Standard – Club Brugge 1:0 (kon.) | Mechelen – Waregem 3:0 (kon.) | Genk – Waasland-Beveren 7:1 (kon.)
Standard Lutych
1:0 (1:0)
Club Brugge KV
Sobota 02.05.2015, 18:00Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítám všechny fanynky a fanoušky u sledování dnešního utkání nejvyšší belgické fotbalové ligy, kde se v rámci bojů o titul utká domácí Standard Lutych s hostujícím Club Brugge KV.

Club Brugge
    Hostující tým je ve skvělé formě a zaslouženě vede tabulku boje o titul o 2 body. Uvidíme, jestli se jim dnes povede bodový náskok navýšit.

Domácí už do boje o titul nejspíš nezasáhnou, neboť zaujímají poslední 6.místo v tabulce boje o titul.

Vzájemná utkání
    06.04.15 JUP Club Bruggy St. Lutych 2 : 1
    14.12.14 JUP St. Lutych Club Bruggy 1 : 3
    05.10.14 JUP Club Bruggy St. Lutych 3 : 0

Standard Lutych: Thuram – Teixeira, Scholz, Enoh, Trebel – Carcela, Van Damme, Ezekiel, De Camargo, Mujangi Bia – Milec

Club Brugge KV: Ryan – Silva, Mechele, Duarte, De Bock – Simons, Coopman – Claudemir, Rafaelov, De Sutter, Izquierdo.
    Náhradníci: Kujovic – De Fauw, Denswil, Storm, Vazquez, Dierckx, Oulare..

1

2
    Utkání začíná velice opatrně, hosté zatím kontrolují balón.

4
    Domácím se v úvodu příliš nedaří. Hosté útočí, ale domácí se zatím dobře brání.

5
    Domácí se po delší době dostali k míči, ale nijak nepospíchají směrem k hostující brance.

6
    Ke střele se dostal De Sutter, ale mířil hodně nepřesně.

8
    Standard právě vstřelil branku!
    Domácí tým se zničehonic ujímají vedení. Míč putoval na pravou stranu, odkud přilétl centr na volného GEOFFREYHO MUJANGI BIU, který propálil hostujícího brankáře a posílá domácí tým do vedení.
    Geoffrey Mujangi BIA - 1:0

9
    Mujangi Bia se dostal do další šance, ale tentokrát už brankář Ryan míč ukryl v rukavicích.

11
    Znovu Bia! Ten se protáhl po pravé straně, odkud dával míč před branku, kde však ani jeden z jeho spoluhráčů nedokázal míč dorazit.

12
    Hosté jsou po slibném úvodu značně zaskočeni a rychlé útoky domácích jim dělají velké potíže.

14
    Trebel se snažil lišácky přelobovat brankáře hostů a málem se mu to povedlo! Hostující brankář zasáhl na poslední chvíli.

15
    Následuje roh pro domácí.

16
    Ten se domácím příliš nevyvedl a hosté mohou zaútočit.

17
    Hostům se ale zatím vůbec nedaří si přesně nahrát.

18
    Útok domácích zastaven kvůli ofsajdu.

19
    Opět rohový kop pro domácí Lutych.

20
    Ten už měl i dobrou výšku, ale brankář hostů Ryan si pro míč došel a stáhl si jej ze vzduchu.

21
    De Sutter si nabíhal do volného prostoru, ale přihrávka na něj zamířila jen do autu.

23
    Enoh se nadechl k velkém individuálnímu průniku, ale míč mu nakonec utekl od kopačky.

24
    Na druhé straně se dostal do ofsajdového postavení Refaelov.

25
    Domácí zatím hrají překvapivě hodně vyrovnanou partii a troufnu si říct, že jsou zatím lepším týmem.

26
    Milec se prezentoval dobrým obranným zákrokem na obranné polovině.

27
    De Camargo vypálil z úhlu a jeho rána skončila pouze na boční síti hostující branky.

28
    Jeden z hostů byl faulován a na Bruggy čeká zajímavá standardka.

29
    Ke střele se dostal Claudemir a jeho pokus končí v náručí Thurama.

30
    K další střele se dostal Simons a dopadl stejně jako jeho kolega před malou chvílí.

31
    Carcela se snažil prosadit na levé straně, ale o míč jej obral Silva.

32
    Další rohový kop domácích neznamenal žádné nebezpečí.

33
    Centr z levé strany kryje Thuram.

34
    Vypadalo to, že hosté budou postupovat v akci 2 na brankáře, ale na konec je odmáván ofsajd.

35
    Tempo hry teď lehce upadlo, domácí kontrolují míč a hosty pouští jen do ojedinělých útoků.

37
    Rohový kop pro hostující Bruggy.

38
    Z toho jako ze všech dnešních rohů nic nevzešlo.

39
    Lutych měl dobrou šanci, ale Enohovi míč utekl z nohy.

41
    V šanci se ocitl Ezekiel, ale jeho hlavička se od země odrazila do autu.

42
    Hosté znovu zaútočili, ale opět ztroskotali ne nepřesné přihrávce, díky které ztratili míč.

44
    Texeira vidí žlutou kartu za svůj zákrok.

45
    Bude se nastavovat 1 minuta!

45+1

První poločas příliš fotbalové krásy nenabídl. Domácí vedou díky brance Biy, který se trefil již v 8. minutě. Hosté měli pouze náznaky příležitosti, do vážnější šance se nedostali. Uvidíme, co přinese druhý poločas.
    Lídr tabulky zatím prohrává na hřišti Standardu Lutych.

Druhý poločas začne přibližně v 19:09.

46

47
    Hlavička De Suttera mířila mimo tři tyče.

48
    Faul domácích znovu dává možnost hostům zaútočit.

49
    Přímý kop byl příliš krátký, aby z něj mohla vzniknout nebezpečná situace.

50
    Hostující obránci zaváhali a míč se dostal k Ezekielovi, který měl před sebou hodně prostoru, ale jeho ráně chyběla razance a hostující brankář Ryan dobře zasáhl.

52
    Rohový kop pro domácí Standard.

53
    Domácímu týmu se roh povedl, ale nakonec byl jeden z útočníků v ofsajdu.

54
    Hosté tak znovu začínají od své branky.

55
    Hostující brankář uklouzl při výkopu, ale nebezpečnou situaci obrana Brugg zvládla.

57
    Aktivní De Sutter vypálil z otočky, ale opět nepřesně.

58
    Na druhé straně hřiště vybojovali domácí hráči přímý kop z hranice vápna.

59
    Ten se dostal až k Biovi, ale ten při střele uklouzl.

61
    Hřiště opouští Refaelov, za kterého přichází Vazquez.

62
    Jeden z hostů se ocitl na zemi, ale faul se nepíská.

64
    Hosté v posledních minutách přidali na obrátkách, ale Thuram předvedl dva dobré zákroky.

65
    Vazquez byl faulován. Přímý kop pro hosty.

66
    Vazquez si vzal na starost také exekuci a jeho centr nebezpečně prolétl kolem levé tyče domácí branky.

68
    Hosté mají v těchto minutách více ze hry, ale pevná domácí obrana stále drží čisté konto.

70
    Ze hřiště odchází Izquierdo, kterého nahrazuje Dierckx.

71
    Faulem se provinil na obranné polovině Mechele.

72
    Následně pálí Simmons do horních řad domácího stadionu.

74
    Hosté jsou v posledních cca. 10 minutách mnohem lepším a aktivnějším týmem, ale na to dnes bohužel nahrajeme. Domácí stále vedou 1:0.

75
    Coopman obral o míč protihráče, ale sám o něj následně přišel.

77
    De Camargo dostal pěknou přihrávku, zpracoval si míč, ale poté vypálil těsně vedle.

78
    Následovala akce jako přes kopírák a opět se stejným výsledkem.

79
    Poslední střídání hostů. Hřiště opouští Coopman, kterého nahrazuje Oulare.

80
    Zbývá nějakých deset minut do konce dnešního utkání a hostům se stále nedaří usadit na půlce Lutychu.

81
    Silva vidí žlutou kartu za faul na obranné polovině.

82
    Hosté z Brugg podnikli rychlý útok z pravé strany, ale centr na volného De Suttera odvrátil na poslední chvíli Enoh.

84
    Domácí se dožadovali odpískání penalty, ale ta se pískat rozhodně nebude.

85
    Na druhé straně hosté s přímým kopem nenaložili příliš dobře.

86
    Žlutou kartu vidí Van Damme za faul na polovině hřiště.

87
    Domácí podnikli rychlý útok, který však končí v autu kvůli nepřesné přihrávce.

88
    Tak nakonec tam byla teč a je z toho roh pro domácí.

89
    Ten byl rozehrán nakrátko, ale domácí o míč brzy přišli.

89
    Hřiště opouští Carcela, kterého nahrazuje Ono.

90
    Budou se nastavovat 3 minuty!

90+1
    Domácí šetří čas nekompromisními odkopy do zámezí.

90+2
    Domácí Lutych se brání naprosto skvěle a navíc teď chystá další střídání.

90+2
    Hřiště opouští Ezekiel, kterého nahrazuje Arslanagic.

90+3
    Ofsajd hostů a domácí Standard je hodně blízko!

90+4

Domácí Lutych si dnes připisuje celkem překvapivé vítězství nad lídrem tabulky o titul Club Brugge v poměru 1:0! O jedinou branku se postaral Bia, který už v 8. minutě překonal hostujícího brankáře střelou k tyči. Hosté měli nějaké šance, ale do žádně obrovské se nedostali, především díky skvělému výkonu domácí obrany. Situace v boji o titul se tak zamotává ještě víc.
    Jediná branka rozhodla o vítězství domácích!