Boston – Colorado 2:3 (kon.) | Philadelphia – Washington 2:5 (kon.) | Carolina – Minnesota 2:3 (po pr.)
NY Rangers – St. Louis 6:3 (kon.) | Ottawa – Vancouver 3:2 (kon.) | Tampa – Calgary 3:1 (kon.)
Florida – Buffalo 2:3 (kon.) | Nashville – Toronto 1:2 (0:1 po s.n.) | Chicago – New Jersey 2:3 (kon.)
Dallas – Winnipeg 6:3 (kon.) | Arizona – Edmonton 4:1 (kon.) | Los Angeles – NY Islanders 2:1 (kon.)
Carolina Hurricanes
2:3 (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)
Minnesota Wild
Pátek 13.11.2015, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Československá stopa v utkání

Andrej Nestrašil (CAR) 1+0, 2 střely, čas na ledě 8:00 (03:52:23)

Tři hvězdy utkání

1. Jason Zucker (MIN) 2+0
    2. Justin Faulk (CAR) 1+0
    3. Devan Dubnyk (MIN) 37 zák., 2 góly, 94,9%

Utkání došlo do prodloužení, ve kterém měli obrovskou příležitost Ryan Suter a po něm dorážející Mikko Koivu, ani jeden z nich ale v obrovské šanci na Cama Warda vyzrát nedokázal, na rozdíl od Jasona Zuckera, který to vzal na sebe a v čase 63:50 vystřelil Minnesotě Wild velice cenné vítězství. Carolina Hurricanes vedla 2:0 a svého soupeře jasně přestřílela, nakonec ji to ovšem bylo k ničemu. Konečný výsledek. Carolina Hurricanes 2 Minnesota Wild 3 po prodloužení.

Jason ZUCKER - 2:3

63:50
    Minnesota právě vstřelila branku!
    JASON ZUCKER v prodloužení otáčí vývoj dnešního zápasu na stranu Wild a rozhoduje o vítězství Minnesoty 3:2!! Asistence: Ryan Suter, Mikko Koivu.

63:11
    Ryan Suter naskočil na led a ocitl se v obrovské šanci, jenže jeho stahovačku skvělým zákrokem zastavil Cam Ward, od jehož levého betonu se puk odrazil k dorážejícímu Mikkovi Koivovi, ani ten se ale nedokázal prosadit!

62:39
    Viktor Rask se snažil zamířit k pravé tyči z pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale byla sražena mimo.

62:15
    Hurricanes si nyní vytvořili obrovský tlak, brána Devana Dubnyka ale zatím odolává.

61:45
    Minnesota Wild zatím zvládá oslabení skvěle a nepustila Hurricanes do zakončení.

61:03
    Carolina Hurricanes má k dispozici přesilovou hru 4 na 3. Dokáže se konečně prosadit a rozhodnout?

60:55
    Ryan Suter (MIN) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

60:55
    Jeff Skinner se skvěle zbavil protihráče a poté se snažil puk z blízkosti zasunout mezi betony Devana Dubnyka, ten ale opět zavřel dveře!

60:19
    Začíná prodloužení tři na tři. Hurricanes vybojovali útočné pásmo.

60:01

Zatímco první a druhá třetina přinesla alespoň jeden gól, v té třetí nebyl k vidění žádný. Největší šanci na rozhodnutí utkání měl na holi Jason Pominville, který mohl zakončit přečíslení dva na jednoho střelou do prázdné brány, jenže se mu puk svezl a jeho následný pokus zamířil vedle pravé tyče. Carolina Hurricanes vyslala na bránu Devana Dubnyka 35 střel, z nichž dokázala vstřelit pouze dva góly. Skóre po 60 minutách. Carolina Hurricanes 2 Minnesota Wild 2.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:37
    Ron Hainsey vypálil z vrcholu kruhů pro vhazování, Devan Dubnyk je ale po první třetině k nepřekonání a pravým betonem jeho střelu vyrazil mimo!

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 5. Faulk (E. Staal, Rask), 9. Nestrašil (McClement, Nordstrom) – 16. Zucker (Suter, Spurgeon), 30. Vanek (Granlund, Pominville), 64. Zucker (Suter, Koivu)

Carolina Hurricanes: Ward (Lack) – Hanifin, Murphy – Liles, Pesce – Hainsey, Faulk (A) – Nestrašil, McClement, Nordstrom – Skinner, Nash, Versteeg, Gerbe, J. Staal (A), Terry – E. Staal (C), Rask, Lindholm.
    Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Prosser, Folin – Brodin, Dumba – Suter (A), Spurgeon – Porter, Haula, Bertschy – Coyle, Carter, Schroeder – Zucker, Koivu (C), Niederreiter – Vanek, Grandlund, Pominville (A).

Rozhodčí: Jean Hebert, Dean Morton – Scott Cherrey, Matt MacPherson