12
    Popradčania sa presunuli späť do útoku a pokúšajú sa tam niečo vymyslieť. Ich snaha je obrovská a domáci tím nevie, kam skôr skočiť.

45:51
    Aktivita popradského tímu je skutočne obrovská. Hosťujúci hokejisti sú nasťahovaní v pásme a roztočili tam veľký kolotoč, no aktuálny majster odoláva.

46:01

46:13
    Poprad sa bude brániť! Na trestnú lavicu smeruje za hákovanie Matúš Paločko.

46:38
    V úvode oslabenia hostia puk vytlačili zo svojej tretiny, ale domáci tím sa do pásma rýchlo dostal späť. Od modrej čiary pálil Štrbák, ale iba tesne vedľa.

47:14
    Hostia z Popradu puk opäť vytlačili von z pásma, ale nie nadlho. Košičania sa do útoku vrátili a roztočili to tam sériou prihrávok.

47:34

Domáci hokejisti využívajú presilovku a opäť vyhrávajú o dva góly. Postaral sa o to obranca ADAM JÁNOŠÍK, ktorý sa natlačil pred bránku a tečoval prudkú strelu Spilara. Asistencie: Gabriel Spilar, Peter Bartoš.
    Adam JÁNOŠÍK - 4:2

47:34

48:21
    Domáci hokejisti sa aj po góle stále tlačia do zakončenia, ale popradská obrana odoláva a Rachůnka spoza bránky k strele nepustila.

49:36
    Východniarske derby je skutočne atraktívne a stále vidíme zaujímavý hokej na oboch stranách. Pre Poprad ešte nie je nič stratené.

49:46

Domáci hokejisti sa ale presunuli do útoku a opäť zvyšujú svoje vedenie. Z ľavého kruhu vypálil nikým nebránený TIBOR KUTÁLEK a bol úspešný, Kostúr nestihol zareagovať. Asistencie: Michal Šeda.
    Tibor KUTÁLEK - 5:2

50:52
    Aj naďalej sledujeme atraktívny výkon na oboch stranách. Hráči oboch celkov sa snažia natlačiť do streleckých pozícií a divákom sa takýto hokej musí páčiť.

50:52
    Domáci fanklub teraz svojmu tímu absolútne nepomáha. Fanúšikovia vo svojom sektore vystrelili konfety, ktoré do Steel arény vôbec nepatria a pár z nich sa cez ochrannú sieť dostalo aj na ľadovú plochu, takže sa hra na moment preruší a priestor pri Kostúrovej bránke bude musieť byť vyčistený.

51:28
    Napokon je už po rýchlom zásahu organizátora zápasu všetko v poriadku a môže sa pokračovať v hre. Do úniku sa dostal domáci Jenčík, ale ani na dvakrát sa mu skúseného Kostúra nepodarilo prepáliť.
    Jenčík neuspešný:

51:58
    Situácia sa takmer zopakovala. Domáci hokejisti sa opäť natlačili do zakončenia, keď po prečíslení posunul Bicek puk na Rachůnka, no toho Kostúr vychytal.

52:29
    Poprad sa bude brániť! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za nedovolenie bránenie Samuel Takáč.

53:01
    Košičania sa ihneď usadili v pásme a pokúšajú sa niečo vymyslieť. Z otočky pálil Jenčík, no jeho pokus skončil iba mimo bránky.

53:27
    Hostia sa napokon dokázali ubrániť a Sýkora puk vyhodil cez všetky čiary. Košičania budú začínať od vlastnej bránky.

54:29

54:54
    Košičania útočia aj proti plnému počtu hráčov súpera. Puk spoza bránky posúval do lepšej pozície Chovan, ale Hrnka ho v rýchlosti netrafil.

56:39

Domáci hokejisti sú nezastaviteľní a završujú poltucet v sieti Kostúra. Postaral sa o to GABRIEL SPILAR, ktorý využil prihrávku priamo pred bránku a strelou pomedzi korčule brankára sa presadil už druhýkrát v zápase. Asistencia: Richard Jenčík.
    Gabriel SPILAR - 6:2

57:09
    Zápas sa kráti a domáci fanúšikovia už oslavujú. Hostia sú však aj naďalej aktívni a stále sa tlačia do zakončenia.

58:00
    Snahu však nemožno uprieť ani domácemu tímu. Košičania sa zmocnili puku a prenikli do pásma, no ľahký pokus Kostúr dobre videl a schoval ho v lapačke.

59:02
    Medzičasom sa nám začala už posledná minúta tohto zápasu. V Steel aréne sa nič nezmení a Košičania zvíťazia.

59:48
    Zápas sa už skutočne iba dohráva. Pri puku sú domáci hokejisti, ktorí však hru iba kontrolujú a nič zaujímavejšie sa už na ľadovej ploche nestane.