Vladivostok – Chabarovsk 6:0 (kon.) | Omsk – Novokuzněck 2:3 (po pr.) | Barys – N.Novgorod 4:2 (kon.)
Čeljabinsk – Jekatěrinburg 3:2 (2:1 po s.n.) | Ufa – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Magnitogorsk 4:3 (po pr.)
Jaroslavl – Čerepovec 2:1 (po pr.) | Nižněkamsk – Kazaň 0:6 (kon.) | Soči – Toljatti 3:1 (kon.)
Dynamo Moskva – Minsk 3:1 (kon.) | Atlant – Riga 7:2 (kon.) | Viťaz – CSKA Moskva 1:2 (po pr.)
HC Slovan – Jokerit 2:3 (po pr.)
HC Slovan Bratislava
2:3 (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
Jokerit Helsinky
Úterý 24.02.2015, 19:00 • Slovnaft Arena, Bratislava • KHL

Základní část KHL je tedy u konce. Já se vámi loučím a přeji hezký zbytek úterního večera. (21:20:56)

Česká stopa v utkání

Petr Koukal (JOK) 0 + 0
    -
    Tomáš Netík (SBA) 0 + 0

Je dobojováno. I přes prohru se z ochozů dál ozývá potlesk, kterým se diváci loučí se sezonou. Slovan i přes velmi oslabený kádr předvedl velice sympatický výkon. Dvěma brankami ze třetí třetiny si domácí vynutili prodloužení. V něm ale slaví Jokerit, který už vyhlíží play off.

Statistiky zápasu:
    Střely – 33: 29
    Trestné minuty – 4:6

Oskari KORPIKARI - 2:3

64:31
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Obrana Slovanu nechala před brankou zcela volného OSKARIHO KORPIKARIHO. Ten záhy obdržel přihrávku, po které zamířil přesně do horního rohu branky. Asistence: Linus Omark.

63:24
    Velkou chybu v defenzivě nedokázal potrestat Ohtamaa, před kterým byla poloprázdná branka. Dobře se totiž dokázal vrátit Mihálik.

62:49
    Opět je vidět, že Slovan trochu nestíhá. Domácí však očividně nechtějí zklamat fanoušky, kteří je ženou dopředu.

62:28
    Z nepříliš výhodného úhlu pálil Baranka. Hostující gólman připraven.

61:53
    Bartovič se chtěl rozjet do samostatného úniku. Ani jeho rychlé nohy na prudký pas nestačily. Odpískán znovu icing.

61:46
    Belasí poslali puk na icing. V prodloužení zatím větší šance chybí.

61:15
    Barker v jízdě prověřil Heleniuse, který zasáhl a stihl i rozehrát.

61:00
    Omark mohl rozhodnou, se zakončením v ideální pozici ale příliš otálel. Backlund dokázal zasáhnout.

60:38
    Nagy nabil na modré čáře Brejčákovi. Jeho dělovka letěla mimo.

60:04
    Nastavený čas započali hosté vyhraným buly. Jokerit už se žene do útoku.

60:01

Slovan si tuto sezonu přeci jen ještě trochu prodlouží. Ve třetí třetině se totiž dokázal dvakrát prosadit, když se trefil Nagy a po něm Murley. Utkání tak musí rozhodnout prodloužení, které v Bratislavě za pár okamžiků začne.

David Soumar

Branky a nahrávky: 49. Nagy (Brejčák), 52. Murley (Hudáček, Baranka) – 2. Sallinen (Peltola), 36. Gunderson (Sallinen, Aaltonen), 65. Korpikari (Omark)

HC Slovan Bratislava: Backlund (Godla) – Sersen, Baranka, Barker, Brejčák, Mihálik – Nagy, Tičar, Jeglič – Bartovič, Murley, Hudáček – Lunter, Šťastný, Netík – Rehák.
    Jokerit Helsinky: Helenius (Karlsson) – Korpikari, Gunderson, Vaananen, Peltola, Todd, Ohtamaa – Huhtala, Kapanen, Hagman – Sallinen, Wirtanen, Aaltonen – Moses, Koukal, Omark – Maki, Poysti, Hahl

Rozhodčí: Jeřábek, Sergejev – Balodis, Birin