Pardubice – K. Vary 7:3 (kon.) | Liberec – Jihlava 5:3 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 3:2 (1:0 po s.n.)
Sparta – Kladno 8:4 (kon.) | Č. Budějovice – Slavia 4:7 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
5:3 (1:0, 1:2, 3:1)
HC Dukla Jihlava
Pátek 13.11.2015, 17:00 • Svijanská aréna, Liberec • DHL Extraliga juniorů • 19. kolo

Tygři nakonec závěrečnou část vyrovnaného utkání zvládli lépe. Branky Vojtěcha Havlase a Marka Zachara znamenaly dvougólové vedení. To se sice ztenčilo, když se čtyři minuty před koncem prosadil Aleš Dufek, ale vzápětí dodal domácím klid druhou trefou v zápase Vojtěch Havlas. Liberec tak přeťal nepříznivou šňůru a zvítězil 5:3. (19:14:26)

59:53
    Je rozhodnuto! Hostující kapitán Hohl (JIH) dostal dvě minuty za sekání a zbytek zápasů se tak nejspíš dohraje v obranné třetině Dukly.

59:40
    Zachar vyhodil a jen těsně netrefil odkrytou bránu!

59:19
    Dufek nadvakrát nepřekonal Vacka.

59:08
    Jihlavští se po poradě vrací na led v šesti a zkusí to bez brankáře.

59:08
    Oddechový čas pro hosty.

59:08
    Interesantní možnost pro Duklu. Rubeš (LIB) vyhodil puk mimo hřiště a hosté si zahrají přesilovku.

58:36
    Nedorozumění v hostující rozehrávce znamenalo zakázané uvolnění.

58:02
    Vala protáhl Vacka z pravého kruhu, domácí brankář vyrazil betonem do rohu.

56:57
    Liberec právě vstřelil branku!
    Rubeš postupoval s pukem podél levého mantinelu až k brankové čáře, odkud poslal před jihlavskou klec střílený pas. Ten škrtl hokejku VOJTĚCHA HAVLASE a odrazil se do brány Dukly. Asistence: Filip Rubeš.

56:30
    Zachar mezi nohama Brože zakončil těsně vedle!

56:30
    Zachar byl v úniku podražený a pojede trestné střílení!

56:14
    Dukla právě vstřelila branku!
    Tak přece jen je tu drama! Pospíchal s Kousalem si narazili kotouč u levého mantinelu a posléze první jmenovaný křižnou přihrávkou oslovil nikým nehlídaného ALEŠE DUFKA, jenž před prázdnou bránou nezaváhal. Asistence: Ladislav Pospíchal, Pavel Kousal.

55:10
    Šelmy se teď soustředí především na obranu a dopředu se tlačí jen sporadicky. Jihlavští útočníci zatím nemohou najít recept na obrannou hráz domácích.

53:40
    Vala nabral rychlost ve středním pásmu, po přejezdu modré čáry udělal kličku doleva, okamžitě vystřelil a trefil boční oblouk liberecké svatyně.

52:13
    Přesilovka Tygrů končí. Mečíř (LIB) zbytečně hákoval Bambulu a inkasoval menší trest.

52:04
    Kalfiřt zamířil z mezikruží nad.

51:19
    Pospíchal (JIH) hákoval a je odeslán na trestnou lavici, kde si odsedí dvě minuty.

Jan Kousal

Branky a nahrávky: 16. Gecko (Havlas, Král), 29. Hylena (Král), 42. Havlas (Král, Gecko), 47. Zachar (Král), 57. Havlas (Rubeš) – 26. Kolouch (Vala), 35. Kousal (Najman), 57. Dufek (Pospíchal, Kousal)

Bílí Tygři Liberec: Vacek (Petruželka) – Turek, Klinger (C), Arlt, Husa, Mečíř, Divila, Tržický – Pokorný, R. Šír, Kalfiřt, Rubeš, Král, Gecko, Burda, Zachar, Havlas, Chlum, Hylena
    HC Dukla Jihlava: Brož (Kořenář) – Pospíchal, Půža, Pražák, Váňa, Vlček, Kadlec, Hohl (C) – Vála, Dufek, Najman, Balaštík, Dvořák, Kolouch, Bambula, Peschout, Kousal

Rozhodčí: Hrubý – Hejl, Podrazil