Jihlava – Žďár n/S 8:1 (kon.) | HC Litvínov – Kladno 4:2 (kon.) | PZ Kladno – Chomutov 3:7 (kon.)
Č. Budějovice – Havlíčkův Brod 8:1 (kon.)
HC Dukla Jihlava
8:1 (2:1, 2:0, 4:0)
SKLH Žďár nad Sázavou
Neděle 11.10.2015, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 9. kolo

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava v prvním krajském derby sezony zvítězila nad Žďárem nad Sázavou vysoko 8:1, se s Vámi loučí a hezkou neděli přeje Tomáš Lysý. (15:18:22)

Dukla ve třetí třetině zápas jasně opanovala, když přidala svému soupeři další čtyři góly. O ty se postupně zasloužili Miroslav Juda, Matěj Daňhel, Jiří Marek a Jakub Filip. Jihlava si tak poradila se svým soupeřem konečným výsledkem 8:1.

59:57
    2,5 minuty před koncem je tu ještě jeden trest. Ondřej Poul (ZNS) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 3-2.

58:31
    Dukla právě vstřelila branku!
    Hosté si už určitě přejí, aby byl dnešnímu nevydařenému zápasu konec. Žďárští mezi kruhy ztratili kotouč a JAKUB FILIP nabízenou šancí nepohrdnul, když si sjel blíže k brance a trefil se do její horní poloviny. Asistence: Jan Úlovec.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetího dějství a celého zápasu.

57:36
    Domácí celek přidává sedmý přesný zářez. Střelu Brože ještě stačil Muška pokrýt, nikoliv však dorážku JIŘÍHO MARKA, která jej přeletěla a skončila kousek za brankovou čárou. Asistence: Vítězslav Brož.

56:31
    Až nyní je puk u Juřičky po tom, co před branku nahodil kotouč Martin Soukup.

56:15
    Jihlavští hokejisté hrají v plném počtu.

55:53
    Dukla stále dobře brání střední pásmo, přes které se hosté nemohou dostat.

55:23
    Hosté se stále nemohou dostat před branku Jihlavy, která se i ve čtyřech lidech dobře brání.

54:35
    Domácí se krátce po buly osvobozují po tom, co Juřička vyrazil střelu Mušky přímo na hůl svých spoluhráčů.

54:15
    Daniel Zadina (JIH) svými vyloučeními trenéra Svobodu nepotěší. Jihlava dnes dostala tři tresty a vždy si je odseděl obránce s číslem 14. Tentokrát je vyloučen za hákování.

Na vyloučení: 3-1.

53:54
    Hra nemůže pokračovat, protože si hosté přihráli rukou. Budou tak muset vyklidit prostor před branou Juričky.

50:51
    Hned po buly před Juřičkou se ke střele od modré dostal Miroslav Kukla. Tvrdá rána rozhodně nebyla špatná, scházelo jí u pravé tyče tak padesát centimetrů.

50:23
    Střela Filipa z levé strany mířila těsně vedle vzdálenější tyče branky Mušky.

50:09
    Od modré vystřelil David Matěcha, jeho pokus srazil Jan Úlovec a Dukla může založit rychlý protiútok.

49:53
    Hosté kombinují před brankou Jiřičky a snaží se trošku zmírnit poměrně hrozivé skóre.

48:33
    Proti střele Ondřeje Poula se vyznamenal Juřička, jenž táhlý pokus ukryl ve své výstroji.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 4. Daňhel (Juda), 10. Najman (Vala, Marek), 21. Najman (Úlovec, Filip), 28. Musil (Najman), 42. Juda, 44. Daňhel, 58. Marek (Brož), 59. Filip (Úlovec) – 11. Primožič (Matěcha, Pytlík)

HC Dukla Jihlava: Juřička – Piskač, Trávník, Rusňák, Zadina, Marek – Musil, Najman, Vala – Brož, Daňhel, Juda – Úlovec, Kardoš, Filip. Trenér: Petr Svoboda
    SKLH Žďár nad Sázavou: Vacek (10. Muška) – Kukla, Matěcha, Junek, Melichar, Myška, Pachl, Pytlíková – Primožič, Pytlík, Tobiáš – Šutera, Poul, Křehlík – Soukup, Nedomlel, Brejcha – Jindra. Trenér: Martin Sobotka

Rozhodčí: Pokorný – Krejčí, Polák