Carolina – Toronto 1:2 (1:2 po s.n.) | Columbus – Nashville 4:0 (kon.) | Detroit – Los Angeles 3:2 (kon.)
NY Islanders – Montreal 3:5 (kon.) | Calgary – Chicago 2:1 (po pr.) | Edmonton – New Jersey 5:1 (kon.)

3. Ryan Murray (CBJ) 0+1 (03:36:17)

Domácí vyhrávají 4:0, byť střelecky zaostávali 18:39. Hosté se nedokázali prosadit ani jednou a co nejrychleji by chtěli na tento mač zapomenout.

Scott HARTNELL - 4:0

59:10
    Columbus právě vstřelil branku!
    A je to tam. SCOTT HARTNELL trefuje prázdnou hostující branku. Asistence: Cam Atkinson, Nick Foligno.

58:30
    Utkání se v poklidu dohrává.

58:00
    Poslední dvě minuty utkání.

57:27
    Calvert se nedokázal dostat ke kotouči, který mohl poslat do prázdné branky.

55:00
    Posledních pět minut třetí třetiny, domácí stále drží pohodlný tříbrankový náskok.

54:21
    Komerční přestávka.

53:47
    Střela Predátorů od modré čáry byla velmi nepřesná.

53:15
    Hostujícímu týmu na vyrovnání mnoho času už nezbývá.

52:40

51:52

51:05
    Hostující brankář v oslabení vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

50:26
    Foligno to byl, kdo se pokoušel dorážet puk z těsné blízkosti branky. Rinne kotouč ukryl do výstroje.

50:00
    Dostáváme se do poslední desetiminutovky základní hrací doby.

49:52
    Vyloučen hostující James Neal na dvě minuty za nedovolené bránění brankáře.

48:11
    12:36, takový je poměr střel na branku. I vzhledem k tomuto faktu lze předpokládal, že první hvězdou utkání bude domácí brankář, který se svému týmu opravdovou oporou.

47:01

46:50
    Hra rychle plyne, zbytečně se nepřerušuje.

45:11
    Nationwide Arena je částečně zaplněná, domácí fanoušci mají zatím důvod k radosti. Jejich oblíbenci vedou 3:0 a nic nenasvědčuje tomu, že by dnes měli prohrát.

45:00
    Domácí v plném počtu.Oslabení celkem v pohodě ubránili.

43:37
    Bourque neuspěl z bezprostřední blízkosti.

43:12
    Calvert to zkusil v oslabení, ke střele se sice nedostal, ale, co je pro domácí daleko důležitější, šetřil čas v oslabení.

43:00
    Část přesilové hry je pryč, Columbus dobře brání, svého soupeře nepouští do žádných velkých šancí.

42:11
    Rychel dvě minuty hrubost, přesilovka pro hostující celek, který, pokud chce s výsledkem něco udělat, by se už měl prosadit.

42:05
    Bobrovskij si připisuje další zákrok.

41:10
    Momentálně mají více ze hry hosté, ale nedaří se jim stabilně se dostat do útočného pásma ani do dobrých střeleckých pozic.

40:01

12 střel stačilo domácím na vstřelení tří branek. Hosté nevyužili ani jednu ze 27.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:37
    Kotouč se dotkl ochranné sítě nad brankou, buly se bude vhazovat v útočném pásmu hostů.

39:00
    Columbus vyhazuje.

38:36
    Mnoho času v této části hry hostům na snížení nezbývá.

38:01
    Vyloučen domácí Calvert na dvě minuty za hry vysokou holí.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

36:27
    Bobrovskij dokázal další střelu soupeře vykopnout betonem.

35:50

35:20
    Necelých pět minut zbývá do konce druhé části hry. 11:23, takový je poměr střel na branku. Hostům nelze upřít snahu.

34:40
    Druhá třetina se blíží do své finální fáze a Predátoři útočí.

33:56
    Brankář drží domácí tým v pohodlném náskoku. Naopak hostující hokejisté jsou z domácího strážce branky poněkud rozhození.

32:16
    Jamel Neal měl na hokejce snížení, jenomže domácím brankář výtečně zasáhl. Fanoušci vstávají a aplaudují Bobrovskému ve stoje.

31:24
    Predátoři se snaží s výsledkem něco udělat, ale v útočném pásmu jim soupeř nedává mnoho prostoru pro kombinaci.

31:03

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny utkání, ve kterém zatím vedou domácí hráči o tři góly. Dva z nich vstřelili v prvním dějství, pojistku náskoku ve druhé třetině.

29:53
    Domácí v plném počtu. Celkem bez problémů se domácí hokejisté dokázali ubránit.

28:34
    V oslabení musel zasahovat Rinne, protože jeden z domácích na něj vyslal střelu při vlastním oslabení.

27:53
    Vyloučen domácí Johansen na dvě minuty za hákování. Přesilovka pro Nashville.

27:11
    10:15, takový je aktuální poměr střel. Na skóre vedou domácí 3:0.

26:19
    Boone JENNER - 3:0

25:17
    Domácí vedou již o tři branky.BOONE JENNER dorazil vlastní střelu za dezorientovaného hostujícího brankáře. Asistence: Ryan Johansen, Brandon Saad.

25:05
    Klíčové je dnes blokování střel, domácí obránci jich takto zastavili hned šestnáct.

24:20
    Sledujeme pasáž hry, v níž se moc nepřerušuje, hraje se plynule. Týmy střídají za hry.

23:56
    Bobrovskij nyní musel řešit ošemetnou situaci před vlastní brankou. Za pomoci obránců se mu to podařilo.

23:05
    Hosté se dostali do zajímavé střelecké pozice, v níž ovšem nedokázali trefit zařízení.

22:12
    6:11, takový je aktuální poměr střel na branku.

22:01
    Calvert si vybruslil do dobré střelecké pozice a vypálil. Rinne kryje velkou šanci domácích.

21:20
    Columbus hraje aktivně již ve středním pásmu, napadá svého soupeře, který tak nemá mnoho prostoru pro vymýšlení akcí.

20:22
    Hostující tým se jako první dostal do útočného pásma, ke střele se ale nepropracoval.

20:01

Díky dvěma přesným zásahům vedou domácí po dvaceti minutách o dva góly.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:22
    Fisher se dostal k zakončení.

19:00
    Poslední minuta hry v této třetině.

18:05
    Wilson se dostal do zajímavé pozice, mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu. Bobrovskij neměl s jeho zakončením problém.

17:35
    Třetina se zatím v poklidu dohrává, ani jeden tým se zběsile nežene do útoku. Hlavně nikdo nechce chybovat.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

16:26
    Domácí brankář kryje další střelu hostů, již devátou.

15:40

15:00
    Bourque se nedostal do brejku, protože nedokázal zkrotit poskakující kotouč.

14:00
    Úvodní dějství se dostává pomalu ale jistě to své finální fáze. Domácí si drží dvoubrankový náskok byť střelecky aktivnější jsou Predátoři.

12:35
    Velmi dobře hraje domácí defenziva. Ta brankáři pomáhá tím, že jednak čistí prostor před brankou, takže má Bobrovskij "čistý" výhled, ale také mnoho ran zblokuje.

11:50
    Jackets se nyní musí bránit tlaku soupeře. Nashville hraje aktivně, ale mnoho ran zblokuje obrana domácích.

10:50
    Sledujeme zápas, ve kterém se hráči dostávají často do zakončení. Hokejisté předvedli již dvanáct střel.

10:20
    Následuje komerční přestávka.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, do níž vstupují domácí s dvoubrankovým vedením.

09:04
    Jackmanova střela od modré byla tečovaná Salamäkim. Kotouč se mezi tři domácí tyče nevešel.

08:30
    V posledních minutách jsou aktivnější hosté, ti vedou na střely 6:3, ale na skóre už to taková sláva není.

07:55
    Filip Forsberg nabral rychlost ve středním pásmu a řítil se na Bobrovského. Ten si s jeho nevýraznou střelou poradil a přidržel kotouč. Buly v obranném pásmu Columbusu.

07:17
    Hostující brankář se rozhodl pro dlouhou rozehrávku vzduchem. No, že by si byl dvakrát jistý, to se napsat opravdu nedá. Nechybělo mnoho a do velké šance namazal soupeři.

06:57
    Do zakončení se poněkud netradičně dostal bek Jackman, který nedokázal překonat Bobrovského. Následuje krátká přestávka.

05:46
    3:2, takový je poměr střel na branku.

05:37
    Dva rychlé góly domácího týmu udávají tempo začátku zápasu. Rinne si pořádně ještě nesáhl na kotouč a už dvakrát inkasoval.
    Ryan JOHANSEN - 2:0

04:16
    Tak to je nástup Blue Jackets do zápasu! RYAN JOHANSEN bekhendovou střelou dokázal dostat puk za brankovou čáru dříve, než jeho spoluhráč, který byl atakovaný obránci, posunul branku. Gól platí, domácí vedou o dvě branky. Asistence: Bone Jenner, Ryan Murray.
    Gregory CAMPBELL - 1:0

02:35
    Po rychlé akci jdou domácí do vedení. Rychel našel zpoza branky zcela volného GREGORY CAMPBELLA, pro kterého nebyl problém trefit odkrytou branku. Gólman Rinne toto zakončení nečekal. Celkem snadno se Columbus dostává do vedení. Asistence: Kerby Rychel, Josh Anderson.

01:20
    Rinne rozehrál akci hostujícího týmu, domácí se však rychle dostali ke kotouči a směr hry se otáčí.

00:01
    Vhazování vyhrávají domácí hokejisté. Ti hned po osmi sekundách získávají vhazování ve středním pásmu blíže jejich útočné modré.

00:01

Vše je připraveno, za malý moment bude vhozeno úvodní buly.

Utkání začne vinou úvodních ceremonií o něco později.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Savard, Johnson, Connauton, Tjutin, Goloubef, Murray – Saad, Johansen, Jenner – Aktinson, Foligno, Calvert – Bourque, Karlsson, Hartnell – Anderson, Campbell, Rychel

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Weber, Josi, Jones, Jackman, Ellis, Ekholm – Neal, Fisher, Wilson – Smith, Ribeiro, Forsberg – Hodgson, Jarnkrok, Salomäki – Watson, Sissons, Bourque

Rozhodčí: Sutherland, Hebert – Devorski, McElman.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dobrý den! Srdečně vás vítám u sledování dalšího zápasu kanadskoamerické NHL, hodinu po půlnoci změří síly Columbus Blue Jackets a Nashville Predators, tak se dobře bavte!

Predátorům se zatím v novém ročníku daří, svěřenci Petera Laviolettea v základní hrací době prohráli pouze třikrát ze sedmnácti odehraných duelů. To Columbus je na tom podstatně hůře, Jackets začali sezónu ostudnou sérií osmi proher v řadě, ale zdá se, že se zvedají. Před posledním duelem s Ottawou drželi Modrokabátníci třízápasovou sérii vítězství, na Senators však nestačili hladce 0:3. Na soupiskách dnešních soupeřů nenajdeme žádného českého ani slovenského hráče. V minulém ročníku dnešní soupeři změřili síly třikrát a dvakrát se z vítězství radoval Nashville.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 3. Campbell (Rychel, Anderson), 5. Johansen (Jenner, Murray), 26. Jenner (Johansen, Saad), 60. Hartnell (Aktinson, Foligno)

Rozhodčí: Sutherland, Hebert – Devorski, McElman

Diváci: 13 584