Alkmaar – Heerenveen 3:1 (kon.) | Kerkrade – Zwolle 0:5 (kon.) | Ajax – Cambuur 5:1 (kon.)
Willem II – Eindhoven 2:2 (kon.) | Graafschap – Groningen 1:2 (kon.)
AZ Alkmaar
3:1 (2:1)
SC Heerenveen
Sobota 21.11.2015, 18:30Nizozemská Eredivisie • 13. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše, a tak Vám přeji příjemný zbytek večera. Na počtenou! (21:03:41)
    El Hamdaoui zaznamenal rozdílovou branku, a podílel se tak výhře domácích značnou měrou!

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 4:8. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 15:17.

Utkání je u konce! Domácí ve druhé půli navýšili svůj náskok, když se podruhé v zápase prosadil Vincent Janssen a ten tak zároveň uzavřel brankový účet dnešního klání na konečných 3:1!

90+3

90+3
    Závěrečnou šanci měli hosté po rohovém kopu, ale hlavička Veermana mířila vysoko nad branku.

90+2
    Svoje štěstí nakonec Larsson vyzkoušel při střele sám, nicméně švédský záložník poslal míč pouze vedle levé tyče.

90
    Budou se nastavovat 3 minuty nad rámec hrací doby!

90
    Obrovská šance hostí nekončí brankou! Před brankou osamocený Larsson posunul před odkrytou branku míč na Veermana, který však nepochopitelně poslal míč vedle pravé tyče!

89
    V závěru ještě jedna možnost domácích, ovšem střídající Haye poslal odražený míč po zemi pouze do náruče brankáře hostí.

88
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Jahanbakhsh, kterého nahrazuje Hupperts.

87
    I domácí připravují poslední střídání.

86
    Do zakončení se tlačil po akci na pravé straně osamocený Jahanbakhsh, nicméně k míči se na kluzkém terénu nedostal.

85
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází El Hamdaoui, kterého nahrazuje Haye.

84
    Po rohovém kopu se ukázal opět Coutinho, který na mokrém terénu nadvakrát ztlumil skákavý míč.

83
    Poté, co byl domácí borec odveden za postranní čáru, hra pokračovala plynně dál. Ke střele se dostal St. Juste, ale brankář Coutinho jeho ránu skvěle vytáhl nad branku!

81
    Na řadu přichází opět lékařské ošetření, hra je opět přerušena.

80
    Po dalším souboji na útočné polovině zamířil k zemi Janssen, který se svíjí v bolestech na zemi.

79
    Stadion domácího celku nyní zkrápí hustý déšť, který oběma týmům výrazně ztěžuje kombinaci.

78
    Dobře to ovšem nevypadá ani s St. Justeem, který kulhá za postranní čáru pouze v doprovodu týmového lékaře.

77
    Domácí obránce Brezančič má menší zdravotní potíže, na řadu přichází ošetření.

76
    Hosté zahrávali rohový kop, ale Slagveerovi střela po sérii odrazů vůbec nesedla.

75
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Cavlan, kterého nahrazuje Thern.

74
    Hosté se pokusí zareagovat na nepříznivý stav posledním střídáním.

73
    Domácí jsou po další vstřelené brance opět aktivnější, hosté se v těchto chvílích pouze brání.

71
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Buijs, kterého nahrazuje Veerman.

70
    Poté však strážce svatyně hostů předvedl také dobré čtení hry, když vyběhl proti dlouhému nákopu a míč hlavou zahrál do bezpečí.

69
    Hostující brankář Mulder ještě dostává žlutou kartu za následné protesty.
    69. Vincent JANSSEN - 3:1

69
    Alkmaar právě vstřelil branku!
    A našli ho! Po akci na pravé straně přišla sice pomalá přihrávka, ke které se nejrychleji dostal VINCENT JANSSEN, jenž i s přispěním teče bránícího hráče namířil míč pod horní tyč branky Heerenveenu – 3:1!

68
    Domácí kontrolují míč a hledají okénko v obraně hostů.

68
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Bijker, kterého nahrazuje Marzo.

66
    Faulem se poté provinil také van Overeem, ani tentokrát nedojde na karetní trest.

65
    Na hřišti nyní vzplály emoce, když se oba týmy provinily ostrým faulem v krátkém sledu, ovšem rozhodčí vyřešil následnou strkanici pouze slovní domluvou.

64
    Brankář hostí následně svoje menší zaváhání napravil, když ukryl v náručí míč letící od rohové zástavky.

63
    Míč točený na zadní tyč pořádně vylekal brankáře hostí, nicméně ten raději míč vyrazil na rohový kop.

62
    Jediné, co přišlo, byl nyní faul hostí, který nabízí domácí velmi zajímavou standardní situaci.

61
    Po hodině hry jsou u míče domácí, kteří v posledních minutách tvoří hru, nicméně žádná vážnější šance v dosavadním průběhu druhé půle zatím nepřišla.

59
    Cavlan se po dobré akci protáhl na levé straně a dostal se nakonec také k centru, ten byl však lehce tečován a doputoval pouze do rukavic brankáře domácích.

58
    Následný rohový kop se Heerenveenu nevydařil, brankář domácího celku bude vykopávat.

57
    K rozehrávce následného přímého kopu zavelel Larsson, který tlačil míč pod břevno, ale jeho pumelici dokázal brankář Coutinho reflexivně vyrazit nad branku.

56
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Ortiz, kterého nahrazuje Rienstra

55
    Jeden z obránců se při pokusu o hlavičku octl v ofsajdu, Heerenveen bude rozehrávat.

54
    Další rohový kop pro domácí.

53
    Poté hledal znovu van Overeem rozběhlého Henriksena, který měl k míči ale hodně daleko a ten doputoval až ke Mulderovi.

52
    Po jeho rozehrávce se míč odrazil před vápno k van Overeemovi, který jej napálil přesně do náručí dobře postaveného Muldera.

51
    Následuje rohový kop pro domácí mužstvo.

50
    Do zakončení se po centru z pravé strany tlačil Janssen, ale míč po jeho skluzu do sítě nedoputoval.

49
    Slagveerovi na hranici vápna utekl při zpracování míč, ten následně doputoval až k brankáři Coutinhovi.

48
    Druhý poločas zatím patří hostujícím barvám, nicméně žádná šance celku v bílo-modrém zatím nepřišla.

48
    Bijker se prezentoval ostrým faulem a za svůj zákrok vidí žlutou kartu.

47
    Jahanbakhsh při snaze o kličku ztratil míč a následně musel takticky faulovat unikajícího soupeře.

46
    Hosté uvedli míč do hry a druhou půli zahajují kombinací na obranné polovině.

46

Po první půli jdou do kabin spokojenější domácí, kteří otočili nepříznivý vývoj první půle, když se trefil nejprve Janssen a v závěru poločasu také El Hamdaoui. Za hosty již v 5. minutě zavěsil přesně pod víko te Vrede, ovšem to bylo ze strany hostí v první půli vše.

Druhý poločas začne přibližně v 19:32.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Hosté drží míč na svých kopačkách, ovšem do útoku se již příliš nehrnou.

45
    Bude se nastavovat jedna minuta nad rámec první půle!

44
    Henriksen se na vápně odpoutal od obránců a zaběhl si na přihrávku pod sebe, poté se opřel do míče, ale jeho ránu dokázal brankář Mulder zlikvidovat!

43
    Poté van Overmeer na levé straně poslal k zemi Bijker a hosté budou moci po delší době zaútočit.

42
    Při další akci se ostrým skluzem prezentoval Henriksen, celá situace se obejde bez karetního trestu.
    40. Mounir El HAMDAOUI - 2:1

40
    Domácí jdou do vedení a nutno dodat, že naprosto zaslouženě! Aktivní MOUNIR EL HAMDAOUI si ukázal, kam chce přihrávku, obdržel ji, poté obešel vyběhnutého Muldera a do protipohybu vracejícího se obránce zamířil přesně k pravé tyči – 2:1!

39
    Na opačné straně zavelel k centru Slagveer, ale jeho pas se hodně minul s přesností a zamířil daleko mimo pokutové území.

38
    Aktivní El Hamdaoui vypustil ze své dílny další prudkou ránu, nicméně tentokrát jeho dělovka branku hostí nikterak neohrozila.

37
    Ani akce borců v pruhovaném však nevyšla dle představ, u míče je opět AZ.

36
    Domácí rozehráli nabídnutý rohový kop, van Overmeer se ale k hlavičce neprotlačil a Heerenveen míří dopředu.

35
    El Hamdaoui následně dostal nabito před pokutovým územím a jeho pokus vytáhl brankář Mulder reflexivním zákrokem nad břevno!

34
    El Hamdaoui se zbavil svého strážce a dokázal odcentrovat, nicméně jeho pas doputoval pouze do rukavic pozorného brankáře Muldera.

33
    Následně si při snaze o vypíchnutí míče pomohl faulem také jeho spoluhráč Slagveer, míč patří znovu borcům v červeném.

32
    Po zisku míče mířil dopředu St. Juste, ale jeho akce končí útočným faulem.

31
    Po půlhodině hry jsou aktivnější stále více domácí borci, kteří však v posledních minutách ztroskotávají především na přesnosti svých přihrávek.

29
    Po centru Johanssona hlavičkoval Janssen, ale nemířil přesně.

28
    te Vrede měl další dobrou možnost, ale míč mu při střele z hranice malého vápna nesedl.

27
    Luckassen předvedl dobrý obranný zákrok, když skluzem zastavil průnikovou přihrávku.

25
    Thorsby si na levé straně dobře povodil dva protihráče, nicméně následně mu míč při centru sjel do zámezí.

24
    Na protější straně se faulem při útoku provinil Janssen, Heerenveen bude znovu u míče.

23
    Postup Larssona po levé straně zastavil dvojblok hostí, kteří následně kombinují v poklidu na obranné polovině.

22
    Domácí Alkmaar je po vstřelené brance aktivnějším týmem, hosté se však zatím skvěle brání. Nyní se pokusil projít Henriksen, ale míč zamířil do autu. Mulder bude vykopávat.

21
    K míči se postavil Slagveer, ale jeho rána šla vysoko nad branku.

20
    Volný přímý kop pro Heerenveen po faulu před pokutovým územím.

18
    Ani akce domácích ale nepatřila mezi nejpovedenější, útok AZ zastavil ofsajd.

17
    Míč pouze proletěl nad vápnem, domácí rychle otáčejí hru.

16
    Rohový kop pro hostující SC Heerenveen.
    15. Vincent JANSSEN - 1:1

15
    Domácí vyrovnávají! Po centru z levé strany nejprve El Hamdaoui napálil míč do tyče, ale ten se odrazil šťastně k VINCENTU JANSSENOVI, který jej doklepl do odkryté sítě – 1:1!

14
    Následně na druhé straně akci hostů zastavil ofsajd.

13
    Ani domácím se však exekuce nepovedla, míč po nepovedené hlavičce zamířil do zámezí.

13

12
    Za vápnem po kombinaci domácích napřáhl Ortiz a jeho rána pořádně protáhla brankáře Muldera!

11
    Jahanbakhsh se pokusil sám projít po levé straně, míč mu ale proti přesile utekl do zámezí a brankář hostí bude rozehrávat.

10
    Domácí jsou výrazně opařeni inkasovanou brankou a nemohou se usadit na útočné polovině.

9
    Míč se snesl pouze na zadní tyči, kde domácí míč odehráli mimo pokutové území.

8
    Hosté pokračují v aktivní hře a po zblokovaném centru budou zahrávat rohový kop.
    6. Mitchell te VREDE - 0:1

6
    Heerenveen právě vstřelil branku!
    Hosté jdou překvapivě do vedení! Po krásné přímočaré akci na pravé straně odcentroval mezi nohama obránce Slagveer, na jehož centr si naběhl MITCHELL TE VREDE a na bližší tyči umístil míč přesně pod horní tyč – 0:1!

5
    Na druhé straně centroval Slagveer, ale te Vrede se po souboji na hranici vápna k míči neprotlačil.

4
    Gouweleeuw se pokusil dlouhým pase vysunout rozběhnutého Henriksena, míč ale doputoval pouze ke kopačkám Muldera, který může v klidu rozehrát.

3
    AZ je v úvodu hodně aktivní a kombinuje na útočné polovině.

2
    Na levé straně obdržel dobrou přihrávku El Hamdaoui, který ale následně při individuálním postupu o hrací předmět přišel.

1
    Domácí uvedli míč do pohybu a ihned míří na útočnou polovinu.

1

Oba celky jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v tradičních červených dresech, zatímco hosté oblékli modrou-bílou sadu svých trikotů.

AZ Alkmaar: Coutinho – M. Johansson, Gouweleeuw (C), Luckassen, Brezančić – van Overeem, Ortiz, Jahanbakhsh – V. Janssen, Henriksen, El Hamdaoui.
    Náhradníci: Rochet – Tanković, Hupperts, Mühren, B. Rienstra, T. Haye, Souza.

SC Heerenveen: Mulder (C) – van Anholt, Otigba, Buijs, Bijker – Slagveer, St. Juste, Cavlan, te Vrede – Thorsby, Sam Larsson.
    Náhradníci: Marzo, Huizing, Thern, van den Boomen, Zahovič, Veerman.

Rozhodčí: Allard Linhout.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Rozcvička je již v plném proudu.

AZ Alkmaar
    Celek ze severu Holandska se po dvanácti odehraných zápasech nachází na 10. místě ligové tabulky se ziskem 15 bodů za čtyři vítězství, tři remízy a pět proher.

Celek taktéž ze severu své země se nachází po dvanácti odehraných utkáních na 12. místě ligové tabulky se ziskem 14 bodů za tři výhry, pět remíz a čtyři porážky.

Vítám všechny fanynky a fanoušky nizozemského fotbalu! Dnes se v rámci 13. kola Eredivisie představí před vlastním publikem AZ Alkmaar, který přivítá na svém stadionu SC Heerenveen.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.