Nitra – Martin 5:2 (kon.) | Trenčín – Piešťany 4:1 (kon.) | Zvolen – Košice 1:4 (kon.)
Žilina – Banská Bystrica 4:5 (0:2 po s.n.) | Poprad – Skalica 6:1 (kon.)
po s.n. (0:2)
MsHK Žilina
4:5 (2:1, 1:2, 1:1 - 0:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Úterý 24.02.2015, 17:30 • DOXXbet Aréna • Tipos Extraliga (SR)

Peter Mikula (tréner Žilina): „Ďakujem trénerovi hostí, že nám praje úspech. My máme po dnešku ďalší problém a to je zranenie Milana Procházku. V zápase vyčnievala ofenzíva nad defenzívou. Zápas sme využili na zohratie a nacvičenie herných situácii. V zápase sme viedli, ale ako to už býva, netaktické veci nás stali výsledok. Chcem sa poďakovať žilinským divákom za trpezlivosť a podporu, verím, že nám ju zachovajú i v baráži. Osobne beriem baráž ako neúspech, ale z posledných síl urobím všetko preto, aby sa extraliga v tomto krásnom meste zachovala.“

Miroslav Chudý (tréner Ban. Bystrica): „V dnešnom zápase sa potvrdilo, že obom tímom už o nič nešlo. Bolo to stretnutie, v ktorom chýbala emócia, či agresivita, ale som rád, že sme ho vyhrali a zároveň som rád, že sme ho prežili bez zranení. Pripravujeme sa na vrchol sezóny a dúfam, že doň pôjdeme v plnom zložení. Žiline želám úspech v baráži.“ (20:27:23)

O pár minút vám prinesieme ohlasy trénerov z tlačovej konferencie.

KUDRNA - 4:5

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC 05 Banská Bystrica.

Samostatné nájazdy začínajú.

V predĺžení sme gól nevideli, rozhodne sa v nájazdoch.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:45
    Domáci v tlaku v útočnom pásme.

64:11
    Kanko predviedol odvážny prienik obranou hostí, Corbeil bol pozorný.

63:58
    Križan inkasoval zásah do masky, hra je prerušená.

63:24
    Nuž, zdá sa, že dnes budú rozhodovať samostatné nájazdy.

62:52
    Žilinčania v prečíslení 2 na 1, Nádašdi príklepom minul bránku hostí.

62:08
    Žilinčania majú puk vo vlastnom pásme, Staněk vymyslel skvelú kolmicu na Michala Veleckého, ktorý mohol ísť do úniku, no napokon si puk nedobre spracoval.

61:43
    Vhadzuje sa v strednom pásme, bližšie k bránke Žiliny.

61:24
    Križan v tomto momente podržal svoj tím, hra je prerušená.

60:47
    Oba tímy hrajú o poznanie rýchlejšie ako v tretej tretine.

60:30
    Corbeil musel v predĺžení zasahovať ako prvý.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Po riadnom hracom čase máme v Žiline stav 4:4. Po krátkej prestávke bude nasledovať predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:40
    Adam Bezák sa dostal do dobrej pozície, v tiesni však mieril bekhendom príliš vysoko.

59:11
    Handlovský v dobrej pozícii mieril nad ľavý betón Karola Križana, brankár Žiliny ale predviedol výborný semafór.

58:54
    Vhadzuje sa v obrannom pásme Žiliny.

58:36
    Kanko bojoval za bránkou hostí, tentoraz však bola úspešnejšia obrana Banskej Bystrice.

58:02
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:55
    Žilinčania sa po dlhom čase pozreli do útočného pásma na dlhší čas, strelecky však brankára hostí neohrozili.

57:17
    Vhadzuje sa po ľavej ruke Karola Križana.

56:58
    Roztržka pred bránkou hostí. Je v nej i Petr Kanko, no v žilinskom drese si tento pomerne známy búrlivák stále drží nervy na uzde.

56:27

56:17
    Milan Kytnár pálil z ľavej strany, Križan znovu zasahuje.

55:36
    Znovu potýčka pred bránkou hostí.

55:01
    Do konca riadnej časti hry ostáva necelých 5 minút.

54:31
    Michal Hudec vletel do pásma Žiliny, z pravého kruhu príklepom minul pravý vinkel Križanovej bránky.

54:02
    Hostia napádajú rozohrávku domáceho tímu s dvojicou hráčov.

53:33
    Tentoraz majú v moci puk hostia, ktorí ho berú za svoju bránku, oba tímy tak bleskurýchle striedajú.

53:05
    Hostia sú nasťahovaní pred Karolom Križanom, o puk sa vedú boje za bránkou.

52:10
    Domáci Žilinčania sa však snažia niečo vymyslieť, defenzíva Banskej Bystrice je však pozorná.

51:55
    Tempo hry nám mierne opadlo, uvidíme, či sa podarí niektorému z tímov strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

51:05
    Jaroslav Jabrocký sa po ľavej strane vrútil do pásma hostí, jeho strelu švihom Corbeil ramenom vyrazil nad bránku Vlkov.

50:43
    Koniec oddychového času.

50:43
    Oddychový čas Žilina.

50:01
    Začalo sa druhá polovica tretej tretiny.

49:31
    Tomáš Zigo mieril od modrej čiary len vedľa bránky Karola Križana.

49:09
    Hostia sú znovu pred Križanom, dlho sa tam však nezdržali, o puk sa bojuje v strednom pásme.

48:26
    Puk končí za bránkou hostí, oba tímy striedajú počas hry.

47:42
    Petr Kanko sa šikovne zbavil Mislava Rosandića, no Corbeil jeho strelu švihom vyrazil vedľa bránky hostí.

47:08
    Hostia sú po vyrovnaní pri chuti, obrana domácich je pozorná.
    KADURA - 4:4

46:11
    Banská Bystrica dala gól!
    Gól napokon platí! Bendík posunul puk na DOMINIKA KADURU, ktorý vyrovnáva na 4:4. Asistencie: Branislav Bendík, Tomáš Zigo.

46:01
    Momentálne sú domáci hnaní dopredu i skvelým publikom.

45:32
    Žilinčania sú však aktívni a stále sa snažia pridať ďalší gól.

44:42
    Petr Kanko sa z pravej strany krásne pretlačil pred Mathieua Corbeila, škoda, že v poslednom momente sa mu puk skĺzol z čepele hokejky.

44:36
    Tomáš Surový sa predieral stredom obrany Žiliny, jeho individuálna akcia však napokon nebola úspešná.

44:03
    Dnešné stretnutie sleduje 722 divákov.

43:21
    Domáci začali tretinu výborne, aktívne korčuľujú a tlačia sa do zakončenia.
    BOBČEK - 4:3

42:56
    Žilina dala gól!
    Domáci znovu vedú, pretože presne sa trafil znovu ŠTĚPÁN NOVOTNÝ. Asistencie: Petr Kanko, Adam Bezák.

42:29
    Po strele jedného z hráčov hostí zvoní tyč žilinskej bránky.

42:05
    Tak žilinský fanklub je znovu na tribúne a hlasivkami ženie Vlkov dopredu.

41:26
    Vhadzuje sa v strednom pásme, bližšie k bránke hostí.

40:38
    Hostia začali tretiu tretinu od úvodu aktívne.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech hostí.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Po druhej tretine máme v Žiline stav 3:3 Hostia vyrovnali na 2:2 zásluhou Petra Kousalíka, v 33. minúte sa dostali do vedenie o gól zásluhou Guimonda. Žilina vyrovnávala na 3:3 počas presilovej hry, presným strelcom bol Štěpán Novotný. Tretia tretina sa začne približne o 19:10.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:12
    Handlovský v dobrej pozícii z pravého kruhu prevetral výstroj Karola Križana.

39:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

38:25
    Vhadzuje sa v obrannom pásme hostí, puk však smeruje za modrú čiaru.

38:01
    Rýchle prečíslenie hostí, Kudrna pálil z pravej strany, Križan betónom výborne vyráža.

37:52
    Žilina stále pokračuje v tlaku.
    NOVOTNÝ - 3:3

37:13
    Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou, Žilina využíva presilovú hru. Z priestoru nad pravým kruhom sa do puku oprel ŠTĚPÁN NOVOTNÝ a vyrovnáva na 3:3. Asistencie: Tomáš Nádašdi.

36:40
    Táto presilová hra domácim Vlkom vôbec, ale vôbec nevychádza.

36:14
    Domáci sa dostali do útočného pásma, ale obrana Baranov funguje výborne a puk znovu smeruje za modrú čiaru.

35:52
    Hostia posielajú puk cez všetky čiary a na niekoľko sekúnd sa oslobodzujú.

35:29
    Vylúčenie Banská Bystrica, 2 minúty dostáva Petr Kousalík za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

35:01
    Už len päť minút ostáva do konca druhej časti hry, hostia vedú v Žiline 3:2.

34:33
    Karol Križan je zatiaľ pozorný, pripisuje si ďalší kvalitný zákrok. Následne pred bránkou Žiliny vzniká drobná šarvátka.

34:17
    Domáci v plnom počte.

34:01
    Oba tímy striedajú, hostia sa následne znovu nasťahovali pred Križanovu bránku.

33:30
    Hosťom sa presilová hra príliš nedarí, puk smeruje za ich bránku.

32:53
    Hostia znovu nasťahovaní pred Križanom, ten si pripisuje prvý úspešný zákrok v zápase.

32:17
    Striedanie v bránke Žiliny, Igora Cibuľu strieda Karol Križan.

32:17
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Michal Grman za vyhodenie puku z ľadovej plochy.
    GUIMOND - 2:3

32:01
    Nuž, hostia využívajú ďalšiu presilovú hru. Od modrej čiary napriahol SACHA GUIMOND a trafil presne pravý vinkel žilinskej bránky. Asistencie: Miroslav Preisinger, Tomáš Surový.

31:30
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Juraj Ďurkech za sekanie.

31:12
    Hostia zakladajú útok od vlastnej bránky a budú hrať presilovú hru.

30:44
    Hostia v plnom počte.

30:24
    Tlak domácich počas početnej výhody trvá.

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu a stav v Žiline je 2:2.

29:35
    Demel šikovne tečoval strelu Grmana od modrej čiary, brankár hostí opäť všetko riešil.

28:58
    Domáci od úvodu presilovej hry v tlaku, Mathieu Corbeil však všetko rieši s pokojom.

28:44
    Vylúčenie Banská Bystrica, 2 minúty dostáva Marek Biro za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

28:31
    Nuž, neviem presne, čo sa deje, ale žilinský fanklub si zbalil vlajky a odchádza z tribúny preč.

27:50

27:42
    Puk smeruje za bránku Žiliny.

27:18
    Kousalík vo vlastnom oslabení nepríjemne vystrelil od modrej čiary, Cibuľa mávol lapačkou do prázdna, no puk tesne minul bránku Vlkov.

26:54
    Tentoraz od modrej čiary pálil obranca Grman, no Corbeil v bránke Banskej Bystrice znovu odolal.

26:27
    Bobček nepríjemne vystrelil od modrej čiary, brankár hostí na dvakrát puk skrotil.

25:50
    Vylúčenie Banská Bystrica, 2 minúty dostáva Andrej Kudrna za nedovolené bránenie v hre.

25:38
    Žilinčania sú v pásme hostí, no strelecky ohroziť Corbeila nedokázali.

25:08
    Vhadzuje sa v strednom pásme, bližšie k bránke domáceho tímu.

24:46
    Velecký v súboji 1 na 1 poriadne vycvičil Čížeka, hráčovi hostí sa hlava krúti snáď ešte teraz.

24:07
    Vhadzuje sa v obrannom pásme hostí, Žilinčania ostali pri puku.
    KOUSALÍK - 2:2

23:52
    Tlak hostí počas presilovej hry bol naozaj silný, PETR KOUSALÍK dostal puk na modrú čiaru a príklepom prestrelil Igora Cibuľu v bráne Žiliny. Asistencie: Andrej Kudrna, Lukáš Handlovský.

23:22
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Jakub Drábek.

22:59
    Krásna individuálna akcia Michala Hudeca, ktorý si v nájazde položil Cibuľu, no vzápätí poslal puk vedľa bránky.

22:04
    Hostia sa poriadne zakusli do domácich, Cibuľa musel riešiť niekoľko nepríjemných situácií za sebou.

21:31
    Rýchly útok hostí končí postavením Petra Kafku mimo hru.

20:55
    Ani domáci však neostávajú hosťom nič dlžní a okamžite sa púšťajú do útočenia, Corbeil však bol nakoniec pozorný.

20:22
    Prvý úspešný zákrok v druhej tretine si pripisuje žilinský brankár Igor Cibuľa.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech Banskej Bystrice.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Po prvej tretine máme v Žiline stav 2:1. O prvý gól domácich sa v 15. minúte postaral Aleš Staněk, no už v 17. minúte vyrovnával Petr Kafka. Žilinu však minútu pred koncom tretiny dostal do vedenia Petr Kanko. Druhá tretina sa začne približne o 18:17.

18:40
    Žilina sa opäť dostáva do vedenie, Bezák vybojoval puk pre Štěpána Novotného, ktorý našiel PETRA KANKA a ten nekompromisne zavesil puk za Mathieua Corbeila. Asistencie: Štěpán Novotný, Adam Bezák.

18:17
    Tentoraz držia puk za bránkou domáci hokejisti a oba tímy striedajú.

17:42
    Zadunel mantinel v strednom pásme, stále sa hrá pomerne tvrdo na oboch stranách.

17:05
    Žilinčanov inkasovaný gól znovu prebral k zvýšenej aktivite, puk však majú v moci hostia.
    KAFKA - 1:1

16:30
    Nevinná situácia pred Cibuľom a puk končí v bránke. Jemný dotyk PETRA KAFKU znamená vyrovnanie na 1:1. Asistencie: Lukáš Handlovský, Radomír Heizer.

16:10
    Znovu sú Barani nasťahovaní pred bránkou Žiliny, Cibuľa je však pozorný a kryje ďalší puk v lapačke.

15:35
    Puk je za bránkou Corbeila, oba tímy striedajú počas hry.

15:00
    Hostia kontrujú obliehaním žilinskej bránky, Cibuľa je však pozorný.
    STANĚK - 1:0

14:23
    Lipovský našiel na pravej strane voľného ALEŠA STANĚKA, ktorý si parádnou trefou do vinkla otvára strelecký účet v Žiline. Asistencie: Adrián Lipovský, Jakub Drábek.

14:00
    Tentoraz sú však aktívnejší Barani, po strele Kafku zasahoval pozorný Cibuľa.

13:05
    Ale Žilina sa začína vcelku sympaticky tlačiť do zakončenia, hostia majú v defenzíve pomerne dosť veľa priestoru.

12:37
    Nuž, a to, o čom som písal, sa stáva realitou. Pred bránkou hostí sa strhla prvá šarvátka, zatiaľ však rozhodcovia všetko zvládli.

11:39
    Petr Kanko v obrovskej šanci, sám pred bránkou hostí však poslal puk len do hrude Mathieua Corbeila.

11:35
    Hokejisti z Banskej Bystrice rozkrútili pred Cibuľom vcelku slušný kolotoč, brankár Žiliny si však napokon poradil.

10:58

10:40
    Tlak Žiliny končí, puk smeruje do stredného pásma.

10:31

10:25
    Domáci však hrajú túto presilovú hru aktívne, Mathieu Corbeil je však zatiaľ veľmi pozorný.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Žilina – Banská Bystrica zatiaľ bez gólov.

09:55
    Michal Grman jedovkou od modrej takmer zbúral zadný mantinel.

09:40
    Kanko tvrdo dohral súpera za bránkou hostí, nuž, dnes to bude ešte veselé.

09:21
    Novotný nepríjemne vystrelil z pravej strany, Corbeilovi puk vypadol z lapačky, no napokon skončil vedľa bránky hostí.

08:31
    Vylúčenie Banská Bystrica, 2 minúty dostáva Michal Hudec za podrazenie.

08:25
    Žilina začína útok od vlastnej bránky, no hostia výborne vykrývajú stredné pásmo.

08:08
    Puk končí v zakázanom uvoľnení, hra sa sťahuje do pásma Banskej Bystrice.

07:28

07:19
    Vhadzuje sa v obrannom pásme hostí, po pravej ruke Corbeila.

06:50
    Petr Kanko vybojoval puk v obrannom pásme, posunul puk na voľného Štěpána Novotného, no spracovanie českého útočníka bolo priam žalostné.

06:31
    Puk je stále za bránkou Mathieua Corbeila, oba tímy striedajú počas hry.

06:02
    Hostia zatvorili Žilinu v obrannom pásme, no Jakub Drábek výborne zapracoval a poslal puk až za bránku hostí.

05:28
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Michal Velecký za podrazenie.

04:45
    Žilina v obrovskej šanci, Kanko tesne míňa bránku hostí. Napriek tomu, že v dnešnom zápase o nič nejde, tak oba tímy tvrdo dohrávajú všetky osobné súboje.

04:29

03:55
    Žilina je nasťahovaná v útočnom pásme, Corbeil kryl dve jedovky Jakuba Drábeka od modrej čiary.

03:33
    Domáci sa snažia počas presilovej hry niečo vymyslieť, no puk už mieri do stredného pásma.

03:01

02:39

02:00
    V bránke hostí si Corbeil zapisuje prvý úspešný zákrok.

01:42
    Marek Biro strieľal od modrej čiary, na šťastie pre domácich bol puk tečovaný tesne vedľa bránky Igora Cibuľu.

01:01
    Hrá sa za bránkou hostí, domáci sa snažia niečo v útočnom pásme vymyslieť, no príliš sa im nedarí.

00:39
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Matej Valášek.

00:29
    Vylúčenie Banská Bystrica, Václav Čížek dostáva 2+2 minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

00:29
    Nuž, a je to Milan Procházka, ktorému z ľade pomáhajú spoluhráči.

00:29
    Hneď v úvode zápasu dostal tvrdý hit jeden z domácich hráčov, ostáva ležať na ľade.

00:01
    Prvé buly zápasu v prospech hostí z Banskej Bystrice.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

MsHK DOXXbet Žilina: Cibuľa (Križan) – Bobček (K), Nádašdi, Krčula, Grman, Ďurkech (A), Hudec (A), Šeliga – Kanko, Novotný, Procházka – Velecký, Jabrocký, Valášek – Lipovský, Drábek, Staněk – Niník, Demel, Bezák

HC 05 Banská Bystrica: Corbeil (Andresson) – Čížek, Gründling, Rosandić, Kousalík, Guimond, Biro, Bendík – Kudrna, Preisinger, Hudec (K) – Surový, Kytnár, White – Handlovský (A), Heizer, Kafka – Matoušek, Zigo, Kadura..

Príjemný dobrý deň, vitajte pri on-line prenose zo zápasu záverečného, 54. kola hokejovej Tipsport extraligy, v ktorom hokejisti MsHK DOXXbet Žilina privítajú na svojom ľade hráčov HC 05 Banská Bystrica. Úvodné buly je na programe o 17:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Hokejistom Žiliny patrí v tabuľke extraligy konečné 10. miesto a smerujú teda znovu do baráže. Definitívnou bodkou bola nedeľná prehra na ľade majstrovských Košíc pomerom 5:3. O góly Vlkov sa postarali 2x Jaroslav Jabrocký a jeden gól pridal Štěpán Novotný. Súperom Žiliny v baráži, ktorá začína 12. marca 2015 bude jeden z dvojice HC O7 Detva a HK Spišská Nová Ves.

Hokejistom HC 05 Banská Bystrica patrí v priebežnej tabuľke extraligy tretie miesto a v play-off si teda zmerajú sily s Duklou Trenčín. V poslednom doterajšom stretnutí porazili Barani Poprad pomerom 3:1. Góly sa stredoslovenský tím vsietili Petr Kafka, Tomáš Surový a Radomír Heizer.