Alkmaar – Heerenveen 3:1 (kon.) | Kerkrade – Zwolle 0:5 (kon.) | Ajax – Cambuur 5:1 (kon.)
Willem II – Eindhoven 2:2 (kon.) | Graafschap – Groningen 1:2 (kon.)
Willem II Tilburg
2:2 (0:1)
PSV Eindhoven
Sobota 21.11.2015, 20:45Nizozemská Eredivisie • 13. kolo

Je za námi konec zajímavého fotbalového zápasu, který nepřinesl vítěze! Hosté z Eindhovenu se dostali již ve 12. minutě zásluhou Pereiri do vedení a do 54. minuty tento stav vydržel. Až v tento moment Falkenburg dokázal vyrovnat a o pár chvil později strhnout vedení na stranu Tilburgu. Hosté se nevzdali a v 74. po střele de Jonga vyrovnali na konečných 2:2.

To je ode mne pro dnešek vše, já děkuji za pozornost a někdy příště na počtenou! (22:37:52)

90+2

90+2
    Vše ukončuje de Jong, který fauloval a zřejmě to byla poslední věc v dnešním zápase.

90+2
    V poslední nastavené minutě hosté získávají autové vhazování poblíž pokutového území Tilburgu.

90+1
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Richairo Živković, přichází Lesly de Sa.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty nad rámec řádné hrací doby!
    Hosté se ženou do útoku, ale nedaří se hráčům PSV usadit poblíž pokutového území Lamproua.

89
    Máme tu poslední minutu a uvidíme, kolik hlavní rozhodčí nastaví nad rámec řádné hrací doby.

89
    Živkovič nedokázal ideálně nacentrovat a míč zamířil do autu.

88
    Andersen vybojoval pro své barvy autové vhazování na polovině hřiště.

87
    De Jong fauloval při snaze získat balon a rozhodčí zastavuje útok PSV.

85
    Pereiro bránil výkopu Lamproua a od hlavního rozhodčího si útočník PSV vysloužil žlutou kartu.

84
    Hosté se snaží dostat do vedení, ale kombinace je velmi pomala a obrana Tilburgu se stačí vždy zformovat.

83
    Bruma za ostrý skluz na Oja vidí žlutou kartu.

82
    Střílený centr Wuytense skončil vedle hostující branky.

81
    Domácí budou zahrávat přímý kop z dobrých 35 metrů.

79
    Blíží se nám poslední desetiminutovka, která rozhodně nebude nudit! Oba týmy mají stejnou šanci vyhrát. Uvidíme, který tým dokáže vstřelit potřebnou branku a zvítězit.

78
    Maher špatně přihrál a míč končí v zázemí.

77
    Pereiro ve snaze zpracovat balon zahrál rukou a rozhodčí si toho všiml.

76
    Rohový kop PSV domácí obrana bez problémů ubránila.

75
    Hosté budou zahrávat další rohový kop.
    74. Luuk de Jong - 2:2

74
    PSV právě vstřelilo branku!
    LUKE de JONG se dostal k odraženému balonu a propálil vše co mu stálo v cestě a vyrovnává stav utkání na 2:2!

73
    Centrovaný balon domácí obrana zablokovala na roh.

72
    de Jong vybojoval na polovině Tilburgu faul.

71
    Včasným výběhem brankář Lamprou zabránil dobrému útoku PSV, do kterého si nabíhal Narsingh.

69
    Bruma se s tím nepáral a míč odkopl daleko na polovinu PSV.

68
    Mirin byl podle všeho faulován a rozhodčí to zřejmě přehlédl a nechává hru pokračovat.

67
    Hostům se vůbec nedaří podržet déle míč na vlastních kopačkách a často zbytečně ztrácí po špatných přihrávkách.

66
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Jürgen Locadia, přichází Luciano Narsingh.
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Jorrit Hendrix, přichází Adam Maher.

65
    Z rohového kopu domácích nebylo nic a hosté se bez problémů ubránili.

64
    Domácí mají k dispozici další rohový kop.
    63. Erik FALKENBURG - 2:1

63
    Willem II právě vstřelil branku!
    Domácí sice z rohového kopu nevymysleli nic, přesto zůstali v tlaku, až se k míči dostal opět ERIK FALKENBURG, který krásnou střelou otáčí vývoj zápasu!

61
    Střelu do spodního růžku branky Zoet vyrazil na roh! Krásná střela a ještě hezčí zákrok!

60
    Pröpper fauloval před pokutovým územím Oja a domácí získávají přímý kop z dobré pozice.

59
    Hra je velmi vyrovnaná a oba týmy se snaží udělat minimum chyb, které by znamenaly gól.

58
    de Jong špatně přihrál při rychlém protiútoku a zastavil tak nadějný útok svého týmu.

57
    Na druhé straně se v ofsajdu ocitl Locadia a rozhodčí okamžitě ukončuje útok PSV.

56
    Domácím vstřelená branka dodala energii a ženou se do dalšího útoku.
    54. Erik FALKENBURG - 1:1

54
    Domácí zahrávali rohový kop, při kterém si na centrovaný balon naskočil ERIK FALKENBURG vyrovnává stav zápasu na 1:1!

54
    Pröpper za faul na Andersena vidí žlutou kartu.

53
    Hosté drží míč na vlastní polovině a snaží se nějakým způsobem dostat k pokutovému území Tilburgu.

52
    Střelecký pokus Oja mířil vysoko nad Zoetovou brankou.

51
    van der Velden vhazoval aut, ale jeho vhozený balon překročil opět autovou čáru a míč do hry uvedou hosté.

50
    Guardova špatná přihrávka znamená ztrátu balonu PSV.

49
    Ani hráčům PSV se nedaří založit útok a o míč často přicházejí po špatné rozehrávce.

48
    Špatná přihrávka Falkenburga znamená zisk míče PSV, které se nikam nežene a vyčkává na otevření domácí obrany.

47
    Domácí jsou nuceni začínat odzadu.

46
    Druhý poločas rozehráli hostující hráči, kteří dalekým odkopem posílají míč na polovinu Tilburgu.

46

Je za námi první poločas, který moc fotbalové krásy nenabídl. Přestože k vidění toho moc nebylo, tak se hosté dostali zásluhou Pereira do vedení a od 12. minuty vedou 1:0.

Druhý poločas začne zhruba v 21:47.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45
    Centrovaný míč ze vzduchu stáhl brankář Lamprou.

44
    Po zablokované střele Hendrixe bude následovat rohový kop PSV.

43
    První poločas se chýlí ke svému konci a hosté se ho snaží dohrát na polovině Tilburgu.

42
    Na centrovaný balon uvnitř pokutového území Tilburgu si naskočil de Jong, který hlavou poslal míč pouze vedle brány Lamproua.

41
    Opět krásnou kombinaci svého týmu zazdil Ojo, který přihrál přesně na nohy Hendrixe.

40
    Domácím se nedaří usadit na polovině PSV a často míč ztrácí po nepřesných přihrávkách.

39
    Po odkupu Wuytense musí začít hosté odzadu.

37
    Hosté se vysouvají na polovinu Tilburgu a snaží se dostat k zakočení.

36
    Ke střele se dostal Wuytens, který zamířil nepřesně a míč míří vysoko nad hostující branku.

34
    Poblíž domácího pokutového území si přihrával Pereiro s de Jongem. Domácí obránci zapracovali dobře a hostující borce odzbrojili.

33
    Domácí hráči přidávají na aktivitě a nyní Ojo vybojoval autové vhazování poblíž pokutového území PSV.

32
    Slabý střelecký pokus na druhé straně zneškodnil Zoet.

31
    Další centrovaný balon uvnitř pokutového území chytá Lamprou bez problémů.

30
    Na centrovaný balon si nabíhal de Jong, který míč nedokázal zasáhnout a kulatý nesmysl tak končí v autu.

29
    Arias u rohového praporku skvěle odzbrojil Andersena a následovat bude odkop od brány Zoeta.

29
    Navíc teď skvěle zabojoval a získává pro svůj tým míč.

28
    Obrana hostujícího PSV pracuje skvěle a nedovoluje domácím hráčům ohrozit branku Zoeta.

27
    Domácí hráči se snaží prokombinovat na polovinu PSV.

26
    Na druhé straně totožná situace k vidění. Živkovičův centr skončil za brankovou čarou a Zoet uvede míč do hry odkopem od brány.

25
    Centrovaný balon Pereiry skončil za brankovou čarou a následovat bude odkop od domácí branky.

24
    van der Velden fauloval ve snaze získat míč Breneta a zastavil útok svého týmu.

23
    K zakončení se dostal de Jong, kterého bez problému vychytal Lamprou.

21
    Hráči PSV nechávají vyniknout svého soupeře a vyčkávají na jeho případnou chybu.

20
    Hra se v posledních chvílích odehrává na středu hřiště a míč často mění majitele.

19
    Centrovaný balon Adersena brankář Zoet chytil do svého náručí.

18
    Mirin skvěle zabojoval a nedopustil zisku rohového kopu ve prospěch Willemu.

18
    Domácí se snaží uklidnit hru a vymyslet něco směrem dopředu.

17
    S rohovým kopem si obrana Willemu poradila a míč odkopává do bezpečí.

16
    Domácí brankář musel vyrážet centrovaný balon na rohový kop.

15
    De Jong vybojoval pro svůj tým faul v blízkosti rohového praporku.

14
    Hosté jsou po vstřelené brance na koni a ženou se za vstřelení další branky.
    12. Gastón PEREIRO - 0:1

12
    GASTON PEREIRO se dostal trochu se štěstím k odraženému balonu a lobem překonal domácího brankáře.

11
    Domácí po špatném odkopu brankáře Lamproua přišli a hosté mohou jít do útoku.

11
    Domácí hráči se snaží uklidnit hru a kombinují na vlastní polovině.

10
    Následný rohový kop domácí obrána ubránila bez problémů.

9
    Bruma se dostal k hlavičce, která orazítkovala pravou tyč domácí svatyně! K dorážce se nakonec dostal Hendrix, který provětral rukavice Lamproua. Domácí brankář vyrazil míč na rohový kop.

8
    Pereiro vybojoval pro svůj tým další rohový kop.

8
    Následný rohový kop obrana Willemu ubránila.

7
    Brenet se dostal do zakončení, které zablokovala domácí obrana na roh.

6
    Hendrix byl faulovaný Veldenem a hosté nadále zůstanou u balonu.

5
    Poprvé za zápas se s míčem vydali na polovinu Willemu hráči PSV, kteří se pokoušejí zde usadit a dostat se do zakončení.

4
    Z přímého kopu není nic, jelikož Wuytens trefil pouze obrannou zeď PSV.

3
    Wuytens byl faulován v těsné blízkosti pokutového území PSV a domácí získávají zajímavou standardní situaci.

2
    Bruma fauloval na polovině hřiště a domácí získávají celkem lacino balon.

1
    Utkání rozehráli hostující borci, kteří posílají míč dlouhým odkopem na poovinu Willemu.

1

Před výkopem proběhne symbolicky minuta ticha za oběti při francouzském masakru.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Willem II Tilburg: Lamprou – Joppen, D. Wuytens, Peters (C), van der Struijk – Ojo, van der Velden, S. Wuytens – Živković, Falkenburg, Andersen.
    Náhradníci: Meul – Braber, de Sa, Heerkens, Koppers, Ligeon, Nemec.

PSV Eindhoven: Zoet – Arias, Bruma, Isimat-Mirin, Brenet – Guardado, Hendrix, D. Pröpper – Pereiro, L. de Jong (C), Locadia.
    Náhradníci: Pasveer – Bergwijn, Maher, H. Moreno, L. Narsingh, S. Poulsen, Schaars..

Vzájemná utkání
    31.01.2015 (ERE) PSV – Willem II 2:1
    10.08.2014 (ERE) Willem II – PSV 1:3
    06.04.2013 (ERE) Willem II – PSV 1:3

Celek z jihu své země se nachází na 2. místě ligové tabulky se ziskem 27 bodů za osm vítězství, dvě remízy a jednu porážku.

Taktéž tým z jihu Nizozemí se nachází na 16. místě ligové tabulky se ziskem pouhých 7 bodů za jedno vítězství, čtyři remízy a hned sedm porážek.

Vítám všechny fanynky a fanoušky nizozemského fotbalu! Dnes se v rámci 13. kola Eredivisie představí před vlastním publikem Willem II Tilburg, který přivítá na svém stadionu PSV Eindhoven.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.