Buffalo – Columbus 4:6 (kon.) | Washington – Boston 2:1 (2:0 po s.n.) | Carolina – Pittsburgh 2:1 (kon.)
New Jersey – Philadelphia 3:2 (1:0 po s.n.) | Detroit – Toronto 4:2 (kon.) | Arizona – San Jose 0:3 (kon.)
Carolina Hurricanes
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Pittsburgh Penguins
Sobota 03.10.2015, 01:10 • PNC Arena, Raleigh • Příprava NHL

Z mé strany je to dnes vše. Těším se zase někdy příště. Pěkný víkend! (03:48:28)

Československá stopa v utkání:
    Andrej Nestrašil (CAR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 07:03
    Michal Jordán (CAR) 0+0, 3 střely, čas na ledě 21:23

1. Cam Ward (CAR) 34 zákroků, 1 gól, 97,1%
    2. Jordan Staal (CAR) 1+0
    3. Justin Faulk (CAR) 0+0

Je dobojováno! Carolina Hurricanes poráží na domácím ledě Pittsburgh Penguins výsledkem 2:1. Domácí šli do vedení v závěru první třetiny, kdy se trefil Jordan Staal. Pittsburgh ve druhé třetině zlepšil svůj výkon, ale druhá dvacetiminutovka skončila bez branek. V úvodu třetí třetiny měli tučňáci více ze hry, ale Terry jim zasadil těžký úder, na který už jen snížením dokázal odpovědět Dupuis. Hosté to v závěru ještě zkoušeli bez brankáře, ale Ward už za svá záda další kotouč nepustil.

59:20
    K ráně se odhodlal Kunitz, ale pozorný Ward zachránil svůj tým.

59:03
    Crosby vyhrál vhazování a tučňáci se mohou vydat do útočného pásma.

59:02
    Oddechový čas pro hosty.

58:49
    Ani početní převaha zatím nepřinesla Pittsburghu kýžený vyrovnávací gól.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a hosté hrají v šesti! Fleury je na střídačce.

57:10
    Hosté se snaží udělat si prostor i silou. Hörnqvist poslal Lilese k zemi, ale podle rozhočích bylo vše podle norem.

56:22
    Do konce utkání zbývá něco málo přes tři minuty. Pittsburgh se žene za vyrovnáním a už má na kontě více střel než Carolina.

55:31
    Cullenova rána byla těsně před Wardem tečována, ale brankář Caroliny předvedl skvělou mrštnost a šanci zlikvidoval.

54:29

54:29

54:12
    Liles předvedl velký kousek, když si vyšlápl na Malkina, Plotnikova a Määttäho.

53:36
    Na ledě je jsou na každé straně čtyři hráči, ale nic moc se na hrací ploše neděje. O kotouč se většinu času bojuje v rozích.

53:00
    Hra je zastavena. Bude se vhazovat v obranném pásmu Caroliny.

52:29
    Za rvačku s MIchalem Jordánem dostává Perron dvouminutový pobyt na trestné lavici.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 20. J. Staal (Gerbe, Wisniewski), 43. Terry (E. Staal, Versteeg) – 48. Dupuis (Domoulin, Clendening)

Carolina Hurricanes: Ward (Lack) – Jordán, Faulk, Liles, Wisniewski, Hanifin, Murphy – Versteeg, E. Staal, Lindholm – Gerbe, J. Staal, Nash – Skinner, Rask, Terry – Nestrašil, McClement, Nordström
    Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Scuderi, Määttä, Cole, Letang, Pouliot, Clendening, Dumoulin – Kunitz, Crosby, Kessel – Plotnikov, Malkin, Hörnqvist – Dupuis, Bonino, Sprong – Farnham, Cullen, Perron