Břeclav – Zlín B 3:3 (kon.) | Prostějov – HFK Olomouc 2:0 (kon.) | Třebíč – Hlučín 1:1 (kon.)
Kroměříž – Vyškov 1:2 (kon.)
1. SK Prostějov
2:0 (0:0)
1. HFK Olomouc
Sobota 07.11.2015, 14:00 • Za místním nádražím Prostějov • Moravskoslezská fotbalová liga • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

1. SK Prostějov: Kofroň – Krejčíř, Rus, Hirsch, Sus – Zelenka, Pančochář, Koudelka, Fládr – Kroupa, Machálek
    Náhradníci: Bureš, Přikryl, Hloch, Machynek, Sečkář, Langer, Petržela,
    Trenér: František Jura

1. HFK Olomouc: Mucha – Kolouč, Kováč, Grézl, Lysoněk, Murin – Bernard, Buček, Rozsíval, Danis – Šteigl
    Náhradníci: Neuer, Bořil, Bradáč, Boscato,
    Trenér: Oldřich Machala.

Dnes v Prostějově uvidíme souboj týmu z různých konců tabulky, zatímco prostějovské 1.SK je na výsluní a vyhřívá se na první pozici, olomoucké HFK se nachází až na 13. příčce s náskokem pouze jediného bodu na sestupové pozice. Pokud dnes domácí zvítězí je pro ně dobrá šance, že se stanou "půlmistry", tedy že přezimují na první pozici v tabulce, na druhé Vítkovice aktuálně mají tříbodový náskok.

1

1
    První pokus o založení akce hostů končí v autu.

1
    Hned na začátku byl ostře atakován domácí Rus a ve vzduchu visela žlutá karta, kterou nakonec rozhodčí neudělil.

1
    Po domácí standartce hlavičkovalo neúspěšné několik hráčů, nakonec Machálek zkusil střelu zpoza vápna nad branku.

3
    Při další standartce Prostějova zkoušel štěstí Fládr, i jeho pokus šel nad horní tyč.

3
    Nyní si Holice zkusí roh.

4
    Jeden z hostujících hráčů nebezpečně hlavičkoval do protipohybu Kofroně, ten na poslední chvíli rukou vytáhl míč mířící do branky!

5
    Střela olomouckého Rozsívala tečována a přichází další roh pro HFK.

6
    Opět se Olomoučtí dostali k zakončení, tentokrát méně nebezpečnému a míč skončil na boční síti.

9
    Koudelka hledal na hranici vápna Pančocháře, bez úspěchu.

10
    Hirsch dostal dobrou křížnou přihrávku, ale hostující obránce mu zabránil v zakončení.

12
    Pančochář vypálil z otočky, míč opět zamířil vysoko nad branku.

13
    Danis se už řítil do pokutového území domácích, byl však zastaven domácí obranou, i když byl jiného názoru, dle sudích čistým způsobem.

16
    První žlutou kartu v dnešním zápase vidí Jiří Bernard (HFK).

19
    Po hezkém centru z pravého křídla hlavičkoval Karel Kroupa těsně nad!

21
    Rivalita mezi hráči Prostějova a Olomouce je citelná a rozhodčí musí plejery již poněkolikáté zklidňovat.

23
    Danis se opět dokázal procpat až do pokutového území Prostějova, Kofroň proti němu výborně vyběhl a zastavil jeho akci!

27
    Olomoucký Šteigl byl faulován těsně před vápnem a HFK se nabízí zajímavá standartka.

28
    Rozsíval však poslal míč pouze do zdi.

29
    Neuvěřitelné šance Prostějova a skvělá obrana HFK! Nejprve Pančochář utíkal sám na branku, čistě ho zastavil jeden z obránců, který ho dokázal doběhnout, následně Machálek pálil do prakticky prázdné branky, opět jeden z bránících hráčů zabránil míči překročit čáru. Po následné standartce domácí reklamovali ruku Olomoucký, bez úspěchu. Po poměrně nezáživné části hry, která přišla po dvacáté minutě tedy velké vzrušení!

31
    Kofroň chytil centr hostů ze středového kruhu.

33
    Olomoucký Murin se již poněkolikáté dostal do konfilktu s jedním z domácích a rozhodčí jej už odměnil žlutou kartou.

36
    Nepovedený centr domácích končí u bránkáře hostů, to samé se stalo na druhé straně.

37
    Danis hledal Rozsívala, domácí obránce však stihl přihrávku odehrát do autu

41
    Hosté málem po standartce využili nepřipravenosti Prostějova, ale Kováč zůstal na hranici vápna osamocen a domácí obrana situaci zvládla.

42
    Pančochář skvěle v rohu obešel tři hráče, ale jeho centr byl hrubě nepovedený a všechny o parník přeletěl.

44
    Kroupa po rohu hezky hlavičkoval, jak už je dnes evergreenem, míč opět branku přeletěl.

45
    Pančochářova střela letí hodně mimo.

45

Viděli jsme zajímavý začátek první půle zhruba od dvacáté minuty však hra trošku upadla, hosté hned v úvodu nebezpečně hlavičkovali a Kofroň se musel pořádně otáčet. Za domácí byla nebezpečná hlavně hlavička Kroupy či střela Machálka z bezprostřdní blízkosti, kterou zastavil jeden z obránců, jinak většina střel letěla vysoko nad branku. Ačkoliv je tabulkový rozdíl mezi týmy velmi výrazný, hra je poměrně vyrovnaná, hráči Prostějova však mají však malou převahu. Druhá půle začne přibližne v 15:04.

46

46
    Do druhé půli nastupujeme s jednou změnou, olomouckého Danise nahradil Zbořil.

48
    Roh Prostějova nepřinesl velké vzrušení, domácí si ho však zopakují.

49
    Hlavičkoval Zelenka, hosté však míč odvrátili znovu do zámezí, rohový kop tentokrát z druhé strany.

49
    Hosté jej zvládli výborně.

50
    HFK šlo do rychlého protiútoku, který zastavil Hirsch.

50
    Kroupa krásně proběhl po lajně a našel Machálka, jeho zakončení však bylo velmi nedůrazné a přímo ke gólmanovi.

51
    Karel Kroupa opět nádherně utekl a zastavil ho olomoucký Murin, Kroupa se velmi důrazně, ale bezúspěšně, dožadoval penalty.

55
    Martin Hirsch hledal spoluhráče na hranici vápna, obrana Holice byla rychlejší.

56
    Slibnou akci Prostějova zastavuje ofsajd.

57
    Před Machálkem skvěle zasáhla obrana hostů, poté však chybovala a Kroupa střílel směrem na branku dezorientovaného Muchy, kterou však netrefil.

58
    Prostějov právě vstřelil branku!

KAREL KROUPA se dočkal! Martin Sus hlavičkoval, s touto situací si defenziva hostů poradila, ale na Kroupovu dorážku již byli Olomoučtí krátcí.

60
    První střídání na straně domácích, místo Machálka přichází Sečkář.

61
    Martin Hirsch byl velmi blízko gólmana, ten si však s jeho ránou z otočky poradil, to stejné platilo o následném pokusu Sečkáře.

64
    Druhé střídání HFK, Murin opouští hřiště a nahrazuje jej Bradáč.

66
    První žlutou zaznamenávají i domácí, konkrétně Martin Sus.

67
    Centr hostů končí v náručí Kofroně.

68
    Roh domácích neznamenal nebezpečí pro Muchu.

69
    Koudelka nádherně našel Sečkáře, ten však trefil přesně místo, kde se nacházel gólman HFK.

71
    Koudelka zkoušel po rohu štěstí, ale jeho přízemní střela moc šancí neměla.

72

Napotřetí to MICHAL SEČKÁŘ zvládl! Skvěle sehraná akce domácích tři na dva na jejímž konci stál právě Sečkář, který předtím zazdil dvě gólovky, nyní si tedy chuť spravil a z gólu má patřičnou radost.

73
    Prostějov po gólu střídá, Lukáše Zelenku nahrazuje Lukáš Petržela.

77
    Karla Kroupu zastavuje praporek sudího signalizující ofsajd.

79
    Už to vypadalo na další nebezpečný průnik domácích po lajně, rozhodčí nicméně viděl míč při spracování v autu, takže akce byla zastavena.

80
    Po delší době práce po Kofroně, nutno podotknout, že nikterak náročná.

81
    Poslední střídání pro hosty, místo Šteigla přichází Boscato.

81
    Dnešní utkání sleduje 400 diváků.

84
    Žlutou kartu nyní viděl hostující Kováč.

85
    Standartka hostů Kofroně neohrozila.

85
    Rozsíval teď dostal dost prostoru, jeho zakončení na bližší tyč však šlo mimo.

86
    Žlutou kartou ohodnocen obranný zákork Sečkáře (PRO).

88
    Sečkář opět fauloval a hosté budou mít zajímavou standartku.

89
    Kolouč ale hrubě přestřelil.

90
    Uvidíme dvě minuty nad rámec normální hrací doby.

90
    Ještě jedno střídání na straně domácích, Pančocháře nahradí Langer.

90+2
    Prostějov ještě bude zahrávat roh.

90+2

Tak ani k tomu rohu už se domácí nedostali, po bezbrankové první půli domácí ve druhé polovině zápasu zabrali a góly Kroupy a Sečkáře strhli vývoj zápasu na svou stranu, právě díky těmto třem bodům je velice pravděpodobné, že 1.SK Prostějov přezimuje na první příčce v tabulce.

Ode mne je to z dnešního zápasu MSFL vše. Na přečtenou! (15:54:19)